Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prohnutá skříňka

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Prohnutá skříňka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2020 15:48 Muž Yirka [9126] Re: bici10
To nehraje žádnou roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2020 15:37 Muž bici10 [24] - TetryRe: vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě mě zajímá jestli to vydrží ikdyž kraje AQ nejsou přes celé ty boční vzpěry ale jsou jen do půlky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 13:28 Muž vlka [3453] Re: bici10
Rozhodně bych se toho nebál. Ale pokud tě to trápí, tak při výměně 1/2 vody by šlo klidně ve třech lidech podložit další deskou. Ale podle mě zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 12:28 R Muž ctibum [6923] Re: bici10
Taky bych se nebál. Ale pořádně zkontroluj, jestli nemáš chycené i ty svislé desky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 12:27 R Muž ctibum [6923] Re: silviebaris
Né. Viz to, co píšou kluci... Navíc to má uprostřed podepřené příčkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 10:56 Muž bici10 [24] - TetryRe: vaclav
Já vím že akvárium není na tuhle skříňku proto když jsem to zakládal tak jsem zrušil políčku a dal jsem ji jako vyztuhu doprostřed jak je vidět na fotkách a zbytek jsem dal pod vyztuhu na zem aby se to neprohlo a oprelo se to o podlahu. Tak snad se nic nestane proto se ptám na vaše názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 10:31 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bici10
Já bych se toho nebál, existují stojany kde akvárium drží jen na koncích a celé dno tak není podložené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 10:28 Silviebaris Re: bici10
Žadna sranda,tim,že se ti prohla deska to ji a ani skřince nevadi,horši je to sklo,to taky pracuje a můze se stat,že by se mohl uvolnit silikon a a mohlo by akvarium prasknout... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2019 09:37 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: bici10
Neřeš to, nepraskne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 08:31 Muž bici10 [24] - Tetry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chtěl jsem se jen optat mám takhle prohlou skřínku po AQ už delší dobu. Příčina byla jak mám vzduchovani tak to stříkalo za akvarko a okolo akvarka to bylo mokrý a myslím si že proto se zvlnila deska. Pořádně jsem to všude vytrel tak snad už nikde není voda. Chci se zeptat mám něco udělat s tou deskou? Může prasknout když tam jsou dvě vystuhy? :-) Dát na ni třeba ještě jednu nebo to bude v pohodě?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.05.2018 13:33 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: LeRi
Opět půjdu proti tvému rychlému a zbrklemu závěru. Vzpomeň si na první fotku (podívej se na ni znova) a zjistíš že rámeček je jen jakási okrasná lišta která není výztuha je jen k akvariu přiložena.
Ty ses opravdu se vším hned hotový neber to nějak zle ale svými radami můžeš způsobit dosti značně škody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 12:36 Muž LeRi [315] Re: HugoStiglitz
Až teď vidím že má akvárium spodní rámeček ( snad kovový ) , v tom případě nemusíš mít strach .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 08:54 HugoStiglitz Re: antiA
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Konstrukce skrinky neni nikterak prisroubovana k ramu. Snad pomuze k prdstave náčrt.. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 08:43 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: HugoStiglitz
Nejdou li rozebrat bočnice stolku tak se musí zvýšit ocelov rám.
Vypustil bych akvarium co to půjde s tím že část vody zachytavej třeba do vany, můžeš ji pak použít zpet. (Ryby v 5cm vody na chvíli vydrží budou méně stresle než kdybys je prelovil atd...)
.pruhyb by se měl zmenšit či zcela ztratit. Vypodloz vzniklou mezeru mezi horní deskou skříně a ocelovkou třeba starym linem (plechem, dyhou) nebo takovým materialem abys mezeru co nejvíc vyplnil. Něčím tvrdsim a po celé ploše ramu
Napust zpět vodu do akvaria, cast čerstvou /novou a tu zivou/starou z vany. Umyj vanu! - velice důležitý krok pro správný a klidný chod domacnosti. love
Mělo by to pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 01:14 R Muž ctibum [6923] Re: LeRi
Jestli tam má kolíky, tak nijak... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 01:10 Muž LeRi [315] Re: antiA
Nevšiml jsem si máš pravdu nejsou, takže jsou asi nějak spojené s horní a spodní deskou , přemýšlím jak je nejlépe sundat aniž by musel vypustit celé akvárium. Nevydržel bych na to koukat a stresovat se .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2018 00:58 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: LeRi
Dobře, zkusíme vyřešit problém společně. Dle tvých vyzadanych fotek je vidět že bočnice stolku nejsou lepený ani šroubováky k ocelovemu rámu. Viditelna mezera mezi těmito položkámi.
Ocelový rám je dle mě vložen do stolku jen jako pomocna/zpevnujici konstrukce. Toto ti možná potvrdí majitel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 00:45 Muž LeRi [315] Re: HugoStiglitz
Ty bočnice jsou ke stojnám rámu přišroubované nebo lepené či kombinace obojího ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 00:30 R Muž ctibum [6923] Re: HugoStiglitz
Zkus je přeměřit. Jestli budou o ty 2 mm větší, tak bych asi nepanikařil a sledoval to.
Teoreticky bys je mohl vyndat a odlepit jednu hranu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 00:20 HugoStiglitz Re: ctibum
Kotvy vypadaj nehnute.. a ty desky byly delany na miru vcetne hran.. tam problem nebude... asi necham oddelane kryci listy a nejakou dobu to budu sledovat.. kdyz bude chuť tak dam rybam jednodenní stehovacku do malyho a pokusim se to opravit....

