Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za raka?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Co je to za raka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 19:14 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – další
Dneska chycen druhý okoun a v žaludku další rak! Poloviční než tenhle, stejný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2014 21:54 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eva_R
Je to on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 20:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: rak
Fotka k příspěvku Koukám na fotky z googlu a vypadá to na něj, takové pruhy tam jsou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 20:01 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eva_R
Vzhledem k tomu že byl již v žaludku je již narušen žaludečními šťávami ,bych řekl že se jedná o raka pruhovaného.Zkuste se podívat na ocas jestli na něm nemá pruhy ( na fotkách to moc není vidět).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 17:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: rak
Ohře, v Libochovicích (litoměřicko). Je poznat, co je to za raka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 15:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eva_R
Můžu znát místo kde se lovilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 13:42 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – rak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Táta dneska ze žaludku uloveného okouna vyndal ráčka, vypadá neporušeně, zkoušel ho oživit :-) , ale bohužel... Je to říční?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 18:28 - Re: Palo71
rybicky.net/atlasostatnich/rak_mramorov%C3%BD
Procambarus fallax sa samec objavuje zriedka.Všetko u nás chované sú hermafrodit samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 17:13 Muž Palo71 [0] Re: prasan
Takže co nejdřív přemístit do akvárka bez rostlin a bez menších rybek. Je to samička a měla vajíčka, která při převozu odhodila. Kolik ještě vyroste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 15:06 - Re: Palo71
Ten rak je Procambarus fallax(Procambarus sp.Marble - staré označenie) Rak mramorový.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:46 Muž Palo71 [0]
Fotka k příspěvku Já vím. :-)
Uplně jsem zapomněl na raka. Udajně rak modrý, velikost cca 6cm. Budem přemístěn do většího za měsíc. Původně prodavač řekl že neví jaký rak to je, ale prý už neporoste. Což si odporuje. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 16:27 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bauuu
Ano, je to rak Procambarus clarkii a ještě pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 07:20 - Re: Bauuu
Fotka k příspěvku S najväčšou pravdepodobnosťou, ak dobre pozerám párik Procambarus clarkii var.red
Hnedasté divoké sfarbenie sa vekom mení.Začína sa to na klepetách a neskôr rak tmavne do červena až čierno červena.Viď.moje staršie foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 23:29 Žena Bauuu [0] – Poradíte prosím?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, pozná někdo z Vás, o jaké raky se jedná? Mám dva, kde každému přikládám fotku zespodu a jednu jak vypadají celkově. Velikost je zhruba kolem 4 cm. Děkuji mnohokrát.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 08:41 - Re: DrChila
louve nenapísal-a nič bližšie a preto tá moja poznámka o 5cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 06:46 Muž DrChila [243] Re: louve
To jsou právě ty CPO.
rybicky.net/atlasostatnich/rak_mexicky_zakrsly
Cambarellus Patzcuarensis Orange
první písmena znamenaj zkratku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 22:02 - Re: louve
Podľa mňa mláďa raka Procambarus clarkii var.orange.No z fotografie to len hádam.Počkaj či vyrastie viac ako 5cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 21:36 louve – Poradíte?
Fotka k příspěvku Můžu se zeptat, poznal by někdo co je toto za raka? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 23:57 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Bauuu
10 - 20 cm, 30 max :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 23:55 Žena Bauuu [0] Re: prasan
No na to, že jsem si kupovala CPO, kteří dorůstají jen do 5 cm :-D a mohla bych se zeptat, kolik tak doroste? I podle zbarvení by to odpovídalo.. Děkuji moc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 23:31 - Re: Bauuu
Samica Cherax destructor,ak dobre vidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 23:02 Žena Bauuu [0] – Skutečně CPS?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer,

od chovatele jsem si koupila 4 kousky Cambarellus patzcuarensis, dva oranžové a dva hnědé. Mám je necelé dva měsíce, nevím přesně. Ale jeden z nich neskutečně roste. Byl trošku jiný už od začátku. První, co mě zarazilo bylo, že si vyhrabal svou vlastní noru, jako další bylo, že mi zmizeli zbývající 3 paví očka, jednou jsem ho načapala, jak je chytá, když spali ve štěrku. Svlékal se už minimálně dvakrát, teď má tak 8cm (když mi přišli, měl tak 3,5cm), rozměr klepet je tak kolem 1cm a je v nich modrá i červená barva. Přikládám fotografie, je vidět i na pár fotkách v mé prezentaci. Moc prosím o radu, jestli se jedná skutečně o CP nebo o jiný druh, abych věděla, jak s ním dál naložit. Děkuji mockrát a přeji krásný večer všem :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 23:27 - Re: Jindra
Povedal by som ,že astacus.
