Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - podivné chování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Krevetky - podivné chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 20:45 camparinka Re: Komar1981
Mě se taky takhle krevetky "sluní" na listech, co jsou na hladině, záda nad vodou.. A neřekla bych, že jim něco chybí.. prostě rekreantky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 20:03 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Komar1981
U mne levá komora sakurky a tygři se drží na dně vpoho už 3 týdny, zatímco pravá komora s plovoucím lávovým šutrem všechny krystlky jen stěží slezou na dno a to jenom když chtějí něco zakousnout, pořád jsou buď v trsech ricie nebo na tom šutru u hladiny. Filtr a kyslík mají obě půlky stejný. Pokud nepadají jedna za druhou, tak bych bral za varování když by najednou změnily chování a namísto u dna se nalepily na hladinu nebo se prostě shlukly na jednom místě nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 19:31 Komar1981
Mam posledni dobou to same.
Veskere osazenstvo je nastehovane na listech valisnerie u hladiny a tam se jakoby sluni.
Problem s kyslikem nevim jestli mam. Celou noc vzduchuju, tak by problem byt nemel, ale test na obsah kysliku nemam. Je mozne, ze jim vadi zastineni dna treba prave tou valisnerkou??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 17:51 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: kikuška
To samé když sypu vločky, tak si je hrabou k sobě a ukusují přímo na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 15:32 Žena datura [104] Re: mlhov
ne, pokud se nesnaží aktivně opustit vodu, nemusíš se znepokojovat. a s kyslíkem to nemá vůbec co do činění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 14:09 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: mlhov
Ano, to vypadá jako nedostatek kyslíku, ale mohou hledat potravu zvlášť když jim dáváš vločky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2009 12:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: mlhov
moje krevetky, obzvláště v Mini1 to dělají taky. jsou vlezlé na Ricii nebo na listech co vzplívají na hladině tak, že jim lezou záda z vody. Doážou tak být celkem dlouho, ale nemůžu říct, že by bylo něco špatně, protože prosperují a hodně se množí. Spíš mě to připadá jako by se slunili pod žárovkou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 12:19 jose Re: mlhov
Asi kyslík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 12:07 GP Re: mlhov
nedostatek kysliku?
nebo se zivi povlakem na hladine...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 11:57 mlhov – krevetky se drzi u hladiny
Chtěl bych se zeptat, zda je něco v nepořádku, když se mi několik( asi 2-4) krevetek drží těsně pod hladinou. Předem děkuji za odpovědi
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 15:30 BUBO Re: klm007
no tak mám tam mladu samicu s neoplodnenými vajíčkami na chrbte a tie zvyšné su menšie nwm rozoznat pohlavie ;-) ale velmi zaujímavá reakcia palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 18:41 Muž klm007 [114] Re: BUBO
Pokud takhle plavou jen samci, tak se někde svékla samice, která je připravena na páření. Pokud tak ovšem plavou obě pohlaví, asi bude třeba větší pozornost akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 18:35 BUBO Re: FranzFritz
no može byt lebo teraz sa vo velkom zvliekajuu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 18:23 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: BUBO
U mně takhle blbnou při svlékání ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 18:20 BUBO – čudné krevetky
ahojte mam malu otázku ,moje krevetky neustále pobehuju po akváriu a to hlavne vo vrchnej časti ,akoby chceli ujstzapol som aj filter čo sa im nepáči :-O ,,, akvarko ma 20litrov mam tam 8 krevetiek red cherry :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 23:58 Kubis Re: agent007
Pravděpodobně to bude stresem z nového prostředí. Pokud jsem to tedy pochopil správně a donesl jste je dnes do nádrže. Je možné, že se vzpamatují, leč velké šance bych tomu nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 23:48 Muž agent007 [47]
Prosím poraďte!!! 4 krevetky black krystal leží na dně na boku, jde vidět že pohybují klepatkama, ale jinak nic. dnes byly dány do karanténní nádrže. Přes den v pohodě až teď. Mám s nimi v nádrži rostlinky: Misrosorium pteropus windelov (hnědovka), Ceratopteris siliquosa (rohatec jemnolistý), Cladophoru, Eichhornia crassipes (tokozelku). Nebo jen tak odpočívají?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 22:03 Muž Horác [3942] Re: Semtex
A ještě jedna fotečka samičky. Proč jde o samici, je doufám zřejmé z dosavadní diskuse :o)
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 22:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Horác
Ty jsou pekne zlute, ale co to potom nosi, ci komu coze
Zitra sem musim nahodit fotku, snad se nejaka povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 21:58 Muž Horác [3942] Re: Semtex
www.horacovoakvarium.cz/…
(Už jsem to sem někam dával, ale hodí se to zase. Jeden obrázek vydá za tisíc slov :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 21:29 Bexi Re: Marri
vyděl jsem cherry s tmavě zelenými vajíčkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 21:24 Marri Re: Semtex
A krevetky jsou red cherry jo? Nebo mají jinou barvu? Tmavé vajíčka mají palmaty, přírodní neocaridiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:43 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Dnes jsem pozoroval, ze se me dve krevetky svlekli a jedna znich ma pod zadeckem vajicka, ale jsou nejaky tmavy. Mam je teprve od patku a moc zkusennosti snima nemam a co sem videl fotky, tak ty vajicka tak tmave nebyli.... Ale je to Red Cherry, mozna to tak ma byt.
