Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prohnutá skříňka

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Prohnutá skříňka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 16:02 jira80 Re: filipsi
No tak já se tomu taky nedivím. Když jsem něco scháněl pod akva tak mi to přišlo docela dobrý, hlavně potom co jsem viděl ty všelijaký lamino a dřevotřískový, který se prohýbali už od pohledu . Jen ted nevím co stím. Myslíte, že to sáknutí je způsobený tím prohnutím. Je to už celkem starý akva a trošku se to slepení už drolí tak nevím jestli mám koupit nový, abych nedopadl podobně nebo ještě hůř. Myslel jsem, že bych koupil se s plastovou mříškou ve dně a pod to ještě 2 cm polystyren nebo ještě dřevotřískovou desku. Jen nevím jestli to prohnutí nebude pokračovat. Jiné místo na akvarium bohužel nemám a to skřínku která je narvaná nejruznějšíma věcma bohužel taky potřebuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 15:46 Muž filipsi [1295] Re: Yirka
To ja se vubec nedivim. Predstav si, ze si na tu desku uprostred sednes, a nema zespodu ram, je uchycena pouze na krajich. Myslim, ze se o ty dva mm prohne hned, natozpak casem. Ale nestiham (nechce se mi) to ted spocitat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 15:35 jira80 Re: Yirka
Horní deska je přes boky. Je ale uchycena jen na tech bokách což je asi ten problém. V zadu je jen dřevotříska pod deskou je ještě rám na horní rodělené šuple. Prohnutí je už znát při otevírání vrchních šuplat a při jejich zavírání je potřeba jemně zatlačit směrem dolu. Nevím jestli by nebylo lepší koupit větší akvarium s dýlkou 80 cm a by se to více rozložilo na tu desku a nebylo to tak v prostřed jako to je ted. Podle mě by to ta skřínka měla vydržet, jen nevím co to akva : )

Edit: Je to takováto komoda myslím že je smrková www.nabyteksenov.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 14:18 Muž Yirka [9126] Re: jira80
To mi moc rozum nebere, že by 60l AQ prohlo 3cm fošnu z masivu. Jak je horní deska připojena na boky komody? Je na nich nebo mezi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 12:33 Muž capko [40] Re: jira
Pokiaľ viem,tak sa pod AQ dáva drevotrieska a polystyrén na vyrovnanie aj malinkých nerovností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 11:44 jira80 Re: Yirka
Jako podložku jsem měl na sobě dvě karimatky. Na rozích je vidět, jak je akvarium zatlačeno v karimatce. Ta komoda vystužit nejde. Je 4 šuplíková, 3 jsou po cýlý šířce a horní je rodelěn na dva takže žádná podpěra tam nejde dát. Při koupi mi přišla pevná až dost verchí deska je 3cm a bočnice 2,5 cm. Problém asi bude taky v tom že akvarium má délku 60 cm a komoda je klasická 90. Akvarium je v prostřed takže proto se to asi prohnulo.
Akvarium mám starší, je už dost poškrábaný a krit je taky nevyhovující. Tak jsem myslel, že koupím nějakej set dole s mřížkou a ještě to podložím 2cm polystirenem. Ta deska by neměla přeci povolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 09:10 Muž Jva [6] Re: jira80
Prohnutou desku vůbec neřeš, i podstatně větší akvária běžně stojí pouze na hranách. Rozřezání a znovu slepení akva u sklenáře cca 200kč, nové 60l akva cca 600kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 08:27 Muž Yirka [9126] Re: jira80
Nemyslím si, že důvodem prosaku by byla prohnutá deska podstavce-komody. Nicméně 60l AQ by měl opravdu dobrý masiv vydržet. (Určitě by se měl prohnout méně než normální dřevotříska o stejné síle). Jakou podložku jsi tam měl doposavad. 2mm průhyb musí srovnat polystyren do 1cm tloušťky naprosto bez problémů. Spousta mnohem větších nádrží leží pouze na rámech s volným dnem a také to snáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 07:46 Muž Radek [3] Re: jira80
Slzící akvárium bych neriskoval a hned odstavil.
Plocha by šla vyrovnat samoniveleční hmotou (používá se ve stavebnictví) anebo řídkým epoxidem nalitým na místě do rámečku odpovídajících rozměrů. I když jejich povrch není dokonale hladký, je zcela jistě vodorovný a drobné nerovnosti odstraní standardní "karimatka".
K polystyrenu - U pěnového tenká vrstva nepohltí to prohnutí, u tlustého bych se bál jeho zborcení (nepředvídatelného praskání atd.) vahou akvária. Depron a podobné druhy hutného polystyrenu by zkopírovaly prohnutí podkladu.
