Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prohnutá skříňka

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Prohnutá skříňka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2015 11:26 Muž Legioix [574] Re: Belisana
Belisana napsala: no právě, je to z masivu..
Masív to už od pohledu není. Je to laminovaná a nebo dýhovaná dřevotřísková deska (DTD).

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 11:14 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: pendergast
Pokud chceš zanechat prostor a je v plánu i exter. filtr.
Investici se nevyhneš(každá sranda něco stojí) ;-)
Tak za mě:
Šuplíky pryč, na střed přidat 2 nožky, do prostřed vzpěru(rozděleno na půl, jednu půlku nechat na filtr do druhé poličky), možná vyměnit vrchní desku(?).
= 2 x nožky
1 x vzpěra
2 x dvířka + kování
(?) vrchní deska

=
prostor zachován, nachystáno na exter. filtr, bytelnost (nosnost) VELKÁ.
X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 10:37 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Bellisana
Jak je vidět, tak udrží. Otázkou je, jak dlouho to vydrží akvarko, respektive dno a spoje. Rychlá pomoc - odmontuj nožky at se snizi bodové zatizeni, ktere se prenási do horni desky.
Horni desku zdvojit. Hornbach atd. lamino deska s ABS hranou tl.min.18mm (vic je lip).Staci polozit, pod akva podložku (treba kousek jekoru). Idealne jeste uprostred vyztuzit kolmo lamino deskou, ale to by museli pryc supliky, delat dvoje dvirka a nejakou policku a to uz ti stolari za tty prachy spichnou jednoduchy stojan presne pod akva
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 10:31 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Burik
no právě, je to z masivu.. a o úložný prostor přijít nechci, neměla bych kam dávat věci. Na druhé straně taky nevím, jak nebo spíš kam s technikou. Musím vše pořádně promyslet. No nápadů je tu spousta, moc všem děkuji, nějak to už musím pořešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 10:27 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Belisana
Já bych doporučil nechat si udělat skříňku novou ve stejném designu jako ostatní nábytek nejen z toho důvodu, že bude dimenzovaná pro udržení 200 l akvária ale že by měla být i praktičtější.

U 200 litrů je už dobré mít externí filtr a ten jednak do šuplíku nenarveš a pak potřebuješ někudy vést hadice - skrz zadní stěnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 10:25 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Belisana
Jak napsal deck:Truhlář to celé rozebere a zpevní uvnitř. Dá pevné záda a pořádně pro šroubuje. Žádná věda

Ještě pokud je místo za těmi šuplíky, tak to zpevní ze vnitř vzpěrami(buk-5x2-3cm), ty nožky by jsem dal úplně na kraje + 2 přidal na střed , nebo to obehnal dokola soklíkem(jak už bylo taky řečeno).
Klidně může přidat (zdvojit horní desku-podstavu)-(bude jako vzpěra a zároveň pomůže vyrovnat tu prohlou vrchní desku). To samé může dát dole pod podstavu(jako mezi nožky-nožky k tomu přitáhne).A bočnice k příčkám může přitáhnout plechem do pravého úhlu(kupuje se to myslím že v železářství), stojí to pár korun.
Jak bylo řečeno šikovný truhlář to musí umět zpevnit, tak aby to nešlo ani vidět.

Nebo ještě jeden nápad? Nejjednodušší asi nejlevnější a asi nejrychlejší. Nacpat to plné polystyrénem-styrodur(úplně do mrtě) a zalepit ať se nedá ani otevřít.
Nevýhoda- méně úložného prostoru
Výhoda- to by mělo udržet cokoliv.

Ber to jen jako nápady ne že to tak musí být
;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 10:23 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Belisana
No jo,ale to je koukám nějaký masiv,to je jasné,že je to drahé.

