Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Žádná další stránka   1  
Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2010 10:51 Muž grizly [145] – Re: gennaro
Jako mínus bych častou údržbu u bodu 2 neviděl. Stačí jednou za několik týdnů až měsíců filtr vymačkat, zkontrolovat a vymýt hlavu od případných usazenin.
A pokud chcete filtr za dekoraci, tak si nechte udělat o 10 cm hlubší(širší) akfárko. To se mi jeví jako nejlepší varianta, se kterou počítám při stavbě většího akva.(snad to bude už brzo) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2010 10:45 Muž filipsi [1295] – Re: gennaro
a co odstranit z prvni varianty to posledni -, a udelat ho na casti zadni steny v rohu. pak necim polepit nebo pena + posyp, a vytvorit prirozene vypadajici "roh"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2010 10:17 Muž gennaro [8] - Afrika – Re: Maximus
Ahoj,

drzim palce. Buduju prave podobnou nadrz jako ty. Premyslim nad filtraci a nemuzu se porad rozhonout.

1.favorizovana varianta - Stenovy filtr
www.home.karneval.cz/…
+ nevytece
+ levne
+ ucinne
+ jednoduche
+ udrzba
- akvarium bude kratsi

2. 2* atman 202 + 2 kostky (do protejsich rohu)
+ nevytece
+ levne
- casta udrzba

3. atman 202 s kostkou + kanystrovy filtr
+ kvalita filtrace
- drahe
- moznost vyteceni



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2010 09:04 Muž grizly [145]
crxjet napsal: to je návod na prd, nepřehledný pro technický antitalenty jako jsem já :-D rád bych si taky vlepil přepážku do akva a udělal tam filtraci, ovšem moje technické dovednosti jsou minimální a nikde jsem stručný a jasný popis :-)
Na vlepení přepážky přece nepotřebuješ návod, ale přepážku a lepidlo. Na obrázku je to tam vidět docela dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2010 08:47 Muž filipsi [1295] – Re: crxjet
Tedy, pokud ti je takovyhle navod na prd ... pak uz nezbyva, nez abys vydelaval dost penez a mohl zaplatit nekoho, kdo ti to udela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.10.2010 08:38 crxjet – Re: Bart_29
to je návod na prd, nepřehledný pro technický antitalenty jako jsem já :-D rád bych si taky vlepil přepážku do akva a udělal tam filtraci, ovšem moje technické dovednosti jsou minimální a nikde jsem stručný a jasný popis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2010 07:10 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy
JuraS mel na mysli neco takoveho proc si tam nevytvoris www.aquapage.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2010 13:03 chandler34
Fotka k příspěvku nejak takto? mala nepodarena schema...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2010 12:51 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: chandler34
Skoro, ale tak jednoduche to není :-) Musíš vymyslet/vychytat pár věcí, abys třeba neměl 500l po obýváku. Tady je několik témat, které se věnují stavbě vnějšího filtru: rybicky.net/forum/p26
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2010 12:36 chandler34
Tak diky za pomoc pravdepobne spravim filter so stareho akvarka a vlozim ho pod nove do stojanu.
cize ak tomu dobre rozumiem mam kupit cca 100L filtracnej peny a do akavria vlozit cerpadlo s vytokom na jednej strane a a z odtokom na duhej a tym ni voda prejde cez peny a vycisti sa tak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2010 09:11 jiřík – Re: chandler34
Ještě můžeš udělat filtr ze svého starého akvárka, tam bys měl filtračních hmot přes 100l, a protože akvárium už máš, tak by ani investice nebyla tak velká... Hledej vnější přepadový filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2010 08:58 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: grizly
20x20x45 cm je 18l filtračních hmot. Pokud použiju venkovní filtr, mám k dispozici dle typu 6-12l filtračních hmot, což se zdá v porovnání s biomolitanem málo, ale vzhledem k obrovskému povrchu moderních filtračních materiálů se dostanu s plochou, využitelnou pro bakterie, minimálně o řád výš. Plus dalších 10-25l vody navíc ve filtru a komfort čištění.
Velmi podstatnou nevýhodou je cena, často 8-10tis Kč. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2010 03:02 Muž grizly [145] – Re: chandler34
Moje volba je jasná. Čerpací hlava a molitan. Jestli můžeš někde v rohu udělat přepáážku a do ní dát molitan, máš jednoduché a levné řešení. Budou ti tu radit, že nejlepší je vnější filtr. Když se ale podíváš na jeho objem a obsah fitracních náplní a porovnáš to s tím co můžeš udělat za zlomek jeho ceny, volba je jasná. Navíc ti to neubere žádný další prostor a nemáš žádnou hadici s vodoou vyvedenou mimo akfarko. Spočítej si sám, kolik náplně se ti vejde do prostoru 20x20x45 cm a porovnej to s vnějším filtrem. ;-)
PS: Je k němu velice snadný přístup a manipulace s ním!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2010 22:19 chandler34 – filtracia noveho akva 500L
Zdar chcem Vas poprosit o radu.
Aku fltraciu mam pouzit do prave zakladajuceho akvaria 200x50x50, v ktorom mam v plane chovat Frontozy ,kedze mam teraz akvarium 100x30x40 a ryby rastu a rastu a ja mam skusenost len s penovym filtrom tak som sa obratil na toto forum v domneni, ze mi nietko z vas skusenejsich poradi ako a co dalej.
Rad by som v akvariu zachoval dokonale cistu,okyslicenu a prizracnu vodu,dalej by som chcel pouzit externy filter aby mi nic akva nespatilo (peny trubice a pod.) a kedze prave dokoncujem 3D pozadie mam este moznost nasavanie a vysavanie vody schovat, len neviem ake a kde.

