Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalovač

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Odkalovač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 18:46 Muž gab0 [2] Re: Amazonka
Ako sa ti s ním pracuje? Mne doteraz slúžil.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 17:33 Muž _ucx_ [1171] - Symphysodon + CorydorasRe: chameleon
Zkus jeden z těchto tří, regulace kohoutem je k nezaplacení:

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 17:26 Muž chameleon [2] Re: afc1886
Presne niečo takéto mám na mysli aj ja ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 17:19 R Muž afc1886 [9407] Re: chameleon
Fotka k příspěvku HD Já jsem z něj použil jen část a slouží mi už hodně dlouho.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 12:36 Muž chameleon [2] Re: vaclav
Áno tiež to plánujem vyriešiť takýmto spôsobom, zatiaľ tento čo som posielal nech poslúži koľko vydrží, a potom si vymyslím niečo vlastné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2020 12:08 R Muž vaclav [12275] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: chameleon
Fotka k příspěvku HD Tak já si ho udělal, takže něco takového. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 12:07 Žena Wendy2 [504] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: chameleon
Ten plast nic moc nevydrží, kvalita odpovídá ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 11:53 Muž jab63 [407] - BorneoRe: chameleon
Používám raději průhledný zvon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 10:54 Muž chameleon [2]
Bude mi tento odkaľovač stačiť? Sú na neho dosť dobré ohlasy a aj pár známych čo sa tomu venujú dlhšie sú verní práve tomuto kúsku. www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 18:35 Muž nekdo [297] – tetratec GC50
zdravím, má tu někdo tento odkalovač ? zajímá mě, jaká je k němu hadice...nebo jestli někdo ví o odkalovači, který je na 16/22 ?
Díky za info a případné tipy
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 17:00 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: Honzulka12
Ak niekto ma zarastenú AQ rastlinami odkalovanie po medzi rastliny všetky máju velku odsávaciu rúrku a zminič s tím rastliny sú aj menšie odsávacie rúrky aby so nezničil pomedzi rastlín :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 22:10 Honzulka12 - drobne cichlidky – Zanesene trubjy
Mam od zvonu dve trubky v sobe od odkalovace a jsou bordelem v sobe zasekle a,nejdou povolit od sebe jak nebo cim povolit

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2017 12:23 Žena Amazonka [33] Re:
Fotka k příspěvku Tak jsem na akvatera koupila tento. Jen přez něj musím dát nějakou silonku nebo ponožku protože jsou tam moc velký díry . Stál 70Kč a byl poslední potlesk

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 17:42 Muž zervan [1097] - RostlinyRe: vaaclav
Je to parádne, lebo si človek môže určiť hrúbku i dĺžku. No pre nás lenivších / menej zručných má Hagen taký podobný Fluval Edge (101-11059): www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.10.2017 17:02 R Muž vaclav [12275] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepan
Je to poměrně jednoduché eshop.zenit.cz/…=#
www.hezkakoupelna.cz/…
Vyvrtat díru a zalít potřebnou trubičku tavnou pistolí. Trubku stačí nahřát a nasadit na ucpávku. Když to rychle zchladíš nemusíš to ani lepit. Ucpávku jsem trochu zkrátil. :-)

