Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2017 17:19 R Muž romant [27987] Re: Trucker
Odspodu kroužky, drť, uhlí nepoužít a místo toho třeba Substrat pro a ten molitan jako poklop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 17:18 Muž Trucker [0]
Ahoj. Poradil by nekdo v jakem poradi se davaji filtracni naplne ve vnejsim filtru? Mam filtr sicce 500 s 4 filtracnimi kosi
. Naplne jsou biomolitan,aktivni uhli,krouzky a ta 4 nevim co to je je to takova hneda drt frakce cca 1 cm. Dekuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 16:12 R Muž romant [27987] Re: Tomason
V jednom a za měsíc v dalším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 16:11 Muž Tomason [37] Re: romant
no nad předfiltrem jsem přemýšlel, ale tím zase snížím rychlost průtoku. Nehledě na to, že kostka biomolitanu v akváriu se mi nelíbí (proto jsem vždy volil venkovní filtr). Ptal jsem se případně, jak se pozná, že filtr nestíhá. Protože bych volil spíše koupi druhého filtru a opět venkovního.
Děkuji za tip. Vyměním tedy v jednom koši. Případně ve dvou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 16:02 R Muž romant [27987] Re: Tomason
Jak zde zaznělo, to co tam máš jako médium je určeno převážně k mechanické filtraci, tedy bych umístil do prvního koše ve směru proudění vody a zbylé koše vyplnil médiem na biologickou filtraci a to třeba www.sklorex-akvarium.cz/… . Tou údržbou jsem měl na mysli přesně to co děláš, propláchnutí média v akva vodě. Ten interval nelze přesně určit, záleží na znečišťovatelích, ale obecně lze říci že čistit tehdy začne-li se vytvářet větší množství hnědýho povlaku, ten posléze ucpává póry médií a tyto již ne zcela plní svojí funkci. Ještě jednu vychytávku bych realizoval a tou je předfiltr. Jelikož filtr samotný tímto není osazen dá se to řešit nasazením kostky biomolitanu na nasávání. Čištění filtru samotného se tak výrazně prodlužuje, jelikož se daleko častěji čistí jenom ta kostka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2017 09:48 R Muž ctibum [6921] Re: Tomason
Řekl bych, že tyhle válečky k mechanické filtraci nemají vnitřní pórovitost jako válečky k biologické filtraci, takže neslouží k osídlení bakteriemi, ale jen k zachytávání hrubých nečistot a k rovnoměrnému rozprostření proudu vody. Ale osobní zkušenost konkrétně s tímhle typem nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 09:41 Muž Tomason [37] Re: ctibum
Ta moje keramika je nějaká hrubá oproti tomu co jsem zasílal. To co jsi poslal, v tom je nějaký rozdíl? Stále se jedná o to samé, (jednou s velkou dírou a jednou s malou :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 09:21 R Muž ctibum [6921] Re: Tomason
Není tohle "jen" mechanická filtrace do prvního koše? A do dalšího třeba toto www.eoshop.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 08:54 Muž Tomason [37] Re: romant
mám tu keramiku www.eoshop.cz/… a mám toho plné všechny koše. Nevím, jak přesně myslíš udržovat. Jednou za měsíc (spíše podle průtoku) to vyčistím pomocí vypláchnutí vodou z akvária)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 16:17 R Muž romant [27987] Re: Tomason
Keramika není špatná, chtělo by to vědět o jakou přesně se jedná a stejně jako všechno, je třeba i keramiku občas udržovat, aby nedocházelo k nadměrnému zanášení jednotlivých pórů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 16:07 Muž Tomason [37] Re: romant
Trochu jsem si to myslel :-) Budou tam 3 skaláři (jeden takovej připrclej a modrej) 3x mřenky "nádherné" 2x čichavec perleťový a hejno razbor klínoskvrných (hroznej paskvil vím)