Co vy na to ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2009 12:01 Muž Sprachys [48] Re: FranzFritz
Krevetky se rozmnožují pomocí vajíček a vnějšího oplození. Samičkám se vytváří na žloutek bohatá vajíčka ve vaječnících, které se nacházejí na hřbetě za hlavou. Často jsou nápadná, nejčastěji jako bílá nebo nažloutlá skvrna, především u jedinců nebo druhů bez nebo se slabým zbarvením, které je jinak zakrývá. Vajíčka se zde formují přibližně měsíc v závislosti na řadě faktorů (druhu krevetky, teplotě vody, množství a kvalitě potravy, míře stresu apod.). Když dosáhnou vajíčka zralosti, tak se samička svleče a bezprostředně začne do vody uvolňovat feromony. Jedná se o chemickou signalizaci, která má za úkol upozornit samce na přítomnost receptivní (k páření ochotné) samičky a nalákat je k páření. Tento stav je často v akváriích velmi dobře pozorovatelný a nápadný. Samci nepřijímají potravu, ale rychle proplouvají nádrží a při střetu s jakoukoli jinou krevetkou čichově a hmatově testují, zdali se nejedná o receptivní samičku. Samičky jsou receptivní pouze několik málo hodin mezi svlečením a ztvrdnutím nového krunýře. V jinou dobu se samičky pářit nemohou. www.akvakrevetky.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 12:00 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Marri
Maji to krevetky nějak pomotané. Mi po akváriu plaší krásně rudé, veliké samičky. To vybledlí menší samečkové se snaží schovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2009 10:35 Muž motýlek [275] Re: 1Death
jo ... na tatínka a na maminku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 10:19 1Death Re: tagy22
mě krevetky pobíhají neustále, připadá mi to, že si hrají potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 09:52 Marri Re: FranzFritz
Je to přesně naopak. Samečci nahánějí samičky a ty se chudery snaží utéct-schovat se, po svleku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 09:40 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Snofrev
Mně to připadá, že shodí krunýř, počkají až jim ztvrdne nový a vyrazí na lov samečků smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 08:53 Muž Snofrev [54] Re: FranzFritz
a nedělají to náhodou těsně před shozením (svlečením) krunýře?
