Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium a dovolená

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Akvárium a dovolená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 17:11 Muž QQQ001 [23] Re: Yirka
Tím “napálit” jsem myslel dat před odjezdem například jednou tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 17:10 Muž QQQ001 [23] Re: _ucx_
Jen stopové prvky a draslík. Nějak podobně jsem to chtěl udělat. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2020 17:09 Muž Yirka [9126] Re: QQQ001
Napálit dávku určitě ne!
Takže když už musíš hnojit, máš dvě možnosti. Buďto to nechat pouze na ty dny kdy budeš doma nebo prostě 2 týdny nehnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 17:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: QQQ001
Záleží na tom, čím hnojíš. Pokud přidáváš dusík, tak bych to nechal bez toho, pokud přidáváš jen stopové prvky, tak bych klidně těsně před odjezdem dal dvojnásobek a hned po příjezdu taky. Ty zjevně, alespoň podle popisu v prezentaci, dusík nepřidáváš, takže klidně můžeš dát víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 16:57 Muž QQQ001 [23]
Budu teď dvakrát za sebou 5 dni pryč. Jen se mezitím na víkend vrátím. Jde mi o hnojeni rostlin. Mam to rozdělené na každý den. Jak s tím naložit? Nechat bez hnojeni? Nebo napálit dávku? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2019 11:40 Žena tramtra [3202] Re: Maya
A když už se dohodneš se sousedkou na krmení, použij osvědčenou kelímkovou metodu...ke každému akvárku nachystej dávku krmení a zbytek schovej. Taky by mohla dolít odpařenou vodu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2019 10:44 Muž Skoro důchodce [21] Re: Maya
Jak velké akvárko. Na prezentaci jsou dost malé. 1 týden bez problémů. Máš vzduchovani? Nakrm živým. Nitě, grindal, co přežije se zavrtá do dna a ryby budou konzumovat. Pokud máš někoho komu důvěřuješ domluv se s ním,aby se aspoň 1x zašel podívat. Mrtvá ryba po týdnu rozkladu není vůbec příjemná zkušenost, (osobní zážitek velký pancernicek 10 cm v 230 l akvarku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2019 10:39 R Muž afc1886 [14703] Re: Maya
Já měním před dovolenou polovinu a po dovolené zase polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 10:32 Žena Maya [30] Re: afc1886
Jak moc velkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 10:32 Žena Maya [30] Re: vaclav
By me sem zasla sousedka, co ma taky rybky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2019 08:21 R Muž afc1886 [14703] Re: Maya
Před dovolenou ještě udělej větší výměnu vody a zbytek už ti napsal Václav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.06.2019 08:10 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maya
Dva týdny bez žrádla rybky s přehledem vydrží a nikoho nenechávejte krmit většinou to pak končí překrmením a katastrofou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 07:43 Žena Maya [30]
Jedeme na dva tydny pryc- jak krmit? Mam jim tam dat tu granulku na 2tydny? Nebo je nechat co 4dny krmit sousedkou? (Denne mi sem chodit nebude)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 18:23 MikiG Re: Deximix
Akvárium by mělo být po šesti týdnech už jakžtakž zajeté a pokud tam ještě nebudeš mít osádku, tak bych se nebál že týden bez dozoru nevydrží. Před odjezdem vyměň část vody(30-40%) a počítej s odparem pokud bude horko, podle toho si přizpůsob filtr pokud chceš mít vnitřní(nevím jaký chceš použít), tak aby zůstal po tu dobu celý pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 15:22 Žena Deximix [1]
Ahojte? Myslite ze to zvladne aj relativne cerstve aq/30l nano/bez osádky tyzdnovu absenciu v lete? Stale cakam na zostavu, ktoru sa mi podarilo poskladat z jedneho shopu. Potom len zohnat rastlinky. Cca 1,5 az 2 mesacne aq by to bolo. Zalezi ozaj od toho kedy mi to dorazí. Alebo mam pockat a zalozit radsej ked sa vratim domov a bude vsetko pod dohladom. A uz nebudu horucavy. V lete mame v miestnosti okolo 25 °C.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.02.2019 10:45 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Petr123
Pravidelné svícení/zhasínání má svůj význam a to jak pro rostliny či ryby, tak celkovou rovnováhu akva. Bez časovače bych si akva ani snad nedokázal představit. :-) Určitě kup. Usnadní ti to prakticky vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.02.2019 10:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Petr123
Časovač stojí 200Kč, kup si ho a víc neřeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 10:39 Petr123
Mohu se zeptat jak se řeší z hlediska dovolené osvětlení? Je nutné kupovat časovač, aby se svítilo pravidleně (Mám komplet Juwel Rio 125 l) a případně od jaké doby by to bylo k řešení? většinou odjížím pouze na víkend a to v sobotu ráno a vracím se v neděli večer, je to problém nechat bez svícení nebo něco pořídit? předem moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2018 00:34 Acomys
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak se po dvou měsících hlásím jak to dopadlo - foto před a po. Manžel dostal instrukce dolévat vodu a krmit, nechala jsem krmení asi na tři měsíce. Týden před koncem mi hlásil, že už nemá krmení, koupil nové. Měl chudák starost o rybičky, tak koupil nějaký strašně drahý. :-) živorodky se namnožily, jen to v té houštině nespočítám, i kapřík povyrostl, takže vše ok. Postupně to jdu uklízet. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 10:09 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Acomys
já myslela že jedeš s manželem, takže je to jasné. Akorát krmivo bych někam zamkla a dala pár kousků zásobního s návodem a raději několikrát připomněla, že pak prostě vše chcípne ať nezkouší koupit a experimentovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.08.2018 23:02 Muž Yirka [9126] Re: Acomys
Rozhodnutí by mělo být po dobu dovolené pouze jedno.
