Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Víkendové krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Víkendové krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2023 13:48 Žena Beastie [320] Re:
Nakonec jsem to tiskla, připravila malou lžičku a po třech dnech pryč jsem tu měla někoho na krmení suchým (Hikari first bites). Třítýdenní potěr kardinálek přežil a dokonce jedna z těch největších je už jasné ryba a ne flek, má to i ocas s červenou barvou a tak. Takže super :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2023 17:35 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Beastie
Ještě jsem neslyšel o krmivu, co by se rozpouštělo jak má. Většinou se rozpustí dříve.

Také bez v potaz, že na to nejsou třeba zvyknutí. Nemusí se k tomu ani dostat. Atd.

PS: Včera jsem byl u nádrže s krevetkami, které krmí náhradní osoba. Klasika. Překrmeno. Lehce jsem vysvětlil, že takto by se mohla zkazit voda a nastat katastrofa. 10L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2023 08:54 Žena Beastie [320] Re: Yirka
Obvykle bych nikoho ke krmení nepustila, ale pokud to přežijí do odjezdu, tak budu mít v 54 litrovém akvarku 5 ks třítýdenního potěru kardinálek a ty to pět dní bez jídla nedají.
Představovala jsem si ten na sklo se lepící pomalu rozpouštějící kus krmiva, že by je podržel (tuším sera nip nebo tak), ale vzhledem k tylomelaniim v nádrži, je mi jasné, že jim to stejně sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2023 08:00 R Muž afc1886 [14689] Re: Beastie
Souhlasím s Yirkou a jen dodám, že kolikrát je to k prospěchu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.06.2023 07:18 Muž Yirka [9126] Re: Beastie
Z vlastní opakované zkušenosti. V zavedené nádrži vydrží ryby bez krmení klidně 14 dní.
A nikoho, byť poučeného, ke krmení nepouštěj. Nedopadá to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2023 21:10 Muž Lojza007 [1204] Re: Beastie
Netuším, pro kolik je to akvárií, ale co automatický krmítko? Doporučuju pořídit s časovačem, ať tam není jenom interval. Ryby to bez problémů daly i na týden, kostku s krevetkama jsem nakrmil trochu víc před odjezdem a nic se taky nestalo. Dokonce to přežila i nějaká rybí omladina, ještě pořád netuším, co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2023 20:57 Muž Yirka [9126] Re: Beastie
Dovolím si napsat, že víkendové krmivo je blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2023 16:50 Žena Beastie [320]
Vzhledem k tomu, že se trh s víkendovým krmivem změnil, dajana, tetra min, jbl, .. určitě jsou ještě nějaké další.
Má někdo zkušenosti s nějakou nízkou rozpustností a malou kazitelností vody? To, čeho chci dosáhnout je asi nesmysl, spíš si sem někoho pošlu mi nakrmit, ale kdyby to šlo i jinak zkusit a jestli má někdo zkušenosti, ráda si poslechnu
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 21:37 marekander – Krmivo vo veľkých množstvách
Keď berieme my pre naše rybičky tak jedine toto fera.sk/… a to sme brali iba raz haha! potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 20:15 Žena vero-ni [134] – halančíci
Ahoj, jakpak jsou na tom s delším nekrmením masožravé rybky? když odjíždíme, tak První podvodní neřešíme- něco si najdou, ale vyloženě masožravci tam nejsou. Copak si můžou najít v samostatném akva halančíci? Sem tam zahlídnu plavat buchanku, toť vše.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 20:30 Muž Magic [879] - Rostliny – Sera Holiday
Tak som do forhontu vyskúšal Sera Holiday, minulý rok boli prázdniny neplánovane tri týždne, tak by som rád byť pripravený.

Prvé prekvapenie bolo, že to vôbec nevyzerá ako na obrázku, je to čierne jak živočíšne uhlie. Ale budiž, to je vcelku fuk.
Lenže týždeň prešiel a tabletka je tam v podstate celá, tak, ako som ju tam hodil.
Najviac sa na tom kŕmili slimáky, prísavník sa stavil iba raz, párkrát som videl do toho ďobnúť neonku. Drobnoústku ani raz. Celkovo mám pocit, že to dohromady nik nežral. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 05:08 radim Re: Horry
taky se přikláním k půstu... praktikuji 2x do měsíce 3-4denní a rybám to jedině prospívá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 02:19 Muž ludvik [1082] Re: Horry
Nějak nevím, co si představit pod kamenem, který se rozpouští, jenom pokud ho ryby žerou :-)

JBL není špatná firma, tak asi nějak fungovat bude. Ale když tak pozoruji svoje ryby, řekl bych, že to budou okusovat v jednom kuse, dokud to nesežerou, nebo neprasknou ...

