Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalovač

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Odkalovač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 20:29 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Moma
Není špatný. Pokud budeš cíleně nasávat písek, tak tam samozřejmě půjde, ale s trochou šikovnosti, to jede i bez něj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 18:55 Žena Moma [0] - Živorodky – Odkalovač Easy Clean mini
Dobrý den, chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost s odkalovačem Easy Clean mini, a jestli to nevcucne i drobný písek z akvária? Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fido16
co tak to nejdřív zkusit a když to nepůjde tak třeba našikmo, jestli provalíš dno akvária tak asi nebude chyba v odkalovači
jinak známí maj taky takovej odkalovač (kratší) a když jim odkaluju tak to stejně nepoužívám a ani to moc nefunguje. Ale uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:10 Muž fido16 [631] Re: invalida
Tak ta klapka ti vlastně brání v tom aby ti voda nenatekla zpět do akva a zůstala v hadici. Ale nevím teda jak to bude fungovat když to bude ještě 14 cm nad hladinou. tak proto se ptám zda s tím má někdo praktickou zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:05 S Muž invalida [3881] Re: fido16
A co taky někdy myslet sám...k čemu slouží klapka? Jak Je použitelná? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 10:53 Muž fido16 [631] Re: katterinecka
Tak to že voda teče samospádem to už znám od školky. Ale nechpu jak by mě ta klapka která je vlastně cca 13 cm nad hladinou mohla nasát vodu. proto se ptám zda si mám odkalovač upravit na výšku akva:-). Abych jak s tím budu švrdlat neprovalil dno u akvária. Takže možná varianta je že bych ho o něco zkrátil ať převyšuje trochu výšku akva. Co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 10:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fido16
teče to vždycky samo, protože to teče samospádem, ale tímhle můžeš "automaticky" udělat ten začátek aby to začlo téct. Strčíš odkalovač do akvárka a zapumpuješ s ním rychle nahorů a dolů, pak by to mělo začít téct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 10:31 Muž fido16 [631]
Cauky dneska jsem byl koupit poradny odkalovac na me vetsi akva. Koupil jsem Marina Easy clean dlouhy asi 60 cm a prej to ma nejake automaticke cerpani vody taki me zajima jak to pujde s tim kdyz je ta trubka dlouha 60 cm asi to moc automaticky cerpat nebude. proto se ptam mam tu trubku o neco zkratit? Aby nebyla 60 ale treba jen 50? Vysku akva mam 50cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 08:41 Muž souky [592] - RostlinyRe: Moucha
na to mám kolíček z drátu, jen nevim kde ho sehnat, protože sem ho nikde neviděl, ale asi se dá i udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 21:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
zalezi na zkusenosti a sikovnosti, ale taky mi parkrat vyskocila hadice z kyblu a ja (os)kalil na koberec.... jeste ze jsou pod nim parkety ulozeny v asfaltu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 16:02 Muž bobik [15] Re: Moucha
trošku nacáká?kdyby jen trošku,to mě se podaří občas nacákat i hodně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2011 15:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
kdyz to delas sikovne tak voda stece po hadici zase do akva... navic pouzivam pvc hadice a na tech se voda nedrzi, kdybych ti to mohl ukazat na zivo tak by jsi to pochopil a pri odkalovani a udrzbe akva se vzdycky trosku nacaka, to patri k veci..... proto je dobre mit po ruce rucnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 15:11 Muž bobik [15] Re: katterinecka
ale stále nevím jak dlouhý odkalovač si mám do mého sloupce vody cca 37 cm (i když akva je 50 cm vysoké)mám koupit cca 38 cm nebo cca 60cm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 15:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
no musíš dat druhej konec do kýblu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 15:06 Muž bobik [15] Re: Moucha
no jo ale když hadici ponořím do vody a pak ji z akva vyndám,tak potom z ni kape spousty vody a vše je okolo mokré :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 14:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
kdoví, ale to známí ho maj už přez rok a používat pořád jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 14:50 Muž bobik [15] Re: katterinecka
no to jsou mi věci.toto se dá zjistit pouze až v praxi.teorie a logika tady neplatí.pouze praxe.no a to pak jsou odkalovače které mají na konci hadice v kýblu redukční ventil.tak to by mě zajímalo,jak dlouho bude regulovat průtok vody než se zanese.pak šup s ním pryč a jedeme bez regulace vody.nebo tedy regulujeme mačkáním hadice prstem..jako kdysi.