Ad bublinky.. vina uz dnes bylo dost hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 00:07 R Muž ctibum [6923] Re: HugoStiglitz
Tak halelujá :) pivo
Jestli máš jak, tak bych překontroloval ty kotvy, jestli nelezou ven... Parkety si asi sednou, řekl bych a pokud kotvy povolily, mohla by konstrukce i se spodní deskou pokračovat dolů. Asi... hmm
EDIT
Mimochodem, neohranil jsi ty bočnice po nařezání...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 23:58 HugoStiglitz Re: ctibum, antiA
Borci kápli jste na to ! palec Ty bocnice jsou o chlup výš !!.. ono to neni na prvni pohled vubec vidět.. teda dokud nejsi magor a neresis problemy o pulnoci, kdy si zespodu ramu posvitis baterkou ty vole.. smich je tam prusvit na kazde strane na kreditku.. uprostred nikoliv. Desky na skrinku rezany presne na míru.. bud si sedla podlaha nebo to ten pilolik u pily o...al.. ale kdyz vidim ty sroubkvice tak bych to videl na pikolika.. tone
Hele co myslite, vydrzi to nebo to mam vypustit a resit.. ? Aby se boky akvoša zachvilku pres tu karimatku neprokously primo na desku.... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 23:44 R Muž ctibum [6923] Re: antiA
Ram z jeklu 50x50 postaveny na kuchynske desce a ukotven do zdi pomocí 20cm sroubovic. EDIT
Bočnic vypadají být mimo tu spodní desku, z boku. Jestli si celá konstrukce sedla, tak horní deska je po stranách podepřená a prohnula se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 23:38 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: ctibum, HugoStiglitz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku souhlas...podle fotek bych to videl ze bocnice skrine jsou o cosi vys nez je vyska ocelkove konstrukce. proste mel jsi mezeru mezi ocelovkou a horni deskou. v zatizenem stavu se deska prohne ale je do te miry nez se opre o ocelovku.. muzes dat foto ze vnitr skrine tedy.....zespod na desku kde se dotyka s ocelovkou . (viz oznaceni foto_1)


dale ta ocelovka lezi primo na parketach? zda je mi ze je na nejakem soklu... na soklu je jeste neco a pak az je ten ocelovy ram... viz foto 2... je to tak?

Rám vypada bytelně ten ti akvarko unese...... prtoblem vidim, pokud je to tak jak psal ctibum a ja tzn.. ze bocnice je vys nez ocelova konstrukce tak za cas (nespecifikovany- tzn. stari, unava materialu, vlhkost atd.) ti muzou povolit ty bocnice skrine a akvarko s horni deskou si sednou cele na ram.. doufej ze to bude pozvolné.. protoze kdyby to povolilo najednou ram ti to unese ale akvarko by takovou nahlou zmenu nemuselo vydrzet
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 23:26 R Muž ctibum [6923] Re: HugoStiglitz
Sakra. Žádný nohy a dvě příčky smich
Ty bočnice lícujou s rámem přesně? Nejsou trochu vejš...?
Když je prohnutá deska a rám (asi) ne, tak by měla být na stranách mezera a uprostřed ne...
Každopádně bych se asi nebál, pokud se to nebude zhoršovat. Rám by to měl v pohodě zvládnout, akvo taky a tím, že pod tím máš to linku, tak ani podlaha by to asi neměla ovlivnit..
EDIT
Ty bočnice jsou na spodní desce nebo z boku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 23:20 R Muž ctibum [6923] Re: antiA
Tak bych to taky viděl. Na fotce je vidět, že akvárko není na bočnici a pokud tam není střední příčka a/ nebo noha uprostřed, pokud je na nohách, tak je to imho jasný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 23:14 HugoStiglitz Re: ctibum
Fotka k příspěvku Ram z jeklu 50x50 postaveny na kuchynske desce a ukotven do zdi pomocí 20cm sroubovic.... Vse bylo pred napustenim ve váze... nyni je deska uprostred prohla.. nejake dalsi navrhy proc by tomu mohlo byt ? :) Mam se bat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 22:53 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: HugoStiglitz
Fotka k příspěvku ses frajer..... na takovem kousku jde videt dost drsny ohyb/pruhyb. Akvarko je dost dimenzovane a teoreticky kdybys ho mel postavene jen na krajnich 5ti centimetrech respektiveve jen na bocnicich) tak by se ti samo uneslo. nektere akvaria jsou tak stavena a je jich i nekolik nad sebou.
Dle me kdybys dal foto celeho stolku + akvaria mnoho lidem by doslo je je deformovana horni deska stolku/stojanu v zavislosti na tom ze je uchycena jen na bocich. uprostred neni (nicim podeprena, no jsou ale jen minimalne) a akvarium memas nad vyztuhami/nohami.