Stojí za úvahu myšlenka, v tomto threadu mockrát vyřčená - je nutné je krmit takto? Zdravé, dospělé, normálně krmené ryby v nepřerybněném akváriu dva týdny přežijí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 22:47 Žena Horry [0]
krmivo-pro-ryby.heureka.cz/…
Máte někdo zkušenosti s tímhle krmivem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 11:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LiborSprysl
ale prd, jsou nenažrané :) jsou zvyklé dostávat 2x denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 04:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
To bude tím, že kytkám byste snesl modré z nebe a na ryby prdíte... :-P Jinak to totiž není možné. Tři dny je moc krátká doba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 19:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jenik3
já nekrmil 3 dny a skaláry mi spásly všechny menší ryby a poničily kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 17:31 Jenik3
Mel jsem velmi velkou obavu o to, ze rybky budou hladovenim silet. Ze vladnou tri dny je dobra zprava, ale pet dni se mi jevilo jako kriticka mez. Tudiz jsem shanel nejake krmeni na vic dnu. Zcela zbytecne.
Podle tohoto vlakna by tridenni pust mel rybkam prospet a petidenni neublizit. Deset dni bez krmeni mi prijde hodne, nicmene asi akceptovatelne.
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2014 18:22 R Muž romant [27987] Re: acik
To už tady zaznělo bezpočetkrát, ale když on se boj. :) Tím si z dotyčnýho nedělám srandu, ono se má vyzkoušet všechno a třeba příště to bude bez toho dlouhodobějšího krmiva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:18 Muž acik [416] Re: prcan
když odjedeš na 10 dní,tak je nejlepší krmivo žádné,ryby to vydrží v pohodě a budou se o to více na tebe těšit,nebál bych se toho... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:15 R Muž romant [27987] Re: prcan
Bude-li aplikováno v množství dle návodu, nic se kalit nebude. Sera je obdobné kvality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 17:58 prcan Re: LiborSprysl
nebude to kalit vodu?.mě se zdá že je lepší sera holidaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 05:35 Muž LiborSprysl [9015] – Re: prcan
I když nejsem zastánce dovolenkového krmení, tak musím říci, že toto je teda krmivo víc než dobré. www.akvariumonline.sk/…
Obecně platí pro zkoumatele kvality víkendových krmiv, že čím více je v krmivu bílé barvy, je v něm více pro ryby bezvýznamného pojiva...proto preferuji ten gel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:58 Muž DANMAZUR [20] Re: prcan
To neřeš rybky sežerou zbytky jídla řasy a vyčistí akva.A jestli se bojis o neonky ze jsou to malé rybky a nemusí to nějaká ta neonka zvládnout tak se neboj paví očka je nakrmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:02 Muž Yirka [9126] Re: prcan
Opravdu to neřeš. Vloni jsem byl pryč 20 dní a rybky to vydržely bez krmení úplně v pohodě. Jen bych ještě doporučil den před odjezdem vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 18:48 prcan Re: romant
jj díky ale náky tabletky by nebyly???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 18:15 R Muž romant [27987] Re: prcan
Normálně nakrm, jako vždycky a odjeď, nikomu se nic nestane, těch 10 dní nebude pro ryby znamenat žádnej problém. Toť můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2014 18:13 Žena Turbínka [2558] Re: prcan
Nemusí být žádné. Zdravé ryby chované v dobrých podmínkách vydrží i déle než 10 dní bez krmení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 18:08 prcan
Chystáme se na dovolenou na 10 dní jaké krmivo doporučit aby vidrželo aspon 9 dní.Mám v akva 5 krunýřovců a 21 neonek a 6 gupek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 20:06 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
no přiznejme si, že někdy to prostě jinak nejde - mladé ryby, potěr, náročnější druhy atd. Já osobně nemám nikoho, kdo by byl kvalitní akvarista a komu bych to s klidem svěřil, ale už sem přemýšlel jak to udělám, až to bude fakt nevyhnutelný.