no jo,ale jak se to pak čistí ,když se uvnitř zanese klapka nebo ta mřížka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 14:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
Klapka se otevře, krevetka by asi proplavala, ale můžou se tam zasekávat zbytky rostlin a ty pak jsou obtížně oddělat (nejde pustit vodu naopak).
Když voda protéká hadicí tak nesmáčí celý povrch, to je tak možná dobrý když ji chceš vysušit, tak se samy dělají kapky co hned odtečou. Tak se v hadici vytváří bubliny co brzdí průtok. Oproti obyčejné gumové hadici co používám normálně je to docela rozdíl, navíc když celá hadice není svisle ale někde je třeba průhyb tak to teče ještě hůř. Taky je vetším problémem ten začátek než začne voda pořádně téct.
Nechci tenhle odkalovač nejak hanbit. Ale byla bych ráda kdyby mi mohl někdo vysvětlit, proč k tomu dávají takovou hadici, jestli to má nějaký důvod

mám tu ten jejich miniodkalovač, tam jde oddělat ta průhledná trubka od zvonu od té horní části, ale klapka vyndat nejde. U toho druhého (co mají známí a já jim občas odkaluju) nejde oddělat ani ten plast, nevím jestli je tam přilepený nebo jde jen velmi těžko. Tak jde těžko propláchnout. Pokud si vzpomínám dobře tak je tam i mřížka. To je ten větší o délce cca 30cm oválný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 14:28 Muž bobik [15] Re: katterinecka
1)dá se ta klapka vyndat?2)píšeš vodoodpudivá hadice.nějak tomu nerozumím.jak se projevuje vodoodpudivá hadice?jak to narušuje funkci odkalovače?přeci ta voda snad tou hadicí protéká?žeby hůře?3)co když nasaji např. krevetku,to ji pak nevyndám?to zůstane někde uvnitř hadice u klapky?děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 14:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
v jednoduchosti je sila.... ruzne mrizky a klapky delaji medvedi sluzbu

taky to chce trosku cviku a kazdymu vyhovuje neco jinyho.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 14:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
vyšší zvon má tu výhodu že ti to bude ještě míň nasávat písek.
To samonasávání funguje protože je tam zpětná klapka, ale ta vodoodpudivá hadice tu funkci spíš zhošuje. I kvůli se zpěné klapce se nedá moc propláchnout a zachytávají se tam zbytky rostlin, nemluvě o tom že nic většího nasávat nemůžeš, ucpalo by se to.
Já mám nejradši starej dobrej zvon, odsaju s tím co chcu. Odsávám až když je co takže ne moc často. Vyšší zvon je lepší ale všechny ty vymoženosti k tomu mi vadí (příjde mi to spíš na obtíž než k užitku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 13:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
jednoduse, ponoris cast hadice pod vodu, priskrtis hadici a povytahnes z vody a povolis hadici, pokud se hladina v hadici dostane dostatecne pod hladinu vody v akva, zacne fungovat samospad....
to jen na zacatek, pak mezi akvarky a pri cisteni vyusteni odkalovace, ci pri vymene filtru jen zaskrtim hadici, aby v ni zustala voda.....