Já si nechal udělat z lamina 100x60x70 výška dvojité desky nahoře,různé průřezy na kabely,stavitelné nožičky,uvnitř podélné výztuhy a dal jsem za to 2500Kč..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 10:23 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: TRULY
aha, to by možná bylo docela reálný, plus dole vyměnit nožičky za sokl přes celý a nahoře desku... to by pak to nový 200 l akvárko mohlo udržet.. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2015 10:19 Muž TRULY [164] Re: Belisana
Fotka k příspěvku Nech ti to spraví takto. Je to možne spraviť určite. Stred ti vystuži od vrchu smerom dole a tie sufliky nejako zbucha hadam, ak ich da na polovicu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 10:10 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Burik
No tomu jsem se chtěla vyhnout, nová skříňka přijde dost draho, na to velké akva co mám v prezentaci, jsem si ji taky nechala dělat novou, tam to ale bylo nutné, to už má pořádnou váhu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 10:08 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: TRULY
Prohnuté to je, už nějakou dobu, proto to chci vyměnit a zároveň toho využít a dát akva větší, přes celou skříňku, proto jsem sem ten příspěvek dávala. No budu se do toho muset pustit dříve než jsem plánovala, každopádně povolám truhláře a poradím se jak to zpevnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 10:08 Muž Burik [727] - AquascapingRe: TRULY
Taky se mi zdá ta horní deska prohnutá.Určitě zpevnit,jak už bylo razeno.Nebo nechat vyrobit novou skříň stejného designu,ale pořádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 10:06 Muž TRULY [164] Re: Bellisana
Fotka k příspěvku Podľa mna to je prehnute. A tá výstuha ktoru fotíš je len predeľovacia priečka medzi dvoma šuflíkmi. ODfotť aj vytiahnutý stredný šuflík, lebo mam pocit že tá doska v strede ako píšem nejde až po zem ale len medzi dvoma šuflikami. Najskor by som tam dal na vrch jednu dosku určite min. 1.8 alebo aj 2.8 nech môžeš kludne spať. Ja som tiež mal hrozu so svojeho, vyvažoval som, sedel som na nej 10 minut a to mam 95kg či sa nejako neprehýba :-D

