Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária a úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Čištění akvária a úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 12:41 Žena pavliina [50] Re: nejim
Ale já měla vodu odstátou :-O Chlor by měl vyprchat a navíc neuhynuly mě ty rybky hned ale až tak za 4 dny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 09:29 nejim Re: pavliina
pavliino.Já sem měl 5 letý chov a po vyčištění a obměnění vody mi všechno uhynulo.Několika centimetrové kusy se přehodili během chvilky a na vině byl nadbytečný clor ve vodě.NEpomohli ani přípravky proti němu které sem používal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 22:14 Muž xxsharkxx [19] Re: pavliina
při tom čištění hlubších vrstev písku , případně prostoru pod kořenem kde mohlo docházet k hnití mohlo při zvíření dojít na krátký čas na otravu čpavkem.Je to jedna možnost,ale těch duvodu proč se dostavil uhyn mohlo být víc.Klidně i stres samotné ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 11:59 Žena pavliina [50] Re: chicko
Tak nevím, asi řeším záhadu hmm Testovala jsem vodu - NO2 - neměřitelné, NO3 - 10 mg, PH - 7, KH - 8 - 12, dělala jsem i test Antialgae od Rataje (test na znečištění vody organickými látkami) - a ten mi vyšel taky OK :-O Buď už se ta voda dala pucu..., spíš jsem měla hodnoty změřit ihned po vyčištění akva. Je možné, že hodnoty po tom čistění akva byly vyšší ale teď už se upravily? Je to možné za tak krátkou dobu? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 19:12 Muž chicko [124] Re: pavliina
Podle mne to nějakou spojitost bude mít, mohutným(brutálním) odkalením dna se ze dna může uvolnit ledasco, ale určitě udělej co nejdříve testy, pro jistotu bych vyměnil tak 30% vody za čistou(klidně jen tak bez odkalení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 14:52 Feri Re: pavliina
NO2 ti může vyletět kdykoliv, když je něco špatně. Špatná funkce filtru, příliš detritu a dalších látek atd. Filtr bych na tvém místě určitě taktéž vyčistil - pozor!ve vodě z akvária a neboj - zaběhne se během pár hodin a funkčnost tím neohrozíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 14:39 Žena pavliina [50] Re: Silent
Filtr je urcite trochu zaneseny, takovou hnedou mazlavou hmotou ale prutok ma stale dostacujici. A ta hneda mazlava hmota, to jsou snad ty uzitecne bakterie, nebo ne? Urcite si koupim kapkovy test na NO2, puvodne jsem myslela, ze po roce zalozene nadrze ho potrebovat nebudu :-( Jsem sama zvedava, co namerim. Opravdu mi po roce fungovani muze vyletet NO2? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 13:29 R Muž Silent [5949] Re: pavliina
Papírkovým testům moc nevěřím. Raději si pořiď alespoň na NO2 kapkový. Příčina úhynu může být opravdu v přílišném zásahu v nádrži. Ten zákal musel někam zmizet. Patrně do filtru. Možná je příliš zanesený a není schopen plnit svojí funkci. Zkontroluj průtok a zanesení hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 13:20 Žena pavliina [50] – Čištění akva a úhyn rybek
Ahoj, je to asi cca 4 dny od posledního čištění akva, kdy jsem odkalovala, přidávala a přesazovala rostlinky, odkalovala i pod kořenem, kde to bylo už potřeba a tudíž jsem docela dost zakalila akva hmm Vše co se dalo a stihla jsem odkalit (odkaluji tak cca 14 l vody) jsem odkalila. Filtr jsem raději nečistila, aby to nebyl moc velký záhul na akva a teď nevím, jestli to nebyla chyba. Zákal se do druhého dne úplně ztratil. Ale dnes jsem zjistila, že jedna neonka pošla z ničeho nic, žádné příznaky nemoci neměla a sameček ramirézky na tom taky nebyl dobře po čištění akva - to bych přisuzovala tomu, že jsou ramirézky citlivé na kvalitu vody - a dnes už ho nemůžu najít, takže jsem asi o něj přišla taky. Zajímalo by mě, je možné, že se po takovém čištění zvedne NO2? Nebo co se asi stalo? Měřila jsem testem 5v1 a všechny hodnoty jsou v normálu hmm ale nevěřím tomu :-O Poradíte, co se mohlo asi stát a na co se zaměřit? Díky moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4601x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8800-cisteni-akvaria-a-uhyn-ryb?od=101