fyzika ze zakladni skoly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 13:38 Muž bobik [15] Re: Moucha
místa nahoře mám dost,to mě nenapadlo,že na menší odkalovač případně mohu přidělat "domácí" nástavec. s větším-delším,toho moc nenadělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 13:36 Muž bobik [15] Re: katterinecka
no jo to mě nenapadlo ,že to časem asi přestane fungovat.......jak se vlastně pak nasává,jako před léty ,nasávám pusou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 13:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
vzhledem k tomu ze ke spravne funkci odkalovace potrebujes gravitaci..... odo dost zalezi kolik mista mas kolem akvarka.... pripadne se da odkalovac primontovat na nejakou nasadu.... ja na minicka (12L) pouzivam pinzetu, vzduchovaci hadicku a 20ml strikacku jako odkalovac.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 13:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
Známí maj ten Easy clean, a to samonasávání fungovalo tak možná zezačátku. Taky nepochopím proč dělají hadici z plastu který odpuzuje vodu, brání to průtoku hmm (ale to je asi u všech)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 13:13 Muž bobik [15] Re: GP
vrglat šikmo nebo vodorovně ?no to právě nevím.na tom videu je vidět nahoru dolu svisle.tak to já netvrdím,že si nikdy nechci namočit ruce.ano,při manipulaci s rostlinama nebo když čistím přední sklo houbičkou,tak si koupu ruce,to jo,ale zase nadruhou stranu nejsem vodník (:o,radši mám sucho.takže bych radši volil velikost odkalovače a pokud možno se moc nesmočil.možná radši ten menší cca 38cm,protože ten použiji,když zvolím ten větší,a pak kvůli jeho výšce nenasaji bude mi na nic.nevím .snad někdo kdo ho má poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 13:01 GP Re: bobik
a neda se s tim vrglat i sikmo prip. vodorovne? navic se clovek stejne namoci minimalne pri uprave kytek atp. takze pokud to nebude po rameno, tak bych trochu vody neresil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 12:20 Muž bobik [15] Re: Silent
děkuji za odkaz,já ho ale znám a to video jsem viděl.ale přesto nevím jak vysoký odkalovač-cca 38 nebo 60 cm je pro můj cca 38 cm sloupec vody lepší?přesněji řečeno v souvislosti s tím samonasavaním,abych netloukl při tom do dna.jbl versus easy clean?cena je cca u jbl o 300kč dražší.prosím v čem je lepší jbl,když s ním máš zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 11:59 R Muž Silent [5949] Re: bobik
Tady se můžeš podívat jak se to přesně dělá www.youtube.com/… osobně bych šel po zkušenostech do JBL Aqua Ex odkalovače.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 11:43 Muž bobik [15] – délka odkalovače
ahoj,mám akva vysoké 50cm.nahoře cca 10cm je kryt a tam voda nesahá a dole mám cca 7 cm písku,takže mi to vychází na cca 33cm sloupce vody.a nevím jak vysoký odkalovač si koupit?jestli cca 38cm nebo radši cca 60cm.normálně bych koupil určitě ten 60 cm,protože bych si nemusel máchat ruce a také bych se s ním dostal i dále šikměji.ale protože nyní má většina funkci samonasávání ,což bych i chtěl.ale nevím když koupím 60 cm,jestli s ním budu moct třepat nahoru a dolu ,abych samonasál,to by pak asi byl dlouhý a nešlo by s ním třepat.nechci bouchat do dna!prosím máte zkušenosti s tou délkou odkalovače?nevím ,jak moc hluboko se musí odkalovač při samonasavání ponořit.uvažuji o JBL,Easy clean.děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 17:08 R Muž Silent [5949] Re: czpetr
Což o to. Ten elektrický odkalovač od Eheimu účinný je, ale pouze na odkalování. Současnou výměnu vody tím nevyřešíš, protože vrací vyčištěnou vodu zpět do nádrže. Osobně používám taky Easy Clean. Ten má v balení klipsnu kterou se dá regulovat případně zastavit průtok. Ovšem jestli je klipsna přibalena u všech velikostí těchto odkalovačů nevím. U těch větších je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2011 17:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
já používám starej dobrej zvon www.akva-exo.cz/… protože se mi za to nechcou vyhazovat prachy. Akvárko mám vysoký 55 cm a stejně když tam něco dělám tak se namočím až skoro po ramena, takže namočená ruka při odkalování není už takovej problém.