něco jako na náčrtu

ale bublina to jistě není smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 22:46 R Muž ctibum [6923] Re: HugoStiglitz
Jak je řešená ta konstrukce skříňky? Z jakých jeklů? Ta deska teď sedí na konstrukci po celé délce, nebo je někde mezera cca 2 mm...? Je přišroubovaná? Poznáš jistě od oka, že knstrukce není o 2 mm prohnutá? Má nožičky a pokud ano, tak i uprostřed? A má uprostřed příčku? Podlaha viz bobik...
Podle mě může být příčin víc, ale hledal bych je všechny uprostřed, někde mezi sklem a podlahou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 22:33 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: HugoStiglitz
Jseš si jistej, že máš 100% rovnou podlahu? (měřil jsi to?)
Já mám AQ po 4 letech nakloněné cca o 0,75 cm (je to vidět při napouštění), jako ty na jedné kratší straně. Podložku sice nevidim, ale budu to mít jak ty více stlačené.

Prostě něco si sedlo. Podlaha, skříň nebo ta konstrukce.

2 mm bych rozhodně neřešil, pokud ti to nedá tak si to zkus přeměřit. Začni vodorovnou rovinou AQ po délce. :-P

Teorie bublin je slušně řečeno úsměvná smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2018 22:29 Žena drvi [2894] Re: HugoStiglitz
HugoStiglitz napsal: .. Karimatka neni stlacena po celem obvodu ... ale jen vpravo a vlevo.
Teda nechci vám kecat do fyziky (si netroufám) :-D ale přijde mi to jasný- deska se prohnula, protože kdyby se ti prohnulo dno akva, tak uz by ti to prasklo. Ta karimatka je v tom nevinně, jen kopíruje tvar podložky ;-)
Nebo co není jasný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 22:22 HugoStiglitz Re: LeRi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Furt z toho nejsem nikterak chytrej. Mam pocit,ze je veskera fyzika v riti. Karimatka neni stlacena po celem obvodu palec potlesk ale jen vpravo a vlevo.
A co se tyce desky tak ano, je to lamino 18mm, a když jsem ji pod akvo daval byla naprosto rovná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2018 10:46 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: LeRi
LeRi nic ve zlém, jinde poradíš dobře, ale teorie s karimatkou plnou vzduchu je fakt blbost. Ty molekuly vzduchu se nějak dostanou pryč, neboj. Karimatka se natvaruje jen tak, jak jí to umožní akvárium a konstrukce pod ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 10:31 R Muž ctibum [6923] Re: LeRi
V tom případě by neměl jak poznat, že uprostřed zmáčknutá není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2018 10:31 R Muž ctibum [6923] Re: HugoStiglitz
Není nějak zkroucená deska? Karimatka podle mě jen vyrovnává nerovnosti. Takže pokud je konstrukce v cajku, tipoval bych akvárko nebo desku. Pravděodobněji tu desku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 10:28 Muž LeRi [315] Re: ctibum
Píše : zmackla karimatka jen na krajich akva , chápu po celém obvodu ( hrana akvária )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2018 10:27 Muž LukšaNM [309] Re: LeRi
Takže se ve skutečnosti skříňka pod akvariem neprohýbá vahou akvárka,ale vzduchem,kterej vytlačí? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 10:25 R Muž ctibum [6923] Re: LeRi
Skoro bych řekl, že v tom to nebude. Jestli to chápu dobře, stlačené to má na stranách, tzn. vpravo a vlevo. I kdyby to bylo unikajícím vzduchem, což si nemyslím, přední a zadní strana karimatky je "volná"a vzduch by mohl jít tudy... Hledal bych problém jinde, zhruba tam, co psal Wanderer...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2018 10:00 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: LeRi
smich
dlouho jsem se tak nepobavil. jako vtip parádní. Pokud tvá odpověď byla myšlena vážně a potvrdis teorii ať udela malou dírku ve středu prohnute desky i karinatce aby vzduchová bublina utekla půjdu dokolen smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 09:55 Angus68 Re: HugoStiglitz
Dal jsem pod 6ti set litrovou nádrž obyčejnou aluclonu na přední sklo aut ;-) V zimě i zateplí dno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 09:44 Muž LeRi [315] Re: HugoStiglitz