"Přesně tuhle dávku mají na každý den a stačí jim to. Misku přesypeš do nádobky, zaliješ vodou z akvária, 10 minut počkáš, přeliješ do akvária a hotovo, nic víc nemusíš dělat"
Ideálně to přepsat i na papír a přiložit k pečlivě naporcovanému krmení
Řešil sem to v předstihu kvůli mladým trnuchám, tam by delší nekrmení byl problém. Ostatní ryby s klidem nekrmím, oni si něco najdou(zvlášť geoši)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2013 19:57 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Já nikoho nepoučuju, krmení zamykám a odjíždím, ale nechci šířit paniku, mám holt takový zkušenosti. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 19:53 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
to chce pořádně a několikrát poučit a pak nachystat přesné krmné dávky s popisem dnů, kdy to mají dostat. a zbytek dobře schovat a zamčít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 15:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
Nejsme v rozporu, vždyť já po dlouhé době kopu na vaší straně ;-)

No a další super krmení v nepřítomnosti je když krmí třeba soused, známej, člen rodiny atd. To někdy dopadne přesně tak jak jsi napsal, kopec krmení, ale v těchto případech je to o to horší, že ten kopec je do akva obvykle sypán velmi často, aby rybičky neměly hlad, holt další extrém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 12:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LiborSprysl
já to teda taky trošku rozvedu, tím že si ryby v akva něco najdou není myšleno nesežrané krmení, ale řasy, jemnolisté kytky, načaté listy a pak samozřejmě občas slabší jedinci, mladé atd. to jen pro upřesnění, aby si nějaký chytrák nevyložil naše rady - nasypu kopec krmení, ono rybám 14 dní vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2013 15:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Však taky pak ty tlamovčice podle toho vypadají :-D ...U říčních tlamovečků z toho dokonce mohou mít smrt... no . Ono to vypadá, že potravu nepřijímají, ale není to pravda. Zvláště pokud mají mladé se stráveným váčkem a ještě využívající tlamku jako úkryt. Zcela v pohodě s nimi žerou artémii...třeba.
Edit: Já to ještě trochu rozvedu, protože mi to nedá... Ne snad, že bych měl dojem, že v akváriu ryby migrují, ale ten trochu podobný jako grunda. Mám problém s tím kategorickým odmítnutím "víkendového krmení". Dva tvrdí, že 14 dní hladovění rybám neškodí, grunda, že není přirozené 14 dní nemít v hubě... ;-) Teď třeba spíš směrem k Romanovi, který o tom co píše více přemýšlí než Martin. Skoro všude najdu tvá slova o krmicích dávkách...vše co do dvaceti vteřin spotřebují je správně, to ostatní jen zatěžuje akvárium...No a pak si s grundou notujete, že si ryba vždycky něco najde... smich a ještě do toho pleteš osvětu...Ty víkendový, dlouhodobý a já nevím jak ještě pojmenovaný krmiva jsou tak trochu lákadlem pro neinformovaný jedince a touto naší minidebatou k té osvětě snad trošku přispíváme...No to je přece mnoho na sebe nelogicky navazujících informací...
Tak já do toho zkusím vnést názor klasického "komerčáka", který kdysi měl doma pár akvárií...Všechna víkendová krmiva, která jsou povětšinou jako větší, či menší, bílé kostky, či kvádry, jsou skutečně spíš "lákadlem pro neinformovaný jedince", protože jejich výživová hodnota je mizivá a ryby ničím neláká. To ovšem je něco jiného například u TETRA Min Holiday, a krmiv podobného typu, i od jiných firem, pokud je mají. To nevím, protože jsem pro jiné nedělal, a ani to nijak nesleduji. Vodu nekazí, díky balení do gelu se skutečně uvolňují pozvolna, a co víc, rybám velmi chutnají. Pravda, v rybárně, kde jsem je testoval, šly po nich ryby hned z první, a moc dlouho ty tablety nevydržely. Ale v akváriu s malými živorodkami byla jedna déle než 14 dní, a přesto že potěry dostávaly artémii, dospělci si chodili ďobnout kdykoliv pluli kolem.
On je také velmi výrazný cenový rozdíl mezi krmivy tohoto typu, a výše zmíněnými "kostkami sádry", či co je používáno za pojivo.
