Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - podivné chování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - podivné chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 17:56 Muž Robo [45] Re:
Je to divné, ale ony se pak kolem 20.00hod samy rozejdou jako by ukončily schůzi KSČ a během dne se opět několik krevetek vrátí zpět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 12:38 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Robo
nekolikrat se mi stalo ze krevety co "porodily" tak mi posly. ale nevim, ty budes mit asi neco jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 09:12 S Muž invalida [3881] Re: Robo
To se mi nezdá...spíš bych hádal něco usazenýho...nemusí to bejt vidět. Co tam zamíchat substrátem jestli se stav nezmění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:01 Muž Robo [45] Re: invalida
Právě, že ne. To bylo první na co jsem se díval co tam mají tak dobrého, že se tak většina sjela, ale už je to druhý den co tam sedí.
Edit: Tak jsem si všiml, že ty krevetky leží v rožku kde není kousek rostlinky Eleocharis parvula a v tom houští te rostlinky jsem zahlídnul malinké krevetky. Je možné že je to kvůli tomu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 17:28 S Muž invalida [3881] Re: Robo
Neusazuje se tam něco? Není tam někde zapadlý krmení? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 17:18 Muž Robo [45]
Zdravím, začly mi nějak blbnout Cherryny. Všechny nebo většina se drží v jednom rohu akvaria a to u dna. Ostatní rejdí po akva. Ty v rohu tam jen polehávají, ale pořád se hýbou. Když do nich štouchnu tak vystřelí jak rakety. Nejsou nové, měl jsem je v miničku asi od dubna. Voda jsem měřil Ph 6-6,5, NO3 20, NO2 0, CO2 přidávám celou dobu a nikdy nebyl problém. V pátek jsem zapnul UV lampu z důvodu zelené vody a v neděli vypnul a vyměnil 25 litrů vody

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2013 19:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: christ
Naprostý souhlas s Jjapan. Je to změnou vody. Jakmile se u tebe aklimatizují, nebudeš mít žádný problém, budou se normálně množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.11.2013 14:36 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: christ
Já bych ještě z toho nedělal žádný problém. Počkal bych jestli se to neupraví. Ty 3 týdny jsou krátka doba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 14:29 christ Re: Jjapan
V jinem samozrejme;)) tam by krevetky neprezili ani 3 minuty.Maj 54ku jen pro sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 14:28 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: christ
Ahoj, máš ty cheryny v tom cichlidovém akva, nebo je máš v jiném? Pokud je máš s němi tak bych si tipnul, že se je snaží lovit a cheryny jak jsou ve stresu tak vajíčka zahazujou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 14:14 christ Re: predator3313
Prave ze ne se svleckou, jsou tam jakoby nalepeny na javskym mechu, jak kdyby samicka byla lina je tahat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 13:34 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: christ
Našel si je i se svlečkou? mi tedka cherry taky nějak nedonášejí, většinu zhodí a donosí jen pár.. ale nikdy jsem je nevidel :-D
pokud tam jsou i se svlečkou tak to bude vodou si myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 12:52 christ
Našel jsem podruhé vajíčka od red cherry na jávským mechu. Signalizuje to něco, že vajíčka nenosej, ale shazujou? mám je asi 3 týdny.Díky moc za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:49 Žena JanaF [3] - MiniakváriaRe: navik
Děkuji za odpověď, já si doteď myslela, že mají nějaký problém a měnila jsem vodu jak blbec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   20.11.2012 22:37 Muž navik [908] - SumciRe: JanaF
Ono ne že by počáteční stádia množení u japonik neprobíhaly - samička vajíčka podrží a donosí až do vylíhnutí často i v akváriu, ale vylíhlá nauplia jsou velmi drobná a v přírodě jsou vodou řeky odplavena do moře, kde dochází teprve v brakické a mořské vodě k dalšímu vývoji a po jeho dokončení po cca 10 týdnech se již malé krevetky po několika vývojových stádiích vracejí zpět do sladké vody řek.
Jinak zběsilé poletování samečků krevetek po akváriu opravdu souvisí s rozmnožováním - samička po svleku vypouští feromony a samečci se ji pokoušejí najít... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: JanaF
:-D Jejda to mi nedošlo...
:( tak to neporadím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:14 Žena JanaF [3] - MiniakváriaRe: predator3313
Japoniky se v akvárku nemnoží, nevím jak je to u ostatních, ale u mně vždycky samička tak po dvou měsících shodí vajíčka..možná je naklade a někdo je sežere, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:09 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: JanaF
Jak zhodila vajíčka?