No jako filtrační media mám jen keramiku, ale asi to bude chtít jiné složení. Do teď nevím, kdo mi toto poradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 15:38 R Muž romant [27987] Re: Tomason
Za mě, majitele rohu, rozhodně oranžovou variantu bez roztřikovací rampy nasměrovaný výtok z trubky směrem k čelnímu sklu, vodu pouštět tzv. po hladině, od čelního skla se odáží do rohů a vrací zpět do nejdelšího místa. Stačit může, ale taky nemusí, bude to o spotřebitelích a producentech a kvalitě filtračních hmot. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 13:29 Muž Tomason [37] – Filtr
Fotka k příspěvku Zdravím zkušené, mám na vás dva dotazy ohledně vnějšího filtru Fluval 306
1. zakládám akvárium a přemýšlím, jak umístit nasávání (čtvereček) a vypouštění (kolečko). U současného akvária to bylo celkem jasné, ale při tomto tvaru si jistý nejsem. Co by se zkušenějším zdálo jako lepší řešení dle obrázku? (možnost 1 či 2?

2. jaký je indikátor, že filtr nezvládá tak veliké akvárium? (řasy? poletující bordel?) obávám se aby tento filtr (i když je deklarovaný na 300 litrů toto akvárium utáhl.

Děkuji za rady a postřehy. Prezentaci brzy založím

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 04:49 R Muž romant [27987] Re: Trucker
Tak bez absolutních znalostí tvého záměru, jak to akvo bude vypadat, bych nastřelil třeba www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 00:32 Muž Trucker [0]
Ahoj. Poradi nekdo jaky je nejlepsi filtr do 300 litru nadrze pro cichavce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 19:03 Radiiik – Atman 203
jo jásný už chápu... No nebude to zasejc moc ? udělá to 2000l/h udává výrobce... zrovna jsem ten filtr dal co nejníž aby nebyl tolika slyšet. a tak to ho budu muset přiškrtit nějak na hadičce ta hlava na ovládání to vůbec nepřiškrtí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 18:03 R Muž romant [27987] Re: Radiiik
Kolega mě na mysli použít ještě jeden, ten samý, ale slabší výkon, tak aby se znásobila filtrační plocha, nicméně ty teď udělej dvě věci a to povytáhni tu hlavu nahoru a nastav vývod vody směrem k hladině, aby se tato rozvlnila a stáhni výkon té hlavy na polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 17:38 Radiiik
Ten molitan má 10x14x25..
jak myslíte druhým ? jsem začátečník s stavbou filtrů apod. Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 16:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radek
Ten filtr podle fotky fakt vypadá neúměrně malý vůči akváriu. Chtělo by ho to doplnit druhým nebo přestavět na Hamburský plošný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 15:27 R Muž romant [27987] Re: Radek
Ten molitan mě příjde, že je zvolen nějaký "menší", tuším že největší se dělá 10x14x30, tak ten bych rozhodně k té čerpací hlavě instaloval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 13:53 Radek – Atman 203
No poletujou tam části 3-5mm což by filtry měli zachytit...
Fotky: leteckaposta.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 17:08 R Muž romant [27987] Re: Radek
Takto položený dotaz je těžko uchopitelný, zkus dát alespoň celkovou fotku akvária a uvést velikost toho biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 17:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
To je pokud vím jen čerpadlo, to jen čerpá vodu a nic nezachycuje. Musíš mít ještě filtrační médium a tam bude problém. Chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 17:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radek
Malé kousky nezanmenají že nefiltruje. Na pohled to možná nevypadá nejlíp, ale hlavní je, jestli jsou parametry vody OK.
Pokud by jsi se jich chtěl zbavit, asi budeš muset pořídit další filtr. Výměna molitanu ničemu nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 16:42 Radek – Atman 203
Zdravím, mám 300L akvárko. Mám atmana 203 ale nefiltruje to tak jak má po akváriu poletujou malé kousky a atman nic.. Nevíte co mam udělat ? Vyměnit molitan nebo už nevím. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 16:08 Muž O.Tom [439] Re: Erika
Míň jak do toho navrhovaného JBL1501 bych nešel, zvlášť ještě u tlamovců.
To pak raději koupit čerpací hlavu/hlavy s molitanem, než investovat do slabého filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 15:52 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Erika
4l filtračních hmot na 300l tlamovců bude dost málo. Já osobně bych se ubíral cestou vlepené přepážky do akvária, s pořádným objemem biomolitanu a nějakou čerpací hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 15:38 Erika – Nadrz 300l
A co myslite tento ?
www.juwelakvarium.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 15:28 Erika
A nemohl by tam byt zedy jen ten vnitrni, nejaky silnejsi?

