Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biokvas

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Biokvas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 21:12 aviater Re: jamajcan
Já mám nejvíce bublinek na dně a okrasných kořenech. Také to není hezké.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 09:50 zekon Re: zokon
Tak upravuji zkušenost. Jede to!! Po tom co jsem to chtěl vzdát jsem vzal ještě jehlu, tak do 3cm rozpíchal vrstvu želatiny, přidal tak 1/6 čerstvých kvasnic, zatřepal a sláva, reakce začala. Nicméně, reakce je tak slabá a CO2 tak málo, že je to pro akvárium s minimem rostlin nebo rostlinné odhadem tak do 80l. Na 120l je to prostě tak půlka potřeby. Díky stabilní a opravdu pozvolné reakci to pro malá akvária bude dobré.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 11:40 zekon Re: vaclav
Tak jsem to zkusil. Nicméně po 12h kdy to lehce šumí jak zvětralé pivo a tlak je tak mizerný že to lipovým dřívkem nejde, opouštím tento pokus a vracím se k 100% fungujícůmu burčáku. Tento projekt teda ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2016 15:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zekon
V délce bublání, tohle prý jede podstatně déle. Není to ale moje vlastní zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 15:11 zekon Re: vaclav
V čem je výhoda té želatinové směsi? Mě to přijde oproti smíchaní cukru a vody zbytečně pracné. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 14:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 14:21 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: vaaclav
Dík za uklidnění, CO2 bude v pohodě.
Čistý V vody je teď 100 l, 5 bublin/min, KNK=5,5 (zvýšeno sodou ze 3), pH=6,9 takže CO2 cca 20 mg/l.
Takže jsou rybičky jen asi veselejší, jinak jsou v dobré kondici. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 13:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdendoslav
Určitě to nebude alkoholem, ale může ti je otrávit příliš mnoho CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 12:57 Muž Zdendoslav [12] - Amerika – C2H5OH
Třeba mi nějaký chemik odpoví, trochu to odlehčím, ale vážně:
Můžu vožrat rybičky? Dávkování CO2 z burčáku v pohodě, parametry vody taky,...
Jisté je, že produktem kvašení je alkohol, který samozřejmě může v určitém (jakém?) množství vytěkat a spolu s CO2 ho pak pošlu do akva. Otázkou je, kolik se ho pak v akva rozpustí.
Jediné co mě napadá, že už je alkoholu v burčáku moc a víc těká, bublám již několikátý týden z jedné náplně. Tohle fakt nevím, jak spočítat, změřit, odhadnout. Vyměnit raději náplň?
Vše je v poho, akorát že poslední 2 dny připomíná chování rybek a zvlášť některých jedinců dobře rozjetej mejdan, chvílema bych se přidal...
smich hop pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 10:40 Kulisek Re: jiri609
Tak jsem zkusil namíchat gel s dortovou želatinu a výsledek nic moc, pořádně mi to nechtělo ztuhnout, tak jsem to znovu zahřál a přidal jsem želatinu do tlačenek a výsledek super... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 21:01 Kulisek Re: jiri609
To mi je jasný, já jsem to udělal z 2,5deci/200g cukru a zatím mi to tuhne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 19:10 Muž jiri609 [91] Re: Kulisek
pozor, ten gel se dělá z cca 3deci vody, nechat zatuhnout. Až to chceš používat, rozpustíš v další studené vodě 50g cukru a kvasnice, dej slabší lžičku, já dávám 2ml až2,5ml, rozmíchej, nalej k želé, a můžeš kvasit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 15:58 Kulisek Re: NASREDDIN
Dneska to zkusím podle toho návodu udělat, sice mi není moc jasné, kolik mám dolít vody, ale asi to nějak odvodím s původního burčáku -1.5L vody na 300g cukru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2015 10:56 Muž NASREDDIN [1383] Re: Kulisek
Teplo se podepsalo ;-).
Video je tím návodem :-).
250ml Vody
200g Cukru
1 Balíček dortového želé
Smíchat cukr a želé, přidat vodu, promíchat a provařit.