po svlečení je samečci oplodní a ony jsou schované v úkrytu, páč jsou nejvíce zranitelné a v té době si naskládají vajíčka mezi panožky, mezi tím jim stvrdne nový krunýř a pak zase vylézají
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 22:47 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: tagy22
Tohle dělají krevetky po odhození starého krunýře. Vždy začnou plašit po akvárku. Většinou nadržené samičky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 22:16 Žena pavliina [50] Re: tagy22
Samička je větší a poměrně intenzivněji červená a hlavně za hlavičkou má žlutý flíček, to jsou vajíčka ;-) , sameček je menší a méně červený - ale jsou i výjimky a i samci se dokáží začervenat. Jako hlavní rozpoznávající znak bych brala asi velikost a flíček (vajíčka) za hlavou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 22:11 tagy22 Re: Marri
a když už jsme u toho, ajk se rozpozná samec od samice u red cherry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:41 Bexi Re: tagy22
Moje krevetky plavaly jenom když se chystaly na páření ale od té doby co jsou sami tak občas běhají jen tak ale pravděpodobně se budou pářit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:35 Marri Re: brabenec
To je pěkná hovadina teda ne . Pro Tagy22 toto chování znamená, že se budou pářit-samečci lítají po akva jak diví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:09 tagy22 Re: brabenec
no plavou tedy hodně svižně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:02 brabenec Re: tagy22
To znamená,že se mají u tebe v akvárku moc dobře zkus nějakou prohnat a jestli bude skákat do zadu nebo svižně plavat vpřed tak je to ještě lepší X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:50 Muž Sid [6640] - RostlinyRe: tagy22
Asi to na ně přišlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:46 tagy22 – Pobíhání krevetek
Mám krevetky red cherry a dnešní den pořád pobíhají po akvárku. jsou cca 1,5 měsíce staré, velikosti kolem 2 cm. V akvárku 45*20*25 mám dva semečky a 5 samic. Co to neustále pobíhání způsobuje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 08:17 Marri Re: matrix069
Taky si myslím, že to bylo teplotou vody, já ty tvý prcky automaticky na léto stěhuju do sklepa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 23:01 Muž matrix069 [79] Re: klm007
Ja sa prikláňam tiež k názoru,že skôr im uśkodila teplota nad 28 st.C,alebo zanedbaná údržba. Inak v tomto teple čo bolo,mi tiež umrelo niekoľko kreviet(iba dospelých) a je mi jasné že to bolo vysokou teplotou vody,keď už sa mi šplhá na 28 st.C tak už viem že bude zle. Ako každý rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 23:50 Muž klm007 [114] Re: Snofrev
Osobně mám zkušenost s tím, že vyšší teplota (28st. a víc) je pro krevety problém. Teď v létě v těch vedrech to je největší nebezpečí. Pokud jsi měl v akvárku 20st. tak to jsi šťatný člověk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:27 Muž Snofrev [54] Re: Nexion
Jelikož je odstávka teplé vody a tím i topení, tak teplota mohla klesnout na neúnosnou teplotu
tuto větu nechápu, copak vy topíte i v létě? jaký má vliv na akvárko, odstávka teplé vody a topení?
copak vy akvárko vyhříváte ústředním topením?

řekl bych, že jste trochu zanedbal údržbu a v takovém malém akva se to rychle zvrhne
asi byly krevetky přiotrávené N-látkami - napovídá tomu i to, že pomohla výměna vody

jinak vaše krevetky vydržej celkem nízkou teplotu, pokud jim teplota nekolísá o několik stupňů během dne a noci, příčinu bych v teplotě nehledal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 17:56 robot007 Re: Nexion
Ahoj,už jsem četl někde příspěvek,že někdo vezl krevetky domů z akvaristiky a taky mu vetsina (jakoby) umřela,ale pouze si asi hráli a dělaly si srandu :smích: sám s krevetkami zkušenosti nemám,ale tohle jsem někde četl :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 17:32 Nexion – Krevetky co se děje?
Na pár dní jsem jel odpočinout na Karpathos. O rybičky a krevetky se staral táta, jelikož byl bývalý akvarista. Včera jsem přijel domů kolem 8h večer a všechno bylo úplně v pohodě. Dneska jsem objevil najednou kolem 12 krevetek, které nejevily známky života. A ostatní plavali chaoticky. :-( Jako první jsem ihned vyměnil vodu + filtr. Po výměně vody se do hodiny vzpamatovaly jako by se nic nedělo. Ochotně reagovali i na potravu. Teď přemýšlím co se stalo. Jelikož je odstávka teplé vody a tím i topení, tak teplota mohla klesnout na neúnosnou teplotu. Bylo tam kolem 20. Nebo je něco přiotrávilo. Co je zajímavé, že se v téže akvárku vytřeli drobnoústky coze jelikož jsem tam viděl plavat kolem 6 malých rybiček. A jiný druh než drobnoústky tam nejsou. A foťáku zatím utíkají. potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3994x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7615-krevetky-podivne-chovani?od=101