Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam umístit sání a výtok filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kam umístit sání a výtok filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2023 22:37 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: artmle9
Ahoj, 150cm to je už celkem hezký macek, nějaký Juwel Rio...? Samotný filtr sám o sobě už nemusí stačit vytvářet cirkulaci vody přes celé akva. Když odhledu zda se jedná o nějaké Malawi nebo rostlinné akvárium je to trochu o zkoušení. Já bych dal sání i výtok na stejnou stranu a na protilehlou bych dal proudové čerpadlo natočené pod úhlem 45°dolu aby vodu netlačilo proti filtru, ale snažilo se vytvářet proud dolů a tvořit kruh. Zkus použít akriflavin nebo nějaký torben na obarvení vody, ať vidíš jaká cirkulace v akváriu vzniká a zkoušej to odladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2023 10:26 Muž artmle9 [2]
Fotka k příspěvku Zdravím vás, poradíte, kam nejlépe dát rampu popr. trysku a sací koš v akva tohoto tvaru? Jedná se o tlamovce, takže žádné rostliny ani co2. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 14:47 Brodys – výtok filtru
Prosím všechny zkušené a znalé o návrhy na výtok z filtru. Momentálně dlouhá rampa,kterou bohužel kvůli CO2 směřuji do předního dolního rohu,jen poslední část čeří hladinu. Vyřešil se tím problém s CO2, ale rostliny v proudu trochu ruduchují. Takže jak by jste mi doporučili vyřešit výtok v mém akváriu,abych uchoval nějaké proudění a nadále účinně rozpouštěl CO2. Pokud možno bez přídavného čerpadla. Díky za návrhy. stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2021 16:08 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vaclav
Jasný to jde já mám vzadu 3D pozadí takže na zadní stranu nic nepřidelam, mám teď rampu na boku a moc se mě to nelíbí a do skla ve vytoku jít nechci proudění stojí zaprd, za chvíli zanesene a průtok to snizuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2021 15:58 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip_CZ
Tak mám černou tapetu tak je na konci nasazen kousek černé trubky aby to nebylo moc vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2021 15:35 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Já mám filtr co má dvě sání každý v jednom rohu..

Rampu má ale nelíbí se mě to... jaká existuje Alternativa? kromě skleněných pipes co za čas jsou plné řas a snižují průtok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2021 05:08 Muž spirki [10] Re: _ucx_
vaclav ... nie je to výhra, preto som do toho veľmi nechcel ísť, ale jeden úplne nestačí. S mechanickou filtráciou som celkom spokojný, po mesiaci nemám čo odkaľovať, všetko pochytá predfilter, ale biologická občas nestíha (dusitany vyskočia na 0,2mg/l), potom zas týždeň sú nulové,prisadavé riasy na listoch, kameňoch a vlastne na všetkom, prúdenie mi tiež nepripadá optimálne. Občas sa nejaký ten bordel pohybuje pekne do valca v prúde od rampy ale nepostupuje ku nasávaniu ale vracia sa na opačnú stranu a trvá hodiny kým k saniu doputuje.

_ucx_ ... používam Purigen a kvôli rozsievkam na odstránenie kremičitanom. Sú to dosť drahé náplne a neplánujem ich kupovať dvojmo, jedine ich rozdeliť na 2 menšie balíčky a dať do každého filtra. Inak len molitan a keramické valčeky a guličky. Tu tiež ešte neviem či ich rozdelím pol na pol alebo nechaám jeden ako molitanový, a jeden s keramikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2021 23:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: spirki
A co v těch filtrech chceš mít? Pokud tam budou běžné materiály pro biologickou a mechanickou filtraci, tak nemá význam přemýšlet nad tím, jestli jeden z nich bude filtrovat tu svojí "polovinu" nádrže nějak jinak než ten druhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 23:52 R Muž Guppy [2275] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: spirki
Máš pravdu, asi ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2021 23:30 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: spirki
Tak nevím jestli je to taková výhra mít místo jednoho hrnce pod akváriem dva. Pokud ten jeden nestačil tak prosím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 21:09 Brodys Re: spirki
To by se muselo vyzkoušet, ale pokud z rampy bude voda vytlačována otvory, už se nic mlátit nebude. Pokud máš strach jen o to, lze setavit dlouhou rampu, která bude v půlce z každé zašpuntována, při pohledu na akvárium to nebude vidět,ale proudy se uvnitř rampy nebudou míchat.... .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 20:50 Muž spirki [10] Re: vaclav
Brodys ... no ale keď sa dva výtoky vrazia do jednej rampy, stretnú sa +/- v jej strede tak či tak sa prúdy budú mlátiť, možno menej ako keby boli rampy oproti sebe ale predsa ...

