Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za raka?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Co je to za raka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 22:39 Boudy Re: prasan
Mám ho 14 dní, velmi rychle vyrostl, teď má 5cm. Kupoval jsem ho jako mini raka, jenže se mi nezdá... Podle čeho ho mohu přesně určit? Můžete mi někdo doporučit webovky? Rak mne baví, je aktivní, hezký. Nerad bych však přišel o trpaslíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 21:30 - Re: Boudy
Podľa sfarbenia najskôr Procambarus clarkii var.orange(môže loviť)
Vylúčiť sa nedá aj Cambarellus patzcuarensis var.orange(ten je ako tak neškodný)Mini do 5cm.
Pohlavie sa dá určiť pohľadom zo spodu.U dospelých samcov na dvoch posledných pároch nôh sú háčiky.Kedže netuším ako je rak starý a ani nevidím brucho a zadné končatiny tak takto je to ťažko povedať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 20:54 Boudy – Červený žíhaný rak
Fotka k příspěvku Dobrý den, mohl by mi prosím někdo pomoct s určením tohoto raka? Druh, pohlaví... mám ho s trpasličíma čtverzubcema, ublíží jim?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 22:11 Kobe Re: prasan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Diky mam dalsi fotky, tak jeste je pridám jinak moc děkuji všem za vaši pomoc cenim si toho.. rak se svlikl takže teďkom je větší a hezčí vybarvenější
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:57 - Re: rak
Tieto sú aj najčastejšie dostupné takže rovnako predpokladám,že sa jedná práve o tohto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 06:58 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Podle těch klepet bych to vyděl na raka rodu Cherax.A nejspíše na Cherax quadricarinatus var.blue.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 22:23 - Re: Kobe
Macrobrachium to nie je určite.Skús porovnať Cherax destructor,Cherax quadricarinatus var.blue.Môže sa ale jednať aj o Procambarus alleni prípadne iného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:12 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kobe
Macrobrachium je ve skutečnosti kreveta.Podle toho co jsem vyděl tak podle toho špatného jména bych to tipoval na raka rodu Cherax (pod tímto jménem je nabízel mailto:oar@seznam.cz( bylo to v únoru 2011) tak se může jednat i o tento zdroj).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:09 Kobe Re: prasan
Vyfotit ho mám problém je v 500L akva a schovaný tak blbě že nedokážu pořídit kvalitní snímek. Tedy šel jsem do obchodu kde byl udajně koupen a tam byla cedulka Macrobrachium sp.Blue. Je to tedy on? Jelikož na internetu toho jsem toho podle toho nazvu moc nenašel
Diky Kobe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 00:21 - Re: Kobe
Vyfotografuj ešte.Je to mladý jedinec a foto je dosť presvetlené.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 21:19 Kobe – Rak
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Chtěl bych poprosit o identifikaci moje raka, dostal jsem ho je to sympaťák, ale bohužel nevím o jaký druh se jedná, chtěl bych si o něm totiž něco blíže přečíst nastudovat atd.
Děkuj Kobe
PS: Doufám že fotka je dostačující, ale pokud bude třeba vyfotím ho ještě
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 13:35 - Re: honzales
Procambarus clarkii var.red (divá forma) samec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:56 Muž honzales [8] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku poradil by jste mi nekdo co jsem to koupil za raka.mozna nejaka forma raka cerveneho ale jisty si nejsem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 16:26 Muž PepaV [30] Re: Tony2013
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 16:18 Muž Tony2013 [228] – Co je to za raka
Fotka k příspěvku Ahoj nemate nekdo poneni co je to za racka.Deti si ho vybraly na akva burze ale nejak jsem se zapomel odivat na nazev a tudiz nevim jak s nim jen teda od prodejce mam info a me to nestaci sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 14:31 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yankee
Jedná se o Procambarus clarkii oranžová forma .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 10:56 Yankee – Co je toto za račici?
Fotka k příspěvku Poznáte co je toto za druh? Prodali mi dva kusy coby malé zakrslé mexické, ale teď již mají cca 8cm :-D Tak si nejsem až tak jistý :-O
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 14:13 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jarka
Je to opravdu rak. Australský rak druhu Cherax quadricarinatus.Pohlaví ale budu tipovat podle těch fotek bych že se jedná o samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 12:27 Muž Landvir [57] Re: Jarka
Ahoj Jarko, no rak je to na 100% ale jakej to nevím, prohledám atlasy a zkusím to zjistit,jinak počkej na reakce ostatní rakařů :-D