Doufám, že jsem to pochopil správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 09:32 Kulisek Re: jiri609
Přicpané to nikde není.
Asi se na mě už podepisuje to teplo, ale nikde v odkazu nevidím návod na gel.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 09:25 Muž jiri609 [91] Re: Kulisek
aby se to teplo nepodepsalo na tom pojišťováku, nebo není to někde za pojišťovákem přicpané? gel náplň viz předchozí příspěvek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 09:21 Kulisek Re: jiri609
Flaška je 2,5L od nějakého postřikovače a když jsem zkoušel udělat poloviční náplň 750ml vody, tak mi to také včera vybublalo ven. Někdo tady měl stejný problém a zkoušel nějakou gelovou náplň, myslím pomocí škrobu, ale nemohu to tady najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 09:12 Muž jiri609 [91] Re: Kulisek
-důležité je, jak do velké nádoby těch 1,5l kvasu... dávám podobné poměry do cca 1,2l vody, 2ml suš.kvasnic, ale do 2lflašky...
tady je ta gelová náplň.... www.youtube.com/…
viz dizkuse 13.2.2015 rybicky.net/forum/16877…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 08:56 Kulisek – Biokvas v tomhle vedru
Jak řešíte náplň do biokvasu v těhlech vedrech? Já dávám na 1,5L vody 300g cukru, lžičku droždí a v tomto vedru mě to vždy tak za 2-3dny vybublá pojistným ventilem ven z flašky a je to všude po podlaze tone a to jsem zkoušel i poloviční dávku, s tím samým výsledkem. Máte nějaký lepší návod na náplň? Před nedávnem jsem tady na fóru četl o nějaké gelové náplni, ale nikde to teď nemohu najít tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 21:47 Lukot Re: Koště
oki , bol to len napad...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:36 Koště Re: Lukot
Dodávání CO2 a zároveň vzduchování je dosti kontraproduktivní. Bylo by dobré si vybrat, buď vodu chci okysličit nebo dodat CO2, dělat obojí naráz není moc efektivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 17:47 Lukot
cauko, dostal som napad tak to skusam :-D mam 2L burciak spraveny a don inu 2 hadicky
1 ide do akva do kamienka cca3cm a druhy ide do vzduchovaca, ktory samozrejme na noc vypnem a tlak sa strati ..
aky mate nato nazor ? kedze je tam nespocetne viac bublin nebude obohacovat vodu lepsie ci uz co2 aj o2 ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 18:52 Muž dimmur [283] Re: julas
zkus Liapor, opravdu vynikajici substrat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 18:42 Muž julas [7] Re: vaaclav
Tak mas pravdu. Při kontaktu s octem to šumu víc jak cely můj burčák. Takže ted me teda čeká kompletní přestavba akva. To abych se poohlidl po vhodném dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 15:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: julas
Jestli že je to opravdu mramorová drť (krystalický vápenec) tak to do akvária nepatří a pokud jsi začal ještě používat CO2 tak upřímnou soustrast. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 15:18 Muž julas [7] Re: Legioix
Co s tím světlem dělat? Do toho krytu už další zářivku nenacpu, v délce 60cm se silnější T8 nedělají, nedávno jsem tam ještě vložil reflektory, ale pocitově to asi nic nedalo. Možná bych tam ještě mohl vlepit nějaký ten LED pásek, ale zase abych to nepřepálil. Kolik LED s kombinací s T8 či samostatně jsem nikde navyčetl, a na petrovoakvarium je článek, že na takové akva by bylo ideální 3x T8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 15:13 Muž julas [7] Re: vaaclav