Vopred dakujem za kazdu radu od skuseneho akvaristu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2010 15:31 Muž Maxim_cz [2] – Re: JuraS
ono to vlastne neco jako vestaveny filtr byt ma.
ve 3D pozadi planuji kapsu velikosti presne na ty dve kostky akvacitu vedle sebe.Dohromady to da cca 8.5 litru akvacitu.
Jde mi o to, ze vse bude schovane v akvarku - i kdyz na ukor mista.
Nikde nic necouha.Externi filtr z akvarka se musi take nekam schovat.akvarko bude stat na stojanu z jaklu, zadna skrinka pod nim, kde bych cokoliv schoval.

spis mi slo o to, zda nekdo neco podobneho neprovozuje, nebo nekde nevidel

dik

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2010 15:15 JuraS
proč tedy neuděláš vnitřní vestavěný filtr ? přepážka 10 cm na jedné z bočních stran a v ní vytvořené komory jako u externího filtru...nicméně vnějších filtrů i homemade je tady hafo a při použití selského rozumu se snad ani stát nemůže že by ti nádrž vytekla na zem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2010 15:11 Muž Maxim_cz [2] – vnitrni filtr do 480l nadrze
Ahoj,
nikde jsem tu nenasel, zda nekdo provozuje vnitrni filtr-konkretne biomolitan+ cerpaci hlava ve velke nadrzi.
Moje predstava:
cerpaci hlava AT-202
2x kostka akvacitu 10x14x30 cm
kostky si predstavuju spojit hadicema a pouzivat jen jednu cerpaci hlavu.
vyvod vody bude 160cm dlouha rozstrikova rampa primo z 3Dpozadi

cele to chci schovat za 3Dpozadi nadrz 160x60x50 vyska


Jako vyhodu si predstavuju hlavne cenu cele filtrace a bezpecnost, kdy se nemusim bat rozpojeni hadic a vyplaveni celeho domu.

nevyhoda je asi velikost zabraneho mista, ale proto bude nadrz sirsi nez vyssi.


co vy na to?
filtrujete nekdo vetsi nadrz vnitrnim filtrem?
Nebo si myslite ze to vnitrni filtr neda?