Tipoval bych to na 90% na Tiger orange, popřípadě jinej druh z čeledi Parastacidae :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 11:44 Jarka – Je to rak, nebo krevetka?
Zdravím.
Delší dobu jsem pokoukávala po nějakém rakovi. Vše pilně nastudovala... Asi vše, vyjma toho, jak vypadá. Náhodou jsem pak v obchodě potkala cosi, co bylo označeno Macrobrachium sp.- rak. Tak jsem si to dovezla domů a až pak zjistila, že podle latinského názvu to není rak, ale krevetka. Když jsem se pak ptala, co mi to vlastně prodali, tak jsem se odpovědi nedočkala... Sami nevěděli. Podle obrázků to taky nějak neurčím. Tak se ptám, co to je?
Rak (jaký), nebo ta kreveta macrobrachium? Podle čeho se to pozná? A eventuelně jaké pohlaví to je?
alegrato.rajce.idnes.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 11:18 jose Re: lamrr
Procambarus clarkii sp. snow white
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 10:23 lamrr – coto je za raka
Fotka k příspěvku v fotogalerii aquaburzy jsem našel tuhle fotku raka neví nekdo co to je za druh. hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2010 23:36 jurek Re: Farrael
Nevím co tam vidíte podobného s CPO!Je to Procambarus clarkii white.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2010 22:44 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: mailo
Vypadá podobně jako CPO. Ale jen s rozdílem toho, že je bílý. Řekl bych, že to bude jemu velmi podobný druh :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:29 Muž mailo [14] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, prosim vas viete co je to za raka? kupil som ho na Ostravskej akva burze za 80Kc.
Asi to bude rak cerveny vsak? Ineho bieleho som nenasiel len tie predne klepera sa mi nezdaju podobne ale to asi pre to ze me este len zo 8 cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 16:12 Muž vlacek [402] Re: jose
Ten muj vypada spise jako montezumae. Rozhodne nemaji pruhy jako vetsina texanusu na vygooglenych obrazcich. Chovatel, od ktereho je mam, ma ale i montezumae a patzcuarensis, takze je urcite rozlisi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 13:57 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: vlacek
Ten druhý co mám je ještě trochu tmavší ...Na té burze budili dost velkou pozornost..Měli je ve stejné nádrži jako ty oranžové CPO..Jiné druhy raků měli zvlášt..Měli poměrně hodně druhů ..Byli to chovatelé ze Slovenska..Prodávali je napravo od podia..Třeba se někdo ozve kdo tam na té burze v Třeboni byl a viděl je..Ale nemyslím si že to byl nějaký podvod.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 13:24 jose Re: vlacek
mikroskop neviem, ja ich rozoznám aj volným okom ale fotky dosť klamú, 100 % istotu podľa fotky nedám nikomu, aj farebne sú premenliví, po mrkve do červena, po žihľave do zelena ale určité morfologické znaky sú nemenné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 13:00 Muž vlacek [402] Re: jose
Diky! Pockame :-)
Moji texanusi jsou mozna o neco mensi nez CPO, ale presne miry nemam, nechce se mi je stresovat, samicka ted nosi vajicka. Rozhodne ale bude vetsi nez pro diminituse udavanych 2.5cm. Samec i samice.
Existuje nejaky klic, jak je rozlisit? Treba i pod mikroskopem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 11:41 jose Re: vlacek
CPO nemám, z tých čo mám je montezumae najväčší, potom schufeldtii a chapalanus asi narovnako a texanus s dimitusom sú najmenší, samičky texanusov sú trošičku väčší ako dimitusov, ale kto má pravdu, krížencov musí byť kopa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 11:29 Muž vlacek [402] Re: jose
Ras se necham poucit, ale informaci k texanusum je veeelmi malo. Ja mam od ceskeho chovatele. Myslis mensi nez co? Nez treba CPO? Podle odkazu, ktery daval vladislav, jsou CPO, texanus, montezumae a snad i puer (nini na linku). Stejne velci. C. diminutus je pak jedinny mensi. Cokoladova forma C. patzcuarensis je pak podobna tomu na odkazu udavanemu jako texanus. Alespon co jsem videl...
Kdyby nahodou jste mel nejakou tu fotku vaseho texanuse s pruhy, pomohla by. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 11:04 jose Re: vlacek
nezdá sa mi, keď som ich bral koncom min. roku od jedného nemeckého chovatela spominal mi že sa predávajú falošní texanovia, fotky nemám, ale majú výrazné pozdĺžne pruhovanie a sú menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 10:31 Muž vlacek [402] Re: jose
