Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Minerální vata v kořenech

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Minerální vata v kořenech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 18:45 Žena bucliik [99] Re: Michal1987
alespoň mají pohnojené dno :-) ale jinak by měly rostlinky být dřív než rybky ;-) tak snad pro příště.
u rostlinek je to hodně individuální, některé jsou totiž pěstovány nad vodou( emerzně), takže pod vodou emerzní listy shodí a nasadí submerzní(podvodní) listy. Ty často vypadají dost jinak než ty původní. Takže jde o to jaké rostlinky máš. Trpělivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 18:40 Michal1987 Re: Yirka
Takže rastlinkám nebude vadiť, keď im tie korene skrátim. A chcel by som sa ešte opýtať, s rastlinkami som začiatočník, aký čas potrebujú na aklimatizáciu v novom prostredí a kedy asi začnú pokračovať v raste a či im nebude vadiť to, že akvárium je už dlhšiu dobu s rybiou osádkou ? (myslím si, že je to dosť individuálne, ale chcel by som vedieť aspoň približné informácie) ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 17:03 deCORF OBRAEN – testik
ja som urobil test s vatou a dal som do filtra 2 kusy odličovacích tamponov medzi molitan na skušku jemnejšieho filtrovania vody :-) ..a po mesiaci som pozrel do filtra a po tamponoch ani náznak :-D ..voda čista bez nejakých stôp plavajucich tamponov ale vo filtry ako hovorím ani zrnko po nich ano ..žeby ju bakrérie skonzumovali??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 16:43 Muž Yirka [9126] Re: Michal1987
Kořínky rostlin je vhodné prohlédnout a poškozené ustřihnout, kořeny pak před zasazením zastřihnout. Naprostá většina rostlin stejně po přesazení staré kořeny ztrácí a nasazuje nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 14:41 Michal1987
takže jednoznačne vybrať??? ďakujem za radu, pretože počítam s kúpou takto pestovaných rastlín. A ešte by som chcel vedieť,či pri vyberaní rastlín z tohoto obalu vadia malé poškodenia koreňov, (či to nezačne hniť alebo tak nejako).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 08:26 Žena René [2] – vata
já jsem taky nevěděla - tak jsem to vyndala - někde to nešlo byla hodně prorostlá. Te´d to lovím po malých kousíčkách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 07:14 Muž Jva [6] Re: Horác
Skelná vata by asi mohl být problém, ale pro sázení rostlinek běžně používaná minerální se tolik neláme a není tolik ostrá. Například čichavci ji velmi rádi vytahují z kelímku a používají na stavbu svého hnízda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 20:37 Usine Re: Primainfo
Já rostliny sprchuji, nebo pod vodovodem to jde dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 00:08 Muž Primainfo [6] Re: Horác
Jo, to s tou pinzetou mi přijde jako dobrej nápad. Jde mi jen o ty kořeny, celkem se hodně lámou, tak abych víc nezničil. Ten Anubias byl drahej jako k****, je celkem velkej. Ale zas bych kvůli němu nechtěl přijít o ryby, když ještě žádny nemám. ;-)
Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 23:39 Muž Horác [3942] Re: Primainfo
Správný název je minerální vata. Skelná vata je něco jiného. Co se okusování týče, patrně to nelze vyloučit. Spolehl bych na to, že ryby nejsou blbé. Kolikrát vyflusnou i drahé krmivo (které jim nechutná), takže nevidím důvod, proč by se měly futrovat takovým fujtajblem. :o)
P.S. Zbytky minerální vaty na kořenech anubisu lze velmi dobře odstranit pomocí pinzety. Zvládne daleko víc, než ty nejšikovnější prsty. :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:35 Muž Primainfo [6] – Skelná vata v kořenech
Dnes jsem si koupil do nového akvárka (zatím bez ryb) relativně velkýho Anubiase barteri. Vyndal jsem ho z kelímku a co nejvíce vyčistil od skelné vaty v kořínkách. Samozřejmě to nešlo všechno vybrat - kořínků je spousta a hodně prorostlé. Anubiase jsem umístil na dekorační kořeny (kořínky má relativně volně). Můj dotaz je, jestli rybky nemouhou okusovat i tu skelnou vatu, a jestli jim to nemůže nějak ublížit. Pokud ano, co mám dělat? Bojím se, že zničím kořínky, když se to budu snažit všechno vyškrábat.
Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 17:31 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Silent
Některé návody na sázení Eleocharisu (acicularis, parvula) uvádějí možnost sadit malé skupinky rostlinek i s částí vaty...
Ale jinak samozřejmě raději bez vaty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 11:37 R Muž Silent [5949] Re: Noxx
Mám za to, že to je čedičová vata. Ale určite vyndat. Rozpadá se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2008 21:43 Muž filipsi [1295] Re: Noxx
Rozhodne vyndat. Neni to bunicina (bavlnena vata), ani skelna (tedy jeste jsem ji nepotkal), ale mineralni vlna, takove to, co se pouziva k iyolavim. Nerozpadne se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2008 21:22 TommySMASH Re: kuba
Vyndat jinak se rozpadne a bude ti tam poplavávat. - taky osobní zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:47 Muž poltergeist [3] Re: kuba
určitě vyndat kořínky tam můžou hnít a jak říká JT rozpadne se po AQ a dělá to hroznej bordel X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:35 Muž Criple Fishx [5] Re: Noxx
Nevim jak Noxx, ale já si myslim, že je to skelná vata a řek bych, že ta se ve vodě jenom rozpadne na menší kousíčky. Takže já sem jednoznačně pro vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.02.2008 20:23 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: kuba
Osobní zkušenost je taková, že do čerstvě založeného akva ji můžeš dát klidně i vč. té buničiny, ničemu to neuškodí, postupně se rozpadne a ani nebudeš vědět, že tam byla. Nehledě nato, že se lépe sází. Rostlina se lépe chytí. Někdo může oponovat, ale toto je osobní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 19:55 Muž ghostik [81] Re: kuba
Ach jo sad
Samozrejmne ze vyndat z vaty a kosicku. V pripade dlouhych korinku trochu zkratit a zasadit do pisku ( sterku ) v akvarku pod vodu :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 19:49 kuba – vata
Mám rostliny sázet i stou vatou v košíčku s kterou to koupím :-)
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3718x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7688-mineralni-vata-v-korenech?od=51