Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rájovec - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rájovec - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2023 12:33 Muž Rybar [-29] Re: Podmínky
Samice před pářením plné jiker. Tak teď vypadají všechny labirintky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2023 17:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Podmínky
Podle mě jsou na fotkách jen samice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2023 22:38 Muž Podmínky [0] – Macropodus spechtii "Royal Blue"
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Buďte zdrávi, jsem na vážkách prosím poraďte a potvrďte moje domněnky, na první fotce se 100% nachází samice ale u druhého jedince který je na ostatních fotkách si nejsem úplně jist předpokládám a doufám, že jelikož má delší řitní ploutev a celkově je robustnější jedná se o samce. Omluvte fotky musel jsem fotit v noci protože přes den není možné je vyfotit v klidu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2018 09:10 Angus68 Re: 0
Když je dobrý krmení (krevetkama né :-D )
Samec je krasavec a to snad pozná každý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2018 00:11 0
Samec má mnohem víc do vláken protažené párové břišní ploutve.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 14:28 Muž sancheezo [0] Re: koikapor
-Vidím to podobně. A teď mi řekněte, je chovatel opravdu tak hloupý, že nerozezná pohlaví u ryb, které sám chová nebo má z objektivních důvodů samců přebytek a tak se jich takto zbavuje...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 13:34 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: sancheezo
vidím to na 2 samce a jednu samicu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 21:20 Muž sancheezo [0] – Pohlaví??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Prodejce z burzy na Pankráci mi včera prodal údajně 1x samce a 2x samice. No.. Řekl bych, že je to přesně obráceně. Suverénně nejagresivnější je rájovec na fotce č.1, na č.2 je s mladším kolegou a na č.3 má být údajně samec.. Napadla mně i varianta 3x samec, ploutve mají protažené všichni, ti první dva o něco více. Ale tmavou tlamu a břicho zespoda má č.3, což mají mít samci v říji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:55 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Holas
První a třetí je samec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:53 Holas – Rajovec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den.Chtěl bych se zeptat jestli jsou to 2 samice a 1 samec.Dekuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 10:35 JoKa Re: radim
Aha, to bylo na mě. Já myslel, že to je dotaz na majitelku...
No připadá mi, že není ve formě. Má schlíplé ploutve, ale všechny, ne jen ocasní. Nelíbí se mi ani ty skřele, jak kdyby odstávající a také odstávající šupiny, ale to se mi možná jenom zdá, díky tomu světlu, taky ty dva zarudlé fleky u ocasu na druhé fotce... Prostě už jsem viděl hezčího rájovce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 23:50 Muž Shimamoto [492] Re: radim
Mně taky zrovna na umření nepřipadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2015 21:46 radim Re: Shimamoto
a taky rád zesvětlá, když je u okna pod silným světlem ;-) v čem je ta ryba nemocná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 21:32 Muž mamlon123 [8] Re: Shimamoto
Má taky rád tmavší dno a zarostlou nádrž :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 09:13 JoKa Re: lakiw
Ta ryba není moc v kondici... Ta teplota minimálně 23, spíš bych to nechal na 25 A akvo zakrytovat... Měň častěji vodu, nebo to nezvládne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2015 00:18 Muž Shimamoto [492] Re: lakiw
Kluk. Ta vybledlost může být jednostrannou umělou stravou, rájovec na ní vydrží, ale barvy má daleko lepší po živé nebo mražené potravě - jen bych nedával nítěnky v jakékoliv formě (přenášejí nemoci). Nebo, pokud je chován bez vytápění, to vyblednutí může být také od poklesu teploty. Dnešní rájovci už nejsou takoví kadeti, jako ti z doby před třiceti roky. Zvláště barevné formy moc otužilé nejsou a ten na fotce, jestli se nemýlím, patř k tzv. modré formě. Pokud tedy nádrž není vytápěna, zkusil bych dát topítko na teplotu tak 23 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 13:28 lakiw – samec nebo samice rájovce?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím poradíte mi, jestli je to samec nebo samice? přes léto bylo vybarvení výraznější, teď nějak vybledlo...nevíte co prosím, co to mlže způsobit? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 14:29 Žena markiz [33] Re: radim
ono se to dost blbe foti, kdyz ten treti si stavi hnizdo :) (zkousim to uz 3 dny :-D) a ten je teda samec tutove, bylo to vsechno kupovany jako XL s tim, ze uz je to definitivni.. jenze se posledni dva dny tihle dva jedinci (na fotce drive) zacinaji nejak tmaveji vybarvovat, jednomu se natahuje spodni cast "vidlicky" na ocase a druhej taky nema ocas zrovna dokulata.. a pekne se zacinaji postuchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 14:23 radim Re: markiz
co takhle dát obrázek všech ryb? ;-)
toto je podle mě ♀
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 13:43 Žena markiz [33] – rajovci
zdravim, na burze min. tyden jsem koupila rajovce jakoze 2+1, ale mam dojem, ze je to 3+0.. proto bych se rada ujistila :)

Jsou to chlapi, ze?