Karimatka je plná vzduchu , hrana akvária se do karimatky zařízla ochotně jelikož tam z karimatky vzduch unik ,tím se uzavřel jediný prostor kterým mohl uniknout další vzduch z celé plochy karimatky a dno akvária tuhle jakousi bublinu tlačí do desky která se naštěstí má kam prohnout. 100x lepší je hladká ,rovná a pevná deska než tyhle měkké podložky! ps: někteří výrobci akvárií tyhle měkké podložky zakazují používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 08:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: HugoStiglitz
Na desku působí tzv. spojité zatížení, které způsobuje akvárium svojí vahou. Uprostřed desky je tak největší ohybový moment a tudíž i největší průhyb. Ten ti právě ta karimatka vyrovnává. To jak velký ten průhyb je, záleží na konstrukci, nevím jak to máš s tou deskou a rámem udělané, rozhodně uprostřed je to namáhání konstrukce největší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 20:01 HugoStiglitz
Asi neni normální ze se mi u me / pod moji 240tkou zmackla karimatka jen na krajich akva a to tak ze z původní tloustky karimatky 5mm jsou jen 2mm pricem uprostřed je karimarka takřka nestlacena.. ?? Deska pod akvariem se zda byt v prostred prohla ale lezi na ocelovem ramu ktery prohnuty není. Jak muze byt deska z drevotrisky prohnuta, kdyz prave na prostředek dle stavu karimatky nepůsobí takrka zadny tlak ?? Hmm ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2016 21:26 Muž janesik1xjakep [63] Re: Belisana
Mám podobně ( s přesahy - polystyren mám krátký) vyřešené už delší dobu, a nejsou s tím žádné problémy ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2016 11:10 Muž koyack [87] Re: Belisana
To bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 10:04 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Belisana
Deska to řeší s přehledem. Pokud to tedy ta skříňka unese :-), ale vypadá že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 09:28 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, vracím se k debatě k mé skříňce, která se rozvinula viz níže (1. a 2.1.2015). To malé akvárko z ní jsem dala pryč na originál stojan od Diversy s tím, že zatím nic nového zakládat nebudu. V poslední době mi to ale opět nedalo a domluvila jsem si zpevnění skříňky u stolaře. Vymění zadní stěnu za pevnou desku a dole přidá soklík na boční okraje před nožky a ještě i uprostřed. Doufám, že to je dostačující?
Začala jsem vybírat, jaké akvárko bych tam dala a líbí se mi Juvel 180. Je tady ale menší zádrhel a důvod proč sem píši další dotaz. Horní deska skříňky má rozměry 97 x 40 cm, akvárko má ale 101 x 41 cm.
Vyřeší tento problém přidání desky nahoru na tu původní, která by měla shodné rozměry jako akvárko, takže by trochu přesahovala tu původní desku? Spoléhala jsem na to, že bude váha akvárka hlavně na těch bocích, když to bude od kraje ke kraji, tak nevím, jestli by nevadilo, že by bylo akvárko větší? Nebo si mám raději nechat udělat na míru těch 97x40 cm?
Díky předem na názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 16:12 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Belisana
Domluvit se s truhlářem, vem skříňku, odvez mu ji a on ti ji zpevní. Pokud tam chceš nechat šupliky, tak tam budeš mít šuplíky, pokud tam chceš dvířka, budou tam dvířka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 16:01 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Legioix
Taky si myslím že to masiv není, kdyby byl, tak pod tím akvem by se prohnout neměl. Alespoň ne tolik.
Ale otázka nezněla z čeho je komoda, ale jak ji zpevnit?
;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2015 11:26 Muž Legioix [574] Re: Belisana
Belisana napsala: no právě, je to z masivu..
Masív to už od pohledu není. Je to laminovaná a nebo dýhovaná dřevotřísková deska (DTD).

www.google.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7617-prohnuta-skrinka?od=51