Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa a světlo

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa a světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2024 11:35 Muž Bphot0 [119] – Objevuje se hneda rasa
Zdravim,
v mem akva 240 litru (viz prezentace) se mi zvolna zacina delat na listech pomalu rostoucich anubiasu ve stredni casti hneda rasa.

Otazka zni, zda mam zmenit osvetleni (pridat, nebo ubrat?), pripadne trochu ubrat na hnojeni? Nemyslim si, ze hnojim moc, ovsem limnobium a ruzkatec rostou jak z vody, zakruticha taky.

Nebo to muze byt prilis zastinenou hladinou? Ovsem hneda rasa se dela hlavne uprosted, kde je svetla relativne nejvic. Je pravda, ze cca pred 6 tydny jsem lehce pridal na osvetleni, ted jsem na 95% u obou Sinkoru 60 cm (bily a WRB).

Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2022 17:21 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Askhael
Askhael napsal:..dělá se tam hnusná hnědá řasa. Svítím s přestávkami cca 7,5 hodin. Jakožto laik, který měl a má vždy všechny řasy, mohu napsat , že to nikdy není jen jedna věc kterou stačí "vychytat" a je po řase :-)
U nových akva(mých) to bývá 'vždy' přechod od nerovnováhy k biologické rovnováze...a na prvních místech se umisťuje nikoli světlo ale filtr ( jakýkoli tedy i přírodní "dno s rostlinami").
Rozjezd biologického filtru ( namnožení těch hodných bakterií a mikrobů) závisí nikoli na CO2,nebo mikroživinách či draslíku nebo hořčíku ale na amoniaku,dusitanu,a dusičnanu.( Tedy na nitrifikaci)
Zde před pomyslnou startovací čárou oxidace ( aerobní mineralizace) stojí "řasy" v předstihu před rostlinami...a vybíhají před dokončenou nitrifikací aby po jejím nastolení "vyklidili pole působnosti".
Světlo je třeba přizpůsobit rostlinám, na záběh těm rychlým....ale jsou páni akvaristi co to umí "za jakýchkoliv podmínek" potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2022 14:09 Muž Askhael [3] Re: Lojza007
Hodně se tvoří slepá hladina, takže si taky myslím že je tam moc živin od toho japonského substrátu. Zkusím asi ještě sehnat plovoučky a zkrátit svícení. Těch pár šneků co tam je dělá nehorázný bordel, všude nasráno, tak taky nevím jestli je neodstranit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2022 13:49 Muž Lojza007 [1199] Re: Askhael
Osobně si myslím, že je tam přehnojeno - zásobní substrát, nedostatek rostlin. Já bych zkusil chvíli vydržet, jestli se to nespraví, chvíli po založení se to stává, zvlášť s tím substrátem.
Jinak se strašně blbě radí, teoreticky může pomoct ještě snížit množství světla, ale taky může pomoct zvýšit množství světla a taky razantně zvýšit počet rostlin, aby zvládaly zpracovat živiny a nezbývalo na řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2022 13:31 Muž Askhael [3] – Hnědá táhlá řasa
Akva necelé 3 týdny od založení, dělá se tam hnusná hnědá řasa. Svítím s přestávkami cca 7,5 hodin. Prosím o radu co s tím. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 18:13 Muž Bphot0 [119] Re: Lojza007
Diky moc za odpoved. Hodnoty vody presne tim prouzkovym testem jsem daval do deniku a jsou nasledujici: Hodnoty jsou cca: pH 7.0, GH ~ 14, KH ~ 8, NO2 je 0, NO3 ~ 15. Zdrojova voda je cca pH 7.6, GH 18, NO3 cca 5.