Nekrmit!!!
Mně ryby vydržely bez lrmení tři týdny a byly v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 22:24 Acomys Re: Xlientka
Tak já nechávám akva v péči manžela, ten bude doma každý den, (musí, nechám mu na krku ještě šest psů a dvě kočky :-D ), takže jednou týdně vybrat kelímkem pár litrů vody a doplnit po okraj nebude problém, filtr nemám, odkalovat nemusí, to udělám před odjezdem a po příjezdu. Spíš mě trochu vyděsil otázkou, co se stane když bude pořád přisypávat krmení, jestli přestanou až budou plný, nebo budou žrát dokud neprasknou. Tak aby ho v mé přítomnosti nenapadlo experimentovat. hmm Ještě uvidím, jak se rozhodnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 15:07 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Acomys
Přidala bych se k bobik0cz, u malých objemů s minimem ryb a hromadou rostlin mám vyzkoušené. Prostě přijde jednou za cca 10dní někdo zalít kytky tak zkontroluje osvětlení a filtr, dolije odpar a hodí zásobní krmivo. Maximálně nahlásí případné problémy a ty již dořešíte po telefonu. Já měla většinou ještě domluveného nějakého profesionálního akvaristu, kterého bych tam v případě větších problémů mohla poslat, ale nikdy to nebylo potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2018 15:42 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Acomys
Jestli se ptáš na AQ ve svých prezentacích tak vůbec to neřeš.

Nastav si osvětlení na kratší dobu přez hodiny a špetku suchého krmení jednou za 10 dní ti tam někdo hodí (případně existuje věc jako elektronické krmítko za 350Kč a nepotřebuješ žádnýho neakvaritu) a dolévat odpar. Pokud slabší jedinec uhyne, poslouží jako potrava pro ostatní. :-P

Edit: teď čtu, že máš manžela tak ten snad nakrmit a dolít vodu zvládne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2018 15:31 R Muž romant [27987] Re: Acomys
Neřešil bych krmení jako prvotní, ale spíše bych se pídil po někom, kdo bude ochoten a schopen alespoň jednou za 14 dní vyměnit polovinu vody. To krmení s tím samozřejmě souvisí, ale dalo by se to řešit i trošku jinak a to je tzv. zásobním krmením, tedy dotyčná osoba by prvotně měnila vodu a společně s tím aplikovala onu tabletu se zásobním krmením, což mě příjde dalko bezpečnější, tedy z pohledu člověka který už toto musel bezpočetkrát řešit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 09:24 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: NHKG
NHKG napsal: To není nikdo dospělý rozumný, co se bude držet příkazu a dávat přesně odměřené množství? To záleží na tom, komu je péče svěřena. Ideální je, když je to taky chovatel, i když třeba jiných zvířat. Ti obvykle vědí, jaké následky může porušení příkazů mít. Jeden nejmenovaný člen mé rodiny, majitel psa, krmil naprosto přesně, jak jsem nakázala. Jiný, který žádné zvíře nechová, si dělal co chtěl. Naštěstí mu žrádlo brzy došlo a zbytek dovolené byly ryby hlady. Což byla menší škoda, než kdyby tímhle stylem pokračoval. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 08:56 Žena Eillen [645] Re: Wanderer
Pokud nenarazí na někoho, komu bude rybiček líto a dokoupí další krmení, tak to tak půjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.08.2018 22:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Acomys
Nějaké kelímky, nadávkovat a zbytek krmení schovat. Holt budou na sušeném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 22:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Acomys
To není nikdo dospělý rozumný, co se bude držet příkazu a dávat přesně odměřené množství? Já s tímto prozatím neměl problém, členové mé rodiny jsou rozumní a dávka krmiva kterou jsem po nich chtěl byla vždy maximálně polovinou toho co sypu já. Takže malé "přilepšení" neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2018 21:54 Acomys Re: NHKG
No já mám právě obavy, že bude až moc ochotný je krmit. Už jednu hodně blbou zkušenost mám, s hadem, který to množství krmení nerozdýchal. A co se týče ochoty přijímat potravu jsou na tom ryby úplně stejně jako ten had. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.08.2018 10:22 Muž Yirka [9126] Re: Acomys
Třeba se ti jako vedlejší efekt podaří udělt z neakvaristy akvaritu a to bude teprve to terno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.08.2018 07:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Acomys
Pokud je někdo ochoten ob den ti krmit ryby, tak bych si nechal vše. Akorát to chce aspoň měsíc dopředu ho začít zaučovat. Nejdřív mu vše ukázat (kolik krmit, jak měnit vodu a případně jak čistit filtr). A pak ho to nechat dělat samotného a pozorovat ho a případně ho opravovat, pokud něco dělá špatně. Hlavně u krmení důrazně vysvětlit, že překrmením ti zabije ryby a nechat mu nějakou odměrku, ať krmí přesně. Krmnou dávku říkám takovou, jakou krmíš denně, ale ať krmí ob den, takže ve výsledku ryby dostanou jen polovinu žrádla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2018 07:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Acomys
Nechal bych akvárko tak jak je v občasné péči poučeného neakvaristy.
