Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rájovec - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Rájovec - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 23:52 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: stoki
Fotka sice stojí za starou belu, ale řekl bych, že je to holka - mohutnější předek, ploutve krátké, tak nějak, jako u "normální" ryby... myslím si, že není-li na Tvé fotce vyloženě mládě (což není), máš samičku chovatelské "odbarvené" formy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:08 Muž DavidDizzer [26] Re: stoki
Taky bych řekl, že je to samička, ale ta fotka nic moc,(taky nejsem extra fotograf, zkuz ještě jednu fotku ;-),
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2008 18:45 Muž Barney [61] Re: stoki
No lepší fotku už si udělat nemohl, co ? :-D
Podle barev a délky ploutví je to samička. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 18:38 stoki Re: marsz
Fotka k příspěvku Samička/sameček
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:52 marsz Re: stoki
Asi se mu líbí. Neumí mluvit, tak ji honí. :-) Možná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 19:26 stoki
Mam dva rajovce, samičku a samečka. Sameček mi na samičku útočí, nevíte čím to je? Mám 112 litrů akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 14:08 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: marsz
ajajaj. Me to novy neprijde jako rajovec dlouhoploutvy, ale jako rajovec cerny nebo krizenec mezi temito dvema druhy.Je to urcite samec!!! Podle zbarveni a kvality fotky to posuzuji na dva samce :-( . Jestli se nemylim, tak je co nejdrive od sebe oddel. Perou se, protoze jsou to rozdilne druhy. Me se rajovci dlouhoploutvi neperou, zatimco kdyz k nim pridam trebas jen samici rajovce cerneho, tak se muzou navzajem roztrhat. Samec rajovce cerneho ma jasne navrch. souhlasim s ufinkou: bez jim tam jednoho vratit, a jestli si budes kupovat samici, bud opatrny.

to bucliik: Rajovce staci krmit jednou denne patentkami, nebo zacni pomalu prechazet na vlockove krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 22:28 Žena bucliik [99] Re: marsz
tak to asi nebude dobrý, já teď léčím rájovku, je to strašný se na ni koukat. Mě přijdou mladý, možná Unnamed by poradil zda je to samec se samcem, pozoruj je , jak budou okousaný tak pryč od sebe....možná by bylo lepší ho vrátit a svýho nechat ještě dorůst aby sis byl jistej co to je a pak si jít vybrat do akvaristiky, kde bude jasně vidět rozdíl mezi samcema a samicema.když se chtějí prát tak ani kořínek nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 22:05 Žena ufinka [28] - AsieRe: marsz
mas maly akva a jeste 2 rajovce, tak jim toho jednoho samce bez vratit...je fakt, ze pokud nemas radne srovnani a ryby jsou mlade, samici nepoznas, v jednom velice znamem obchode mi taky chteli dat samce jako samici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 21:57 marsz Re: bucliik
Fotka k příspěvku jdou si pěkně po krku ti dva rájovci, drží se pusama a cloumají sebou :-| na obrázku je ten původní rájovec ten vlevo
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 19:27 Žena bucliik [99] Re: vojtak
takže už nebudou mít problém s vodním sloupcem 50cm? se bojím že se mě v té 200l ztratí.děkuji moc, mám míma hrozně ráda, nechtěla bych aby se jim něco stalo
můžu ješte jednu otázečku, kolikrát denně je třeba krmit ty proužkovaný mladý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 18:44 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: bucliik
maly vysaj hadickou, ty nad 1cm muzes vzit sitkou. kdyby maly hadickou nesli, naber je do sitky a u hladiny je odlov kelimkem.