Budu par dni pozorovat s mensim hnojenim a pak pripadne pridam na svetle, jako bylo driv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 11:11 Muž Lojza007 [1199] Re: Bphot0
Pokud se hnojí denně, tak to bude přehnojený, je tam málo rostlin. Osobně bych zkusil nechat intenzitu světla, ale snížit množství hnojiva, jakmile množství klesne, měly by začít rychleji růst rostliny. Až to víc zaroste, přiměřeně začít hnojit. Případně koupit papírkový multitest od JBL, ukáže tvrdost a orientačně i množství NO3. Ideální by byl kompletní rozbor makroprvků před výměnou a po výměně vody, ale to už je dost peněz.
Měl jsem podobný problém, po založení jsem se několik měsíců nemohl zbavit řasy, problém byl v tom, že jsem měl málo rostlin, málo světla a hodně hnojiva. Přišel jsem na to tak, že jsem si změřil, kolik dává pumpička (měla dávat 1ml a dávala 1,8ml), přeměřil jsem zdrojovou vodu na dusičnany a fosforečnany a taky jsem vyměnil světlo za silnější a nastavil jsem ho na 100%. V den výměny a den po nehnojím, protože ve vodě je hodně makroprvků. Rostliny se pak "zbláznily" a týdně to musím hodně redukovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2022 10:02 Muž Bphot0 [119] Re: zervajs
Dekuji za odpoved. Jestli to chapu spravne, tak doporucujete ubrat na hnojeni. Zatim jsem skutecne hnojil Mikro a Makro 0.5 ml denne s vyjimkou vikendu (mam to v praci). A pribyly tam ryby.

Pokud jde o Excel, tak uz nejsem az tak jeho priznivcem a pri posledni vymene jsem ho tam nedal. Podle me to asi bude docela svinstvo, soudim hlavne podle toho, jak to zere ruzkatec a egerii.

Svetlo tedy necham, uberu hnojeni na pulku a kazdy druhy den a budu krmit minimalne. A cekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 09:47 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Bphot0
Když to vezmu ze široka,( mám taky rozsivky) tak každé akvárium je unikát,co platí všeobecně nemusí "fungovat" všeobecně...
Světlo není spouštěč, spíše "podpůrný prostředek" ( já svítím 48W t5 do 500L, a rozsivky mám).
Mám teorii, že u nových ( nově založených akva) jde o přechod mezi biologickou nerovnováhou a rovnováhou....
Já ji rozhodil dovolenou ( překrmování).
Až 'najede' nitrifikace s mineralizací tak ode mě odejde stejně rychle jak přišla ( okružáci ji taky žerou).
Tvá nádrž pokud správně chápu,je "hnojená" tekutým CO2,a disponuje tvrdou vodou z Ph nad 7.
Pak se hnojí ještě mikro,makro denně??
Řekl bych , že jste si rozsivky sám naordinoval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 08:49 Muž Bphot0 [119]
Fotka k příspěvku Zdravím, hodně jsem tady toho pročetl, ale odpověď je mi stále skrytá.

V 54l v mém profilu se mi začla tvořit na Ranunculusech, které až dosud pěkně rostly, hnědá řasa.

Není pevně přisedlá, spíš to připomíná takový ten rezavý kal z vodovodního potrubí. Viz taky komentář v deníku nádrže.

Hlavně se chci zeptat, zda mám podle vás přidat, nebo ubrat světla. Momentálně jsem ubral a svítím cca 9.5 hodiny se stmíváním a poledním poklesem na 40% Sinkorem bílým 60 cm dlouhým přes krycí sklo.

Jediná změna, kterou jsem ještě udělal, je, že jsem z akvária vyndal skimmer (do jiné nádrže), takže pokleslo proudění. Aquael Turbo 500 jede naplno.

