Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa a světlo

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa a světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2018 16:28 Muž @ Jan2000 [6] Re: Maq
Tak ja naštěstí ty vodičky proti řasám nepoužívám snažím se obejít bez nich. Stejně jako třeba vodičky pro úpravu vody taky zbytečnost (možná ne vždy třeba sou výjimky ale to nwm). A nebo speciální zařivky které zlepšují růst rostlin nebo podporují vybarvení ryb. Přitom sou to jen předražené... tone
Dobrá tudíž kremicitany nato nemamj zásadní vliv. Díky za vysvětlení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2018 00:48 Muž @ Maq [2517] Re: Jan2000
Rozsivky ke svému životu křemičitany nezbytně potřebují, to je fakt.
Takže vždycky lze lidem prodat přípravek, který křemičitany z vody odstraní. To je druhý fakt.
Já jsem ale napsal pouze a právě tolik, že mám vyzkoušeno, že přítomnost křemičitanů ve vodě automaticky neznamená, že tam budou bujet rozsivky.
Mimochodem, s odvoláním na Tebou odkazovaný článek, dodávám, že často hnojím křemičitany a amoniem současně, a přesto rozsivky nemám.
=
Nemám rád tyhle ohromně chytré návody na řasy (plné odkazů na vodičky, pochopitelně).
Tak třeba sinice, to je podobný případ. Ty zase nezbytně potřebují k životu kobalt. Mohla by tedy na ně fungovat nějaká "vodička proti kobaltu" (vlastně je s podivem, že se žádná neprodává).
Ale to vůbec neznamená, že sinice porostou všude, kde je kobalt. Nezdá se to, ale kobalt, stejně jako křemičitany a amonium, je všude, v každém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 20:52 Muž @ Jan2000 [6] Re: Maq
Tak to nwm no. Říkám co sem si přečetl na
www.rostlinna-akvaria.cz/…
A mam zato že sem to viděl napsane i jinde. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 20:46 Muž @ Jan2000 [6] Re: hataulf
Tak za cca 10měsíců už snad bude zaběhnute... joo otíky taky sháním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 17:00 Žena @ AndreaLulu [1] Re: afc1886
jo ták, díky, svítím 6 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 16:51 R Muž @ afc1886 [3182] Re: AndreaLulu
Odsávání = lehké odkalování z povrchu
Nevím jak dlouho teď svítíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2018 16:35 Muž @ NHKG [2892] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: AndreaLulu
Pokud zastřihneš listy vallisnerie, většinou celé uhnijí. A zkontroluj si, jak ji máš hluboko zasazenou. Pokud je moc hluboko, opět uhnívají listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 16:31 Žena @ AndreaLulu [1] – doplňující otázečka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tohle sem asi nepatří, ale nevíš prosím co se mi to děje s rostlinkami?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 16:23 Žena @ AndreaLulu [1] Re: afc1886
žůžo :-) , díky, co je to odsávání? postačí když osvětlení zvednu na 9 hodin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2018 16:12 Žena @ AndreaLulu [1] Re: afc1886
:) jo, du na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2018 16:10 R Muž @ afc1886 [3182] Re: AndreaLulu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 16:04 Žena @ AndreaLulu [1] – pomóc řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v aqua se mi objevily jakési hnědé chomáčky na umělé dekoraci (stromek) a na kytkách to vypadá klasicky, prostě listy porostlé řasou. Svítim cca 6 hodin denně. Ty nejvíce postižené listy jsem dala pryč. Poradíte co s tím prosím?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:29 Muž @ hataulf [0] - RostlinyRe: Jan2000
