Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nitěnky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nitěnky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 08:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: PaDa
To zní dost brutálně, děkuju za informaci.

Poslouchejte, nemyslíte, že nitěnky z takové vody mohou zabudovat nějaký sajrajt do těla a standardní tři dny na vyčistění nemusí stačit? Při krmení “krátkoobrátkových” ryb je to asi jedno, ale když například držím živorodky jednu populaci dlouhodobě, takové věci bych považoval za riziko. V zásadě by se pak takovými nitěnkami nemělo krmit vůbec. Pokud teda není můj cíl rychle vykrmit ryby a prodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.12.2019 08:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jirka Ščobák
asi v minulosti žily v čisté vodě, kterou dnes akvaristé nedokáží najít.
Osmdesátá léta, Vltava u Větřní. Papírna chrlila bordel z mnoha trubek rovnou do řeky. Na kánoi, která projížděla chomáči oranžové pěny, se nedalo dejchat, smrad, že člověk málem hodil šavli, barva vody a bahna od modré do oranžové...
Celý dno se hejbalo nítěnkama, musely tam toho bejt tuny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 22:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MonterMonty
Je pro mě nová informace, že akvaristé lovili nitěnky u výtoků stok z různých fabrik nebo JZD a pod. Pokud je to tak, pak bych nitěnkami nalovenými na takových místech dobrovolně nekrmil a přiznávám svoji nedovzdělanost o nitěnkách. Protože jsem jimi nikdy významněji nekrmil (ani mraženými), neměl jsem potřebu se o ně víc zajímat.

Edit: Video je zajímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 22:46 Muž vlka [3444] Re: MonterMonty
Ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.12.2019 22:40 R Muž Anthrax [4762] Re: JirkaŠčobák
Proč si o tom napřed něco nezjistíš? ;-) Nitěnka je ledacos, jen ne důkazem čisté vody. www.youtube.com/… www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.12.2019 22:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JirkaŠčobák
Ano , a přesně proto že byla ta voda v minulosti tak čistá , zejména u výtoků stok z různých fabrik,JZD a pod , začali stavět ty prokleté čističky , díky kterým ten organický bordel u těch stok a výpustí zmizel a s ním i ty nitě.

Pánové , fakt sorry smich je neděle a na takovéto debaty fakt nemám :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.12.2019 22:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MonterMonty
Pokud se v minulosti tahaly nitěnky po desítkách kilogramů a dnes ne, pak asi v minulosti žily v čisté vodě, kterou dnes akvaristé nedokáží najít.

Osobně nitěnkami krmím minimálně - jen když na burze někdo prodává živé. Jeden kluk je nabízí a chová sám - netahá je z přírody. Až ho příští měsíc uvidím, vytahám z něj trochu informací a napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 22:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vlka
Čistě ze zvědavosti - Ty jsi vážně někdy potkal nějakého rybáře ,jak měří kvalitu vody , popřípadě zkoumá míru organického znečištění ?
Popřípadě Ti vážně příjde jako relevantní zdroj informací , rybářský eshop - vzhledem k tomu kam to zejména v posledních pětadvaceti letech české rybářství a rybnikářství dotáhlo ?
Ale vynechme tedy internet , určitě se ve Tvém okolí najde nějakej letitej chovatel ryb - zeptej se ho kam a proč, se na ty nitě chodilo a že se jich tahalo po desítkách kil , a proč už tam nechodí a kupuje si napůl pochcípané bláto z dovozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2019 20:37 R Muž ctibum [6908] Re: vlka
čistých i znečištěných
Takže se nemohou brát, jako známka dobré kvality vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2019 18:48 Muž vlka [3444] Re: MonterMonty
Tady se třeba píše, že žijí v čistých i znečištěných vodách. www.rybobrani.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 17:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Oldass
I mě se to líbí. Kamarád na FB řekl, že to bude nějaká sladkovodní Polychaeta.

Vzhledem k tomu, že jsem do této koule před dvěma lety nabral bahno ze dvou jezer na Slovensku, to zřejmě bude z naší přírody. Zajímavé, že to v té kouli žije tak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 17:04 Muž Oldass [806] Re: JirkaŠčobák
To nevadí, mě se líbí, fotil bych jí rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 17:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Oldass
Fotka k příspěvku Na macro fotografii podle mě není nitěnka obecná. Když někdo řeknete, co to je, budu rád.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2019 17:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MonterMonty
Uznávám omyl. Nějak jsem zvyklý na to, že spousta živočichů v akváriu signalizuje čistou vodu a neuvědomil jsem si, jaké podmínky některé druhy dávají v přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 16:50 Muž Oldass [806] Re: MonterMonty
Ale pro macro fotografii vděčný to tvor smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 25   15.12.2019 14:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zit_Congerson , Jirka Ščobák
Chlapci - rozhodně nic ve zlém ...
ale ze které planety Vás sem vystřelili ? ne