Planuji mit tlamovce.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 15:04 R Muž romant [27987] Re: Erika
Pokud by jsi použila tu e901, tak k tomu se dá použít řešení vnitřní a to vcelku za malej paníz pořídit čerpací hlavu s kostkou biomolitanu, což někdo odmítá z estetickývh důvodů. www.akvapotreby.com/… a www.akvapotreby.com/… . Jinak samozřejmě platí co napsal kolega, na znečišťovatelích bude záležet hodně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 14:58 R Muž afc1886 [14690] Re: Erika
Osobně bych šel do té 1501,ale dost záleží,jaké bude osazenstvo nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 14:55 Erika – Nadrz 300l
Dekuji, uz jsem take na nej koukala. Bohuzel ta invastice uz je velka. Myslite ze ten slabsi JBL e 901 by to nezvladl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 14:45 R Muž afc1886 [14690] Re: Erika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 14:31 Erika – Nadrz 300l
Dobry den, prosim o radu.
Zakladam svou prvni vetsi nadrz na 300l (120x50x50).
Prosim o radu ohledne filtru.
Jaky byste pouzili ci jake mate zkusenosti s nabizenymi znackami?
Predem mockrat dekuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 08:51 Žena Sucu [12] Re: NHKG
takze ten filtr, co ma velky vykon a nadobu na filtracni material - pripadne dve takove nadobky + molitan na konci by nestacil ? co jsem koukala, tak jsou docela variabilni co se tyce tech pridavnych nadob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 21:12 Maq Re: Sucu
Dětí bych se zas až tak nebál. On takový vnější filtr je na děcko docela těžký a všechno drží celkem fest. (Mám Fluval, JBL filtr jsem nikdy neměl.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2016 21:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sucu
V tom případě jsou 3 možnosti:
- vlepit skleněný komorový filtr do akvária
- hamburský plošný v rohu akvária (na ten stačí vlepit vodící lišty)
- čerpací hlava + molitan (jedna by musela na ten objem být obrovská, 2 je lepší řešení)
Vnitřní filtry bych vzhledem k objemu akvária rovnou zavrhl, zabírají moc místa na to kolik filtračních materiálů obsahují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 20:53 Žena Sucu [12]
externi ja nemuzu kvuli detem, jsou to batolata a skrinka nema dvirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 20:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sucu
V tomto případě ne. Je lepší mít filtry 2. Při problémech s jedním filtrem (čistění, porucha, ...) stále jede druhý.
Na tak velké akvárium, pokud chceš jeden filtr, tak se dívej po externích (JBL1501 a podobné). Ale cenově to je jiná kategorie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 20:44 R Muž romant [27987] Re: Sucu
Potom si připlať a pořiď třeba www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 20:40 Žena Sucu [12] Re: romant
ja te chapu, ale jsem minimalista a manzel taky, vzdy je lepsi jeden pristroj, nez dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 20:38 R Muž romant [27987] Re: Sucu
Já měl na mysli ještě jeden, ten samej co už ta máš a nechat je tam oba dva tzv. na stálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 20:26 Žena Sucu [12] Re: romant
tak by k tomu stavajicimu stacilo dokoupit treba tento ? nebo rovnou ten 1400l/h a casem ten stary uplne vysadit, az se ten novy zajede ?

