Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle NanoCube

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Dennerle NanoCube
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 18:01 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Kajka99
Klidně 200,- když to někdo dá, to je problém lidí co to zaplatí. Já tam kytky ani ryby nekoupuju a není to o ceně.....i když možná nějaká super raritní kytka by asi v košíku nakonec... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 17:41 Žena Kajka99 [229] – Re: Deathbull
malinkatý košíček micranthemum micranthemoides (ostrůvek v průměru max. 4cm) měli za 89Kč hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 17:32 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Jojo..Hornbach je sice hnus, ale ceny setů jsou prostě nejnižší. A když se jedná o techniku tak je jedno kde člověk koupí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:26 Žena Kajka99 [229] – Re: ondrashx
není za co, a když se rozhodneš pro dennerle tak určitě v hornbachu, mají tam skutečně 20l complete plus za 2400 bez pětky. Tak ostatní sety porovnávej s touto cenou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:25 Žena Kajka99 [229] – Re: MarioFX
Tak potrvrzuji že v Hornbachu v Brně mají 20l set dennerle nano copmlete PLUS za 2390Kč....no a ve sklorexu ho mají za necelých 2900 :-D tak jsem ráda že jsem ho koupila, moc děkuji za tip a ušetřené peníze :) Set je už uskladněn u Ješížka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:09 Muž ondrashx [0] – Re: Kajka99
Děkuji za takřka vyčerpávající rekci... :-) Zkouknu to, probádám a pak napíšu ježíškovi, ale stejně si toasi budu muset kupit sám....:-) Ještě jednou díky a pak dámvědět i s foto... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 19:43 Muž 2lizard [7] – Re: akvaristik
Dotazoval jsem se prodejce LED na spektrum a bylo mi zasláno toto.
www.semic.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 17:59 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Kajka99
To diodové osvětlení je velmi intenzivní. Dioda má velmi dobré spektrum, u nás to funguje perfektně, rostliny začaly okamžitě reagovat. S Dennerle osvětlením se to nedá srovnat. Ano, je dražší - je tam i lepší filtrace, filtr je spojený se světlem. Řekl bych že i design je lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 16:52 Muž 2lizard [7]
Kajka99 napsala: Koukám koukám nemůžu se vynadívat.

Jinak moc děkuji za pochvalu - potěší. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 16:47 Muž 2lizard [7] – Re: Kajka99
JJ,. je to Araukarit, u Danily a Zikiho mě vyšli jen na nějakých 200-250,-Kč.
Mají tam příjemný výběr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 16:46 Žena Kajka99 [229] – Re: Deathbull
Araukarit. Děkuju pěkně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 16:41 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Kajka99
Jsou to krásné velké kusy zkamenělého dřeva, araukaritu. Dá se koupit u Danily, na aukru atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 16:38 Žena Kajka99 [229]
tak jsem se u tebe mrkla a prosímtě, co to máš za horninu? Koukám koukám nemůžu se vynadívat. To vypadá jako usazená nebo snad vyvřelá hornina? ne to jsi asi na vycházce nenašel viď jo už čtu zkamenělé dřevo :-D něco takového bych potřebovala pro zlatý řez v akva :) kdes to sehnal, je to normálně dostupné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 16:17 Muž 2lizard [7]
Že se na ty jejich sety nevykašlete.
Já koupil nádrž od NanoCube, ale jen kvůli vzhledu. Osvětlení z LED pásků (150,-Kč), filtrace Atman (115,-Kč), substrát 30,-Kč/kg, zadní tapeta - silikonem "přilepený" šterk 1-2mm.