PS: nech ti niekto premeria výšku tak ako som ti to znázornil na foto. Taký možno 1,2mm by možno ušlo ale ak to máš 3,4,5 a viac, tak to podla mna dobre nieje. Zmeraj si stranu kde je pevný základ a potom ten stred. Ináč myslím si že stolar by ti z toho v pohode spravil dobru skrin. Stred by vystužil až po spodok a tie sufliky v strede a dole by rozrezal na polovicu a spravil z nich po 2 kusy na jeden rad, ak sa chápeme
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 09:35 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: garggi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku no nevím, jestli je z toho poznat víc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 09:28 Muž JaM [1] Re: Bellisana
určitě by to vyztužit chtělo. Pokud by tam mělo zůstat stávající, tak bych tam dal minimálně nahoru nějakou desku. Ale obdivuju tvou odvážnost. Já měl v počátku hrůzu i ze stolku pod akva jestli to unese...ono to je pěkných pár kil :-D ale skříňku mám na větší akva, tak mě to přešlo. Jak píší ostatní. Výstuha by neškodila. Je potřeba váhu rozložit...Osobně bych asi nevěřil ani ničemu co je na nožičkách. Je lepší když se to rozloží po ploše, je to stabilnější.
Tyhle komody nejsou stavěný na takovou zátěž..To je vážně lepší se třeba podívat někde v obchodě jak jsou ty stolky pod akva dělaný. Sami o sobě stojí dost peněz, ale když se inspiruješ, není problém nechat si nařezat desky a doma jen smontovat, potom to vyjde na polovinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 09:03 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Belisana
Zkus tu komodu vyfotit nějak lépe nasvícenou a otevřenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 08:54 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: radim
Ty jsi mě vyděsil coze abych pravdu řekla, mně to tak moc nepřišlo a nějak zvlášť jsem to neregistrovala stydim , upozornil mě na to truhlář, který tu v létě dělal obložení dveří, ten to hold má v oku, co je a není rovně smich. No dožívá tam pár teter a neonek, tak jsem na to nespěchala, ale budu na tom teda muset zapracovat dřív...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 00:57 radim Re: Belisana
Mám doma podobnou skříňku zpevněnou vpředu a vzadu kovovými jekly (takové 2 obrácené účka). Něco podobné jak má namysli Imaginarny...
Navenek není nic vidět, ale jak to udělat s těmi šuplíky netuším...ty tam u mě nejsou. No nejsem truhlář... To prohnutí jde vidět i z fotky, ne že né ;-) jediná tvoje záchrana doteď byla, že je skříňka udělaná tak, že stojí (boky) na spodní desce, jinak by to už bylo nazemi i s tím akva co tam je na fotce :-O Divím se, že jsi už dřív nezasáhla. To prohnutí by mě dohnalo minimálně k desce přes celou skříňku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 00:06 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: DrChila
bohužel šuplíky se zkřivily postupně, původně byly rovně :) , a je to nahoře fakt mírně prohnuté, na fotce to vidět není. Mám tam to akvárko přes 4 roky, takže čas zapracoval...
Já vím, že ta skříňka nebyla dělaná na akvárko :) ale když jsem si ji tam postavila, tak mi to přišlo nahoře takové prázdné :-D a napadlo mě si po letech udělat zas akvárko, skříňka vypadala dost bytelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 00:05 Imaginarny Re: Belisana
Sokel z hranola boky + zadok a zadnu stenu( prepdokladam , ze je z tvrdenej papierovej dosky - sololit ) vymenit za dosku alebo preglejku o hrubke aspon 0,5 cm aby sa to nerozislo ako uz spominal kolega garggi . 200 litrov v pohode udrží . Ja by som sa toho nebal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2015 23:58 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Belisana
Truhlář to celé rozebere a spevní uvnitř. Dá pevné záda a pořádně prošroubuje. Žádná věda tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:55 Muž DrChila [243] Re: Belisana
technická otázka měřila jsi to já jen jestli nemáš jen křivé šuplíky :-D
železo udrží všechno dole sokl nepomůže pokud nemáš vzpěru uprostřed ze dřeva tak to prd pomůže.
uprostřed buď tu rozpěru a nebo celý dokola objet železem aby to drželo železo né dřevo nebo spíš papundekl to je skříňka na okrasu a né na zátěž. Jo a ty 2 nožky přidělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:54 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Legioix
To jsi mě nepotěšil :-( no každopádně to proberu s truhláři, zkusím ty, co dělají pro Sklorex, mají s tím bohaté zkušenosti. Každopádně děkuji všem za rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:50 Muž Legioix [574] Re: Belisana
Tak to bych podle těch fotek nepokoušel vůbec. Ty nožky nejsou ani na okrajích skřínky a celé to podle fotek drží jen pár bočních kolíků v DTD desce. Měl bych z toho špatnej pocit už s tímto akváriem.
Přes ty šuplíky stejně nepůjde dát středová výztuha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:44 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: garggi
Fotka k příspěvku Celé to vypadá takto (fotka není moc kvalitní, fotila jsem to teď potmě)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:38 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: deck
Jinak souhlas s deck:Šikovný truhlář si s tím poradí jako prd
Vyhodí šuplíky a na ty předky namontuje panty(šuplíky jsem neviděl, ale většinou se dělají stejně). :)