Hnědá řasa (rozsivky) se mi rozjela měsíc po založení akva, a to tak, že velmi mnoho. Žádnou souvislost se světlem jsem nepozoroval, spíše zde zmiňovaný problém s nezajetou nádrží. Nechtělo se mi čekat, až/zda se nádrž zajede a z řasové deprese mě dostali 4x "otíci", otocinclus affinis. Úplně rozsivky vyčistili během jediné noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:02 Muž @ Maq [2517] Re: Jan2000
Jan2000 napsal: když sem měl hodně kremicitanovou vodu která způsobila bujení
Křemičitany samy o sobě rozsivky nezpůsobí. Vyzkoušeno. Dlouhodobě křemičitany hnojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2018 16:40 R Muž @ vaaclav [7937] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan2000
Spíš bych si koupil ledkové světlo z regulací. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 16:38 Muž @ Jan2000 [6] Re: MichalV
Takže zkusím koupit ještě jendo světlo co mám takže + 2x25w... zkusit to můžu no kdyžtak se každá trubice dá zvlášť vypnout. :)
Ještě sehnat neritiny na ty už vyrostle řasy a bude to (snad). hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 11:54 Muž @ MichalV [103] Re: Jan2000
problematiku kremičitanov neovládam, možno ti poradí Zervan. S intenzitou svetla sa ťažko radí takto od stola, ale ja by som sa silnejšieho svetla až tak nebál. Myslím, že rastliny sa ľahšie vyrovnajú s nadbytkom svetla a miernym nedostatkom živín, ako so slabým svetlom a hromadiacimi sa živinami a organickým znečistením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2018 08:27 Muž @ Jan2000 [6] Re: MichalV
Takže třeba když sem měl hodně kremicitanovou vodu která způsobila bujení tak i opodstatnění kremicitanu může pokračovat v růstu díky př. nezdaru rostlin a nízké intenzitě světla. Dejme tomu že to způsobuje špatná intenzita světla jenže těžko říct jestli mám vhodnou intenzitu nebo ne. Jelikož jak se říkal nahoře tak watt neni lumen. Ale zas silné osvětlení znamená hodně přihnojování a když to někdo nesplní tak má taky problem... chápu že nemusí byt jen jedna příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 00:59 R Muž @ ctibum [2803] - Snažím se to nezahubit...Re: Jan2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 22:58 Muž @ Maq [2517] Re: MichalV
Podpořím tenhle názor.
Fotosyntetizující organismy všechny z definice potřebují světlo, a z přírody jsou nastavené na podstatně vyšší dávky, než jaké my ukoptíme našima ubohýma LEDkama.
Vždy to tedy bude nějaký komplex navazujících příčin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2018 22:44 Muž @ MichalV [103] Re: Jan2000
veľmi zjednodušene podľa mňa: málo svetla = horší rast rastlín (ale aj zelenej riasy ktorá má podobné nároky) = menej kyslíku (pomalšia mineralizácia živín) = hromadenie organického znečistenia = hnedá riasa
Viac svetla nepriamo potlačí hnedú riasu, ale nie tým, že by hnedá riasa "nelúbila" svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 22:35 Muž @ Jan2000 [6] Re: 1965
Tak čerstvě založené neni. Dřív sem odkaloval jednou za týden. Když to celkem hodně zarostlo tak jendou za 3 týdny až měsíc. Nebo jestli sou to jen dozvuky. Nwm jak dlouho dokážou řasy růst a přežívat bez vhodných podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 22:10 Muž @ 1965 [9] Re: Jan2000
Není to jen o světle . www.vitaplant.cz/… %C5%99asa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 20:32 Muž @ Jan2000 [6] – Hnědý fuj.
Zdravim lidi,
Když to tady tak čtu že hněda řasa roste když je málo světla (tudíž ji málo světla vyhovuje) tak proč se mi dělá např. na kamenech přesně tam kde dopadá světlo a z té strany kde je stín je kamen čistý? coze
Jakou mám mit intenzitu světla bych rád věděl ale když se to všude udává ve Wattech tak je to na dvě věci. Spíš bych potřeboval vědět kolik mám mít lumenů. hop
Kdyby to rostlo jen na kamenech tak to přežiju ale po nějaký době to odděla i kytky a kupovat je furt do kola se mi nechce tone