A samozřejmě zvaž nosnost komody vzhledem ke hmotnosti akvária. Masiv má dobré vlastnosti, ale pracuje výrazně víc než dřevotříska a prohýbá se vlivem tepla i vlhkosti. BTW: Což takhle 4cm dřevotřískovou desku navrch komody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 07:38 Muž vena [52] Re: jira80
Když teče tak to řešit musíš.... Možná bude stačit vymáznout rohy, teď jsem to dělal u jedné minimálně 18 leté 30 l, která mi začala propouštět. Drobný dotaz, tys teď pod akva neměl žádnou podložku? Co se týká té komody zkus dovnitř dát nějakou podpěru jestli to jde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 01:31 jira80 – Problém s nerovnou plochou pod akvariem
Bohužel jsem zjistil, že mi teče akvarium. U přední hrani je vidět odkapávající voda ze spoje. Taky jsem zjistil, že komoda z masivu na který akvarium 60l stojí, má horní desku prohnutou. Přiložil jsem vodováhu a prostředek vodováhy je tak 2 mm ve vzduchu oba konce sedí na desce. Předpokládám, že je to důvod toho tekoucího akvaria. Ta komoda byla celkem drahá a kupoval jsem ji právě kvůli tomu, že je z masivu a doufal že vydrží. Ted by mě zajímalo,jestli bude bezpečné mít na ni akvarium. Rozhodl jsem se koupit nové akvarium s plastovým rámečkem na dně a podložit ho ještě 2cm polystyrenem. Podle mě by ten polystyren měl eliminovat to prohnutí a ještě ten rámeček ve dně to podpořit. Myslíte, že to takhle bude fungovat ? Za názor budu rád a hlavně abych nedával zbytečně peníze za nové akvarium a to mi pak zase teklo. Možná je to jen tím že akvarium je 10 let staré a lepeno známím. Na tomto místě stálo 3 roky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 20:18 Muž filipsi [1295] Re: Yana
Proc? Ma za ukol jen pokryt drobne nerovnosti, aby akva nikde nebylo namahane bodove (zrnko pisku, kousicek neceho, cojavim, trochu vystouply suk o nejakou tu desetinu mm ...). Zvladne to i tenci material. V nicem jinem nepomuze, tu prenasenou vahu nesnizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 20:15 Yana Re: Yirka
Hmm, ale jedna 12mm karimatka bude asi malo pod dokopi 500kil, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 19:57 Muž Yirka [9126] Re: Yana
Já bych ho zrušil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 19:53 Yana Re: Yirka
Takze som kupila 12mm tesco karimatku, vyzera byt super, a ten polystyren je fakt na h...., bolo to z 2 dosiek a jedna nenapadne hrubsia a tuhsia nez druha. takze teraz chcem medzi to supnut tu kurimatku a neviem ci nemam ten polystyren uplne vyhodit ked je taky "roznorody"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 17:50 Muž Yirka [9126] Re: Yana
Já mám podložku z mirelonu a bezva, vzhledem k tloušťce 6mm mám slepené dvě na sobě. Pokud tu podložku budeš opravdu vyměňovat tak zkus vyrovnat stojan do roviny podložením nožek.
filipsi správně píše, že nekonzistence stavebněizolačního polystyrenu může způsobovat při zatížení zmíněný problém. Když tedy už silnější polystyren, tak by to chtělo ten hutněný (neznám správný odborný název, ale exisituje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 15:46 Muž filipsi [1295] Re: Yana
Fotka situace (ne akva ve vzduchu, ale konstrukce stojanu a jak na tom akva stoji) by pomohla. Jinak si opravdu nedokazu predstavit, pokud stojan/skrinka neni prohnuta (treba do vrtule), jak by mohla byt pulka ve vzduchu. At bude podlaha i skrinka sikmo jakkoli, stale bude akva stat celou plochou.
Vypusteni a nalezeni problemu se mi take zda jako jedine reseni.
Co tam das za podlozku potom, az to bude rovne, je jedno, mirelon nebo karimatku, oboji poslouzi dobre.
