Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium a dovolená

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Akvárium a dovolená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2018 16:14 R Muž romant [27981] Re: Seycek
Moje rada v těchto případech je jednoduchá, krmení zamknout a klíč si vzít s sebou, je to daleko bezpečnější, než to tam nechat někoho v rámci přilepšení rybičkám sypat lopatou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 15:45 Muž Seycek [1] Re: romant
Dík Romane, máme tam pět ročních kousků a dva starší. Jinak je to na deset dní. Ale pokud by to šlo bylo by to fajn že bych tu mamku nemusel otravovat a já strachovat jak to všechno dopadne. Ještě dodám že krmíme dvakrát denně. A výměně vody 1x za 14 dní asi 190l už tak rok a půl jsme nic neměnily. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 15:36 R Muž romant [27981] Re: Seycek
Pokud nejde o nějakou omladinu, co je potřeba futrovat několikrát denně, neviděl bych v tom problém, právě naopak a právě u placek. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 15:22 Muž Seycek [1]
Ahojte mužů to zkusit i s terčovci? Nemáte stím zkušenosti, mám tedy v záloze mamku ale vím že má svojí hlavu. Když ji necháváme psa na hlídání tak ji taky řeknu ať mu nic nedává ale když si pak pro něj dojdeme pes má nafouklé břicho jak balón tak nevím. Nechci se vrátit a jen smutně koukat... Krmíme artemkami. Děkuji za odpověďi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 18:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ManuelChavez
Přesně o tom jsem mluvil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2018 18:52 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Pepan
Přesně tak. Loni se mi člověk, který se mi tu o to staral, dušoval, že krmení nasype fakt málo, že ví.
No, po návratu katastrofa. Ostatně úplně stejné to bylo v minulosti i s plazy, kterým jsem se dřív věnoval, hm. :-O Odměřené dávky krmení a určení dnů, kdy krmit, prdlajz platný.
Letos jsem to teda radši nechal bez krmení a vše v cajku, před odjezdem jsem odkalil, dal novej list mandlovníku a bylo. Navíc akva bylo po návratu ještě čistější, než když jsem odjížděl, jak to klucí pěkně vyčistili od všeho, co se tam dalo najít. By jeden nevěřil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.07.2018 18:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Oldass
Nechal bych to radši bez krmení. Než pověřit nezasvěceného, který se raduje z toho, že ty rybky pořád škemrají o krmení, i když je toho na dně spousta nebo spoléhat na bůhvíjaká udělátka, radši bych naordinoval rybkám hladovku. Ryby to dají, ale přemíru rozkládajícího se krmení na dně určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 18:15 Muž Oldass [806] Re: NHKG
Živorodky, krevetky, krunýřovce. Pryč budu 10 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 17:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Oldass
Jak dlouho budeš pryč a jaké ryby máš? Většinou je lepší nekrmit vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 16:17 Muž Oldass [806] – JBL Holiday
Máte prosím někdo zkušenosti s JBL Holiday?? Nedostane se mi rozpouštěním tablety do vody něco nevhodného? Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:53 Žena Morticia [118] Re: afc1886