_ucx_ ... je mi jasné, že ak budú takto do kríža, tak rôzne náplne vadiť nebudú, myslel som to tak, že či sa voda dobre premieša ak bude každú polovicu akvária brať jeden filter. Viem, že k nejakému vzájomnému premiešaniu vody tam dôjde aj tak, ale bude to stačiť? Teraz som si všimol, že v prezentácii to nemám ale používam náplň na odstránenie silikátov (kvôli rozsievkam) a takto ak budú len v jednom filtry ... no neviem

vaclav ... mne rampa ani tak nevadí kvôli dizajnu.Viac mi vadí, že sa v nej hromadí bordel, obaľujú ju riasy a tak. Všimol som si, že aquascaperi používajú hlavne lilypipes. Tie u mňa nehrozia ale kvôli praktičnosti sa tiež prikláňam k obyčajným výstupom s kolienkom. Akurát že s jedným filtrom na 1,5m to nestačilo, musel som dať rampu. Prúdové čeradlo som tiež zvažoval, ale lacné ktoré hučia a vibrujú som nechcel, tie kvalitnejšie mi pripadali drahé, no a teraz som získal 5 ročný filter, nikdy nerozbalený za cenu lepšieho čerapadla, tak nebolo o čom uvažovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2021 19:59 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: spirki
Rampu jsem měl spoustu let ale je to hroznej krám a odevšad vidět i když jsem jí měl černou. Točit vodu dokola je jinej level než rampa. Všimni si že žádnej aquascaper jí nemá, i distribuce CO2 je lepší a bude jen u jednoho filtru. Já mám místo druhého filtru proudové čerpadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 19:51 Brodys Re: spirki
Zamlouvá se mi také Robovo nápad, nečistoty budou sbírány ve dvou rozích a dva filtry do jedné rampy v zadu budou dávat dostatečný výtlak na proudění od zadní stěny dopředu. Umisťovat je proti sobě je dle mě škoda,bude se to mlátit s nejistým výsledkem a dvě ramoy je zbytečné hyždění ;-) A CO2 na výstup samozřejmě taky snadno přidáš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 19:49 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: spirki
Ne, různé náplně ve dvou a více filtrech nebudou vadit ničemu. Jinak asi bude vhodné to udělat "do kříže", čili sání například filtru jedna v levé části nádrže, výtok do pravé a sání filtru dva v pravé části nádrže a výtok do levé, ať tam nevznikají zbytečně zóny s různými teplotami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 19:27 Muž spirki [10] Re: vaclav
_Rob_ ... to je skoro to isté ako v 2. príklade, každý filter bude mať svoju polovicu akvária. V každom filtry plánujem iné náplne, nerobilo by to paseku?

Guppy ... rampa bude točiť vodu do valca, výtok ju bude hnať na druhý koniec k nasávaniu, ale čo nasávanie na opačnom konci, nebude ten prúd strhávať k sebe, brzdiť ho a robiť víry? Nebolo by lepšie mať oba sania pri sebe v jednom rohu?

vaclav ... rozdeliť rampu na dve menšie mi somárovi nenapadlo stydim . Botie majú rady silný prúd vody, to by až tak vadiť nemuselo, s ruduchou by si mohli poradiť SAE, ešte sú mladé - plné elánu a chuti. S ohľadom na distibúciu CO2 je aké vhodnejšie riešenie? Rampa a totčenie vody do "valca", alebo bez rampy a kruhový pohyb po obvode? Uvažujem že na jeden filter by som mohol dať aj atomizér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 16:24 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Guppy
Sání v zadním rohu oboje a rozdělené rampy za sebou na zadní stěně. Nebo bez ramp sání vzadu a jeden vývod také vzadu a druhý v protilehlém rohu vepředu. Začal bych ale tou první variantou přeci jen to není takový proud. Ta druhá varianta kde kytky už se více hýbou je více náchylná na ruduchu když to nevychytáš. www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 16:02 R Muž Guppy [2275] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: spirki
Dvě rampy nad sebe určitě ne. Výtok z druhého filtru bych umístil na kratší stranu nádrže, aby se zlepšilo proudění v podélném směru, zatímco rampa bude nadále točit vodu v příčném směru.
Sání v obou zadních rozích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2021 13:10 Muž _Rob_ [80] Re: spirki
Dal bych sání do každého rohu. Rampu bych nechal po celé zadní stěně, zvětšil dírky a napojil na ní oba dva filtry. (Z každé strany jeden)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 12:51 Muž spirki [10]
Zdravím, rozhodol som sa pridať ešte jeden externý filter k súčasnému - obidva JBL 1501. Keďže som si vyrobil drevený kryt na mieru bude potrebné rezať a vŕtať ďalšie otvory na hadice a prípojky, rád by som to urobil správne na prvý šup. A tu nastáva problém, neviem ktorí variant umiestnenia sania a výpuste si vybrať.
1. Tak ako doteraz, sanie v zadnom rohu, rozstrekovacia rampa po dĺžke zadnej steny akurát zdupľovane (sania vedľa seba, rampy pod sebou). Pri prehľadávaní tunajšieho fóra, aj prezentácii som ale na nič také nenarazil a neviem či to má nejaké pre/proti.
2. Sanie každé v inom zadnom rohu, rampy na kratších stranách oproti sebe. Videl som že toto už využíva viac ľudí ale pripadá mi, že pri tomto spôsobe filtruje každý filter iba svoju polovicu akvária a nedochádza k premiešavaniu.
3. podobný princíp ako vnútorné filtre, obidva sania pri sebe pri kratšej stene, takisto aj výpuste. Neviem ale či to nieje vhodné iba pre krátke akvária. Mám 1,5m dĺžky husto zarastené, obávam sa že protiľahlý koniec nebude dostatočne filtrovaný.
4. sanie a výpusť jedného filtra v jednom rohu, druhého v protiľahlom. Toto mi pripadá najvhodnejšie na cirkuláciu vody ale aj najpracnejšie na realizáciu s ohľadom na kryt akvária.