Nejkratší délka je ale 2 m tak jsem jich měl několik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 16:47 Muž Pepan [5038] - RostlinyRe: vaaclav
Taky bys mohl napsat pár slov o tom, jak jsi ho dělal. Teda hlavně kde vzít materiál, protože tohle by asi spoustu kutilů zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2017 16:35 R Muž vaclav [12275] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdysi se prodávaly skleněné, pár jsem jich rozbil a žádný jiný mě už nevyhovoval tak jsem si udělal vlastní přesně takový jaký jsem potřeboval. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 16:08 Muž Pepan [5038] - RostlinyRe: Maq
Viděl jsem ho a slintal jsem nad ním jako bernardýn. Fakt je škoda že to nikdo tady nedělá. Tu moji Rigu mám od kamaráda ze zverimexu. Pokud má něco na skladě, nekoukám jinde (i když je to levnější) a beru to od něj. On mi za to vaří kafe, když za ním jdu na návštěvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 15:51 Maq - RostlinyRe: tramtra, Pepan
Na tom odkalovači je nejpozoruhodnější to, jak někdo přišel na pojmenování "Riga". Je totiž pochopitelně z Číny, já jsem si ho přímo z Číny pořídil. :)
Myslím že opravdu kvalitní odkalovač má Václav; ovšem DIY. Nechápu proč to někdo nedělá. Širokou průhlednou trubku s přiměřeným roštem dole, v několika délkách, a s hadicí s regulovatelným průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 14:08 Muž Pepan [5038] - RostlinyRe: Beastie
Mám ten odkalovač doma. Dá se využít, ale u akvárek s jemným pískem nesmí být kyblík na vodu příliš nízko pod akvárkem, aby tok vody v odkalovači nebyl příliš silný. Jinak navzdory reklamě i tento dokáže odcucnout malou rybičku či krevetku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 12:00 Žena Beastie [81] Re: tramtra
A jak se s timhle odkaluje pisek? Fungoval mi perfektkne, dokud jsem mela sterk, ale jak sem prehodila dno, tak se mi spodek odkalovace piskem plni, nasava se a neda se to ani nejak rozumne omezit, a to ani prstem moc.

Hlavne se bojim, co pak, az budou krevety.

Minicko sem odkalovala jen malinkatou hadickou, ale to je priserna prace. Na 360 s piskem mam velky odkalovac, cim vyssi ten zvon, tim lepe se ten pisek vraci, ale u 50 netusim, jak toho docilit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2017 10:18 Žena tramtra [2249] Re: Amazonka
Pro tvé akvárium bude stačit tenhle malý, lehce ovladatelný s pumpičkou na nasávání: rybicky.zviratadoma.cz/…
Mám ho a jsem spokojená, má na zvonu sundávací nástavec (sítko), když chceš odlakovat důkladněji, jednoduše nástavec sundáš. V malém akváriu, kam se se zvonem nedostaneš, stačí odlakovat úplně bez rozšířeného zvonu za regulace průtoku prstem (prostě to na konci hadice, kudy vytéká voda, trochu ucpeš), má totiž dlouhou rovnou pevnou trubku, než se napojí na hadici. Stojí pár korun. Jestli máš odlakovač vyšší než akvárium, rozhodně si pořiď menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.10.2017 07:31 Muž Yirka [8368] Re: Tudy
Sílu proudu vody a tím i regulaci intenzity odkalování, vracení písku a pod regulujeme odjakživa prstem. To je ten nejcitlivější regulátor na světě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 20:51 Muž LeRi [314] Re: Magic
Proto jí doporučuji ten s tím ventilem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 20:08 Muž Tudy [321] - ryby AmazonieRe: Magic
Sílu proudu z odlakovače lze také regulovat umístěním kýble, kam ta voda odtéká. Čím je rozdíl mezi hladinou v akva a v kýblu větší, tim silnější je nasávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 19:43 Muž Magic [808] - RostlinyRe: Amazonka
Jenom poznámka k té velikosti odkalovače - není moc dobré, když je příliš veliký (a pokud je vyšší, než akvárium, tak příliš veliký bude).
Ne žeby s ním nešlo odkalovat, ale ta voda poteče příliš rychle, vypustíš akvárium dřív, než všechno odkalíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 19:18 Žena Wendy2 [504] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Amazonka
Do zvonu naber vodu, nech ji trochu odtéct a než vyteče úplně ponoř zvon do vody. Ta se nasaje a samospádem odteče i s odkalovaným bordýlkem do kýblu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 19:16 Muž LeRi [314] Re: Amazonka
Já dostal k setu tento zdarma www.juwelakvarium.cz/… má gumovou pumpu a ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 18:45 Muž MartyK [31] Re: Amazonka
Já mám odkalovač JBL Aqua Ex, návod použití názorně ve videu ;-) www.youtube.com/…
Anebo stačí místo "třepání" nasát pro vytvoření podtlaku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 18:05 Žena Amazonka [33]
Dobrý den, mám dost primitivní otázku, ale JAK mám docílit toho, že odkalovač bude odkalovat? :-D . Co mám udělat aby to začalo týct? Vůbec mi to nejde. A nevadí že je ta plastová „hlava" vyžší než celé akvárium?
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 18:36 R Muž romant [27759] Re: pH5
Tam kde prodávají laboratorní sklo, tedy zkusil bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 18:05 Muž pH5 [50]
Lze někde sehnat starý klasický bezhadicový bezbateriový odkalovač, klidně i nějakou moderní inkarnaci z plastu? Viz zde pod písmenem A: rybicky.net/k/forum/119927.jpg

