Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Víkendové krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Víkendové krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 18:43 radim
měl bych takový dotaz..přes svátky to je od 23.12. do 9.1. budou muset moje rybky vydržet bez krmení... Nemám ani tak strach o dospělé, kteří si myslím jsou díky pestré stravě v dobré kondici, ale spíš mi vrtá hlavou co se stane s potěrem..? sežerou ho?
bohužel není nikdo kdo by je aspoň jednou týdně nakrmil :-O
jo a jedná se o 3 generace potěru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 16:10 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: Beddy
moja skusenost je taka ze ,14 dni bez akychkolvek problemov rybky vydzia bez potravy.mam to overene. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2010 09:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beddy
ano mam akva taky v praci a dvoudenni pust jim dela jen dobre, navic v dobre zabehlem akvariu se najde vzdycky neco maleho do papulky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2010 09:43 Beddy Re: boruberry
Mám stolitrovku s daniema, bettama a tetrama v práci a rybičky v životě nedostaly o víkendu nažrat. Přes Vánoce, kdy fabrika bejvá 10-14dní zavřená je přijdu tak jednou dvakrát nakrmit a nikdy si nestěžovaly, vždycky byly rády, že mě viděj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2010 09:35 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: piskotik
Ryby vydrří bez jídla několik dní úplně bez problémů, nevím proč tu lidé za takovéto názory dávají palce dolů ...

Když se třeba ryby připravují na transport přes půl světa, tak se předtím dlouho nekrmí, aby si neznečistily vodu výkaly ...

A když člověk odjede na 14 dní na dovolenou, tak je určitě 1000X lepší nechat rybky bez krmení, než poprosit babičku, aby mi rybky chodila každý den krmit ... člověk pak přijede a na dně akvária bude několikacentimetrový nános nesnězené rozkládající se potravy ...

Já osobně krmím své ryby náhodně v náhodnou dobu a nepravidelně, někdy třeba jen 2x týdně a nepozoruji absolutně žádně problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.08.2010 09:30 R Muž Silent [5949] Re: Hanyking
Měsíce je opravdu silně přehnané a hraničící s týráním. Ryby v dobré kondici a ve zdravém prostředí vydrží bez přísunu potravy 14 nů až tři týdny, ale déle bych to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 09:25 piskotiik Re: NASREDDIN
Měsíce bych je určitě hladovět nenechal.. Ale ten víkend to hold musí vydržet..


Díky moc všem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.08.2010 06:30 Muž NASREDDIN [1383] Re: Hanyking
No doktore, to se mají ti vaši plánovaní vrubozubci na co těšit.
To by mne zajímalo, zda jste někdy v praxi zkusil měsíce nekrmit, že by to byl tajný recept na ty kolosální terče?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.08.2010 00:08 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Hanyking
Ve velikém akvárku, kde je jen pár rybek, by to tak mohlo fungovat. V obvyklých, většinou mírně či více přerybněných akvárkách, ale určitě ne. Já mám jako mezní interval hladovění ozkoušené 3 týdny, déle bych rozhodně na běžné akvárko nedoporučoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 21:02 Hanyking Re: piskotik
V zaběhlém akvárku dospělá ryba vydrží mesíce bez krmení
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2010 14:00 langosh Re: piskotik
Zdravé a standardně vykrmené ryby vydrží bez problémů 14 dnů bez jídla...

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2010 11:02 Usine Re: piskotiik
Půst jim jen prospěje. Vydrží bez problém daleko delší dobu. Pokud ale o ně nechceš přijít tak k akváriu nikoho nepouštěj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2010 10:33 Muž NASREDDIN [1383] Re: piskotiik
Spolubydlícím bych naopak pro jistotu krmit zakázal.
Ono překrmit není zrovna příjemné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2010 09:53 R Muž romant [27982] Re: piskotiik
To jim jenom prospěje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 09:52 piskotiik – víkendy
Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda vydrží rybičky téměř každý víkend bez krmení (krmil bych od pondělka rána do pátka odpo)? Takže by byly o hladu celou sobotu a celou neděli (občas o víkendu by je krmili spolubydlící). V akvárku mám tetry.