Nítěnka je nejrizikovější živé krmení (pokud se s ní neumí zacházet a dobře ji vyčistit),které se v akvaristice používá ,proč ?
Primárně žije v organicky znečištěném prostředí - v podstatě je to vodní žížala (příbuzná z třídy Oligochaeta) - má stejný úkol jako žížala ,jen ve vodním prostředí - požírá organický odpad , který tak napomáhá dál rozkládat.(zjednodušeně)
V čistém prostředí ji opravdu nenajdeš, pač tam nemá co žrát - jak už psal níže Václav, u nás už jsou docela vzácně.
Hele Jiří ,nic ve zlým , ale na to jak se tady prezentuješ , jakej jsi biolog a všemu rozumíš , všude jsi byl a všemu porozuměl - fakt krutě podprůměrný výrok.

Pro ty co jsou na tom tak špatně ,že si nedokáží nějakou informaci najít ,či ověřit sami - bez přičinění druhé strany - triviální návod k vyhledávání informací na internetu -

1: otevřeme jakýkoli internetový vyhledávač
2: do horního řádku napíšeme vyhledávaný výraz , popřípadě "klíčová slova" - v tomto případě "Nitěnka"
- výsledkem je 73 000 odkazů o daném živočichovi - www.google.com/…

mimochodem-toto po druhém vysvětlení zvládlo 7 leté dítě !!!!! když se mě tady zeptalo "Monty co je to nítěnka?"

první věta - citována z vikipedie " Nitěnka obecná je máloštětinatec žijící v organicky znečištěné a hnijící vodě"