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2016 11:52 R Muž afc1886 [9407] Re: majky255
Na každý odkalovač si zvykneš,je to o praxi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:23 majky255 Re: Yirka
nie naživo som ho nevidel, preto sa pýtam. Ďakujem za odpoveď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:19 Muž Yirka [8368] Re: majky255
Když člověk čte takovou otázku, nutně si musí říci, jestli jsi už někdy odkaloval. Pokud ano, tak ti musí být jasné, že při lehkém odkalení písek nenasáváš, při hloubkovém ano. A regulací, nejraději vlastním prstem, zaručíš, jak vysoko se ti písek dostane, než se vrátí na dno. A je vcelku jedno, zda použiješ nevím jaký kupovaný odkalovač, či si ho jednoduše vyrobíš sám z hadice a nějaké vhodné koncovky, třeba z plastové lahvičky.
Klidně stačí takový jednoduchý: akvariove-odkalovace.heureka.sk/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:16 majky255 Re: Roli
našiel som kremičitý štrk 1-2 mm, bude to odkaľovač žrať? Alebo je to ok?
napr tento
akvariove-odkalovace.heureka.sk/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:04 Muž Roli [13] - CichlidyRe: majky255
Ja mám o zrnitosti 0.8-1.2 mm a je to na hranici s mojim Fluval odkalovačom. Piesok by som už nezvládol s tým určite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 10:40 majky255 - Cichlidy
Čaute, mám možno pre niektorých primitívnu otázku, ale predsa.

Ak ánujem mať pieskové dno v akváriu, bude odsávačka pracovať ako má? alebo bude odsávať aj piesok? Oplatí sa kupovať odsávačku na pieskové dno? Alebo sa používa niečo iné?

Nikdy som odsávačku nepouźíval (v dobe keď som malakva sa ešte moc nepoužívali(resp neboli také známe))

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 19:10 Mejla82 - CichlidyRe: Yirka
Ja to nejak zitra/pozitri piresim a dam sem do vlakva fotku jako odpoved... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 18:58 Muž Yirka [8368] Re: Mejla82
Když myslíš vyzkoušej a uvidíš.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 18:34 Mejla82 Re: Yirka
Myslím že tenhle problem neni neřešitelný....muzu za odkalovač připojit část měkčí trubky a mačkat ji mezi prsty a tím redukovat tah
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 18:27 Muž Yirka [8368] Re: Mejla82
Ono to tak jednoduché není. To škrtítko ti bude škrtit rovnoměrně, ale realita je taková, že ten průtok je třeba přiškrcovat variabilně, podle charakteru dna, rostlin, dekorací, atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 18:25 Mejla82 DÍKY
Děkuji za reakce,myslím že regulaci taho muzu zajistit podobným "svěráčkem" jako je škrtidlo od vzduchového motorku....proste si vychytat tah a pak vhodně přitáhnout.