Každopádně by jsem to nezadal prvnímu kdo se nabídne. Nechal by jsem to na cenit alespoň u 2-3 truhlářů. Jinak by to mohlo stát třeba jak nová skříňka(komoda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:37 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: DrChila
jinak z boku do toho bouchnout nejde, hned vedle ní jsou totiž z každé strany skříně, je tam jen malá mezera. Takže jen zajistit, aby se to nerozjelo, jestli by tedy stačilo udělat dole ten sokl po celém obvodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:33 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Imaginarny
Přesně to jsem si myslela i já, ale nejsem samozřejmě odborník, že je problém v menším akva než je skříňka, proto jsem to tak podrobně psala a mohlo by tomu pomoct dát ji od kraje po okraj + vyřešit nožky, buď je dát pryč, nebo spíš dát sokl po celém obvodu, aby nebyla moc nízko. Taková úprava by pak byla i cenově reálná (u druhého akva mi totiž přestavba skříňky docela zvýšila rozpočet, to už bych moc nechtěla)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:29 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Imaginarny
V tom případě by byla celá váha jen na bočnicích, v tom případě by jsem dal (nahoru, střed a dole) hranoly ze zadu ať ty bočnice dobře drží ve stejné vzdálenosti nemělo, ale(mohlo) by se to rozjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:29 Muž DrChila [243] Re: Belisana
tak to bude ideální to zpevnění. BuĎ jen u prostřed a nebo i kolem celé skříňky a zajistíš tím velkou stabilitu že i když do toho někdo bouchne z boku že se to nerozjede.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2015 23:20 Imaginarny Re: Belisana
Nechapem preco riesite spevnenie stredu skrinky ? prehnuta doska je z mensieho rozmeru stareho akva a pokial na to pojde od kraja po kraj rozmer akva, ktore je defacto samonosne, tak je podla mna uplne zbytocne taketo obstrukcie spevnovania stredu .
Vsimol som si z druhej foto, ze nohy pod skrinkou nie su od kraja. Tu by som videl problem nosnosti a pod nosne bocne steny skrinky by som dorobil z hranola nohy po celej dlzke hlbky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:14 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: DrChila
Díky za nákresy, zkusím to zkonzultovat, skříňku určitě měnit nechci, je součástí celého kompletu.. jen nějak vymyslet to zpevnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:10 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Belisana
Všechno jde a s šuplíkama problém nebude ano Šikovnej truhlář si s tím poradí jako prd X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:07 Muž DrChila [243] Re: Belisana
Fotka k příspěvku Nech si udělat příčku z nějakého dřeva upřostřed. Technicky vzato to může být i železo a doprostřed skříňky dej další 2 nohy a pokud se bojíš o skříňku a chceš jít fakt použít nech si jí vystužit železem ze svařených jeklů. Skříňka tak zbytelní a můžeš na ní postavit i tank.
obě 2 varianty máš nakreslené to modré je výstuž železo či dřevo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:05 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: garggi
O zpevnění jsem taky uvažovala, vyřešilo by to i ten "nekonfekční" :) rozměr 97x40 a akva mohlo by to mít běžných 100x40, takže by se nemuselo dělat na míru. Posílit nožky by nejspíš taky šlo. To by asi nestačilo, že? S těmi šuplíky by to totiž bylo horší, ty by změnit nejspíš nešlo.
Já vím, je to už velká váha, no nechám to ještě a zkusím nakontaktovat nějakého stolaře. Nespěchám na to. Ke druhému AQ mi přestavovali celou skříňku a přišlo to dost draho, tam už ale šlo o pořádnou váhu, tak to muselo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 22:43 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Belisana
Co to dát nějakému šikovnému truhláři, ať ji zpevní. . ?
Na horu uříznout lamino desku i s olepením hran klidně i trošičku větší (tím by se dalo akva pořídit třeba i větší-max třeba3-5cm na každé straně) pokud to okolní rozměr dovolí.
Šuplíky předělat na skříňky. Přes střed to zpevnit celou vzpěrou nebo jen sloupkem uprostřed(5x5-?) a ty nožky třeba odstranit nebo do prostřed 2 přidat, tím by se ta váha zase lépe rozložila?
hmm ;-)
Bez úpravy nebo výměny skříňky by jsem tu dvoustovku nepokoušel, je to přeci dost vody.
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 22:19 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Legioix
hm toho jsem se obávala :-( , jde totiž o skříňku, která je ve stejném designu jako ostatní nábytek, musela by se přestavět a do toho se mi už nechce investovat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2015 22:07 Muž Legioix [574] Re: Belisana
Asi bych to neriskoval a pokud bych kupoval nové akvárko, tak rovnou i se skřínkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 22:04 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky – prohýbání skříňky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mohli byste mi prosím někdo poradit? Mám 110-litrové AQ s vypouklou přední částí, o délce 80 cm, hloubce na bocích 27 cm a uprostřed 38 cm. Je položené na skříňce o rozměrech 97 x 40 cm. Akvárko tam mám od srpna 2010. Skříňka vypadá dost pevná, uprostřed se ale už nějakou dobu mírně prohýbá - snad je to vidět z fotky (šuplíky jdou mírně od sebe). Uvažuji toto AQ zrušit a pořídit jiné, které by bylo přesně v rozměrech skříňky, takže by se váha přenesla na její okraje. Skříňka stojí na nožkách 4,5x10 cm (viz foto). Nejsem si ale jistá, jestli by tu váhu skříňka unesla? Akva by mělo obsah 194 l.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2011 13:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ingič
Budiz Ti pro priste poucenim, ze skrinka majici trvale snaset takove zatizeni i s nejakou rezervou, musi take odolat poskakovani stokiloveho chlapa na miste budouciho akvaria. Neni-li pak k dispozici 100kg chlap, nevadi, staci skakat vic (a nekteri naopak min smich ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 13:36 Ingič Re: Ignič
Tak vyřešeno, dopustil sem vodu a žádné dramatické scény se nedočkal, zatím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 12:17 Ingič Re: KarelPavel
No láká mě tam dolít těch 20 litrů a koukat, co se stane, ale ale při představě katastrofického scénáře..horní zásuvka by už asi nešla otevřít, ale mám spíš o akva, aby nebylo vprostřed namáhané - ve vzduchu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 12:06 Muž karelpavel [18] Re: Ingič
Jelikož je vrchní deska stávající skříňky pod akvem přes boky, tak se ničeho bát nemusíš,to lamino to vydrží ( taky musí být dobrý spoj mezi bokem a vrchní deskou! - vrutama/kolíky/a jiné spoj materiály )
Asi bych to vůbec neřešil ( 1/2mm nic na takové délce neznamenají )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 11:58 Muž fido16 [631] Re: Ingič
A pokud chceš mít větší klid tak je zezadu něčím vyztuž. Já mám zezadu přes celou délku a šířku uřízlou desku z dřevotřísky za 80 korun v obi. A ještě dovnitř skřínky jsem dal L profily do rohu 2 nalevo 2 napravo. A nahoře mám ještě 28 mm kuchyňskou desku :-). A pohoda průhyb žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 11:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Ingič
Nech si uříznout desku třeba v Bauhausu na míru přez obě skříňky, a na to stejně velký polystyren cca 2 cm tlustý a máš po starostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 11:05 Ingič – Vydrží skříňka ještě 20kg???
Fotka k příspěvku Poraďte prosím, co udělat s touto skříňkou. Zakládám nové 86L akva, čistý objem tak 70, ale hmotnost asi 100kg..chybí dopustit cca 20L vody, ale už teď je horní deska skříňky asi o 1-2mm prohnutá, také po stranách asi o 1mm..tzn. akva už těď je vprostřed v luftu. Pomohla by deska pod kuchyňskou linku přes obě skříňky s tím, že bych pak akva dal doprostřed? s prohnutím horní desky asi jo, ale nevím esi by se váha dostatečně rozložila a skříňky neměly pořád problém po stranách.. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 10:17 vlastik Re: Masoxik
Ten silikon spoj ničemu nevadí ,já ho mám u 340cítky taky už 10let ,neboj nic se neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 01:34 Masoxik – Problem s akva pri plneni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim nekoho o radu.

