Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Geophagus sp. Tapajos "Red head" (perleťovka sp. Tapajos) - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Geophagus sp. Tapajos "Red head" (perleťovka sp. Tapajos) - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 10:46 Muž riso [129] - CichlidyRe: riso
tak jsem to nakonec vzdal a rostliny vcera vyhodil :-) Zustaly jen plovoucky na hladine

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 10:41 Muž riso [129] - CichlidyRe: NHKG
Ja to furt zkousim nejak udrzet, protoze se mi libi ten barevny kontrast svetleho pisku, cerneho pozadi, hnedych korenu, cervenych perletovek a zelenych rostlin. Ale tusim, ze ta zelena barva z te mozaiky brzo vypadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 10:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: riso
Já s nimi mám plné akvárium rostlin. Bohužel jen na hladině. smich
Taky jsem zkoušel květináče a mám stejné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 10:17 Muž riso [129] - Cichlidy – Geophagus vs. rostliny
Ahoj kluci,
mam dotaz pro vsechny chovatele velkych perletovek :-). Je tady nekdo kdo s nima ma v akvariu i rostliny? Jestli jo, jak to mate udelany aby vam je nevyhrabaly?
Mam 10 ks Geophagus winemilleri, ryby jsou velke asi 25cm. Rostliny zasazene v pisku vydrzi max. jeden den...Uz jsem zkousel vsechno mozny, jako posledni pokus jsem rostliny dal do kvetinacu a oblozil velkyma kamenama, to je docela dobry, uz je nemuzou vyhrabat. Jenze kolem tech kvetinacu a kamenu se drzi bordel, ten se pak zachytava na listech rostlin a vypada to hnusne:-(.
Vsechno smeruje k tomu, ze rostliny uplne vyhodim, ale jeste se chci pro jistotu zeptat tady ;-)
Diky.
Richard

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 14:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Toony
Taky mám kružníky ve vnějším filtru a dokud jsem měl Tapajosky, tak jsem nikdy žádné v akváriu neobjevil. Tapajosky a Pindarky žerou skoro vše. Já krmil mraženými patentkami, dafniemi a ze sušených krmiv mají nejradši granule pro terčovce. Větší granule pro cichlidy moc nechtěli a navíc je potřeba je před zkrmením namočit aby nabobtnaly.
Edit: Živé jsem kupoval akorát bílé komáří larvy a občas jsem chytl nějakou havěť v sudu na zahradě. Malé rybky nežerou a nitěnky nepoužívám, protože všichni píšou jak jsou nevhodné
Akorát moje Pindarky byly u mě hrozně plaché, jsem rád, že jsem se jich zbavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 13:02 radim Re: Toony
většina cichlid tyto malé křehké šnečky s chutí sežere ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 12:57 Toony
Zdravím, mám 6ks G. pindare. akvárium bylo v záběhu cca 4 měsíce. pouze 10 ks neonek modrých. rostlinami jsem si zavlekl kružníka do akvária. za tu dobu se docela dobře namnožil. do 3 dnu od vypuštění G. pindare tam nebyl ani jeden. máté s tím někdo zkušenosti? dočetl jsem se, že někteří zeměžrouti by se mohli šnekama živit. pak mám ještě dotaz čím krmíte? mám mražené artemie, ale chtěl bych něco živého.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:18 Toony Re: NHKG
napsal jsem to neohrabaně.momentálně mám písek o velikosti 3-5mm. v plánu mám kupovat písek 1-2mm, jen se ptam kolik. moc rostlin na dně nebude. vetsina rostlin bude na parezech (hnedovka+anubias), javsky mech jako pozadi.a neco malo kryptokoryn na dno. mám dvě zářivky T8 po 36Wattech, takze jiné rostliny asi ani nejsou možné. takže těch 25-30 litrů by snad mělo být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Toony
Zrnitost 3-5mm je pro Perleťovky moc velká! Já mám na plochu dna 130x50cm jeden 25kg pytel písku do bazénových filtrací zrnitost 0,5-1,25mm. Je to trošku míň než optimum, takže pro tebe 1 pytel bude akorát. Samozřejmě počítám s tím, že tam nebudeš mít rostliny... Pokud by jsi je chtěl, tak bych doporučil aspoň 5cm výšku dna a piskořky na prohrabávání dna.
G. pindare můžou mít i přes 20cm bez ocasu (ty moje měly) tak s tím počítej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:00 Toony – vrstva písku
zdravím všechny, zajímalo kolik cm vrstva musi být pro Geophagus pindare? mam akavrium 120x40x45výška kolik litrů písku bude stačit? můj odhad 30 litrů, což dělá vrstvu od 2 do 4 cm. je fakt , že je to písek říční se zrnitosti 3-5mm. díky za Vaše typy
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 20:50 Muž Squit [30] Re: stingate
tady je má na prodej. Sám mam od něj ryby a jsou super. www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 16:23 Muž stingate [0] - Cichlidy – Tapajos Red Head
Ahojte chcem si kupit G. sp. Tapajos Red Head ale nejako ich neviem zohnat. Neviete ci niekdo nema na predaj ? alebo kde by mi ich mohli zohnat ? dakujem velmi pekne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 16:34 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: kmara
no to by právě mohly být dusičnany nebo dusitanová špička. potěr je na to extra citlivý a na to malé tělíčko stačí málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 16:05 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Ičin
Od té doby, co se narodili jsem na akva nesahal, tak já nevím, co se mohlo stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:37 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: kmara
jaký je ph, tvrdost a hlavne N-latky?vykyv cehokoli,zvlast N, muze/je smrtelny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:27 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, tak mi většina potěru umřela. Čím to může být? Mrtvé rybky se jen tak vznáší po akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 14:31 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Ičin
No poprvé se mi vytřeli asi před rokem a žádnej potěr jsem nezachránil a ted bych rád něco zachránil. Tak myslím, že když jsou v akva jen rodiče, tak potěr přežije ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 07:15 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: kmara
jsou to vzorní rodiče nechal bych to na nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 22:43 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, po roce jsem tu znova. Nemám red heady, ale mám Geophagus Iporangensis.
Chtěl bych se zeptat, v 200l akva mám pouze jeden pár těchto ryb a jinak žádné. Mám ted nakladené jikry. Takže přežijí potom s rodičema nebo je budu muset odlovit?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 14:21 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Kuca
No mě hlavně hrabe jen jeden největší dominantní samec. Ten hrabe všude, u pozadí nabere štěrk do tlamy a odveze ho k přednímu sklu a tak pořád dokola. Ostatní menší opravdu jen cucnou a to je vše. Žádný přemísťování jak on.