Vlastne - ted to ctu dukladne - muze to zpusobovat odlisna hustota (pevnost) 4cm polystyrenove desky na jedne strane (hodne obvykla zalezitost, takrka vzdy je u vetsich desek na jedne strane hustsi, a casto opravdu o hodne), takze je nakonec plocha, na ktere akva stoji, prohnuta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 13:24 Yana Re: Yirka
No takze to idem rozobrat. Potrebujem poradit, aku podlozku dat medzi akva a polystyren? Mam tam dat mirelon? Karimatka je sice pekna vec, ale sirky 60cm sa asi nerobia, a stacilo ze som rezala 10 cm pasiky z polystyrenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 20:43 Muž Yirka [9126] Re: Rado
Zdroj: www.akvarijni.cz/…
Ono především záleží na výšce nádrže. Bavil jsem se na toto téma několikrát se sklenářem před zadáním lepení mé 200ky vysoké 70cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 20:35 Muž Rado [4] Re: Yirka
Pokud ti chlapík v akvaristice řekl, že na AQ těchto rozměrů by bylo OK i sklo tloušťky 8mm tak bych o jeho kvalitách pochyboval. 10mm je na rozměry tvé nádrže minimum. Nestrašte ma! coze Máme v obývačke akvárium 375l (150x50x50cm) z 8mm skla už možno viac ako 7 rokov - robila to firma ešte predch. majiteľovi bytu. Tiež som mal z informácií z webu dojem, že pre tieto rozmery sa ako minimum udávalo 8mm?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:48 Yana Re: DonJuanKarlos
Skusali sme ho nadvihnut autozdvihakom, ale akurat co sa stalo, je ze sa posunul dozadu ale s tou medzerou sa aj po nadvihnuti nic nestalo. Aj ja som si myslela ze to nadvihneme a polozime a je to vybavene. Kedze toto nepomohlo, vlozila som do toho volneho priestoru papierove vykresy pokial sa dalo. Takze teraz je uz ta plocha mensia, a do takej malickej cca 20cm dlhej a sirokej skarky uz vykres napchat nedokazem, je velmi makky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:47 Muž Yirka [9126] Re: Yana
Tu fotku jsem nemyslel kvůli tomu 1mm, ale hlavně kvůli způsobu připevnění desky. Nicméně si myslím, že nápad s vyrovnáním podložením není špatný. Dále bych, pokud je to ještě možné, snížil výšku podložky - 4cm jsou zbytečné a nebude to kdovíjak vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:31 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Yana
Co ten stojan nějak podložit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:30 Muž hanz [27] Re: Yana
Tak snad by se to mohlo podat po větší váze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:28 Yana Re: Yirka
Fotku by som dala ale ta nic nevyriesi, ten 1mm tam neuvidite. :( Stojan vo vodovahe je, ale podlaha neni, medzi zadnou a prednou stranou je to asi 2mm, co je nerovno, z prava do lava je to ok. Pod celym stojanom je este koberec... Proste su mezi akva a polystyrenom miesta, na ktore este akva netlaci. Samotna doska na ktorej je akva ma cez 30kg! A je ku zeleznej konstrukcii, ktora je o 2,5 cm mensia (z kazdej strany) ako samotne akva prichytena 4 samorezkami... Si myslim ze keby tam bolo daco poddajnejsie nez polystyren nebol by problem, ale ked ten cvok v akvaristike mi pod neho odporucal 2cm polystyren ako minimum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:28 Muž hanz [27] Re: Yana
A co podlaha? Je rovná? Zkusil bych změřit tu nelevitovanou stranu :-) , jestli je vodorovná k podlaze ;-) . Ona se ti totiž ta skřínka mohla zhoupnout k jedné straně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:23 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Yana
Nj ale 2/3 stále tlačí na polystyren a ten na desku. je to bud ve stojanu nebo desce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:19 Yana Re: DonJuanKarlos
No 1/3 ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:14 Muž Yirka [9126] Re: Yana
Asi by byla vhodná fotka, protože takhle to vypadá, že je špatná konstrukce stojanu. Je ten stojan ve vodováze? 4cm polystyrénu je trošku moc, pokud to nemáš jako tepelnou izolaci... Pokud ti chlapík v akvaristice řekl, že na AQ těchto rozměrů by bylo OK i sklo tloušťky 8mm tak bych o jeho kvalitách pochyboval. 10mm je na rozměry tvé nádrže minimum. Nádrž sice na desce nestojí, ale hmotnost se na ni přenáší a je pak pouze otázkoujak je deska v konstrukci upevněna-položena. Proto to foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:13 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Yana
Yana napsala:Preco by sa mala prehnut doska, ked na nej akvarko vobec nestoji? Akva ti levituje/vznáší se? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 19:09 Yana Re: Yirka
Nie doska sa neprehyba, to nehrozi, akva je vycentrovane na strede stojanu. Ono to je take od polozenia prazdneho akva na stojan, iba zadok trosku sadol... Preco by sa mala prehnut doska, ked na nej akvarko vobec nestoji? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 18:52 Usine Re: Yana
Asi se ti prohýbá ta deska. Jekly by měly být pod hranou akvária ne před ní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 18:33 Yana – 1/3 akva vo vzduchu
Ahojte, zakladam 380L akva a mam mensi problem! Konstrukcia stolika pod akva je z jaklov, na nich je polozena 25mm MDF doska, na nej 4cm polystyren. Problem je v tom, ze po polozeni a naplneni 1/3 akva vodou, je prava tretina akvarka vo vzduchu nad polystyrenom 1-2mm. Co s tym? Sadne to pod vacsim tlakom? Nepraskne to? V sobotu nas vytopila pracka 40 litrov, des, toto si fakt neviem predstavit.