hmm, nejde mi sem fotka.. tak aspon takhle
oi61.tinypic.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 16:04 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
No prostě jsou na tý fotce samci tři. Dva rájovci a jeden čichavec. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 11:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Qwassi
počkej, to modrý je čichavec ...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 19:12 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: Qwassi
To opravdu vypadá na dva samečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 18:48 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Qwassi
Moje samičky majú krátke plutvy a pekne zaoblené ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 22:47 Qwassi Re: cezarmilan
já se toho právě taky obávám,původně mi bylo řečeno že červená je holka,modrej kluk :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2014 22:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Qwassi
Vyzerajú na dvoch samčekov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 21:43 Qwassi – páreček?
Fotka k příspěvku Prosím o určení pohlaví.To co jsem myslela že je samice se pokouší o stavbu pěnového hnízda.Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:06 kalimero260 – Rájovec - dvě barvy
Fotka k příspěvku Ahoj,
prosím, setkal se někdo s tím, že se mu takhle vybarvil rájovec? Původně byl spíše tmavší a přes noc se najednou takto vybarvil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 18:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Eva_R
Tak po roce už je jasný, jak to je :-) Číslo 1 je samice, 2 je samec :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 11:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: HaDaS
Pan Kučera ve Vivárku říkal, že je to jiná barevná mutace než ti s pruhama. Tak jsem to pochopila. Měla jsem pár asi tři roky, tam byl rozdíl krásně vidět, ale tihle mladí jsou cca třikrát menší než starý samec, tak to nějak nemůžu poznat. Navíc mají asi okousané ploutve. Na video kouknu.
Video - hezký páreček, taky jsem měla, pravidelně se třeli, jednou jsem si mladé i zkusila odchovat a povedlo se. Teď to bude asi horší, jestli mám dva samce...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 11:52 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: romant
Ten původní samec je už starší a od začátku byl mírnej, jiných rybek si nevšímá. Teď se chová k oboum stejně, řekla bych. Mladí se před ním podřizujou, on je kousek prožene a nevšímá si jich. Číslo 1 je drzejší, častějc k samci připluje, ale pak hned padá na bok, a pomalu ujíždí. Zatím žádné boje. Jestli je to kluk, budu muset jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 11:47 HaDaS Re: Eva_R
Takže jestli je to dlouhoploutvý, tak je to s určitostí samička, ale podezřele vybledlá. Samičky jsou sice méně barevné, ale ne zas až tak moc. Se stavěním hnízda samičkami u rájovců zkušenosti nemám, spíše mi samička chodila na inspekci, co postavil sameček. Udává se však, že samičky bojovnic si hnízdo někdy staví, tak proč ne zoufalá rájovkyně. Když jsem k samci přikoupil samici, tak se k ní choval dosti agresivně, ale po jednom dni se to srovnalo, a pak se množili jako diví.