Díky moc za reakce
Jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2009 20:33 Muž Skunkiee [3] - Sumci
podle známého akvaristy ( co má svou saoukromou pšstírnu) ryby vydrží bez problémů bez žrádla i když odjedete na dovolenou na 14dní. Pokud to není uplně nejmenší nádrž bez rosltin, a detritu, tak si vždy něco najdou a i kdyby ne, v přírodě také nemají takový přísun potravy jako v akva...sám osobně jednou týdně je nechávám hladovět kvůli pročistění organismu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.06.2009 20:49 Muž jajaapaja [174] Re: kolcun2
Vydrží bez problému.Nemusíš se obávat.Na dně se vždy něco najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 12:48 Verouš Re: kolcun2
když jedem na dovču na týden tak k nám 1 týdně příjde babča a zaleje kytky a nakrmí ryby a ryby to přežijí v poho,takže bych tam klidně dala tu tabletu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 21:27 Žena Hatomi [27] Re: kolcun2
u potěru je to bohužel dost riskantní, zřejmě přežijí jen nejsilnější jedinci, ale třeba budeš příjemně překvapen a ztráty budou minimální nebo žádné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 13:44 kolcun2
Chcem sa opytať. Vydrži mi 3 týždnový poter skalara dva dni bez stravy cez vikend??? Ďakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 22:51 Muž Primainfo [6] Re: diky
Tak jste mě přesvědčili a dávám na vás. Zitra ráno jedu a vracím se až v úterý večer. Víkendové tablety mám sice koupený, ale zůstanou ve skříňce. Doufám, že jim to prospěje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 21:29 Muž kalahare [11] Re: Primainfo
Ahoj, taky si myslím, že 5 dní rybky vydrží bez krmení. Jednou za čas to prospěje jak rybkám, tak celému akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 21:04 Žena Laduschka [120] Re: Primainfo
myslím, že pětidenní dieta je lepší, než když tam nasypeš moc krmiva a budou se uvolňovat nežádoucí látky.. můj názor X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 19:09 Razbora Re: Primainfo
Nič sa neboj, rybky budú v pohode, ale keď chceš môžeš skúsiť JBL tablety. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 13:55 Žena Avona [107] Re: Primainfo
vzhledem k tomu, že jsem pracovně celý týden pryč a domů jezdím jen o víkendech můžu potvrdit, že rybám půst rozhodně nevadí. Pokud je nádrž dostatečně zarostlá, věřím, že rybky si vždy něco najdou. Pořídila jsem i automatické krmítko, ale využívám ho jen vyjímečně, pokud vím, že se domů nedostanu déle jak týden. O víkendu dostávají po troškách tak 3 - 4 denně a nezdá se , že by protestovaly, úhyny jsem zatím nezaznamenala. Ryby se třou , prospívají, takže žádné strachy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 12:25 Žena Dinamit [68] Re: Primainfo
Já občas použiju takový to víkendový/týdenní krmení co je v podobě bílé polokoule nebo želvy a rybky si mi zatim nestěžovaly. Vždycky to všechno zmizí. Akorát že to klesá ke dnu, i když si myslim že to neni na závadu, protože můj bojovník si k tomu klidně doplave a moje tetry taktéž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 12:04 Žena kosiska [18] Re: Primainfo
5 dní, ke všemu když je to vyjímečně, bych vůbec neřešila. Rybky vydrží, neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 12:02 Delfínek Re: Primainfo
ja jsem vyzkousela tydenni od sery a uplne v pohode ;-) :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 11:54 Muž Sprachys [48] Re: Primainfo
v malym akvarku (nejdou mi nahrat fotky a ani rex mi nedokazal poradit... tone ) mam 4 platy koralovy a mesic a pul je nekrmim a porad zijou a nejso vyhubly.. zadny propadly bricha nebo tak neco... prestal jsem krmit kvuli rasam ze je sezerou a krevetky jim pomuzou... rasa nejak extreme nemizi ale platy se zdaji byt v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 11:33 Muž Primainfo [6] Re: Jitka
Aha, tak mám přilepit jednu nahoru pro Razbory a jednu dolů pro mřenky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 11:28 Joecz Re: Primainfo
myslím si, že zdravé vitální rybky by to měli 5 dní bez krmení v pohodě vydržet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 11:26 Jitka Re: Primainfo
Ty tablety se obvykle lepí na sklo... (bohužel zkušenosti s nimi nemám) Myslím, že to rybky vydrží bez újmy.
Tím lepením myslím, že se prostě přitisknou na sklo a ony tam pak drží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 11:17 Muž Primainfo [6] – Víkendové krmivo?
Ahoj, pojedu na 5 dní pryč a akvišo nemá kdo krmit. Krmítko se mi zdá moc drahé, (zvlášť když je to vyjímečné a normálně chci krmit sám) ale objevil jsme víkendové tablety (kameny) od JBL. Vydrží asi 3 dny a když tam hodím dvě, tak to na počet ryb vyjde a hotl dva dny budou hladovět. Má s tím někdo nějaké zkušenosti? (prý je v tom nějaký neškodný síran který se rozpouští a uvolňuje krmení). Padá to ke dnu, nebo to plave na hladině? Aby mřenky nebyly vypasené a chudinky razbory, jak po koncentráku. Nebo obráceně, to podle toho, kde ta tableta bude. Máte s nimi někdo zkušenosti?
Díky za radu. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 3495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7837-vikendove-krmivo?od=51