Děkuji za pomoc.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2018 16:28 Jan2000 Re: Maq
Tak ja naštěstí ty vodičky proti řasám nepoužívám snažím se obejít bez nich. Stejně jako třeba vodičky pro úpravu vody taky zbytečnost (možná ne vždy třeba sou výjimky ale to nwm). A nebo speciální zařivky které zlepšují růst rostlin nebo podporují vybarvení ryb. Přitom sou to jen předražené... tone
Dobrá tudíž kremicitany nato nemamj zásadní vliv. Díky za vysvětlení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2018 00:48 Maq Re: Jan2000
Rozsivky ke svému životu křemičitany nezbytně potřebují, to je fakt.
Takže vždycky lze lidem prodat přípravek, který křemičitany z vody odstraní. To je druhý fakt.
Já jsem ale napsal pouze a právě tolik, že mám vyzkoušeno, že přítomnost křemičitanů ve vodě automaticky neznamená, že tam budou bujet rozsivky.
Mimochodem, s odvoláním na Tebou odkazovaný článek, dodávám, že často hnojím křemičitany a amoniem současně, a přesto rozsivky nemám.
=
Nemám rád tyhle ohromně chytré návody na řasy (plné odkazů na vodičky, pochopitelně).
Tak třeba sinice, to je podobný případ. Ty zase nezbytně potřebují k životu kobalt. Mohla by tedy na ně fungovat nějaká "vodička proti kobaltu" (vlastně je s podivem, že se žádná neprodává).
Ale to vůbec neznamená, že sinice porostou všude, kde je kobalt. Nezdá se to, ale kobalt, stejně jako křemičitany a amonium, je všude, v každém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 20:52 Jan2000 Re: Maq
Tak to nwm no. Říkám co sem si přečetl na
www.rostlinna-akvaria.cz/…
A mam zato že sem to viděl napsane i jinde. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 20:46 Jan2000 Re: hataulf
Tak za cca 10měsíců už snad bude zaběhnute... joo otíky taky sháním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 17:00 Žena AndreaLulu [1] Re: afc1886
jo ták, díky, svítím 6 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 16:51 R Muž afc1886 [14681] Re: AndreaLulu
Odsávání = lehké odkalování z povrchu
Nevím jak dlouho teď svítíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 16:23 Žena AndreaLulu [1] Re: afc1886
žůžo :-) , díky, co je to odsávání? postačí když osvětlení zvednu na 9 hodin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 16:10 R Muž afc1886 [14681] Re: AndreaLulu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 16:04 Žena AndreaLulu [1] – pomóc řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v aqua se mi objevily jakési hnědé chomáčky na umělé dekoraci (stromek) a na kytkách to vypadá klasicky, prostě listy porostlé řasou. Svítim cca 6 hodin denně. Ty nejvíce postižené listy jsem dala pryč. Poradíte co s tím prosím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:29 Muž hataulf [0] - RostlinyRe: Jan2000
Hnědá řasa (rozsivky) se mi rozjela měsíc po založení akva, a to tak, že velmi mnoho. Žádnou souvislost se světlem jsem nepozoroval, spíše zde zmiňovaný problém s nezajetou nádrží. Nechtělo se mi čekat, až/zda se nádrž zajede a z řasové deprese mě dostali 4x "otíci", otocinclus affinis. Úplně rozsivky vyčistili během jediné noci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:02 Maq Re: Jan2000
Jan2000 napsal: když sem měl hodně kremicitanovou vodu která způsobila bujení
Křemičitany samy o sobě rozsivky nezpůsobí. Vyzkoušeno. Dlouhodobě křemičitany hnojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2018 16:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan2000
Spíš bych si koupil ledkové světlo z regulací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 16:38 Jan2000 Re: MichalV
Takže zkusím koupit ještě jendo světlo co mám takže + 2x25w... zkusit to můžu no kdyžtak se každá trubice dá zvlášť vypnout. :)
Ještě sehnat neritiny na ty už vyrostle řasy a bude to (snad). hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 11:54 Muž MichalV [327] Re: Jan2000
problematiku kremičitanov neovládam, možno ti poradí Zervan. S intenzitou svetla sa ťažko radí takto od stola, ale ja by som sa silnejšieho svetla až tak nebál. Myslím, že rastliny sa ľahšie vyrovnajú s nadbytkom svetla a miernym nedostatkom živín, ako so slabým svetlom a hromadiacimi sa živinami a organickým znečistením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 08:27 Jan2000 Re: MichalV