Zaujmavý nález.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:00 Jindra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím
Ví někdo co je to za raka? Byl hluboko v jeskyni v Moravským krasu, ve vodě která určitě nepatří k čistým. Pravděpodobně zde byl dlouho, takže barva nemusí odpovídat rakovi žijícímu běžně na slunci.
Díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 20:05 - Re: Johan
Povedal by som,že to veľkochovatelia a obchodníci(nie všetci) robia schválne aby sa tovar rýchlejšie predal.Chcú nalákať nevedomého začínajúceho akvaristu.
Napríklad pod označením rak modrý sa predáva:
Procambarus clarkii var.blue (čo je rak červený ibaže jeho modrá forma)
Procambarus alleni (čo je vlastne floridský,no s takýmto označením som sa okrem tohto atlasu a kníh, nikdy nestretol)
Procambarus fallax (tu nie je na mieste označovať modrú formu pretože sa často takto sfarbujú len pri iných parametroch vody a akonáhle sú v ideálnejších podmienkach sfarbenie sa im vracia do pôvodnej farby) Trocha sa síce selektovali a niektoré sú namodralé,ale nie modré.
Cherax destructor (čo je skutočne modrý rak)
Cherax quadricarinatus (toto tiež nie je modrý rak,modré má len nohy a klepetá)

a to som uviedol len zopár príkladov ;-)

Neodpisujem celkom cz a sk označenia,len by ich trebalo presne používať.A to málo kto u nás praktizuje.Práve preto uprednostňujem latinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2013 17:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: prasan
České a slovenské názvy jsou v pohodě a jsou uměle udržované, takže v nich je pořádek(na rozdíl od anglických). Spíš je problém v tom, že obchodníci nemají moc zájem pojmenovávat prodávané rostliny a živočichy jejich pravými jmény. (neznalost, neochota, nezájem...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 17:37 - Re: Daniel
Tak to je ešte v poriadku cena.I keď tieto sa predávajú už aj lacnejšie ba dokonca zadarmo.Je to hermafrodit a na rozmnožovanie nepotrebuje samca.Latinský názov je Procambarus fallax (niekdajší procambarus sp.Marble)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 15:19 Daniel Re: hardy
Moc ďekuji, koupil jsem dva za jednoho 30Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2013 11:17 - Re: hardy
Preto neznášam sk a cz pomenovania,pretože často s reálom nemajú absolutne nič spoločné.Skoro z každého mramoráča ak je vo vode s nižším pH sa stane rak ,,modrý,,. Okrem toho je min.5 druhov ktoré sa u nás predávajú ako rak modrý.Treba používať latinské pomenovania. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2013 11:01 Muž hardy [45] Re: Daniel
Tak to te pekne okradli tohle je rak mramorovy na 100%.Jeho cena je hodne mala,kolik jsi za nej dal?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 10:47 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Daniel
Jak to tak vidím tak to vypadá ne Raka mramorového jiný druh mi to nepřipomíná. A toto neni žádný rak modrý :-D to by snad vypadal modře a ůplně jinak :-D Co taky někdy v těch akvaristikách doporučí to je až k smíchu!