Takže ryby v domácím akváriu bezpochyby přežijí 14 dní v akváriu bez krmení. Požerou rostlinné zbytky, přebytečná mláďata, někdy i slabší jedince, a dobrý. Ale pokud jim chovatel chce podkuřovat, tu možnost má i v kvalitní, a ne zcela levné podobě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 06:07 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: grunda
víceméně souhlasím,ale rád bych připomenul, že dost druhů nepřijímá potravu před nebo během rozmnožování. ať už je to tím, že mají v tlamě potomky nebo třeba migrují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 20:22 R Muž romant [27987] Re: grunda
Však já Ti rozumím, jak jsi to s tou reakcí myslel. X-) Samozřejmě že u drobotiny všeho druhu, se to aplikovat nedá, po 14 denním půstu by už majitel nebyl majitelem. ;-) Ty víkendový, dlouhodobý a já nevím jak ještě pojmenovaný krmiva jsou tak trochu lákadlem pro neinformovaný jedince a touto naší minidebatou k té osvětě snad trošku přispíváme. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 20:18 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
já jsem taky nereagoval na Johana, s tím co napsal souhlasím. Pokud půjde o zdravou a dospělou rybu. Třeba u mladých placek by zaplakal nad výdělkem. Každopádně nakrmit párkrát za 14 dní klasickým krmivem není na škodu ani u zdravé a dospělé ryby. Rádoby dlouhodobé krmiva jsou k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 20:13 R Muž romant [27987] Re: grunda
Víkend, nebo 14 dní, to je zdravý rybě jedno, ale na tom prostředí kde se ryby nacházejí(míněno nějaké normálnější akvo, ne to co zde bylo prezentováno), bude záležet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2013 19:57 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Martin71
možná, než začneš psát tvůj slovní průjem, tak by jsi mohl počíst, na co se člověk ptá. Řeč byla o 14ti dnech, ne o víkendu. ;-) 14 dní hladovět, ano většinou to přežije, ale moc příjemné mu to není. Pokud je rozumně zařízené a nepřerybněné akva, tak si ryby vždy k snědku něco najdou. Ale ryby si nemůžou nahlas stěžovat, takže s..t na ně, když to přežijou rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 19:36 Martin71 Re: BettaFan
Víkendové krmivo je blbost. Opět nekonečné téma plné zbytečných nápadů k nákupu blbostí. Rybám víkendová dieta neškodí naopak prospěje rybám i akváriu, ryba není prase aby musela dostat nažrat 3x denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.06.2013 12:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: BettaFan
Kdyby jste jí měla ve vhodném akváriu, tak byste jí s klidným svědomím 14 dní krmit nemusela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 12:34 BettaFan – víkendové krmivo
Dobrý den. Mám takový problém s mou bojovnicí. Koupila jsem si víkendové kapsle a rozdělila jsem je na takové kousky, aby je dokázala sníst jen jedna rybka. Problém je v tom, že odjedu na 14 dní pryč a i když rybičku bude krmit známá tak jsem se ji snažila na to krmivo naučit, ale ona se ho ještě ani nedotkla. Připadá mi nevhodné, aby ke mne kamarádka chodila každý den, když je na opačné části města. Chci se zeptat, čím to může být a jestli nejsou ještě nějaké druhy víkendového krmiva. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 16:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: HaDaS
Ono to nejen vypadá jako kostka sádry...ono to dokonce k ní má velmi blízko smich Ale jsou víkendová krmiva, která jsou bez sádry a je to kvalitní a dobré. Tuším ale jen Sera a Tetra... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 12:54 HaDaS Re: seic
Mám stejné zkušenosti s tímto výrobkem od Dajany. Když jsem to tam hodil, tak se na to přicucli ancíci a sem tam si uždibla i nějaká ta nepřicucavá rybka (asi zvědavost). Co se dělo ale po dobu mé nepřítomnosti, netuším. Něco ale ubylo a když jsem to vyndal a hodil normální krmivo, tak se rybky div nezbláznily. Buď to nejedly vůbec a něco se jen rozpustilo, nebo byly vděčné za stravu na kterou byly navyklé. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 08:56 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
- ja zkousel cosi od Dajany, vypada to jako kostka sadry :-) po navratu to lezelo na dne, trochu ubylo, ale jestli to futrovaly ryby nebo sneci, buh vi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 20:41 radim Re: katterinecka
snad to nejak teda dopadne..škoda, že si je člověk nemože vzít sebou hmm
díky za reakce..jdu vykrmovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: radim
prodávaj se i tablety co prý vydrží i týden nalepený na skle a ryby to žerou postupně, ale nezkoušela jsem je, a taky kdoví jestli by ti to ten potěr žral. Je to škoda no, jestli opravdu není kdo by je nakrmil tak uvidíš kolik jich přežije, větší to asi zvládnou líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:31 radim Re: seic
napsal jsem to do tohoto vlákna at nemusim zacinat nove (nekteří lidé jsou tady na to velice alergičtí)...ne
s těma automatickýma krmítkama nevim...však se nevejdou pod běžný kryt!taky nevim jak bych do toho narval mražené krmivo :-D a když už bych tam dal sušené prachové tak to zas zustava na hladině z které mi potěr nežere(musim jim to prva rozmočit)
eBay mi neco říká, ale jinak o tom nic nevim...internetem zrovna nežiju..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 18:55 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: radim
- takhle dlouho to neni uz o vikendovem krmivu, ale spis o automatickem krmitku
- na eBay se da sehnat za necelych 9 USD ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 3495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7837