diky za kazdou pripominku i tip.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2010 14:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Carlosss40
Jako pro jiné ryby :) Důležitější než co v něm je jestli biomolitan nebo substrat pro a jiné je aby správně fungoval a plnil svoji funkci X-) Záleží jen na tobě jestli tam dáš bioakvacit nebo dražší náplně třeba od eheimu, fungovat bude obojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2010 10:18 Carlosss40
Zdravím všechny, poraďte jakou náplň do tříkomorového venkovního filtru k terčovcům.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 22:02 pmynarik – Re: Jiřánek
Myslím, že ten bílý povlak, který se vám dostal do akvárka, jsou usazeniny (nenapadá mne lepší výraz) který se usazuje na odtokové hadici filtru. Přihodilo se mi něco podobného ne-li stejného s novým filtrem, když sem asi po 14 dnech od instalace vyzkoušel otevřít uzavírací kohout na plno ano vyletělo toho požehnaně :-) Myslím že to nemělo na nic žádný vliv, po 3 měsících sem filtr vyčistil, profoukl hadice a bylo po problému, žádná usazenina od té doby není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 21:27 Jiřánek – Re: Sid
to by chtělo :) , každopádně vata to taky nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 20:26 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vladislav
Chtělo by to vzorek a mrknout na to pod mikroskopem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 20:13 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Sid
Měním vatu každý týden a pokud jí pořádně nenamočím a trochu neproperu ve vodě před nandáním do filtru tak se mi stalo,že do akvária se dostalo trochu z ní..ovšem ted už jsem o hodně pečlivější... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 19:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vladislav
Filtrační vatu používám, nemyslím si, že by mohla žmolkovat... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 19:35 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Jiřánek napsal: Propláchnul jsem, ale nestalo se mi to při prvním spuštění ale až při opakovaném. Postupoval jsem dle instruktážního videa www.tetra.cz/…