CO2 není u mě potřeba, neb rostlinkám se daří. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:37 Žena Kajka99 [229] – Re: MarioFX
no tak to je mazec! díky za tip cestou ze školy se tam stavím :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:36 Muž MarioFX [1] – Re: Kajka99
V katalogu maj Nano Cube Complete Plus 20l za 2390,-, ale na miste jsem to nestudoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:27 Žena Kajka99 [229] – Re: MarioFX
No a právě je otázka jestli je to dennerle nano complete, nebo complete plus. u 20l se cena za complete pohybuje okolo 2300 u complete plus 2800-3000kč. jediný rozdíl je přítomnost substrátu plus té vrstvy živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:25 Žena Kajka99 [229] – Re: akvaristik
Aha no ale to osvětlení u eheim má 7W na 24l. U dennerle je u 20l 11W. Ale o diodovém osvětlení nic nevím. Je to cenově jako dennerle na stejné úrovni, a dennerle v tom má i substrát, krycí sklo, úchytky, podložku, tapetu, krmivo, hnojivo, teploměr a kondicionér. Tak vám nevím, ale ten eheim vychází ještě dráž :-/ Na uvedeném webu se zmiňuje pouze filtrace, kvalita skla a osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:48 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: akvaristik
vypadá to fakt dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:31 Muž MarioFX [1] – Re: ondrashx
Jen tak mimochodem v Hornbachu maj 20l set od Dennerleho za 2390,- palec a ten 30l za 2790,-.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:27 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Kajka99
Zkuste mrknout ještě na úplně nová nanoakvárka od EHEIMu. Jejich obrovskou výhodou je mimo filtrů s náplní SubstratPro taky naprosto nové a velmi intenzivní osvětlení.
www.akvaristik.eu/…
Jinak určitě vychází líp, když se koupí celý set, hlavně kvůli filtru a světlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 07:40 Žena Kajka99 [229] – Re: ondrashx
Ahoj, jsem z Brna a řeším něco podobného jako ty. Akvaristiku v brně určitě doporučím sklorex (vygoogli si). Až tam přijdeš, spadne ti brada. Je to ten typ obchodu, kde ti řeknou, že s touhle a touhle wattáží ti kytka co si chceš koupit nevydrží. Mají tam sety dennerle complete plus (20l za 2800) a taky sety od aquael (shrimp set, 20l za 1200). Mně chtějí dát nano kostku k Vánocům, takže ty finance nemusím tolik řešit, i když nechci to nejdražší. Ale zase v tom setu od dennerle je fakt VŠECHNO kromě vody živočichů rostlin a dekorací. atázka ale je, zda to cenově odpovídá. když si totiž zadáš na internetu dennerle nano cube complete (ne complete plus) vyjede ti sada jenom bez substrátu a té hnědé vrstvy pod něj, a vyjde ti to levněji cca o 500kč. Já jsem za 20kg písku do 84l akva dávala čtyři stovky :-D
a k tomu aquaelu - do toho bych nešla už jenom kvůli faktu že je to polský, a prodavači ve sklorexu to potvrzují - kvalita je horší. navíc v setu je jen filtrace a osvětlení.
Zkus se ještě na netu podívat po cenách jak by to dopadlo, kdyby sis miniakva sestavil sám - sepiš si položky co jsou v setu od dennerle a zkus najít kvalitativní ekvivalenty. Uvidíš jestli to vyjde levněji, já myslím že určitě (už jenom kvůli tomu substrátu za pětikilo :-D ale zase to nebude tak pěkně minimalisticky vypadat.
Bež se podívat do sklorexu, mají tam dokonce osazenou 10l. Byla jsem překvapená jak je to velké, myslela jsem že 20l bude velká jako ta 10l co tam mají.
Jo a určitě bych šla do dvacítky. Teda, jdu do ní, chci tuhle litráž :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 20:17 Muž ondrashx [0] – Nano začátečník
Zdarec, potřeboval bych poradit s čím a jak nejlépe začít s NANO akváriem/krevetáriem. Má představa je cca 20 litru kvůli prostoru. Nevím, jestli koupit set od Dennerle, nebo to koupit zvlášť. Kde by mi popř. nejépepordily-akvaristika - su z Brna...Dík za rady X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 18:00 papaja54
Myslím že si nakonec koupím dennerle :-).Ale díky všem,moc jste mi pomohli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:10 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: hop
Přesně tak =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:03 Muž hop [26] - Rostliny – Re: papaja54
asi bych taky volil dennerle...mají opravdu kvalitní věci, i designově to vypadá velice dobře i když jsou poměrně drahý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 15:21 Muž fernety [11] - Cichlidy – Re: papaja54
Jen pro zajímavost.Momentálně mají v Bauhausu v akci 54L set značky Aquael za cenu 1350 Kč.Dnes jsem se na něj díval a za tu cenu vypadá obstojně.Jako filtr je tam čerpací hlava s biomolitanovou kostkou,sice malou ale ta se dá vyměnit za větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 12:09 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: papaja54
Taky jsem to řešil. Sklo je lepší u Dennerle, protože stěny jsou rovné a pouze rohy mají zaoblení. Takže se to dá udržovat pohodlně žiletkovou stěrkou. Sera má prohnuté přední sklo, takže je otázka, co na to řekne žiletka - myslím, že nebude dobře stírat. Osvětlení je lepší u Dennerleho, protože jde rozšířit, ale na akva je krycí sklo a tak se část světla odrazí o prach a část svítí rovnou po okolí. Na druhou stranu Sera má uzavřený kryt, ale přes světlo je stejně plastový průhledný kryt. Takže vede asi spíše Dennerle. Filtry si netroufám hodnotit, myslím, že oba jsou na úrovni.