Hezkou neděli ahoj

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 13:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
MichalV napsal: ja som to pochopil naopak, ze nitenky su znamkou znecistenej vode, v ktorej sa bezne vyskytuju.
Nitěnky preferují čistou vodu, ale bahnité dno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2019 18:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marian
Ryby si na to musí zvyknout pokud jde o nítěnky tak to bych byl hrozně opatrný a pokud s nimi nekrmíš častěji koleduješ si o problémy. Je bezpečnější krmivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 18:10 Marian – Ziva potrava
Zdravim. Chovam Tetry cerne a prvy krat sem jim koupil zivou potravu. Na moje sklamani Jim ale ocividne nechutna. Nevi nekdo proc?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2019 19:29 Muž Smetany [1226] Re: Petve 03
Za mě každý den propláchnout a pak téměř na sucho do lednice vydrží týden až 10 dní. Na tu stále tekoucí vodu pozor pokud je v ní více chlóru tak rychle odchází.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2019 18:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petve 03
Když je zamrazíš bude z nich po opětovném rozmrazení bláto. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2019 18:34 Muž Yirka [9126] Re: Petve 03
Mrtvé pochopitelně vyhodit, vždť je to po pár minutách bláto.
Za mého mládí bylo ideální na dlouhodobé přežíváni nitěnek WC splachovadlo a vhodně veliké a výškově seštelované sítko. Vydržely fakt dost dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 18:30 Petve 03 – Nitenky
Dobře všechno vyzkouším. A z timi mrtvými? Mám je zmrazit nebo rybám nevadí že jsou mrtvé ??? DĚKUJI VŠEM :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2019 18:06 Muž vlka [3444] Re: Petve 03
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedině čerstvá voda. Buď často měnit, nebo nechat kapat popř. téct do nádoby. Toto je dnešní živá potrava zakoupená v neděli na burze v Kroměříži. V levé nádobě smíchány tři druhy živé potravy a napravo nitěnky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 17:22 Silviebaris Re: Petve 03
No a třeba do kýble a do vany,a jemným proudem ze sprchové hadice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2019 17:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petve 03
Když jsem je měl já tak byly pod kapajícím vodovodem, když jich máš větší množství tak to chce studenou tekoucí vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 16:51 Petve 03 – Níťenky
A nemáte náhodou radu jak udělat proud vody ??? Filt mám, ale ten by je vcucnul do sebe :-)
Edit: A dají se ty mrtvé níťenky ještě nějak využít nebo je mám vyhodit ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2019 15:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petve 03
Podle mě je to mrtvé jen ty tmavé fleky ještě žijí. Nemají kyslík chce to proud vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 15:54 Petve 03 – Níťenky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli tyto níťenky můžou přežít ??? Koupil jsem si je na akvarijní burze a než sem je přivezl domů
( cca 3 hodiny ) ztratili rudou barvu a přestali se hýbat. Jestli někdo ví jak by se mi je podařilo zachránit před úhynem budu mu velice vděčný. Teda jestli není už pozdě.
DĚKUJI
Omlouvám se za kvalitu fotek :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 16:46 Anub Re: PaDa
Dík budu doufat,že to bude v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 23:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Anub
Myslíte, že jsem mohl sumečky - corydoras nějak poškodit?
Proč myslíš ? :-) Pokud to nezavánělo a bylo vše čerstvé, určitě můžeš spát v klidu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2018 23:27 Anub
Dneska mi kámoš přinesl zhruba 0,5l nitenek. Propral jsem jich přes 10x v studeného vodě, pak jsem je nechal cca 2-3 minutky ve vodě kde byl rozpuštění hypermangan a znova je několikrát propral. Jen ja blázen tak nějak nemohl vydržet,abych s nema nakrmil rybi az za 3-4dny a šoupnul jsem rybám menší davku. V akva nastala rvačka o nitěnky,mno jen budu doufat,že po tak krátkém proplachu to vše nepokape, hmmm. Ale pohled to byl báječný jak se sumečci vo ne rvali. Myslíte, že jsem mohl sumečky - corydoras nějak poškodit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 19:35 FrantaAquarium
Zlínský kraj není problém v olomouckem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2015 11:53 atzservis Re: FrantaAquarium
odkud jsi ? - ve východních čechách není problém burzy HK, Pardubice apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 09:48 FrantaAquarium
Chci se zeptat kde jdou sehnat živé nitěnky všude se na ně ptáme ale marně. Dík za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 08:56 Muž dudak [1885] Re: Deepinpeat
Super, to budou ony, teď si mi ale nasadil brouka, jestli je mám zkusit kultivovat. Něco o tom nastuduju a uvidím, dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.05.2015 07:30 Deepinpeat Re: dudak
To jsou žížalice jako fík bych řekl. Krmit se s nimi dá skvěle, výživné budou podobně ale jsou veliké a hodně pohyblivé, takže malé ryby s nimi mají problém. Dobré je, že se dají mnohem lépe kultivovat než nítěnky a velmi dobře regenerují, takže pro množení se do misky nandá ostrý štěrk a občas se to protřepe aby to to žížalice napůlilo. Takže nasekat bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 00:01 Muž dudak [1885]
Fotka k příspěvku dnes jsem si pokusně nalovil při lovu planktonu malé množství nitěnek, které chci dát pancéřníčkům, které připravuji na tření, zřejmě ale nejde o nitěnku obecnou, ale o jiný druh, někteří červíci jsou velcí i přes 10cm, máte s takovými někdo zkušenosti? Budou je umět ryby "překousnout"? nebo je mám radši nakrájet
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 21:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jupí
Nieje to toto?
akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 11:44 Muž Robo [45]
A nemáš ten říční písek špatně propraný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 11:43 Muž Robo [45]
Kup si tyhle padníky a máš po problému rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda sám jich mám 5 a šmejdí po celém dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 11:21 Žena Jupí [125] - AsieRe: Jupí
nebudou to patentky ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 11:20 Žena Jupí [125] - AsieRe: Robo
ne nejsou , jsou tmavé až do červena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 11:15 Muž Robo [45] Re: Jupí
Když jsi s nimi nikdy nekrmila tak jak ti je tam mohli naklást, a kdo?
Nejsou to náhodou takové bílé nitky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 11:07 Žena Jupí [125] - Asie – pomoc
Dobrý den , co mám dělat , když mám nítěnky v akva (nikdy sem s nimi nekrmila ) a v akva mám pouze otíky a levatky ? KOupit nějakou rybu co je sežere ? Asi je tam museli naklást..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 13:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Zkus jim chvili nedavat nic jineho. Ona jak si ryba na neco zvykne, nemusi jen tak chtit neco jineho. A dokonce i kdyz rybam krmivo stridas, je videt, ze neco hltaji a neco berou jen vlazne. Situace se ale dokaze zmenit pri delsim krmeni necim jinym, ryby si proste na neco zvyknou a pak to cele muze byt obracene nez bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 11:49 Muž Robo [45] Re: Designer
Hikari používám mám mini pelety plovoucí i co padají na dno a občas si ďobnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 09:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Zkus tohle www.hikari.cz/… . Ono to chvili plave na hladine a je to docela drobne, takze bych cekal, ze se perletaci prisaji k hladine a zacnou to do sebe pumpovat, jak to s jemnym krmenim na hladine delaji. Pro nektere druhy ryb je toto krmivo neodolatelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 07:40 Muž Robo [45]
No já mám problém s perleťákama. Koupil jsem koretry a oni je nežerou,sežerou a vyplivnou, Dafnie žerou sem tam, po živých nitěnkách by se utloukli a to ztratí veškerou plachost a jen někdo vejde k akva a už jsou u krmítka. 2 dny bez živých a už jsou zalezlí v houští. No a mražené nitěnky taky sežerou a hned vyplivnou. Ostatní ryby těm to je jedno sežerou kde co. Co těm perleťákum dávat. Jo měl jsem i patentky a taky jim zo nejelo.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8527-nitenky