Jo, to dno z drcené bílé drtě byla blbost, ale jak píšeš měnit se mi to nechce, tak jsem jej lehce zhrnul a na něj dosypal křemičití štěrk (oblázky) cca 2-6mm velké. Alespoň už to není tak bílé. Jinak tady v presentacích jsou bílá dna docela normální. I ta drť co jsem kupoval byla určená pro akvária, dle popisu na obalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2015 13:18 jamajcan Re: julas
Fotka k příspěvku Bublinky na rostlinách jsou přímo hnusné,no podívej na tu hrůzu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 13:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: julas
Bublinky na rostlinách to už je extrém a můžu tě ubezpečit že to není nic hezkého. Tvůj problém ale asi bude dno z drceného mramoru. Vyměnil bych ho za jiný inertní materiál. To ale asi už víš jen se ti do toho nechce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 12:58 Muž Legioix [574] Re: julas
Možná by to chtělo přidat na osvětlení a začnou se tvořit i bublinky X-)
Přeci je 36W na 150l je málo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 12:54 Muž julas [7] – dotaz
Zdravím
Mám dotaz, kiž měsíc bublám CO2 z "burčáku" cca 2-3 minibublinky za sekundu přes vzduchovací kamínek, vývod pod filtrem, tak aby bublinky nasál, prošli jím a pak přes roztřikovací rampu do akvy, tak si myslím, že rozpustnost CO2 je docela vysoká. Zde v různých komentářích a fotkách, ale vidím, že při použití CO2 se na rostlinách dělají a drží bublinky, CO2 nebo O2, u mě jsem nic takového nezaregistroval a ani na růstu rostlin není poznat žádné zlepšení, prosím všechny zkušenější o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 12:52 vavralery – Nadoby na vyrobu co2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslim ze nádoba od nemrznouci smesi 3 litry je lepsi naz PETlahev...Včera jsem zapojil difuzorCO2(ze zvedavosti jsem koupil) a uz to bylo hodne natlakovane a difuzor nepropustil tak proto budu montovat manometr abych vedel o tlaku uvnitř.Dneska jsem ho koupil za 110kč do 6 atm.Zatim jen testuji mimo akvarko,vse pro a proti.Uvazoval jsem a mam v planu pouzit lahev od JUPI SIRUPU 3litry(bude ale na lezato"lezet na stojanku) snad ještě lepsi nez od nemrznouci smesi...Tak se uvidi...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 09:09 Muž jiri609 [91] Re: DrChila
.... ;-) řekl jsem SLABÉ dvě lžičky kvasnic, ne slabý biokvas... rozpouštění musím zatím dořešit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 22:51 Muž DrChila [243] Re: jiri609
pod slovem slabý biokvas do 2 litrů 2 lžičky mě trošku děsí já tam dávám 1 a je to akorát :-D
pokud to pouštíš přes kamínek tak to neotrávíš ani kdybych chtěl. Jo difuzor je věc jiná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:27 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: jiri69
No pokud dodržíš 1 bublinu na 10l vody za 1minutu, ryby neotrávíš. Otázka je, jestli to množství bude rostlinám stačit (permanentní tester by ti to odhalil)a také je otázka, jestli burčák bude dostatečně stabilní, aby ti v čase když budeš sladce spát nefoukl do nádrže víc, než je zdrávo no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 20:02 Muž jiri609 [91] Re: ludvik
tak abych to upřesnil:
akvarium je set, asi tam ani 50l není... rostlin tam je dost, dobře zarostlé, ale rybiček také až až /č.medový, kardinálky, otocinkly, načerno přitáhlí šneci... filtr obyč honič vody, doupravený molitanem, zdá se že stíhá a fachá, hlídám si, aby hladinu čeřil.... jedu přes zatím kamínek, bublinky malé... biokvas klasika, slabé 2l žičky kvasnic na 2l v tří-l láhvi, cca 2 bubl/s... světlo 15w zářivka, 7w LED... a přez noc to zkouším nevypínat, zatím OK
prezentaci jsem chtěl dát, ale foto, které jsem vytvořil coze , tak zatím nic...