No jo páření, teď se mi vytřeli. Je fakt, že samička si vybrala dobré místo, pod houbou filtru si to vybagrovala až na sklo a tam jsou teď malý, ale ten samec na to nebere ohled bagruje všude :-D.

Jinak teď mám potěr cca. 50 ks, počkám až se rozplavají a zkusím je odlovit. Snad se mi nějaké podaří udržet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2012 13:42 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: kmara
Neboj se ,ale geophagove ti schvalne akvarium nenici.
Jde o to ,ze pri krmeni zaplavou granule mezi kameny nebo k pozadi.
Perletovky je vyciti a zacnou po nich patrat.
Urcite se ale nejedna o demolici ,proste se jen chteji najist.
Me hrabou ve dne jen po krmeni ,jinak zustavaji ve volnem prostoru a neustale se mezi sebou vytahuji :-D
Neco jineho je to ,kdyz se chystaji na pareni.Vyberou si vhodne misto (nejcasteji kamen) a kolem neho si vse upravi podle sveho gusta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 12:47 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, trochu se sem vetřu.
Sice nemám G. Tapajos, ale mám G. Iporagensis.
Můj problém. Vím, že ryjou do dna a hledají potravu, ale u mě už je to spíš demolování akva než hlad. Prostě podhrabou kameně a ty spadnou. Spravím to a do druhého dne zase to samé. Dál podél celého pozadí odházeli štěrk až na dno, takže je tam jen sklo, naopak u předního skla mám asi 15cm vrstvu štěrku.

Zajímalo by mě, jestli je to normální a nebo se jim něco nelíbí? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 14:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kacoo
klub.akva.sk/… v čísle 12 o nich byl článek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 13:27 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
Ahoj vsichni kdo maji ci miluji "pojidace zeme" :) neboli Geophagy.

Mam na vas prosbu. Jedna se o to zda mate nejake webovky kde se o nich da neco dozvedet. Ja osobne sem si neco malo nasel viz nize.

- fish.mongabay.com/…
- www.cichlid-forum.com/…
- www.aquariumdomain.com/…

predem dekuju ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 14:29 langosh
Njn, z "redhedů" se pomalu stala "tuctová" perleťovka... ;-) :-D
Roman X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 22:02 Muž wladys [291] - CichlidyRe: David12188
.....4 kousky od Tomáše plavou i u mě...a daří se jim parádně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 19:12 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: RAP
Jj on ty dospely uz davno prodal a ty mlady taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 18:57 RAP Re: David12188
Já jen, že tu nádrž zrušil. Ale ty články jsou fakt dobrý ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 18:06 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: sokar
V CR je ma spousta lidi a nekolik z nich je i rozmnozilo,ma naroky jako ostatni ryby rodu Geophagus ...asi bude lepsi kdyby ste si vsichni,ktere tato ryba zajima,precetli novy dil e-casopisu akva.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 17:52 RAP Re: pentS
Zkus kontaktovat tohoto kolegu www.akvarista.cz/… ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 16:18 Muž DonJuanKarlos [30] Re: pentS
Znám od nás jednoho akvaristu, co je měl. Rostliny měl pěkné, většinou echinodory a takový ty dlouhý cryptocoriny, dno samozdřejmě písek. Dokonce se mu i vytřeli a mladé rozdal. O chovný pár přišel (nevím jak) místo nich má Geophagus surinamensis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 15:15 sokar Re: pentS
Taky by mě zajímaly zkušenosti.Docela bych si ju aj koupil.Reje kytky?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 13:15 pentS – Geophagus sp. Tapajos "Red head" jinak Perleťovka sp. Tapajos
Perleťovka sp. Tapajos - nema nekdo skusenosti s touhle rybkou?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3103x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7701-geophagus-sp-tapajos-red-head-perletovka-sp-tapajos?od=51