u me maj prouzky uz ve velikosti 1,5cm. Jeste mi nikdy takto velke rajovce dospeli nesezrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 15:44 Žena bucliik [99] Re: vojtak
čím je přelovuješ?obyč síťkou s malinkatejma očkama nebo většíma dírkama?děkuji... mě přijdou tak křehcí a malinkatý....proužky mají už i ti malí, teď jsem protrhala akvárium tak až malinko zaroste tak velicí půjdou k rodičům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 14:57 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: bucliik
Rajovce davam k dospelym, kdyz zacnou chytat zbarveni {pruhy}.Jinak prcky tridim podle velikosti, a tak se nesezerou. Rozdeluji je do 20, 7, a 3l akvarek a vetsina se dozije dospelosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 10:03 Žena bucliik [99] Re: ToGi84
Jo, jeden je velikej, skoro 2 cm (i s ocáskem), pak sou tam asi 1 cm, těch je asi 20 a potom malinkatý, co se skovávají okolo filtru.kdy je možný je přelovit k dospělým, až dorostou velikost neonky třeba?nechci aby mě bráchy všechny sežral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 23:30 Muž ToGi84 [2] Re: bucliik
No, mel sem malých rajovcu snad 1000... a nejenom že se ti malý proháneli, ale drsně se požírali, stačilo aby jeden trošku povyrostl od ostatních a byl z něho kanybal no no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 23:28 Žena bucliik [99] Re: marsz
pořádně zarůst kytkama a snad nebudou mít problém, já mám teď rájovčí miminka, sou to potvory odmala, jeden je velikej a prohání ostatní menší sourozence.ty jejich ploutve miluju.tak snad si zvyknou.dej vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 23:25 marsz Re: bucliik
zhasl sem a chovali se k sobě mnohem galantněji. no vida :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 21:18 marsz Re: vojtak
mě si ti dva bezpohlavní rájovci rozdělili akvárko přesně napůl, a aby se jim to nepletlo, dal sem tam kořen. hehe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 16:13 Žena bucliik [99] Re: vojtak
Moje samice ju, když byl v akva kořen tak každá obývala jednu stranu akvária a samec měl pro hnízdo vyhraženej taky jeden roh. Samice se proháněly jen pokud nějaká překročila kořen. I na akvárku sem četla že si kořenama vytyčujou teritorium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 15:01 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: bucliik
Rajovci si teritoria nevytvarej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 14:59 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: marsz
Prijde mi, ze ma na hlave dost velky hrbol... :-(

...a to jsem u rajovcu nikdy nevidel!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:41 marsz Re: bucliik
jejda, s těmi teritorii to budou mít v mých 20-ti litrech asi těžší, ale ještě určitě přidám další kytky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:24 Žena bucliik [99] Re: marsz
je lepší mít víc samic na jednoho samce, aby nehonil pořád tu jednu a hodně úkrytů aby si vymezili teritorium, sou to krásný rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:02 marsz Re: bucliik
Rybka je určitě mladá a malá, na každý pád sem už pořídil dalšího rájovce. S prodavačem sme se shodli, že to je samice a já si myslím, že ten co sem ukazoval na fotce je asi samec. No teda. Teď už vážne nevím, každopádně dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:59 Žena bucliik [99] Re: marsz
pokud je rybka mladá tak to prý poznat úplně nejde, mě se na sebe zlobí i samice, barvu sice nemění, ale taky se pěkně čertí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:20 bulmas Re: marsz
ja si tedy také myslím, že to bude samička, ale že je nemocná to by asi blbý vtip:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:08 marsz Re: vojtak
jestli bych se tedy mohl poučit, tak proč samice a ještě navíc nemocná? jejda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:05 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: marsz
na 100% samice. ale je nejak nemocna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 12:40 oldkiwinka Re: marsz
mladý sameček asi..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 09:44 marsz – Rájovec sameček?
Fotka k příspěvku Ahoj, poradili byste mi prosím, jestli je tadle rybka na fotce opravdu sameček? Bohužel mi z vlastní nedočkavosti zemřel ten druhý rájovec a nevím, co bych, k té co zbyla, dokoupil argh. Když přidělám zrcátko k akvárku, tak se docela zlobí , krásně se zabarví a zvedá skřele. Tak myslím, že to bude asi sameček, ale jistý si teda nejsem.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2465x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8862-rajovec--pohlavi?od=51