Mě šlo hlavně o Ampulárii, četla jsem celou diskuzi, kde se řešily hlavně rybky - ty už vím, že to dají (a filtry a topítka...to vše samozřejmě nechám běžet). Kamoš sem dojde kvůli kytkám (pokojovkám) na zalití), tak tu nechám čtvrtku řasové tablety a bude. Díky.
A zatím je ampulárka ke kytkám hodná. Ohlodala akorát dva listy-to to jen z části, co už se začaly stejně rozpadat a i když pokytkách lozí, žádnou nešežrala. Tak uvidíme po příjezdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 17:18 R Muž afc1886 [14655] Re: Morticia
Ampulárie to dá,ale některé rostlinky možná ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:15 Žena Morticia [118] Re: Pepan
To bych nerada, zvlášť když akva zrovna tvořím. A ta Ampularia to taky v pohodě dá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:11 Žena Morticia [118] Re: afc1886
Rostlinky jsou rozhodně v plánu další!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 17:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Nezasvěcený kamarád může udělat více škody než užitku. Dej na rady zkušenějších a nezajišťuj krmení. Mohlo by to dopadnout tak, že po bys návratu místo hezkého akvárka našla smradlavou žumpu. Nadšený záskok, který vidí, že ryby i po nakrmení somrují u předního skla, jim radši přidá, aby chudáčci netrpěli hladem a pak Ti ještě udělá kázání, že ty svoje svěřence týráš hlady. Už jsem zažil i historku, kdy "autor" žumpy majitele osočil, že kdyby své rybičky krmil normálně, neměly by sevřené žaludky a jeho porce krmení by v klidu spotřebovaly a k zákalu a následnému úhynu nemuselo dojít. Takže to nechej tak a uděláš pro své rybičky to nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:01 R Muž afc1886 [14655] Re: Morticia
Nechej akvárium jak je,zdravé ryby vydrží o mnoho déle.
EDIT-ale když se dívám na tu tvou prezentaci,tak přidej rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 16:47 Žena Morticia [118]
Mám dotaz. Budu teď 5 dní pryč a čtu tady, že se dá i týden nekrmit...? Mám zatím jen 5x Danio (1x dospělé a 4x tak poloviční, tedy mladé) a 1x Ampulariu..? Domluvila jsem teda kamoša, že se tu ve středu staví, i kvůli kvítkám, ale co akva a hlavně Ampularia? Mám třeba i řasové tablety..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 15:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
No zvláště pak ten gel... :-) ten je výborně vychytaný... to krmivo je asi úplná gastrobomba pro ryby... Když jsem tato krmiva testoval, vydrželo v nádrži víc než krátce... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.08.2016 10:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Majda
Nevím, co máš za akvárko a rybičky, ale třeba moje mřenky by určitě nepochopily, že to mají ožďubovat týden a zmizelo by to hned.
Nech rybičky na dietě, vůbec jim tejden nebo dva o hladu neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 10:01 Majda – Víkendové krmivo pro rybičky
Znáte víkendové krmivo? Přečetla jsem si o něm v článku www.superzoo.cz/…. Máte s něčím podobným zkušenosti? Stačí to? Vyrážíme za chvíli, nerada bych na našich rybičkách něco testovala ;)