Já osobně se nakonec rozhodl pro akvárium slepené ve SkloREXu, kryt od Farao na míru a do toho rampu. Z dlouhodobého hlediska by to mělo být nejvíce trvanlivé řešení - každá část jde samostatně nahradit z běžně dostpuných zdrojů. Filtr se mi líbí Dennerle Nano XL/bubliguk/hlava+molitan. Pořizovat to budu někdy v létě, tak pak budu v profilu referovat...

Tetra Aqua Art je docela zajímavý, ale ještě se mi ho nikde nepodařilo vidět na živo. Slabé místo tam je opět osvětlení kryté průhledným plastem. Četl jsem, že se některým lidem plasty rozpadly, ale na druhou stranu byla věc vždy rychle vyreklamována...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 11:36 papaja54 – Re: Roby
Díky za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 08:03 Muž Roby [17] – Akva sety 60l
Vypadnul mi odkaz - www.tetra.de/… Využiješ všechno až na plastové rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 07:36 Muž Roby [17] – Akva sety 60 l
Když už set, tak doporučuji raději nějakou klasiku, jako je Tetra AquaArt Discover line 60l. Info na Stojí to okolo 2.800,- Kč. Je to rovné lepené akvárium bez prohnutí a kulatých rohů - jednoduché čištění, standartní zářivka - náhradní za pakatel, solidní filtr atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 18:32 papaja54 – Dennerle či sera?
Co myslíte? Je lepší dennerle nano cube 60l?Nebo sera nano cube 60l?Máte s tím někdo zkušenosti??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:15 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Laduschka napsala: <a href="http://dennerle.eu/de/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=136&Itemid=188" target="_blank">http://dennerle.eu/de/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=136&Itemid=188</a> tady je případná inspirace na design akvárií - tip od výrobce. Jinak jsem zjistila, že hoši začínaj vyrábět Nano Cube 60 litrů - to jsem na ně teda zvědavá... coze

Ladu, my už je tu máme snad pul roku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:11 Vladus – Re: hf
U kytek v tehlech nadrzich vlastne neexistuje omezeni jine nez v rozmerech... Radeji bych volil druhy ktere se daji zastrihavat a ne se hrabat ve dne...
CO2 smysl ma, hlavne kvuli rasam, ale i kvuli te uzasne zelene barve kytek, ktera se v podstate u tak male nadrze neda zaridit jinak nez CO2jkou... Ale lepsi bude kdyz tam koupis CO2 system primo od Dennerle, za prvne je rozmerove uzpusobeny presne temhle nadrzim a za druhy je to hezky :)... Bohuzel cena kompletu je 2500 a ne kazdej si to muze dovolit...
Se dnem je problem, to je fakt... Resim to hlavne biologicky, krevetky + dva mini pancernicci sezerou vse... A kdyz se neda nic delat tak odsavam vysokou odsavackou tesne nad dnem, jde to blbe, ale jde to... Pisek, ktery omylem nasaju chytam do sitky a vracim zpet...