No u mě vždycky začnou samečci od Cherry lítat po akvarku k večeru, a ráno najdu svlečky v akvarku tak vím že jsou na cestě další prcci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:04 Žena JanaF [3] - Miniakvária – Krevetky běhají po akvárku jako šílené:-)
Nejspíš už jsem tu našla odpověď, ale pro jistotu: Moje krevetky Caridina multidentata včera večer lítaly po akváriu jako šílený. Samička byla normální a zrovna shodila vajíčka. Znamená to, že jí samečci hledají kvůli páření? Přišlo mi, že samečci jsou nějak víc červení než normálně, navíc lítali hroznou rychlostí. Dneska ráno už se chovali normálně, ale zase lítali krevetky red cherry. Jedná se tedy o chování, které souvisí s pářením?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 12:41 Muž DaD [0] Re: seic
Nemůže tam být ploštěnka???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 19:02 Muž Yirka [9137] Re: ola
Většině akvaristů rostliny rostou i bez CO2. Rozhodně by vypnutí jeho dodávek mělo být jedním z prvních opatření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:58 Žena ola [31] Re: seic
Já si nemyslím, že mají moc CO2. Udělala jsem testy - Ph 7, dKH 12, takže podle tabulky je množství CO2 optimální. Jak jinak ještě můžu změřit CO2 ve vodě? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 15:39 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ola
- kytky na nedostatek CO2 nezdechnou, krevetky na prebytek CO2 mohou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 15:34 Žena ola [31] Re: seic
A nepojdou mi kytky, když to tak najednou vypnu? Původní majitel ho tam měl taky a krevety byly OK. Vzduchování jsem začla pouštět včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 15:33 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ola
- jinak bohuzel krevetky mohou reagovat na jakoukoliv zmenu v AQ
- parametry vody (pH, NO2,NO3), uz maly obsah jakekoliv chemie/kovu (casto se upozornuje na med)
- bakterialni/paraziticka nakaza atd. atd.
- klidne se muze stat, ze prijdes o vsechny a nebudes vedet proc :-(

P.S. me uz mesic pomalu po 1 umiraji Yellow a do dneska jsem neprisal na to proc :-| a vyzkousel jsem toho opravdu dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 15:26 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ola
- sedi na pH sonde?! ty tam cpes CO2?
- pokud ano, to bylo to prvni, co jsi mela vypnout.. a zacit poradne vzduchovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 15:19 Žena ola [31] Potřebuju radu krevetkářů
Tak stav se moc nezměnil, krevetky se shlukují pod hladinou, buď sedí pod hladinou na sondě Ph nebo na molitanu filtru atd. Co je ale společným znakem pro některé z nich, že jsou nahrbené a třou si intenzivně nožkama spodní stranu bříška, kde jsou odborně pleopody (našla jsem si to zde : www.akvakrevetky.wz.cz/… Co to tedy může znamenat???? A jak je vrátit do pohody????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 09:30 Žena ola [31] Re: seic
Super nápad. To mě nenapadlo. Díky.
Já jsem pořád dumala, z čeho by ta změna mohla nastat. Doteď to bylo v pohodě. Vzpomněla jsem si na dvě věci, které jsem ten den, kdy krevetky začly plavat k hladině udělala: a) poprvé jsem dala mražené krmení Koretra, b) když jsem sázela kytky do akva, tak jsem si uvědomila, že jsem si den před tím mazala ruce (myslím jako celé, předloktí a paže) krémem. Mohlo by mít něco z toho na to vliv?
Jo a včera jsem na noc snížila teplotu. Měla jsem 25°C a dala jsem 23°C. Ráno jsem okolo akva žádnou usušenou nenašla... Tak doufám. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 07:39 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ola
- pokud vzduchujes, jednoducha a levna finta na zakryti AQ
- vem pruhlednou "smrstovaci" folii (bali se do toho svaciny,je to v roli) a AQ tim muzes utesnit
- na 100% to nebude, ale alespon najakou mini skvirou bude probihat vymena plynu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:57 Žena ola [31] Re: Filip980
Když já mám akva bez krytu! sad Nemám čím ho zabezpečit. Maximálně bych je mohla přelovit do synova akva, ale myslím, že by je ten stres dorazil. Ta japonica je jakoby taková nahrbená a pořád si zadníma nožkama drbe záda a spodek těla. Co by to mohlo být?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:15 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ola
Zkus nejdřív to vzduchování a zítra napiš jak to pomohlo. Každopádně dnes večer pořádně skryj molitanem nebo síťkou škvíry, kterými by mohli krevetky vylézt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:34 Žena ola [31] Re: Filip980
Ph mám 6,9, stabilně. Teplota 24,5. Dusitany 0, dusičnany mám vyšší celou dobu cca 35(vstupní voda je bohužel bohatá na dusičnany rozzureny ). Zkusím jim pustit vzduchování a uvidíme. Můžu udělat ještě něco? Vyměnit vodu se docela obávám. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:25 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ola
Nejspíš reagovali na nějakou rychlou změnu paramtrů vody, nejspíš asi na pH při výměně vody a tak. Zřejmě to může být i kyslíkem jak píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:19 Žena ola [31] Re: Filip980
Já vím, je to dočasně, abych zaplnila přední část akva. :) Tak co mám udělat, aby mi ty krevetky zase "klesly" ke dnu. :-( Na teploměru sedí molucka, na zádech jí sedí cherryna plná vajíček a já nevím proč to tak je!!! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:55 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ola
Tyhle rostliny by na ně neměli mít špatný vliv, ten acorus ti moc dlouho nevydrží, není to akvarijní rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 16:53 Žena ola [31] Re: bali
Ono bylo toho 20.1. znovuzaložené. Koupila jsem ho od původního majitele, filtr atd. vše bylo v původní vodě, jen jsem zasázela znovu rosliny a napustila vodu. Krevetky byly taky už u původního majitele. Ale pár jsem dokoupila. :) U hladiny nebyly všechny, ale byly tam už včera večer a dnes když jsem byla na obědě doma, tak tam byly také. Některé nejsou úplně u hladiny, ale třeba na horní straně filtru nebo na rostlině nebo sedí na horní části topítka. Nemění barvu nebo tak něco. Vypadají jinak normálně.