a este rozmery akva: 140x60 vyska 46, z 10mm skla, chlapik v akvaristike povedal ze by mohlo byt aj z 8mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 20:38 dráteník Re: Bob66
i když je deska prohnutá, tak akva na 100% nepraskne. Doma máme akvária chycený na stojanu jen na 2 místech (na takovejch platlích) a to pouze po bočních stranách. Ty nádrže jsou na stojanu poctivých 8 let a neteče ani jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 05:36 ferasusa Re: Bob66
Souhlas. Taky bych reklamoval. O rozložení nikde není řeč a výrobce musí počítat, že rozložení nebude všude stejné.Úpravu bych nechal až jako krajní možnost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 21:05 Štěpán Re: Ládíček
Co se do toho hrabat, je to v záruce tak ať si to opraví výrobce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 20:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Ládíček
Díky,zkusim to vystužit a dam tam ještě jednu desku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:57 Ládíček Re: voťa87
Reklamace není nutná... Měl jsem stejný problém, akvárium není rozmístěné stejnoměrně, jak bylo řečeno, tudíž jsem musel akva vypustit, vzít skříňku a namontovat do ní podpěru z desek. Cca 5 cm šířka. Zkus si to nějak vyztužit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:41 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Bob66
Co takhle reklamace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:04 Muž jdobry [13] Re: Bob66
Skříňka evidentně stavěná na více než 1/2 tuny zátěže rozzureny

Zátěž akvária pak není rozmístěna rovnoměrně a prasknutí je dost dobře možné.

Doporučil bych vyměnit desku za kuchyňskou a dovnitř skřínky dát mezi dvířka 21mm lamino na stojato a zajistit pod tu vzpěru opření o podlahu.

PS: doufám že zbytek setu nemá stejnou "kvalitu". Některé věci prodávat chce hodně drzosti a silný žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 20:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Prohnutá skříňka
Fotka k příspěvku Zdravim všechny,koupil jsem akvarijní komplet 450l a po napuštění se prohla deska viz foto :-O Mohl by mě někdo poradit jestli na to dát ještě jednu desku,nebo vzpěru doprostřed,nebo to nevadí,když je to originál skříňka k akvárium?Začínam po 15 letech tak budu rád když mě někdo poradí ;-)Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 10:02 Muž wayn [79] Re: vodník
Ano, když je to na postavené jen na krajích, ale musí to být na rovném a pevném, což se o této skříňce myslím říct nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:50 vodník Re: Petr2000
Vůbec to nevadí. Někdo to má postavené jen na krajích akvaria a je to ok,nic se s tím nestane. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:13 pansuu Re: petr 2000
Fotka k příspěvku Mám pod 50l akva taky komodu z Baumaxu a radši jsem navrh namontoval kuchyňskou desku, teď je to v pohodě palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 23:21 rolandmynar Re: petr 2000
Fotka k příspěvku Já jsem vyndal dorazy pro dvířka a vznikla tam cca 2cm mezerka a zvrchu dolu jsem dal před poličky tať cca 16mm silnou a 8cm širokou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 23:04 petr2000 Re: rolandmynar
Tak jsem to radši vykýbloval. dovnitř dám doprostřed nějaké podpěry (kus dřeva), to by snad mělo stačit, ne? Myslím že se to neprohnulo tíhou akvária, ale je to tak z výroby. Přece jenom to akva má jen tak 60 kg. Je to levná dřevotříska, tak se to dalo čekat, no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 23:01 rolandmynar Re: Petr2000
To musí být hrozný šmejd ta skříňka. Jestli má 50l AQ, tak bude dlouhé cca půl metru a že to přes polystyren tu skříňku prohne je divné, když je to akvárko přes celou délku. Já mám na podobné skříňce moje menší cca 100l, ale doprostřed jsem dal hned za dvířka vzpěru a drží jako hrom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 22:38 Muž wayn [79] Re: Chicko
Takže test se vyplatil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 22:26 Muž chicko [124] Re: Wayn
takhle sem testova skřínku v mojim pokoji a prask....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 22:17 Muž wayn [79] Re: Petr2000
No že je prostředek ve vzduchu nevadí (naopak by to bylo horší), ale stejně bych to dal jinam. Je tu riziko příčného pnutí, ale hlavně to poukazuje na kvalitu té komody. Až si vyhlídneš na co ji dáš, tak nejdřív na to sedni a pořádně se zakruť ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7617-prohnuta-skrinka?od=151