Mám originál filtr od Juwelu vnitřní...jsem s nim spokojen...ale to video je zajímavé...nemohly to být žmolky z filtrační vaty??Pokud se tam dává??..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 19:21 Jiřánek – Re: Sid
ano Těžko se to popisuje, spíš malý žmolky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 19:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jiřánek
Pak to jistě nebyly šupinky z keramiky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 19:16 Jiřánek – Re: Sakul
Propláchnul jsem, ale nestalo se mi to při prvním spuštění ale až při opakovaném. Postupoval jsem dle instruktážního videa www.tetra.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 19:12 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Sid
Nevim jestli ta keramika byla špatná či co, ale kdyš sem jí tam dal tak se sní docela dost odrolilo, též sem jí proplachoval dle návodu a při prvním spuštění se mi stalo to samí ale šupinkama bych to nenazval. Nevim to je moje zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 18:53 Jiřánek
Vypnul jsem ho kvůli mojí lenosti :-( Měl jsem dojem že hadice není nadoraz a bál jsem se abych přes noc nevyčerpal vodu z akva sousedům, vím že se to nemá, už jsem sjednal nápravu a pojedu durch. Nechtěl jsem sundávat kryt osvětlení, který mi kvůli tomu taky nesedí ideálně, asi bude třeba nějaká úprava.. . Mimochodem, kam byste umístili sání filru? za pozadí aby nebylo vidět? je za ním vcelku prostor a je tam taková síťka, možná k tomu určená? Vím že by bylo lepší před, ale zase by bylo vidět. díky vám, za odpovědi, vracím se k akvaristice po letech a dnes je všechno jinak, naštěstí :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2008 18:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sakul
Pokud Jiřánek postupoval při montáži filtru podle návodu, určitě neopomněl keramické válečky důkladně propláchnout pod tekoucí vodou. :)
A i kdyby opomenul, neumím si vybavit, že by se keramika odlupovala z válečků v podobě šupinek. :-O
Ale protože netuším, co mu to mohlo z filtru vylítnout, zkusím akceptovat ty šupinky z keramiky... :-D
Souhlas - filtr mimo údržbu nevypínat! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 18:41 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jiřánek
Je vcelku běžné, že drobné částice, (organického i anorganického původu), které se při průchodu filtrem usazují, se při rázu způsobeném zapnutím čerpadla mohou uvolnit. Občas se mi to v menší nebo větší míře stává při částečné výměně vody, kdy filtr vypínám, aby mi z rozstřikovací rampy nestříkala voda.
Co se týče vhodnosti filtru tohoto typu k jemné mechanické filtraci, netrpte přehnaným optimismem - standardní náplně ani jeho konstrukce k tomu nejsou primárně určeny. Ta trocha filtrační vaty to nezachrání. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 18:23 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Pravdopodobně lehká drt s keramiky, stalo se mi to taky ale jen při prvním startu. Vypínat filtr na noc coze no ? Někde sem čet, že bakterie po dvou aš třech hodinách bez přístupu kyslíku umírají, takže se opravdu asi ten filtr nezaběhne...
Jinač mam fluval 304 a naprostá spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 17:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jiřánek
Rasa z hadic to nebude urcite ne po tejdnu.Vyplachl jsi ho pred pouzitim?.Mimochodem pokud filtr na noc vypinas nezajede se nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2008 16:43 Jiřánek – tetra tec 700
HELP. mám v záběhu tento filtr asi týden, přes noc jsem měl vypnutý a při opětovném spuštění z něj lítaly usazeniny, něco jako bílé šupinky, prostě takovej sníh, sraženiny. ROzebral jsem ho a tyto usazeniny byly i na dně filtru. Jak je možné, že projedou celým filtrem ven??? Můžu mít špatně sestaveno? Dík z radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 18:40 Chrostík
Mojim terčákům čisti AQ Tetra-tec ex700 a ex1200. Akvárko má 560 litrů a zatím to vypadá pez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 18:09 Muž TomášB [12]
a co tetra-tec ex1200? mám 700 a uplna spokojenost,krasně tichý, není vůbec slyšet, i když ho mám od včerejška smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 16:58 Žena Laduschka [120] – Re: Petra
tojo, to asi bude nějakej starší fluval,ne? já mám teda fluval na menší objem, čili fluval 205, což je novější typ s aquastop ventilem a nemůžu si ho zatim vynachválit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 15:44 Muž sportsmen [62]
Ja mam doma Fluval 404 je naprosto tichy, kdyz cistim akva tak jen zavru ventil na hadici, filtr vycistim a zase hadice zasunu a pustim kohout a vubec nic nemusim nasavat. Podle me je to uplne skvelej filtr na kterej nedam dopustit. Bohuzel s jinymi nemam zkusenosti!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 15:15 Petra – Filtr k terčovcům
Ahoj,
rozhodla jsem se, že si koupím nějaký dobrý vnější filtr do 370l akvária k terčovcům.
Mám 4 roky Fluval a ještě chvíli a odvezou mně z toho do blázince.... ne Vysloveně mně točí ten rachot a když náhodou blbě napustí vodu, tak se musí přes hadici nasát, aby se vůbec chytil.

Prosím o rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 15:55 Muž TomášB [12] Re: isamik
takže abysme se už dostali k tomu filtru, tak jaký, budou tam kančíci příčnopruzí, perletoví a asi Pterygoplichthys gibbiceps
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 15:41 Muž isamik [180] Re: TomášB
Proc vtip, kdyz si nenepsal do ceho to chces... Mrak asi neni jasnovidec a kristalovou kouli sem u nej taky nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 15:15 Muž TomášB [12] Re: ondra08
cože, to je asi vtip ne? :-D já potřebuju filtr do 500litrového akvária kde budou kančíci což jsou docela prasátka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 15:04 ondra08 Re: TomašB
dvojrameny bublifuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 11:21 Muž TomášB [12]
a ještě bych se chtěl zeptat jaký levnější filtr by byl ta těch 165x40x50 = neco přez 500L, uvažuju o tetratec ex1200 ale jestli není nějaký levnější

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [11]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14659x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8727-filtr-do-velkeho-akvaria-201-500-l-?od=501