Tady máš popřípadě jak vypadá rak Modrý www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 10:29 Daniel – rak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradíte mi co je to prosím za raka, v obchoďe mi ho prodali jako raka modrého.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2013 00:03 Muž hardy [45] Re: Jaro2846
Podle me tenhle rybicky.net/atlasostatnich/rak_mramorovany
jen bacha na to kazdy rika ze s rybami muze byt ale je to blbost vim o cem mluvim!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 23:14 Jaro2846 – Aky druh raka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry vecer, viete mi prosim poradit aky je toto druh raka a ake potrebuje podmienky? Foto prikladam :-) dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:15 - Re: Alkestis
Procambarus fallax
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:54 Žena Alkestis [9] – Mramor nebo texas?
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.06.2012 15:21 - Re: Borza
Astacus astacus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 08:29 Borza
Fotka k příspěvku Tak jeden macek od Zlína... V potoce jich bylo daleko víc, ale tenhle to měl bohužel za sebou...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: romant
Vysazovat něco z chovu do přírody, byť se ten druh na tom místě vyskytuje, by se nemělo. 1. Hrozí přenos nemocí. 2. Je riziko, že to nepřežije. A pokud si někdo vzal na své bedra, že se bude o něco starat, měl by se starat i dál, né se toho takto zbavit. 3. Pokud přežije, bude se pravděpodobně množit (budu do populace zanášet jiné geny). Na jednu stranu to může být dobré, na stranu druhou rozmělňuje v populaci přizpůsobení na dané podmínky.
Takže je fajn, že vysazovat chráněné druhy je také zakázáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:22 R Muž romant [27987] Re: Johan
Trošku Ti teď nerozumím, jak jsi to myslel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: romant
Naštěstí se nesmí ani to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: rak
Zákon o ochraně přírody na toto myslí. (§5)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:52 - Re: frantisek
Tento rak je prenášačom račieho moru(ako aj iné nie naše pôvodné raky).V žiadnom prípade ho do prírody nepúšťaj! no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 15:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkafil
Tento rak je rak mramorový(Procambarus fallax),dorůstá do velikosti cca 10cm.
Pro frantisek:tyto raci v žádném případě nepatří do naší přírody ,dokonce bych přivítal kdyby existoval zákon který by toto postihoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 12:51 R Muž romant [27987] Re: frantisek
Pokud je to rak u nás v přírodě přirozeně se vyskytující, tak proč ne. Ale vypouštět do naší přírody jiné druhy jakýchkoliv zvířat nebude tím nejlepším nápadem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   06.05.2012 12:44 Muž frantisek [0] - ŽivorodkyRe: Jirkafil
a co ho dát normálně dopotoka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 12:24 Jirkafil – Rak Mexický
Fotka k příspěvku Ahoj všem co mi mohou poradit,koupil jsem údajně raky Mexické-červené-mini a prý moc nevyrostou.Omyl!Jeden je cca.3x větší než by měl být a sežral vše na co přišel(tráva,rybky)a to je krmím patentkama a dalším vhodným krmením které my bylo doporučeno.Co stím mám dělat?Díky za info. tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 21:45 - Re: Boudy
Podstatný je rozmer akvárka,pomer kusov nehrá až takú rolu.Samozrejme sa samce častejšie môžu odháňať.Pozor pri zvleku aby ti samice nezožrali samca.Kúp si 2-2,to je istejšie.
Pohlavie sa ťažko rozlišuje v mladosti u cheraxov.Ostatné sa normálne dajú rozoznať podľa pohlavných orgánov i ako 1cm.To si musíš pozrieť v ruke,prípadne na burze zospodu v sáčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:27 Boudy Re: prasan
Dikym pomohlo mi to :-) . Existuje nějaká vychytávka jak jednoduše poznat samce a samičku u mláďat? Třeba na burze, v obchodě... Chci koupit pravé mini ráčky, rád bych 1samce a 2samice. Je to dobrý poměr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 23:01 - Re: Boudy
Najlepším určovacím znakom je rostrum a postorbitálne lišty.To ale na webe budeš hľadať dosť ťažko.Hlavne vyobrazenia druhov-konkrétne.Zadaj si tie čo som ti napísal a porovnaj hlavne sfarbenie,tvar škvŕn.Je to dosť zreteľné.
www.crusta10.de/…
www.garnalenwinkel.nl/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7857-co-je-to-za-raka?od=51