Díky, Majda
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.04.2016 08:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: dieu
Klidně a ještě lépe 3/4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 08:20 Žena dieu [18] - malawiRe: LiborSprysl
I s těmi ancáky? Napadlo mě před odjezdem vyměnit třeba pro "sichr" 1/2 vody.
A děkuji za odpověď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.04.2016 08:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: dieu
Nedělejte nic, ryby to dají v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 07:58 Žena dieu [18] - malawi – Dovolená mimo ČR
Ahoj, koncem května odjíždím na 10 dní mimo domov a mám strach o akvárium. Konkrétně mi jde hlavně o výměnu vody. Myslíte, že to zvládne akvárium, kde je 10x tlamovec saulosův(cca 5cm) + 4x acák klas. bez výměny vody? A jak s krmením? četla jsem o těch různých "dovolenkových" krmivech, kdy to postupně odpadává nebo se rozpouští a je to prostě hozené ve vodě v akváriu a moc se mi to nelíbí. Mrkněte kdyžtak na prezentaci a prosím o radu. Opět moc děkuji všem hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 16:16 R Muž romant [27981] Re: afc1886
Tak je třeba si přiznat, jak dlouhá ta doba nepřítomnosti bude s tím, že týdenní dovolený se opravdu nijak řešit nemusí, obejde se to bez krmení, což vřele doporučuji, tedy je rozhodně lepší nenechat krmit někoho kdo bude mít potřebu rybám přilepšit a skončí to průserem, týdenní půst je daleko lepší, krmení před případným zájemcem o péči zamknout a klíč si vzít s sebou na dovolenou. Delší doba nepřítomnosti taktéž nemusí znamenat nějaký problém, jenom se mlže stávat, že v případě přítomnosti hladovějších ryb a zároveň a to hlavně jemnolistějších rostlin, poslouží tyto jako příkrm, ale zase to nemusí bejt nějaký fatální spasení zeleniny(je to odvislé od ryb a rostlin). Před odjezdem je dobrý vyměnit pořádný množství vody, aby se řádně vyvětralo, možno akvo na tu dovolenou již dopředu připravovat, odkalením a propláchnutím filtru v týdenních intervalech před odjezdem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.06.2015 12:30 RAP Re: Tomason
V 90% nepřítomnost majitele naopak běžnému akvárium prospěje. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 12:17 Muž Tomason [37] Re: afc1886
nijak, ani když jsem doma. Ještě se mi to nestalo, že by mi ryby umřeli během mé dovolené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 12:09 R Muž afc1886 [14655]
Jak řešíte akvárium přes dovolenou?Myslím teplotu,aby nebyla po dovolené rybí polívka.Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   21.04.2014 04:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aforte
To je většinou mnohem lepší přístup než nechat krmit souseda či babičku!!! Sice ryby přežrané nebudou, ale hladové také nijak výrazně nebudou. Akvárium bude zcela prosté všech zbytků rostlinných i živočišných, bez potěrů a celkem nic se nestane. Jen je třeba po té pauze ryby zase rozkrmit a ne jim tam - chudáčkům :-) - hodit lopatu žrádla, aby dohnaly hladovku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 19:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Matsy
Tohle není zrovna dobrý přístup. Né kvůli rostlinám - to se vždy poddá :-P Ale chudáci rybky. Sice je rekonstrukce náročná, ale přece jen. To je jako by jsi nedostal tři dny najíst. Přežiješ to, ale nebudeš se cítit zrovna ve své kůži :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 19:44 Matsy
Jednou když jsme rekonstruovali byt tak jsem nekrmil neonky a pancéřníčky asi pět týdnů stydim stydim akvárium si žilo vlastním životem spínací hodiny rozsvěcely a zhasínaly,
filtr běžel nonstop.Když jsem se vrátil bylo tam více rostlin než vody ale rybky žily ale neměli kde plavat jak to bylo zarostlé.Ale né řasou jenom samé rostliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 21:56 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Annette
Zkus tohle www.youtube.com/… :-D :-D smich
Jinak normální funguje třeba takhle www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 21:53 R Muž Silent [5949] Re: Annette
Tady je příklad automatického krmítka www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 21:48 Annette Re: romant
To asi jo. Staci kdyz jim nedam den a uz jsou sileny :-D . Jak to funguje to automaticke krmitko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 21:37 R Muž romant [27981] Re: Annette
Jj, to bych viděl jako dobrou volbu tu automatiku, jinak bude z akva takovej armagedon ve skle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 21:36 Annette – zavojnatky
A ted mi reknete, jak to mam vyresit se zavojnatkami. Kdyz tyhle vecne nenazrany rybky necham tyden bez zradla, myslim ze prijedu k totalne vybagrovanymu aqu. :-D
asi to nakonec bude na automaticke krmitko ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
Jen u nekterych osadek akvaria bych nechtel slyset, co rikali na tu dovolenou sneci smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 11:08 Muž Yirka [9118]
Vloni jsem byl na dovolené 18 dní, den před odjezdem jsem vyměnil 1/3 vody, v den odjezdu NORMÁLNÍM množstvím nakrmil, vše nechal běžet svým životem a po návratu jsem pouze vyměnil vodu a bylo to. Rybky bez krmení zjevně nestrádaly. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:33 Žena petulinakk [2016]
Pokud máte akvárko s krytem, ve kterém jsou "krmící otvory", dá se tam postavit automatické krmítko. Já mám toto, pořídila jsem ho taky kvůli dovolené, a už jsem ho na akvárku nechala :) mám ho nastavené na malé množství krmiva, aby rybky dostaly aspon něco, když já náhodou nakrmit zapomenu (což se stává :-D), a já jim pak dávám druhou dávku.
Pokud je akvárko bez krytu, nebo se na kryt krmítko postavit nedá, dva týdny bych asi taky raději nechala ryby bez krmení. pro ryby v dobré kondici (!) by to neměl být velký problém.