K tem neonkam... To je otazka no... U 30 je to jen tak tak, podle me je problem spis to, ze jsou jen 4 nez to jak velka je nadrz... Ale jako nejakej velkej problem bych to nevidel... Ja tam mam razbory a mam jich 12 a jsou tam spokojeny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:33 Žena Kerze [14]
Fotka k příspěvku Fotka topítka a filtru zepředu - ještě chvíli a nebudou vidět vůbec... ;-)

Jo, i zářivku jsem použila ze setu 54l - tam jsem dala výkonnější a tu 11W jsem dala sem... ;-)

Kdybych to shrnula, tak koupit akvarijní set 54l má význam pouze s dalším mini akva, do kterého tak akorát stačí komponenty ze setu... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:30 Žena Kerze [14]
Fotka k příspěvku Taky mám topítko 10W Newattino za 230 Kč. Úplně stačí. Pokud jde o filtraci, tak jsem koupila výkonnější do setu 54l a tu ze setu šoupla do "lampičky", akorát jsem odpojila vzduchování. Moc místa nezabere - krásně ji zarostla Alternanthea. Taky myslím, že se nano dá koupit levněji - mně to vyšlo se vším všudy na 600 Kč - pravda, měla jsem už ten filtr.
Fotka topítka a filtru ze strany...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:29 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: arnošt
Jakékoli 25W, buď Jäger, to je naprosto stejné, jako Dennerle a nebo třeba Elite. Jinak s vadnými filtry u nás problém nemáme, zatím ani jedna reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 18:31 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: hf
ty jo - tak to mě neděs - já doufám, že bude všechno v pořádku

re ss3x: co se týká toho topítka 10w - tak to už mi přijde hodně málo... ale díky za reakci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 17:41 Muž hf [54] – Re: Jakubqo814
Ten filtr je nic moc. Už jsem dva reklamoval protože začly oba vibrovat a vydávat neuvěřitelné bručení a to i po důkladném a opatrném vyčištění. Mám to u dcerky na skříňce asi metr od postele a nedalo se kuli tomu spát, přitom první 2 měsíce to vůbec člověk neslyšel. Pak to bylo slyšet až na chodbu a když dal člověk ruku do vody do akva, tak cítil brnění (ne od elektřiny ale od těch vibrací).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 14:41 ss3x – topítko
V plzni jsem našel jedno opravdu maličké, chystám se ho koupit... je to od italske firmy a někde to mám napsané, musel bych se kouknout ale ma asi 15cm a 10W. a cena asi 200kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 14:36 Jakubqo814
310kč filter dennerle ?????? to je nič je to super lacnéé !!! musim kupit ! hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 13:53 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: arnošt
Ja pouzivam ten od Sery, a nie je s nim vobec problem. Ostatne som neskusal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 13:44 Muž arnošt [37] - Rostliny – ohřívač
máte nějaký typ na ohřívač do nano cube 30l? kromě originál dennerle? můžu si najít, ale zajímá mě spíš kdo co používáte a jaké máte zkušennosti... díky Arnošt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:43 Žena nihaso [2] – Re: Utahraptor
Já tohle akvárko měla, 30l na krevetky. Ono to vypadá hezky zabalené, ale mi se nelíbí lampa, která k tomu je. Našroubovává se přímo nad akva a nevypadá to hezky. Navíc dělá fakt nehezké bílé, studené světlo. Za ty peníze bych už si ho podruhé nekoupila.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:23 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – re:jetotak
Ja som sa tiez bal ze ten vrch sa ulomi...ale tka pomaly som to skusal a ide to v pohode..treba poskusat, potom to ide ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 18:32 jetotak
jj ja viem ale bojim sa ze to zlomim:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:27 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: jetotak
Musí se to jakoby roztáhnout od sebe, vršek a spodek je spojený takovými sloupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:18 jetotak
dobry neviete niekto jak mam ozobrat filter od dennerle nechcem to ulomit dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 11:41 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Co2 systemy od Dennerle mi prijdou zbytecne drahy, myslim ze stejnou sluzbu splni i levnejsi. Ale primou zkusenost s nima nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 11:39 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Nano Cube 20l mam zalozene mesic a zatim jsem velmi spokojen. Vse chodi jak ma, mam ho hodne zarostle, 6 krevetek, 1 neritina na cisteni skel od rasy.
Drive jsem ho odsuzoval a rikal, ze je to dobre tak pro zacatecniky co s akva zacina, pak jsem si ho ale koupil misto lapicky na stul k pocitaci a musim rict ze to funguje na jednicku :-) Cena je sice vysoka, vim ze by to slo nahradit za polovicni penize, ale zase by to nebylo takove vychytane a proste pekne :-)
Trafo slysim bzucet, jen do 20 cm od nej.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 18399x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8150-nanocube-od-dennerle?od=201