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 18:19 Muž @ JagerMaister [2] - Cichlidy
tak som vyčítal že to bude hlavne nezabehnutým filtrom, takže to ešte asi potrvá, svetlo nebudem meniť, zohnal som ešte rýchlorastuce stonovky aby mi s tým pomohli. Celkom ma zmiatli vety o sile prudenia vody, totiž mám tam filter s výkonom 100l/h ale ten veľkú paseku nerobí. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 17:45 Muž @ JagerMaister [2] - CichlidyRe: vaaclav
díky, prečítam si ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 17:22 R Muž @ vaaclav [7937] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JagerMaister
Podívej se do starších příspěvků, určitě tam najdeš něco o nově založených nádrží a rozsivkách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 17:16 Muž @ JagerMaister [2] - Cichlidy
Fotka k příspěvku zdar,
potrebujem poradiť čo za riasu mi znepríjemňuje život, akvárko je založené zhruba týždeň, mám tam len 3 druhy machov a drobnu pistiu, čo ako som sa dočítal nižšie bude asi problém a osvetlenie mám 15w na 45l akvárko je to málo? Kvoli tomu mám riasu alebo je to zapríčinené deficitom rastlinstva? ;-) fotka nižšie

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2015 08:18 Muž @ KarlosS [1217] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: qwertz
nic se nemá přehánět. Akvárium je kus přírody, kam patří i řasa ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 15:45 qwertz - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
Dekuji, trochu jsem ubral svetla - bakopy co mam vzadu maji cervene horni patra listecku, myslim, ze je to z toho osvetleni. Jinak odkaluji velmi casto a mam pouze 6 rybicek v 54L, vodu menim kazdych 14 dni. Snad se to hnede nerozleze po rostlinkach, to by me mrzelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 19:49 Muž @ dkoudela [13] - Cichlidy
řasa :) dokud není přemnožená na rostlinách neřeš to.....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 17:04 qwertz - Cichlidy – Je toto řasa - je potřeba se znepokojovat?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
na kamenech se mi udělali po cca 4. mesicich od zalozeni takove hnede fleky. Coz o to, me nevadi, ale spis, jestli to nesignalizuje nejaky problem. Take jsem si vsiml, ze na par listeccich rostlinech se objevili take male flíčky. Mam 54L a svitim 2x ReSUN Glo zarivkama 15W. Predem moc diky za info.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 18:22 Muž @ Johny [4]
Díky za rady. Měnim každej den část vody, odstranil jsem zasažené části, zbytek jsem očistil, odstranil část světla. Tak uvidíme co to udělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 09:39 Muž @ Designer [5654] - CichlidyRe: Johny
Filtrem to podle Tebe neni, ale nekde se Ti bere cpavek (a zustava) a k tomu je dost svetla, coz je presne to, co Rozsivka potrebuje a proto se objevuje v nove zalozenych akvariich a pak sama zmizi (po nabehu nitrifikace).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:06 Muž @ Hogo [4] Re: Johny
Ja kdyz sem sni bojoval tak nejvic pomohlo zasazeny veci odstranit a z dekoraci a pozadi to vzit rejzakem a menit vodu no a do toho poridit nejaky rasozrouty a vsechno bylo v pohode :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:49 Muž @ Johny [4]
Všechno jsem to samozřejmě četl, proto jsem se zeptal znovu. Filtrem to určitě není, rostlin mám na tak malé akva také víc než dost a halvně se to začalo tvořit až po přidání dalších rostlin. A překrmování taky nehrozí - dávkování je správné a kolikrát vynechám. Takže zůstává v potaz pouze to světlo. Příliš světla....trochu to zredukuju a uvidíme co to udělá...
a díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:33 Muž @ Hogo [4] Re: Johny
Tohle je nekonecne tema :-Dmyslim si ze vsechny varianty uz tady byli probrany takze pocti forum a clanky je tam spoustu rad :)nejcastejsi problemy:male osazeni rostlin , prekrmovani,svetlo,velky proud od filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:51 Muž @ Johny [4]
Ahoj lidi. Může mi někdo poradit? Začala se mi v akva dělat hnědá řasa, ale nedostatkem světla to neni. Na 24l akva svítím 15W úsporkou. Začala se dělat posledních pár dní po přidání pár rostlin.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:31 Muž @ Designer [5654] - CichlidyRe: marek21
marek21 napsal: kedze akva je nedavno zalozene...

Nevim co myslis presneji tim nedavno, ale v zacatku akvaria je velice bezna a pozdeji zmizi uplne sama. U mych poslednich 2 akvarii byla v jednom kratce po zalozeni celkem hojne, ale jako obvykle zmizela sama. Ve druhem se ani neobjevila, takze ne kazdy si ji musi uzit, ale i kdyz se objevi, tohle neni prakticky zadny problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:21 Muž @ marek21 [13]
Zdravim co moze sposobovat hnedu riasu ? takyto prach ... mam ten hnedy prach v celom akva ...snazim sa menit vodu kazde 3 dni, v noci mam cez casovac spinane pomocne cerpadlo aby nebolo take prudenie vody ... svetlo som zvysil na max lebo predtym som nemal zapnute vsetke svetla kedze akva je nedavno zalozene... svietim len 9 hod. vzdy pri vymene vsetok ten prach z rastliniek sa snazim rozvyrit aby som cim viac odsal z akva toho bordelu ...
ale dajak ta riasa nemyzne ... predtym to boli len chumace hnedej riasy a teraz to je prach v celom akva