plnim vypoukle akvarium lezici na skrince z masivu. akvarium ma 240l. 120x40x50.
Skrinku jsem vystuzil na dvou mistech pod akvariem a zaroven opatril jeste dvema nohami.
Deska pod akvariem se ale prohla asi o 1/4mm pri naplneni akva na 80%. pod akva je 1cm tlusty polystyren. rikal jsem si ze 1/4mm prohnuti desky je v mezich normy a polystyren to hrave vyrovna, ale co me prekvapilo, tak na silikonu uprostred celni steny se mi objevila bila smouha. ted poradte je to problem? nebo se nemusim strachovat.

Prikladam foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 22:10 pansuu Re: jira80
jira80 napsal:Je to už celkem starý akva a trošku se to slepení už drolí... Tady zřejmě není co řešit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:26 Muž filipsi [1295] Re: jira80
Jak uz yirka psal, saknuti urcite primarne nebude prohnutim. Prohnuti tomu pouze mohlo pomoci, ale pokud by spoj byl v poradku, nic takoveho se stat nemuze. A to ani kdyby pod nim podlozka nebyla (ale to nikdo neberte jako doporuceni podlozku nepouzivat, je to dulezita vec, hlavne proti moznym lokalnim problemum, vystouply suk, kaminecek ....).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4759x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7617-prohnuta-skrinka?od=101