Kdyžtak se podívej na mou archivovanou nádrž Kamenolom, kde je video s rájovci dlouhoploutvými (sameček a samička).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 11:27 R Muž romant [27987] Re: Eva_R
Jak se k nim chová ten původní samec? Pokud by ta rybka z fotky č.1 měl bejt samec, tak by se daleko více poštuchoval s tím samcem co už tam máš, protože u rájovců jak jsou dva samci pohromadě, tak to si pěkně čechrají ploutve. Ta fotka č. 2 je podle mě samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 11:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: HaDaS
Bylo tam rájovec dlouhoploutvý red. Na těch fotkách jsou dvě, "ta" č.1 mi připadá, že zkouší stavět hnízdo, to asi holky nedělaj, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 10:21 HaDaS Re: Eva_R
Nejsem si zcela jistý, ale vidím to na pěkně zbědovanou samičku.
Jako jakého rájovce Ti ho prodali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 19:34 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – samice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, koupila jsem ve Vivárku dvě samice rájovce a teď si nějak nejsem jistá, jestli jedna z nich není kluk. Připadá mi, že se pokouší stavět hnízdo.... Koupila jsem je ke staršímu ovdovělému samci.... Co myslíte, jsou to holky, nebo kluci s okousanýma ploutvema?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 23:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Steegard
Je to pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 21:11 Usine Re: Steegard
Fotka k příspěvku To první je samice a druhá fotka bude asi také holka. Na samce mají dost velká břicha.
Skoro totožné proporce jako na snímku č.1 měla i moje samice.
Pokud by to byli samci, větší by menšího zadupal do písku.
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 21:05 tomchamik Re: Steegard
To,že se honí nic neznačí,i sameček občas prožene samičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2010 20:22 R Muž romant [27987] Re: Steegard
Skoro bych až řek, že to budou dva velmi mladý samečci. Ale je to trošku hádání z křišťálový koule. Ty rybky jsou zatím na přesný určení pohlaví moc malý, ale třeba se najde někdo, kdo bude mít pevnější názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 20:10 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: tomchamik
No. já si taky myslím, že je to pár. Ale jak platí - Myslet je jako ho*** vědět. Ptám se proto, že se hodně honí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:56 tomchamik Re: Steegard
přikláním se k tomu páru,uvidíš až kousek poporostou,vypadá to na dost mladé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:43 Muž Steegard [0] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Potřeboval bych poradit - Jedná se o dva samce, nebo o samce/samičku ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 10:07 jandy Re: Usine
já mám problém s tím, že sameček se na jednu samičku naparoval, předváděl se atp. Tuhle jenom honí po akváriu, tak si právě nejsem jistej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 17:22 Usine Re: jandy
Fotka k příspěvku Je to určitě samička rájovce.
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 14:32 jandy
Fotka k příspěvku je to samička rájovce? Jako samičku sem ji koupil, ale podle chování samečka bych to viděl, že to spíš bude další sameček.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:38 Nelly – OMG
Ahoj lidi, je hodně velkej problém když mám v akvárku 3 samce a 3 samice rájovců? Zatím se mi to neřeže a už sou tam cca nějak měsíc....Myslíte že to bude v pohodě? :-O :-O
Edit: Akvárko 100 litrů =) a sou tam ještě dva krunýřovci =) :) ale ty sou v pohodě

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 11:20 Muž Alexandross [2] Re: mato103
děkuji za určení, rájovce mám 4 měsíce, nejdříve byl šedý a teď se začal vybarvovat do černa. Je trochu agresivnější k čichavcům, ale zřejmě i holky rájovky jsou tedy drsňačky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 08:28 Muž mato103 [0] Re: Alexandros
no ahoj... nebolo to tazke ale mala by to byt holka.... (: a mas "rajovca" dlho??? ak nie tak pockaj asi 1-2 nech ti vyrastiea potom sa pokusime (:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 22:14 Muž Alexandross [2]
Fotka k příspěvku ahojky, to je můj rájovec černý, rád bych věděl, jestli je to kluk nebo holka. Prosím nepozná to někdo, fotka je špatná (foceno mobilem).
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2465x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8862