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 22:21 JoKa Re: dccmajd
Kolik těch moll je a v jak velkém akva? Buď je přerybněno, nebo moc krmíš... Nebo oboje a výměnou světla si tu řasu nastartoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 22:17 dccmajd – řasa
Fotka k příspěvku Ahoj mám problém toto se mi začalo dělat v akváriu a nevím co stím mám dělat ? Ze začátku to bylo jen na jedné rostlince pak jsem vyměnil světlo a začalo se to dělat na všem na kytkách na skle. Hrozné nevíte co s tím ? děkuji

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 20:39 Muž @ marek21 [13]
Zdravim

Neveite poradit este nieco proti hnedej riase ? stale je jej viac dnes aom skratil dobu svietenia na 9 hod...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 08:06 Muž @ RBeil [155] Re: Ganjamir
Nechci se hadat nebo něco přece jen v každém akvárku to může být odlišné. Možná jsem se třeba aji strefil do toho času kdy to mizí samo, ale dokud jsem nezesilnil světlo tak byla pořád tam kde byl větší proud z filtru tak možná na tom něco bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 20:17 Muž @ Ganjamir [87] - CichlidyRe: RBeil
Já s tím mám zase zkušenost že časem zmizí sama, tak třeba to ani nemuselo být tím proudem, ale pravidelnou údržbou a postupem času ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 15:34 Muž @ RBeil [155] Re: Ganjamir
Píšu ze zkušenosti né z toho co jsem kde vyčet, tam kde mi prooudila voda kolem kytek, pozadí atd. se ji dařilo jak jsem proud vody upravil tak zmizla a byla na minimu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2013 13:39 Muž @ Ganjamir [87] - CichlidyRe: RBeil
Proudění vody na hnědou řasu nemá vliv, pokud vím tak možná na roduchu ... hnědá řasa se nejčastěji dělá v nově založených nádržích, když je ve vodě hodně čpavku a jiných odpadních látek, pomáhá na ni co nejčastější výměna vody a ona sama časem zmizí ... pokud se dělá i v zaběhlé nádrži potom je problém s osvětlením nebo nepravidelnou údržbou akvária ... osobně ji mám snad v každé nově založené nádrži cca první 4 týdny pak zmizí www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 13:27 Muž @ RBeil [155] Re: bulawaio
skuz upravit proudění vody z filtru, mi to pomohlo...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 11:38 Muž @ bulawaio [90] Re: Designer
díky díky, vyčerpavající :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 09:44 Muž @ Designer [5654] - CichlidyRe: bulawaio
Ono "zbytecne", kdyz svitis na 128l akvarko 2x Osram Luminux SKYWHITE 18W, neni zbytecne, pokud jde o pridani. Ale dobre, nemusis pridavat prikon, muzes zmenit spektrum. Mrkni na:
www.osram.pt/…
Na druhe strance mas spektrum. V modre fajn, ale ta cervena je mimo rostliny.
Kdyz se mrknes na:
www.zoolight.pl/…
Barevna teplota je bez chloupku stejna, takze oko rozdil ani nepozna, ale kdyz si tam kliknes na spektrum, rostliny to poznaji. Takze sice nebudes mit vic svetla, ale rostliny to pochopi tak, ze jsi silene pridal, hlavne v te cervene oblasti, a pritom mas stale to svoje studene bile svetlo.

Mimochodem, jak se temi spektry obcas zabyvam, Sylvania GROLUX vypadaji jako opravdu povedene trubice pro rostliny, a stoji jen asi tak 2x tolik co bezne trubice o stejne velikosti, specialky stavaji nekdy oproti beznym trubicim i 4x tolik. Jinak jsem je videl i jako bezne zbozi v Hornbachu. Sam si pro ne jeste pujdu, zkusenost tedy chybi, ale to spektrum vypada fakt bajecne.

Zkratka prisvitit rostlinam muzes i jen pouhou vymenou trubic ;-) .
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Řasy Přidat příspěvek • Zobrazeno 5801x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8415-hneda-rasa-a-svetlo