má úvaha rozpouštění přez kamínek nic moc, filtr pomůže spíše vyhnat... nemělo by se nic stát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 08:46 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: jiri609
Ono také záleží, co do testeru dáváš, jestli vodu z akvárka, nebo destilku 4°dKH. Také záleží, jestli je v nádrži přítomna nějaká chemie, která také ovlivňuje měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 01:04 Muž ludvik [1082] Re: jiri609
No ... já biokvas v podstatě ani pořádně nerozjel ... napsat do návodu 50 stupňů celsia vody je pro kvasinky docela vražedné. Naštěstí jsem to kupoval jenom proto, abych zaplnil objednávku a měl pěknou flašku. Bohužel nakonec všechno k ničemu :-)

Druhá věc - předávkování je složitá otázka. Mám bombu, skoro 1 bublinku za vteřinu do přibližně 50l vody. A krevetky i borarasky jsou v pohodě i ráno. Ono totiž záleží i na způsobu rozpouštění (mám atomizér, externí) a intenzitě čeření hladiny (to podle mě nemám nic extra). Stejně tak na poměru hladiny k objemu akvária, svůj vliv tam má i případná slepá hladina, nebo jiné zastínění.
Svůj vliv bude mít i intenzita a doba osvětlení akvária.

Takže asi nejlepší způsob je si vypočítat kolik potřebuješ (lze to leckde najít - ale většinou 1 bublinka na 100l za vteřinu, snad se nepletu) a vyzkoušet to. Hlavně hodně kontrolovat ryby i krevety (máš-li), jak se chovají, zda jim to nevadí. A pak případně přidávat. K tomu nějaký drop checker, pro kontrolu - a myslet na to, že má několik hodin zpoždění.

V miníčku mi ta jedna bublinka dělá dropchecker spíš světle zelený ... víc se bojím přidat (pak to i vypadá jak sifon). Ale ve velkém to mám dle pH metru (dávám na 6.9) a dropchecker je žlutý. A pak si vyber :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2014 22:19 Muž DrChila [243] Re: jiri609
Těžko ti to povíme. Když:
1) nevíme zda máš ryze rostlinné akvarium
2) nevíme ani to jestli máš vůbec filtraci
3) nevíme ani co tam máš za živočichy
4) nevíme ani kolik tam máš rostlin
5) nevíme přes co biokvas budeš pouštět do vody
6) nevíme z čeho budeš biokvas vyrábět
7) nevíme jak velkou lahev budeš používat
8) nevíme kolik použiješ kvasnic
9) nevíme co v něm bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:44 Muž melias [4] Re: jiri609
Rozhodně doporučuju ho vypínat!
V noci rostlinky vyrábí také CO2 + další dodané CO2 = velmi pravděpodobná otrava rybek... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:33 Muž jiri609 [91]
jen pro jistotu... biokvas do cca :-) 50l asi nepředávkuje, je zbytečné vypínat na noc, což? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2014 22:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: melias
Akože na rastlinách? Pokiaľ je všetkého ostatného dostatok, hlavne svetla, tak už po týždni by mal byť vidieť pokrok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 13:18 Muž melias [4]
Ještě dotaz...
za jak dlouho se začně projevovat účinnost CO2?
já jen, abych věděl co čekat, zda měsíc, nebo třeba týden..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:48 Muž patamatix [408] Re: melias
Tak ať to pěkně buble ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:14 amrtin Re: melias
Co jsem říkal? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:04 Muž melias [4] Re: patamatix
Už bublám.
Opravdu mi to utíkalo po cestě rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 10:41 Muž patamatix [408] Re: melias
rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace Používám variantu č.5 a bublat začne do 2h,kvasnice sušené made in Tesco,žádný problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 07:19 Muž lojzalojzovic [327] Re: melias
jak píše amrtin, vyzkoušej všechny spoje - doporučuju potřít každý spoj mýdlovou vodou jestli se nebudou dělat bublinky, nebo hadičku bez difuzeru ponoř do sklenky s vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 00:26 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: melias
Jednou jsem zkusil použít něco podobného a začlo to bublat asi za tři dny tone Používám normální droždí a to bublá za pár hodin a dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:25 amrtin Re: melias
Že by jen netěsnost?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7225x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8756