Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle NanoCube

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Dennerle NanoCube
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 09:57 Mlha – Vnitrni filtr
Prave ze v Hornbachu maji samostatne naprosto vsechno, nejen ten vnitrni filtr, ale i to osvetleni, teplomerky, pisky, ukryty pro krevety atd. Nadchlo me to, protoze nemusite kupovat sety, ale muzete si vylepsi stavajici krevetniky, popr. si nakombinovat to co se vam libi. A dokonce to maj o dost levnejsi nez na eshopu na akvarista.cz, napr. vyse zmineny filtr stal asi 380Kc a na eshopu stoji 553Kc. Chtel jsem se zeptat na tu Dennerlackou chemii. Je to k necemu, osvedcilo se vam neco? Nebo bych uvital obecnou radu, jakou chemii v akvarku kolem 20l s krevetami pouzivate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 20:12 Žena Janica [5]
Mě se to líbí moc, jen jak se vykurýruju tak si pro něj zajedu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 18:51 R Muž Mrakoplash [1776]
taky se mi to celkem libi, ale ta cena hmm
kdyby to nestalo takovy prachy tak bych nad koupi uvazoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 18:40 Muž deathfoe [58] – Re: Utahraptor
Ano filtr se tam dá koupit zvlašť, stojí kolem 310,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 14:46 Žena Utahraptor [91] – Re: Mlha
A mají v Hornbachu ten filtřík taky samostatně? Já ho zatím viděla prodávat jen na akvarista.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 14:18 Muž Mobbydick [4]
No, já si kdysi taky koupil set a už bych to v životě neudělal. Problém nad problém. Musel jsem koupit spoustu věcí novejch. Mám dojem že do těch setů narvou ty věci, který se moc neprodávaj. Pokud si to poskládáš, uděláš si to přesně takový jak budeš později chtít a vyjde tě to levněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 12:50 Mlha – NanoCube
Tak jsem vcera v Hornbachu take videl tenhle zazrak a naprosto me nadchnul. Pravda je to trochu drazsi, ale je videt ze soudruzi z NSR si s tim pohrali. Co me ale potesilo je to ze se daji kupovat vecicky do nanoakvaria zvlast. Ja osobne mam 20litrove nanoakvarko-krevetarko kupovane v Hornbachu (necele 300Kc), osvetlovaci panylek jsem si zbastlil ze dreva, svitim na nej kompaktni 11W zarivkou Philips 840 a pro vetsi srandu na noc tam mam "nocni osvetleni" tri modre LED diody z GME. Koukal jsem ze Denerle jim sviti tou samou kompaktni zarivkou ale 860kou, cimz nechci nic rici, protoze na tema 840x860x"specialka" toho jiz bylo napsano dost. Bohuzel soudruzi z NSR si udelali nad patici zvlastni "nalitek" takze predpokadam ze pro pouziti klasicke DZty bude zapotrebi nejaka lidova tvorivost.
Kazdopadne me nadchnul ten maly filtrik, stoji to sice 400Kc ale je to vazne frajerina asi do nej pujdu. Mate s nim nekdo nejake zkusenosti? Co jsem z clanku na netu pochopil tak vzduchovani v malych akvarcich neni vhodne, ale je dobre aby hladina byla v pohybu. Proto myslim ze toto je idealni pristroj do nanoakvaria. Pokud jsem to pochopil dobre tak bud proud vody muze vyustit pod hladinou, nebo pro vetsi "efekt" mohu pripojit vodotrysk.
Celkove bych tuto aktivitu jen vital. Kdo chce koupit set (at uz pro sebe nebo jako pekny darek) tak ma tu moznost, kdo chce zuslechtit stavajici nanoakvarko, urcite si z toho sortimentu neco vybere. A pokud se to prislusenstvi opravdu vyrabi v Nemecku (cemuz ta cena nasvedcuje) tak doufam ze bude i kvalitni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 22:32 Žena bluedream [245]
A co tohle? Sice použité, ale o dost levnější.
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 22:03 Muž kalahare [11] – Re: wladys
Každý dle svého gusta, ja bych za 2000,- pořídil ten samý objem s 5x lepší konfigurací. Viz návod na netu na výrobu krytu miniakva od Hanse tuším -- rybicky.net/rady/videonavod-vyroba-krytu-pro-mini-akvaria