Ono to zase tak velké drama není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.08.2018 06:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Acomys
Já bych to nerušil i ryby bych nechal. Zaučil bych neakvaristu a ono to nějak dopadne. Zrušit a založit znovu jde i po návratu, ale třeba to klapne a nebude to potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2018 02:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Acomys
S rostlinami a šneky by jen doléval sem tam vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2018 00:40 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Acomys
Když si neakvaristu zaučíš dopředu, tak bych ho nechal.. jinak rostliny a šneky snadno necháš, buď to zajde, nebo ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2018 00:23 Acomys
pokud byste odjížděli na více jak dva měsíce, nechali byste akva s rybam v péči neakvaristy, zbavili se ryb a nechali jen samotné akva s rostlinami a šneky, nebo radši uplně zrušili a po návratu znovu založili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 21:00 Žena Tinorka [5] Re: vaaclav
Dobře. Krmit nebudu stejně nemam koho. A budu doufat ze zmizí. Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 20:58 R Muž romant [27987] Re: Tinorka
Vážně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 20:56 Žena Tinorka [5] Re: Yirka
Vážně ? :-O . Takze to mam nechat a doufat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2018 20:54 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tinorka
Nebudeš 14 dní v akváriu ničím krmit a pokud to nejsou ploštěnky ale hlístice tak je po příjezdu nejspíš už nenajdeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2018 20:52 Muž Yirka [9126] Re: Tinorka
Slovy klasika.
Let it be...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 20:28 Žena Tinorka [5]
Dobrý den akvaristé. Dnes jsem zjistila že se mi v akvariu vyskytly na skle (nevim jak se přesně jmenují) bílí červici jsou tencí a tak od 1mm do 3 mm :-O . Mám problém protože za par hodin odjížďíme a já mám strach co se stane za tu dobu co budeme pryč. Dnes se jich už nezbavim to vím ale chtěla bych Vás poptosit o nějaký způsob abych je nějak mohla zneškodnit a zabránit tomu aby když přojedu nebyli po celem akvariu. Budu ráda za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2018 09:34 jamajcan Re: Oldass
Je to kvádr pomalu se rozpouštějícího minerálu. JBL je renomovaná německá firma, která určitě ví co dělá. Nedělej z toho kovbojku. Buďto ho použij, nebo nepoužij. Pokud máš mladé ryby ve vývinu, já bych ho použil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 08:28 Muž Oldass [806] Re: jamajcan
Fotka k příspěvku To žrádlo je asi zalité v sádře :/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 20:01 jamajcan Re: Oldass
Pro klid v duši si tam to JBL klidně dej. Nic tím nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2018 19:36 R Muž afc1886 [14703] Re: Oldass
Zbytečnost, já jsem se včera vrátil po 14 dnech, a jen jsem vyměnil třetinu až polovinu vody a jedu dál. Jediné co se během mé nepřítomnosti stalo, bylo to, že jsem měl odpar vody cca 12 litrů a některé rostliny se začaly roztahovat, jako by jim patřilo celé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 18:56 Muž Oldass [806] Re: Oldass
Takže JBL Holiday nepoužít? Fakt 10 dní živorodky vydrží??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2018 21:32 R Muž afc1886 [14703] Re: Roger
Nekrmit, vydrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 20:18 Muž Roger [1873] – Dobrá rada nad zlato
Zdarec zkušenější, nedá mi to a musím se zeptat, před 14ti dny jsem přinesl paví očka ze zverimexu a 14.7. budu odjíždět na dovolenou na 14 dní (v době odjezdu je budu mít tedy 3 týdny). Píšete že rybičky to dva týdny zvládnou bezproblémů, ale tyhle jsou mladé cca 2cm ty to asi nedají nebo ano? Pokud ne, co by jste mi doporučili, automatické krmítko, gelové tablety? Jak dlouho mladé rybičky mohou zůstat bez jídla? Krmení sousedem není možné a příbuzný bydlí daleko. Díky za odpovědi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4597x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7661-akvarium-a-dovolena?od=51