Mě hlavně jde o to samonacucnutí a délku odkalovače jako takového... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 09:59 Muž Jifi [674] Re: Yirka
No, já jsem dřív měl obyčejnou hodně měkkou hadici a ta šla výborně přimáčknout a regulace průtoku tak byla taky dost citlivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 08:43 Muž Yirka [8368] Re: Jifi
Nejlepší regulace je pochopitelně prstem na výtoku. Je to nejcitlivější a nejpřesnější. Ale opravdu se to nedá dělat 7 metrů od nádrže. Odkalování je prostě činnost, kterou je třeba dělat na dosah nádrže.
Něco jiného je výměna vody, tam je to jedno. Proto je lepší odkalování provádět do kbelíku, i když je to trochu nepohodlné. Nakonec však jestli má kolega nádrž 650 litrů a trošku slušně zajetou a zastabilizovanou, odkalovat, na rozdíl od výměny vody, stačí bohatě 1x měsíčně.
Na mnou popisované stačí klidně tento levný, popřípadě upravený na delší trubku. Já ho používám již léta.
akvarijni-odkalovace.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 08:12 Muž Jifi [674] Re: Mejla82
No, já myslím, že samonasávacích bude asi hodně - bude to každý s balónkem. Já mám nějaký takovýto:
akvarijni-odkalovace.heureka.cz/…
Nevýhodou je, že regulace průtoku se dělá ventilem (uzávěrem) na konci hadice (u výtoku), což by byla práce pro dva lidi, kdybys chtěl regulovat průtok. Na druhou stranu, průtok se dá i úplně zastavit (třeba pro odnesení plného kýble), což je zase výhoda. Někdy mně ale fakt chybí ta regulace průtoku. Dřív jsem byl zvyklý průtok regulovat zmáčknutím hadice, ale u tohoto odkalovače je hadice tak tuhá, že se nedá zmáčknout :-(
Ještě mám jednu praktickou poznámku: Vyhodil jsem sítko ze zvonu, aby mohl projít sem tam i nějaký odpadlý list, ale často pak musím odkalovač rozebrat, protože se kousek zasekne u zpětné klapky v balónku. Takže někdy si tam to sítko zase dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 06:38 Mejla82
Pozdrav panbuh..Chtel bych poridit samonasavaci odkalovac pro me AQ.Vyska AQ je 60 objem 650l dno je piscite.Samonasavaci pro to,ze kanal na vypust odsate vody.je asi 7m jinde.Takze tam nechci chodit to nacucavat..Rad bych se zeptal zda ma nekdo nejake zkusenosti s nejakym popripade neco doporucit.
Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2014 15:33 Muž MonterMonty [2234] - Amerika – odkalovač
Fotka k příspěvku Zásobník na vodu pro ptáky ze zverimexu za 32Kč , stačilo navrtat díru dle potřebného průměru trubky a slepit akva silikonem , trubky různých průměrů metrové délky mají zde- www.akvaristik.eu/…

pro snížení průtoku vsunu do hadice kousek jiné o menším průměru , odkaluji vpohodě i lehoučký liapor
foto - porovnání s běžným odkalovačem - zásobníky mají i většího průřezu

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 14:53 Muž kacercz [36]
Pouzivam tohle (mam malicko jinou "hlavu" je po stranach dole na 4mistech vykrojena)

www.amazon.com/…

levny, ucinny a hlavne jde pouzit v pohode i na LIAPOROVE dno.

Za ty penize u mne naprosta spokojenost, koupil jsem to na ebay za nejakych 40kc vcetne postovnyho.

Za mne to ma mnoho palcu nahoru palec palec palec palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:59 Muž RBeil [155] Re: tozan
3000L to musí být ale plocha dna, no proč si takový odkalovač nevyrobit z PET láhve uřízneš dno na hrdlo přiděláš haditi o průměru hrdla a saješ výkon to bude mít dost velký si myslím protože hadice bude hodně hrubá, potom ještě záleží na délce a otvor ve dnu PET láhve má velkou plochu tak by to mělo jít oto rychleji...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 6994x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7891-odkalovac