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 20:16 Žena Sucu [12] Re: romant
vetsi uz je snad jen 30cm molitan :)
zas aby me to ty ryby neodfouklo, z dvou filtru uz bude docela velky pohyb vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 16:54 R Muž romant [27987] Re: Sucu
Jenom výměny hlavy nic neřeší, potřebuješ tomu výkonu i odpovídající filtrační objem, takže když měnit hlavu, tak i pořádnou, tedy dvojnásobnou kostku k tomu. Ovšem šel bych cestou pořízení ještě jedné, té samé sestavy a máš variabilní systém, čistíš jeden, druhý za třeba 14 dní a vždycky budeš mít nějakou část plně funkční, tedy ve smyslu nitrifikace. Pokud tam byla ta stávající sestava dána z funkčního akvária, tak bych jenom jednou tu houbu promáchnul v akva vodě a v ní následně tu novou, taky aby v té původní zůstalo více toho bordýlku a ta nová se lehce naočkovala, když začnoou běhat posléze společně u té první dojde rychle k oživení kolonií bakterií a druhá se bude taky rychleji osídlovat, než kdyby byla úplně čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 10:41 Žena Sucu [12] – zvetseni nadrze na 360l
Zdravim. Mela bych dotaz na vyber spravneho filtru.

Ted mam biomolitan vyska 25cm a na nem co jsem mela v mensi nadrzi
www.profiplants.cz/…

To uz ted urcite stacit nebude a tak zamyslim upgrade. Napadlo me proste jen vymenit hlavu za
www.profiplants.cz/…

jako dalsi moznosti jsou pak
www.profiplants.cz/…
www.profiplants.cz/…

ty bych zajela stylem : vezmu stary molitan, dam vodu do kyblu a tam ho vyzdimam za pritomnosti noveho filtru v provozu, takto alespon 5x, az bude voda kristalova

ktera z moznosti je podle vas nejlepsi ? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 17:14 sertini Re: sertini
Mne to doporucil stary akvarista ze daj velke dva molitany a udelas lepe nez nějaký vnejsi ktery sa pokazi furt doplnat vlozky moze ti vytect.ze dve velke kostky 30cmm zaruci bakterii az az a cistu vodu proto sem to tam dal. Staci jednu za dva az tri mesice vyprat a dávám zpet. Mam to tak uz pet let a voda stale jak kristal pri pravidelne vymene vody tydne cca 100l a odkaleni dna. Videl jsem i kombinace 2 hlavic na jednom velkem bioakvacitu. Jedna hlavice tocila 1000l/h. Chtel jsem to kvuli vzhledu duvod jiny neni. Nemoce nemam ryby se mnozi stale a voda stale pruzracna. Moje hlavy atman jedna toci 600l/h druha 500l/h a ryby dychaju pomalu. Jen nevim jak casto se meni bioakvacit mam ho pres pet let a jen to vyperu a davam zpet ale na střídačku at neklesnu moc bakterie. Asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 15:16 Muž martinCA [33] Re: sertini
pozri ake mas parametre tych hlavic, a pocitaj ze ten filter pobezi urcite slabsie (1500l/h hlavica podla mojej skusenosti tlaci tu vodu viac ako 1500l/h ext filter, ktory ma v reale mozno 800lh). na amazone som cital dost vela negativnych recenzii o problemoch s vrtulkami v tychto filtroch, ale aj o presakovani tesnenia, preto som siel nakoniec do JBL. Dneska uz viem ze ked kupim vacsie akva, pojdu do toho prave tie hlavice s molitnami, ktorych sa chces teraz zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 15:16 Muž honcka [39] Re: sertini
Svoje malawi si teprve budu v nejbližší době dělat, takže teď o tom scháním informace, co jsem četl, že se obecně u tohodle biotopu doporučuje mít filtraci na tom horním limitu tj u tvý 450l bych šel do něčeho s cca 15l objemem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 14:59 sertini – flitr
Ludecky moji poradte mam malawi cca 50ryb 450l akva a mam dve hlavice atman s velkym bioakvacitem ale chci vnejsi filtr. Uvazuji o fluval 406 ktery se ale doporucuje do 400l. Nevim ci je n akva slaby. Objem ma 8,5l a vykon 1450l/h skrinku mam delka 33cm hlubka 43cm vyska 57cm takze nic moc. Nechci uz kostky v akvariu bere to misto a je to skarede na pohled. Dekuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14658x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8727-filtr-do-velkeho-akvaria-201-500-l-?od=301