Takže třeba když sem měl hodně kremicitanovou vodu která způsobila bujení tak i opodstatnění kremicitanu může pokračovat v růstu díky př. nezdaru rostlin a nízké intenzitě světla. Dejme tomu že to způsobuje špatná intenzita světla jenže těžko říct jestli mám vhodnou intenzitu nebo ne. Jelikož jak se říkal nahoře tak watt neni lumen. Ale zas silné osvětlení znamená hodně přihnojování a když to někdo nesplní tak má taky problem... chápu že nemusí byt jen jedna příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 22:58 Maq Re: MichalV
Podpořím tenhle názor.
Fotosyntetizující organismy všechny z definice potřebují světlo, a z přírody jsou nastavené na podstatně vyšší dávky, než jaké my ukoptíme našima ubohýma LEDkama.
Vždy to tedy bude nějaký komplex navazujících příčin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2018 22:44 Muž MichalV [327] Re: Jan2000
veľmi zjednodušene podľa mňa: málo svetla = horší rast rastlín (ale aj zelenej riasy ktorá má podobné nároky) = menej kyslíku (pomalšia mineralizácia živín) = hromadenie organického znečistenia = hnedá riasa
Viac svetla nepriamo potlačí hnedú riasu, ale nie tým, že by hnedá riasa "nelúbila" svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 22:35 Jan2000 Re: 1965
Tak čerstvě založené neni. Dřív sem odkaloval jednou za týden. Když to celkem hodně zarostlo tak jendou za 3 týdny až měsíc. Nebo jestli sou to jen dozvuky. Nwm jak dlouho dokážou řasy růst a přežívat bez vhodných podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 22:10 Muž 1965 [35] Re: Jan2000
Není to jen o světle . www.vitaplant.cz/… %C5%99asa
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 20:32 Jan2000 – Hnědý fuj.
Zdravim lidi,
Když to tady tak čtu že hněda řasa roste když je málo světla (tudíž ji málo světla vyhovuje) tak proč se mi dělá např. na kamenech přesně tam kde dopadá světlo a z té strany kde je stín je kamen čistý? coze
Jakou mám mit intenzitu světla bych rád věděl ale když se to všude udává ve Wattech tak je to na dvě věci. Spíš bych potřeboval vědět kolik mám mít lumenů. hop
Kdyby to rostlo jen na kamenech tak to přežiju ale po nějaký době to odděla i kytky a kupovat je furt do kola se mi nechce tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 18:19 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: vaclav
tak som vyčítal že to bude hlavne nezabehnutým filtrom, takže to ešte asi potrvá, svetlo nebudem meniť, zohnal som ešte rýchlorastuce stonovky aby mi s tým pomohli. Celkom ma zmiatli vety o sile prudenia vody, totiž mám tam filter s výkonom 100l/h ale ten veľkú paseku nerobí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 17:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dirtysoul
Podívej se do starších příspěvků, určitě tam najdeš něco o nově založených nádrží a rozsivkách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 17:16 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
Fotka k příspěvku zdar,
potrebujem poradiť čo za riasu mi znepríjemňuje život, akvárko je založené zhruba týždeň, mám tam len 3 druhy machov a drobnu pistiu, čo ako som sa dočítal nižšie bude asi problém a osvetlenie mám 15w na 45l akvárko je to málo? Kvoli tomu mám riasu alebo je to zapríčinené deficitom rastlinstva? ;-) fotka nižšie
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2015 08:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: qwertz
nic se nemá přehánět. Akvárium je kus přírody, kam patří i řasa ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 15:45 qwertz Re: dkoudela
Dekuji, trochu jsem ubral svetla - bakopy co mam vzadu maji cervene horni patra listecku, myslim, ze je to z toho osvetleni. Jinak odkaluji velmi casto a mam pouze 6 rybicek v 54L, vodu menim kazdych 14 dni. Snad se to hnede nerozleze po rostlinkach, to by me mrzelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 19:49 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: qwertz
řasa :) dokud není přemnožená na rostlinách neřeš to.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 17:04 qwertz – Je toto řasa - je potřeba se znepokojovat?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
na kamenech se mi udělali po cca 4. mesicich od zalozeni takove hnede fleky. Coz o to, me nevadi, ale spis, jestli to nesignalizuje nejaky problem. Take jsem si vsiml, ze na par listeccich rostlinech se objevili take male flíčky. Mam 54L a svitim 2x ReSUN Glo zarivkama 15W. Predem moc diky za info.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 18:22 Muž Johny [4] Re: Designer