www.placek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:21 Muž patamatix [408] Re: daren
Přesně tak,nechat akva v běžném režimu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:20 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: daren
Ty mě děsíš... Taky se chystáme v létě na 14 dní vypadnout a krmit havěť má tchán. :-O :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:16 Muž daren [408]
Loni pred dovolenou jsem to vyresil tak, ze jsem na sklo udelal 14 malickych hromadek s jidlem, a vysvetlil tchanovi (ktery chova kde co), ze pokud prijde zalit kytky, jednu hromadku hodi. Kasal se, ze bude chodit kazdy den.

Mno, kdyz jsme se vratili, kytky na parapetech trpely syndromem 14denniho ususeni a nasledneho prudkeho zaliti. V akvariu to vypadalo hrozne. Kupodivu vsechny hromadky byly nedotcene (tchan zapomnel, ze mame akvarium), betta v pohode, ale sama rasa po kytkach.

Pouceni z krizoveho vyvoje:

1) lepsi na nikoho nespolehat
2) tesne pred odjezdem na dovolenou neni dobre 'vylepsovat' svetlo, ani cokoli jineho tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:43 Muž Horác [3942] Re: mlynář
mlynář napsal: ... dle vlastních zkušeností ... To bude celkem problém ... on žádné nemá ... akvárko založil před dvěma týdny ... a podle otázek o tom neví naprosto nic :o( ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2014 09:41 Muž patamatix [408] Re: mlynář
No nevidím důvod proč důkladně čistit filtr den před dovolenou. Pokud dělám pravidelně údržbu,tak to nemusím řešit před odjezdem. Kolik zdejších kolegů čistí filtr každých 14 dní,asi moc ne. :-) Taky se může stát,že to vyčistí tak dokonale,že rozhodí rovnováhu akva a co pak ,když není doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:35 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: kar.mach.
Pokud je to na 14 dní, tak den před odjezdem důkladně vyprat filtr, vyměnit (dle množství osádky) třetinu vody, i klidně víc - dle vlastních zkušeností. A poprosit někoho dobrého známého, aby to jistil, kdyby vypli elektřinu. Hlavně ryby nekrmit a krmení někam schovat - tzn v případě hlídání někoho, aby se mu nedostalo to krmení do rukou, až si bude myslet, že rybičky děsně strádají hlady. Těch čtrnáct dní se bez krmení obejdou. Lepší než pak po návratu zjistit, že mám v akváriu smrdutou žumpu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2014 09:23 Muž Horác [3942] Re: kar.mach.
Ty hele ... já jsem si teď nechal vypsat všechny tvé dotazy na zdejším fóru ... a když to tak čtu ... tak mě napadá jediná otázka ... Přečetl ty sis vůbec někdy něco o akvaristice? Alespoň jednu jedinou pitomou příručku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:08 Muž patamatix [408] Re: kar.mach.
No samozřejmě,že musí být vše zaplé,natož filtr.Světla máš určitě na spínacích hodinách. Pokud by jsi vypl filtr na 14 dní,tak by to dopadlo špatně ;-) (vymřeli by ti nitrifikační bakterie).Topítko má termostat,tak netřeba vypínat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:06 kar.mach. – dovolena
Zdravím všechny akvaristy. Jsem začátečník, v létě jedeme na 2 týdny do Č.Hory. Chci se Vás proto zeptat co s akvarkem. Jestli nechat normálně běžet filtr osvětlení a topitko. Normálně při odjezdu na dovolenou vypínáme vše ze zásuvek. Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 21:54 R Muž romant [27981] Re: Deathbull
Já si myslím, že spíš než to krmení bude důležitější při té návštěvě nezapomenout na výměnu vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 21:48 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: tgfh
Ryby nakrm při odjezdu a při kontrole, ale normální dávku, ne víc. Bez kontroly, malé rybky v čerstvém akva 11 dní...no to s tím prospěšným půstem nesouhlasím.

Až se vrátíš, tak pokud to myslíš s akva vážně, pročti toto forum...kulantně řečeno máš mezery ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4597x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7661-akvarium-a-dovolena?od=101