Většinou ale moc neodkaluju, ten bordýlek na dně mi aspoň připomíná pravou amazonku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 16:53 Muž czpetr [0] Re: bobik
Tak to jo.Ja mám akva 50 cm a používám jak jsem psal starý osvědčený způsob nasátí přes hadici :-) Ten bateriový mě příjde zbytečně drahý a kdo ví jestli je tak účinný. www.akvarijnipotreby.cz/…

Pak je ještě větší ve tvaru válce 25cm www.akvarijnipotreby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 16:43 Muž bobik [15] Re: czpetr
no jo ,ale ten je pro mě moc nízký-14cm,já mám akva 50cm vysoké,tak proto uvažuji o nějakém vyšším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 16:30 Muž czpetr [0] Re: bobik
Ahoj já mám zkušenost s tímto odkalovačem a naprostá spokojenost. www.akvarijnipotreby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 16:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
no já na to mám takovej speciální vynález, konec zacpu prstem :-D
Jestli je to ten stejnej co mají, tak ten má takovej držák na kýbl, do kterýho se zacvakne hadice a dá se i trochu přiškrtit, ale na regulaci průtoku je to nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 16:15 Muž bobik [15] Re: katterinecka
a má ten -Easy Clean regular :UZAVĚR VODY?-myslím,když chci přerušit odkalování,tak jestli zmačknu nějaký čudlik a za chvíli zase pokračuji aniž bych musel znovu samonasávat?a ještě jestli má také REGULACI odtoku vody?děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 16:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
nezáleží to tak na délce hadice, stačí jen přečerpat ten rozdíl k horní hraně, pak už to teče skoro samospádem. U známých používám tenhle odkalovač www.zoo-hobby.cz/… jen nechápu proč je hadice vyrobená z gumy co odpuzuje vodu, jinak by to fungovalo líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 15:55 Muž bobik [15] Re: katterinecka
no já jen ,že tady kdysi někdo psal k tomu samonasátí: Samonasávání -musíš rozkarblovat celý akvo,abys nasál (pokud mám dlouhou hadici,což mám)Klasika-napuštění přez něj,či rozběh s napuštěním vody a pak rozpojením nejde,kvůli zpětnému ventilu nejde.
tak jsem usoudil,že by to mohlo být problematické........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 15:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
funguje to když je tam zpětná klapka, dělá se to jen na začátku aby začla téct voda, stačí pár pohybů. I když já stejně pořád používám osvědčený způsob nasátím vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 15:30 Muž bobik [15] – odkalovač-samonasávání
zdravím,jaké máte zkušenosti s funkcí samonasávání u odkalovačů?tedy mají to jen některé,asi ty dražší.mám na mysli to počáteční třepání nahoru a dolů,aby začala odtékat voda.viděl jsem to na videu,ale připadá mi to nějaké nepraktické.neboucháte přitom do dna?neruší to rybky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 07:47 miske Re: NHKG
súhlasím že je to zbytočnosť ked všetko šlape ako má ano no mal som zvýšené NO3 a NO2 a tým následná invázia riasy tak to bol nenahraditeľný pomocník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 07:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: miske
Odkalovat víckrát za týden? I toto mi přijde jako blbost, kvalitu vody tím nezvýšíte a jenom odkalováním plašíte ryby. A pokud vadí kal designově, tak doporučuju lepší filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 23:24 miske Re: NHKG