Mas nejake foto? Ja mam v prezentaci ve slozce texanus fotku samecka i samicky. Jsou podobni tomu od vladislava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:16 jose Re: vladislav
moji maju vyrazne pruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 22:18 Muž vlacek [402] Re: vladislav
Muze byt. Take mam parecek texanusu, ale spoleham na to, ze prodejce ma pravdu. Rozdily oproti jinym minirackum Cambarellus jsou minimalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:08 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Přivezl jsem si ted z Třebonské burzy ráčka.Byl prezentovaný jako tento druh ..Prodávali ho tam nějaký obchodnici ze Slovenska .. www.aquarienkrebse.de/… .Tak se modlím ,aby to byl on ...Jaký na to máte názor????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 21:26 Muž filipsi [1295] Re: invalida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 21:18 S Muž invalida [3881] – rak
Rakaři kterej rak vůbec nemá samce? Děti se ptali a nevím jestli to není blud...Dík Václav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 11:02 Muž kortezhugo [983] Re: werbax
Mramorovy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 10:05 werbax – Rak
Fotka k příspěvku Cawes Prosim o identifikaci tohoto raka. coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 13:00 Vak. Re: hunter
Je to rak mramorový...žiadny obojpohavný rak neexistuje,všetky jedince toto druhu sú samice a rozmnožujú sa partenogeneticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 12:51 Muž . : Hunter : . [17]
Fotka k příspěvku dobry den potreboval by som poradit s identifikaciou raka myslim ze je to mramorovy ale niesom si isty a este by ma zaujimalo ci je ten rak obojpohlavny(foto nic moc je to z mobilu)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 17:39 Muž Dixon [13] - SumciRe: Terka
Ja mam presne takeho isteho palec je to rak mramorovy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 17:37 Vak. Re: PaDa
Je to rak procambarus fallax ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 12:18 Terka – Foto raka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak tady je ten můj, tak ho sem dávám. Jinak info o mém ráčkovi: Je velký asi tak 4cm koupila jsem ho 22.2 a asi před 1,5 mesícem se svlékl. Pokud cete daší info písněte
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 13:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Terka
No mohl by to být Rak modrý "Australan". Fotka by se hodila. Nebo zkus se tady mrknout na atlas ostatních živočichů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 13:17 Terka – Poradíte mi s identifikací ráčka??
Ahoj chtěla bych se zeptat na druh mého ráčka. Na burze ho ppán prodával jen s cedulkou RAK. Tak nevím. Měl tam samé hnědé raky tak do 15cm ale já jsem si vybrala takového modrého který tam byl jediný. Teď jsem ve škole ale jak se dostanu domu dodám sem fotku. Děkuji za každou odpověď ano ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 20:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: rak
pokud znáte názvy tak je napište. Já pouze opisuji jména tak jak byla na popiscích ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 09:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mrakoplash
K vaší diskuzi mi dovolte malé poznámky.
1)na fotce se jedná o křížence P.clarkii x P.alleni,jeho původ je ve velkopěstírnách,už se mi stalo, že když se tyto stejní kříženci spáříli tak jejich mláďata byla čistě modrá nebo se znaky červené, ale taky červení, to je důsledkem tohoto křížení.
2)přívěsky za jmény pocházejí také odtamtuď,jednalo se o obchodní název ,který se zakotvují v chovatelský kruzích a tím dělají dosti nepřehlednou situaci ve jménech raků ( viz první příspěvek co je to za raka s fotkou ).Sám se s tím dosti často setkávám, když se na mě obracejí, že si pořídili raka a že se jmenuje např. modrý a tímto pojmenováním je označeno několik druhů raků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:24 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Killer
1 Cherax holtsuisi orange ("Apricot")

2 Cherax destructor blue

3 a 6 je Procambarus clarki white

4 Procambarus clarki red

5 Procambarus clarki orange

4 a 5 je podle popisků a chovatel co je tam dal říkal že je to správně ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7857-co-je-to-za-raka?od=101