Edit: Ještě mě napadlo, že jsem tam včera vysadila Cabombu carol. a dva Acorusy. Nemohlo by to být mít vliv? I molucka se drží u hladiny na Pistii. A nemává vějířkama, jen sedí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 16:17 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: ola
to akva je zalozeny 20.1. ?? to neni moc zajety...
ale spis by me zajimalo, jsou u hladiny furt nebo jenom po tom co nakrmis ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 12:50 Žena ola [31] – CO se děje?
Ahojda, dnes jsem našla mrtvou (vyschlou) krevetku japonicu vedle akvárka na zemi. Několik krevet se zdržuje u hladiny, buď na kytkách nebo na filtru nebo u topítka. Co to může znamenat? Nemám kryt, takže mám obavu, aby neprchly všechny. Pozorovala jsem už včera, že jich je víc u hladiny. Měnila jsem odpoledne klasicky 25l vody (126l akva) a maličko odkalila bordel u předního skla. Měřila jsem teď dusitany a jsou O. Chybí jim vzduch? Či co? Nechci, aby mi pomřely... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:20 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ola
Nemáš zač. On to nejspíš bude kříženec Neocaridina heteropoda. Ty se většinou kříží a někteří lidi je prodávají pod různými názvy a říkají nezkušenému, že je to drahá krevetka a prodávají je i za 50,- kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:18 Žena ola [31] Re: Filip980
Pevně v to doufám, protože mám pocit, že už má kreveťák v nožkách tisíc kilometrů a očička jak tenisáky. smich A díky ti i za odpověď s určením krevetky. Připadá mi, že to mám v akva samého křížence či co... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2012 13:14 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ola
Při svlékání samičky samci reagují na nějakou chemickou látku, která samice vypustí, takže pokud lítají po nádrži tak tam určitě nějaká bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:11 Žena ola [31] Re: invalida
Myslím, že ho trefí šlak. Už prošmejdil všechna místa v akva a pořád se mu nezadařilo. :-P Když se tak chová, tak je jisté, že tam někde krevetka svolná k páření je? Nebo má jen neodůvodněné choutky? Krevetek tam mám víc, ale všechny na něj evidentně kašlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 12:37 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: sollik
To plavání po akváriu hlavně dělají samci, když hledají svléknutou samičku. Pak se to jednoduše uklidní. Já měl např. včera v akva živo a dnes vidím možná dvě krevetky. Myslím, že když je budeš krmit tak hned bude na dně živo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 12:25 S Muž invalida [3881] Re: solik
Po výměně vody bejvaj živější a ochotněji se množej...i v klidu někdy bejvaj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 11:32 Muž sollik [257] - Cichlidy
Zdravím, mám teké jeden dotaz. V pátek jsem si přivezl 20 ks Red Cherry (1 - 1,5 cm) a vypustil do akva o čistém objemu 50L (viz. moje prezentace Márovo). V pátek rejdili po akvárku, pořád byl vidět pohyb ...... včera odpoledne jsem se díval do akvárka a po dlouhé chvíli jsem našel jednu jak sedí na listu. Je to normální, že se schovávají? Nebo jich je zkrátka do takto zarostlého akvárka zatím málo? Jsou tam bez ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 10:24 S Muž invalida [3881] Re: ola
Má chuť...je to po výměně vody obvyklý....ale i bez se množej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 10:17 Žena ola [31] – Krevetka - blázen nebo nadrženec?
Krásné nedělní ráno,
mám dotaz od rána pozoruju jednu krevetku, mám tušení, že je to spíš kreveťák, jak lítá po celé nádrži. Co jsem chvilku zírala do akva, tak ho oběhl asi 4x. Znamená to, že hledá samičku, která s ním bude mít techtlemechte :) nebo mu hráblo? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 23:56 Muž klm007 [114] Re: Rebbie
Čistí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 23:39 Žena Rebbie [71] – Chování krevetky
Nevíte co dělá krevetka, když má zadeček ohnutej jakoby pod sebe a nožkama šmrdlá? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:05 Muž Lukša [18] Re: Komar1981
Tyhle problémy jsem měl taky a někde jsem se dočetl, že se krevetky snaží utéct z vody, protože jim voda nevyhovuje. Nejčastěji to bývá zapříčeněno vysokým obsahem NO2 nebo jiným problémem s vodou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3994x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7615-krevetky-podivne-chovani?od=51