Kdo chce koupí, já ze svého krytu ponechat sklo a topítko tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 22:01 Muž isamik [180] – Re: Utahraptor
jen me 11W na 30l prijde malo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 21:51 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Utahraptor
..tak nějak mi přijde.....podle tvých odpovědí,že už ses pro tenhle zázrak stejně rozhodla.Takže má rada.Pokud máš dost peněz na to ,abys za tohle vyhodila 2000-2500,- jdi do toho. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 21:47 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Martin
Já tuhle "nádheru" nijak nepodporuju,ale trochu mě zaráží tvé závěry po 4 dnech provozu...To,že rostliny po 4 dnech nezakořenily?To nemyslíš vážně? :-D
A dávat ryby po týdnu? To si raději ještě něco přečti.....zázračné olejíčky nitrifikaci určitě neurychlí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 21:28 Martin – Re: Utahraptor
Ahoj, tak tuto zázračnou kostku si muj bracha koupil pred ctyrmi dny. Snazil jsem se o to starat aby jsme mohli po tejdnu nakoupit rybky. Zaclo to takhle. Bracha chtel akva. Jeli jsme do hornbachu. Vybrali jsme krasne obdelnikove a kvarko a mamka vydela uzasnou nabidko Akvarium se substratem, filtrem, teplomerem, ruznejma olejickama, krmenim kpro krevety, lampickou a cernou tapetou pouze za 2000,- nepamatuji si presne tu cenu. Ale ted muzu rict ze s tim jsou spise potize. Rostliny se´mi v tom jejich zahadnym substratu nezakorenily. Svetlo je priserne slabe. Klidne si to kup jestli te to laka, ale radim ti nedelej to. Myslim ze sezenes daleko lepsi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:23 Žena Utahraptor [91] – Re: Page
Pokus o kočku v akva byl, když jsem sundala kryt a chvilku nedávala pozor... ale vybalancovala to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:21 Acino – Re: Utahraptor
Este by ti pripadne pomohol bublifuk v kombinacii s jedom na macky :) Neuraz sa len zartujem ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:21 Page – Re: Utahraptor
Co takhle místo rybek kočku do akva? Hm??? Alespon by ti necupovala nic mimo :-P smich
A hned máš po problému s filtrem :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:18 Žena Utahraptor [91] – Re: Sprachys
Dovedu si velmi živě představit, jak kotě cupuje vzduchovací hadičku a vytrhává filtr z akvária :))
Elektrické kabely nechává na pokoji, ale bublavou věc s ocáskem, to neprojde :)

Já prostě potřebuju něco, z čehou lezou maximálně kablíky ven z akva, nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:18 Page – Re: Utahraptor
Kde by bral motorek vzduch jinak?:-D Opravdu jsi jen levoruká koza? :-P smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:16 Muž Sprachys [48]
samozrejme ho nesmis narvat do akva... jestli teda nechces mit rybi polivku a misto koreni kytky :-D ale je to vnitrni filtr!!! filtracni medium je v akvariu a ne mimo :-D od normalniho filtru ti taky vede z akva hadicka... je v ni taky proud ale elektrickej... u bublifuku tam proudi vzduch ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:14 Žena Utahraptor [91] – Re: Sprachys
Možná se pletu, ale nemusí být vzduchovací motorek venku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:13 Muž Sprachys [48]
jestli ovsem dokazes pripojit vzduchovaci motorek na bublifuk :-D jinak jak rika page... zakrejt kytkama... nekdo i celej ten molitan obali javskym mechem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:12 Page – Re: Utahraptor
Pak jedině bublifuk. Pořádně ho zakryj rostlinkama u vidíš že nebude ani vidět. Věř že je pro tebe ta nejlepší volba :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:09 Žena Utahraptor [91]
Já jsem levoruká koza a proto tady otravuju s tímhle setíkem místo abych doma pilně sklenařila, elektrikářovala a uřezávala a přidělávala, co je třeba :)