Díky za rady. Měnim každej den část vody, odstranil jsem zasažené části, zbytek jsem očistil, odstranil část světla. Tak uvidíme co to udělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 09:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Johny
Filtrem to podle Tebe neni, ale nekde se Ti bere cpavek (a zustava) a k tomu je dost svetla, coz je presne to, co Rozsivka potrebuje a proto se objevuje v nove zalozenych akvariich a pak sama zmizi (po nabehu nitrifikace).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:06 Muž Hogo [4] Re: Johny
Ja kdyz sem sni bojoval tak nejvic pomohlo zasazeny veci odstranit a z dekoraci a pozadi to vzit rejzakem a menit vodu no a do toho poridit nejaky rasozrouty a vsechno bylo v pohode :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:49 Muž Johny [4] Re: Hugo
Všechno jsem to samozřejmě četl, proto jsem se zeptal znovu. Filtrem to určitě není, rostlin mám na tak malé akva také víc než dost a halvně se to začalo tvořit až po přidání dalších rostlin. A překrmování taky nehrozí - dávkování je správné a kolikrát vynechám. Takže zůstává v potaz pouze to světlo. Příliš světla....trochu to zredukuju a uvidíme co to udělá...
a díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:33 Muž Hogo [4] Re: Johny
Tohle je nekonecne tema :-Dmyslim si ze vsechny varianty uz tady byli probrany takze pocti forum a clanky je tam spoustu rad :)nejcastejsi problemy:male osazeni rostlin , prekrmovani,svetlo,velky proud od filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:51 Muž Johny [4]
Ahoj lidi. Může mi někdo poradit? Začala se mi v akva dělat hnědá řasa, ale nedostatkem světla to neni. Na 24l akva svítím 15W úsporkou. Začala se dělat posledních pár dní po přidání pár rostlin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: marek21
marek21 napsal: kedze akva je nedavno zalozene...
Nevim co myslis presneji tim nedavno, ale v zacatku akvaria je velice bezna a pozdeji zmizi uplne sama. U mych poslednich 2 akvarii byla v jednom kratce po zalozeni celkem hojne, ale jako obvykle zmizela sama. Ve druhem se ani neobjevila, takze ne kazdy si ji musi uzit, ale i kdyz se objevi, tohle neni prakticky zadny problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:21 Muž marek21 [16]
Zdravim co moze sposobovat hnedu riasu ? takyto prach ... mam ten hnedy prach v celom akva ...snazim sa menit vodu kazde 3 dni, v noci mam cez casovac spinane pomocne cerpadlo aby nebolo take prudenie vody ... svetlo som zvysil na max lebo predtym som nemal zapnute vsetke svetla kedze akva je nedavno zalozene... svietim len 9 hod. vzdy pri vymene vsetok ten prach z rastliniek sa snazim rozvyrit aby som cim viac odsal z akva toho bordelu ...
ale dajak ta riasa nemyzne ... predtym to boli len chumace hnedej riasy a teraz to je prach v celom akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 08:06 Muž RBeil [174] Re: Ganjamir
Nechci se hadat nebo něco přece jen v každém akvárku to může být odlišné. Možná jsem se třeba aji strefil do toho času kdy to mizí samo, ale dokud jsem nezesilnil světlo tak byla pořád tam kde byl větší proud z filtru tak možná na tom něco bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 20:17 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: RBeil
Já s tím mám zase zkušenost že časem zmizí sama, tak třeba to ani nemuselo být tím proudem, ale pravidelnou údržbou a postupem času ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 15:34 Muž RBeil [174] Re: Ganjamir
Píšu ze zkušenosti né z toho co jsem kde vyčet, tam kde mi prooudila voda kolem kytek, pozadí atd. se ji dařilo jak jsem proud vody upravil tak zmizla a byla na minimu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2013 13:39 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: RBeil
Proudění vody na hnědou řasu nemá vliv, pokud vím tak možná na roduchu ... hnědá řasa se nejčastěji dělá v nově založených nádržích, když je ve vodě hodně čpavku a jiných odpadních látek, pomáhá na ni co nejčastější výměna vody a ona sama časem zmizí ... pokud se dělá i v zaběhlé nádrži potom je problém s osvětlením nebo nepravidelnou údržbou akvária ... osobně ji mám snad v každé nově založené nádrži cca první 4 týdny pak zmizí www.rostlinna-akvaria.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 6642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8415-hneda-rasa-a-svetlo