neviem prečo nezmyselný odkaľovač čo vracia vodu naspäť na rozdiel od tvojho spôsobu môžem čistiť akva 3 krát do týždňa a hlavne dva krát rýchlejšie X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2011 20:17 Muž konopnik36 [42] Re: tlacenka
www.youtube.com/…
máš jemnšjší dno? ja ten odkalovač mám,pokud sním nereješ kaminky nezvedá,jinak funguje suprově
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tlacenka
A je vůbec potřeba odkalovač? Mám na dně písek 0,6÷1,2mm do bazénových filtrů a odkaluji úzkou hadičkou z klasického akvarijního zvonu. Když s ní jezdím asi 1cm nade dnem, nasaji všechen kal a minimum písku. A i to minimum písku jsem schopný po vylití vody s bordelem do odpadu vrátit zpátky do akvária. Nesmyslný odkalovač, který vrací vodu zpátky do akvária doufám nechceš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:57 tlacenka – odkalovač velmi jemne dno
Zdravim vsechny,
chtel jsem se zeptat jaky odkalovac byste doporucili pro velmi jemne dno ? (1-3 mm). Je to osazene rostlinkami (ne vsude), akvarium ma rozmery 100x50x50 cm..uvazoval jsem i o tom eheimu bateriovem, ale v navodu pisou ze je pro sterk vetsi nez 2 mm..tzn pro me nepouzitelny... nasel jsem nejaky pro napojeni na vzduchovaci motorek (hobby perfektus), ale u nej jsem zase nezjistil do jake hloubky muze..pripadne jestli zvladne tak jemny material dna. Spousta odkalovacu ma super samonasavani ktere zpociva v tom, ze se s tim kvrdla o 106 v akvarku..coz se mi taky nelibi..ale to se da odstranit... vzhledem k tomu, ze akvarko je na tezko pristupnem miste, rad bych neco jako je ten hobby..aby to byl jenom vysavac..a vodu pak vymenim trosku jinak...
Diky vsem za rady... pripadne za zkusenosti stim hobby bych byl tez vdecny.
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2011 15:24 miske Re: hardy
Fotka k příspěvku ahoj ja používam na odkalenie tento vždy ked treba lebo nemusíš meniť vodu X-) voda steká spät cez vrecko. Samozrejme každé dva týždne aj mením vodu ale tento som niekde objavil v obchode a kúpil som ho pre boj z riasou stál cca 5E Dá sa nastaviť výška len ho musíš mat napojený na vzduchoví motorček ten seka vodu a pekne to ťahá ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2011 15:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Mno, pokud je nekdo liny si za 300Kc nasadit na tenci trubku kus tluste, nebo seriznutou lahev od pullitru mineralky, je to pro nej jiste fajn smich . Jinak odkalovac ani nepouzivam, pred koncem hadice mam prst, tim virim dno a hadice to saje. Navic tim prstem odhanim i doterne ryby a pripadne hadici prstem ucpu.

Ja bych rekl, ze nejlepsi odkalovac je takovy, se kterym se cloveku nejlepe dela, a s temi hadicemi a mineralkou to prosim berte s humorem, jiste ze hezke profi naradi ma neco do sebe. Ja mam rad, kdyz se to neviri moc a saje se rovnou do ceho stouram, a pac mam pulcoulovou hadici a frakci dna o dost nizsi, co ohledne pisku obcas nasaju, to zase dam zpet, zustane to na dne kyble. Uz jsem takhle ale taky vycucl v listu Echinodoru diru :-) , jako vsechno, chce to grif a davat pozor, co clovek dela.

Prazakum ohledne pruhlednych hadic mohu doporucit:
www.vjrousek.cz
kde za metr pruhledne hadice o vnitrnim prumeru kolem pul palce date asi tak 15Kc a u hadicek pro vzduchovani nestoji metr snad ani za rec, vylozene korunove polozky. Pouzivam je, spokojenost, a super je i to, ze pri tom vyberu ruznych prumeru nasadite hadici i na cerpadlo atp. Vim, zni to jako reklama, ale nic za ni nemam, nejsem nijak zainteresovan, a kdyz to nekomu z Vas usetri nejakou tu kacku...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7891-odkalovac?od=151