kdybych si uměla k filtru přidělat provrtanou rourku aby výstupní proud nebyl tak silný, tak se tady neptám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:06 Page – Re: Sprachys
Víš jak ne všihni jsou tak šikovní jako my :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:05 Muž Sprachys [48] – Re: Page
udelat to, co mame my za prepazkou do nejaky externi nadoby mimo akvarko by nemel byt problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:04 Page – Re: Utahraptor
Tak tam dej bublifuk nic jinýho nemá smysl do takového malého akva :-P. Nevim zda se vyráběj malinký externí kýblový filtry. Ale všechno jde vyrobit že :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:01 Žena Utahraptor [91] – Re: Page
No ano ale o to co zabere tenhle filtr je to akvarium mensi a protoze ja nemuzu expandovat ven kvuli prostoru v policce, nebylo by vysledne akvarko 20L ale plivatko pro kocku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:01 Muž Sprachys [48]
jestli je vnejsi nebo vnitrni je vcelku jedno... ja bych ho oznacij za vnitrni :-D nejdou zadny hadice z akva a ani zadnej prepad mimo akvarko neni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:00 Page – Re: Utahraptor
Nevim co bys kam měla dávat :-O . Koukni se na to pořádně filtr je spojenej s akváriem=je jeho součástí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:59 Muž Sprachys [48]
supr filtr, naprosto bezudrzbovej.. akorat si zmensis o trosku akva, ale tak to kdyz vyresis jeste pred koupi a nechas ho udelat dozadu o par cm vetsi a pak tam vlepis tu prepazku, tak nejidealnejsi vec ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:59 Žena Utahraptor [91] – Re: Page
není uvnitř akvária tak je podle mě prostě vnější :) neměla bych ho kam dát, potřebuju malý nenápadný filtříček dovnitř :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:57 Page – Re: Utahraptor
Je filtr spojený s akváriem. Nevim zda by se dal nazvat vnějším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:53 Žena Utahraptor [91] – Re: Page
No ale to je vnejsi - to se mi zaprve nevejde do policky a za druhe by z toho kocka byla mooooc odvazana :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:51 Page – Re: Utahraptor
Jsem ukradl effoušovi fotku pro pochopení. Má to hezky vyfocený :)
rybicky.net/nadrz/2031/7.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:47 Žena Utahraptor [91] – Re: Page
Koukám, ale moc se v tom nevyznám :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:45 Page – Re: Utahraptor
Koukni ke mě ;-). Ale i tak má čerpadýlko zkrácený lopatky a hadice vedoucí do akva je nastřihlá(tak že se část vody vrací zpět) aby proud nebyl tak velkej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:41 Žena Utahraptor [91] – Re: Houmr94
Nějaký tip na mini filtr do miniakvárka, který z toho neudelá maelstrom? Kromě bublifuku, který nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2008 17:40 Houmr94
Takovouhle kosku si nechas u sklenare slepit za 100,- ja sem si nechal slepit 27,5L akva 50x25x22 - 300Kč Filtr, Vzduchovaci motor, topitko, nalepovaci teplomer, pisek 650,- a mam to komplet a o hodne lepsi i se svetlem obycejna podlohla osram zarovka a je to :-D bejt tebou tak tohle hnusny prenosny plastovy akva nekupuju. Sry kladu k nim odpor.... rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:30 Page
Mám dva čtveráky v 15l akvišku. Sameček občas prohání samičku. Je nějakej nerudnej dneska :-D. Pokud čtveráky tak max párek a hodně členitý zarostlý akva ;-)
Jinak 9W bych jako "bohatě stačí" neoznačoval. Já svítím 11W do cca čistejch 12l, 9W bylo málo... Vem si z toho co chceš :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 16:59 Žena Utahraptor [91] – Re: Tereza
Osvětlení je 9W lampička, což by na 20L vody mělo bohatě stačit, filtr je šikovně nenápadný a má vývod do rourky s dírkama (nevím jak se to říká odborně) a kryt doufám že přilepený není, to jsem nezkoumala, ale kdyby byl přilepený tak do toho akvárka nepůjde nic dát ne? :)
No a jinak je součástí výživný substrát pro rostliny, černý substrát nad to (takové roztomilé jako kuličky), sajrajt na úpravu vody, vitamíny pro krevetky a krmení pro krevetky a dál už si to nepamatuju a německy neumím, ale tady to všechno píšou :) dennerle.eu/…

A je pravda, že je to akvárium primárně určené pro krevetky ale jedna si myslí že trpasličí čtverzubec by se tma mohl ztratit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 16:48 Tereza
To je otázka, jestli bez starostí. Jestli to má odpovídající osvětlení, filtr, který za něco stojí a moc nehlučí, a přístup do akva stačí na pohodlnou údržbu (jestli to nemá přilepený kryt s malým otvorem), tak až na tu cenu proč ne. Jen abys pak na setu nemusela vyměňovat všechny součásti kromě skla (což postupně dělám u setu já...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 16:28 Page
Pokud ti není líto peněz které za to dáš tak proč ne. Máš to bez starostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 16:19 Žena Utahraptor [91] – Re: danio123
Když já nepotřebuju 150L akvárko, ale 20L s filtrem uzpůsobeným malému objemu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 15:56 pancernicek
já bych do toho nešel hrozně drahé lepší třeba u sklenáře si nechat slepit akva já jsem si teď nechal slepit 150 litrů akva a táta 450 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 15:52 Žena Utahraptor [91] – Re: oldkiwinka
No však já tam taky nehodlám cpát ancíka, skaláru a párek arowan, že jo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 15:50 oldkiwinka – Re: Utahraptor
že do takto malých akvárií se nic jinýho nehodí, krom rybek typu boraras a dario dario...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2008 15:43 Žena Utahraptor [91] – Re: Štěpán
A jak se liší akva pro krevetky od akva pro rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 15:34 Štěpán
A) je to určené PRO KREVETY, NE RYBIČKY!!!
B) je to šíleně drahé!

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 15:21 Žena Utahraptor [91] – Re: Tereza
No to nevím, zatím jsem takhle vychytané akva (alespoň od pohledu) ještě neviděla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 15:15 Tereza
Myslím, že za tu cenu se dají takhle malá akvária pořídit tři, rovněž se vším ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 18399x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8150-nanocube-od-dennerle?od=351