Ktorá z variant bude podľa vás najvhodnejšia? Poprípade ak viete o nejakom inom spôsobe, sem s tím.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 18:20 R Muž afc1886 [14631] Re: Kubas17
Já si myslím, že tady to je jedno, přes ty šutry se to nedostane. Alespoň podle mě, počkej co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 18:03 Kubas17 Re: afc1886
Právě. Čistím pravidelně. Jen by mě zajímalo optimální řešení rampy.... Po celém zadním skle nebo na boční?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 17:56 R Muž afc1886 [14631] Re: Kubas17
Nediv se, tam není moc kudy k nasávání,holt budeš muset přiložit ruku k dílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 17:50 Kubas17 Re: vaclav
Fotka k příspěvku Mám to zatím takhle ale není to ono....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 17:19 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubas17
To už tam tu rampu máš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 16:47 Kubas17 Re: vaclav
Kal se mi hromadí v levém zadním rohu pod kořeny.... Jak dosáhnout optimální cirkulace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 16:27 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubas17
Pokud máš rozstřikovací rampu na celé zadní stěně tak u sání je pak jedno v kterém zadním rohu je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 16:05 Kubas17 – Dotaz
Zdravím. Mám akvárium 100x40x40 a vnější filtr Eheim 250 a řeším umístění sacího koše a roztrikovaci rampy.... Nádrž je celkem rostlinná jaké je ideální rozmístění v akváriu? Díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2018 08:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: acad
Myšlenku provrtaného dna bych, být tebou, velmi rychle opustil. Navíc u tak velké nádrže. To smrdí průšvihem už teď. Jak jsou díry ve dně, tak si troufám tvrdit, že není otázka zda to poteče, ale pouze kdy. Ať jsou sebelepší vyfikundace na utěsnění, jednoho dne to povolí. A předělávat velké zaběhnuté akvárium jen kvůli těsnění mi přijde od začátku jako zbytečná komplikace.
Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 00:07 Maq
Jen jedna taková drobná pomůcka:
Když chcete vědět, jak voda proudí, rozmíchejte si ve vodě trošku jemného prášku něčeho neškodného a špatně rozpustného. Typicky CaCO3. Pak to můžete nakapat na nějaké místo akvária a pozorovat, jak a kam to proudí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 22:14 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acad
Já to mám jednoduché místo druhého filtru mám u skla proudové čerpadlo. To je větší než kdyby tam byl výtok z filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 22:00 acad Re: vaclav
Jak mas udelane vytoky, aby jsi to v Akva roztocil?

Zatim mam dve varianty.
1. Rampy na vnejsich kratsich stranach a sani pod nimi.
(Tady si nedokazu predstavit co to udela na prostredku, jestli se to tam nejak pobije, nebo jak by bylo zadouci otoci smerem dolu a pak pripadne zpet k sani)

2. Rampy na prostředku akva otočené do stran a sani take na prostredku dole.
(Tim by se mělo jednat o stejny princip jako u kratších akva s jedním filtrem, což dle posledních reakcí vychází jako fungující varianta)

Celkový problém je v tom, že oboje budu tahnout pruchodkami skrze dno, kde případná změna bude znametat ... No ani nechci pomyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 19:48 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ctibum
A to je právě ten bordel co mi to dělalo smich Aspoň proto já jsem to zavrhl. Tahle otázka je stejně subjektivní hloupost, každému v AQ vyhovuje něco jiného (např. kvůli kytkám - vlnění). Takže si to každý stejně časem upravý dle libosti. Jediný co bych zachoval je saní a výtok ne přímo u sebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 13:02 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Já jsem tohle proudění opustil a točím vodu dokola a dva filtry jsou na to ideální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 12:53 Muž Smetany [1226] Re: ctibum
Když ona bude pohledová i jedna boční stěna tak tam nemůžu dát sání. Jinak je to asi ideální. Ještě sem řešil 1 sání v polovině s trubkou vedenou dnem ale bojím se že se bude ucpávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 12:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ctibum
Přesně takhle bych to řešil taky. A myslím, že tu takhle uspořádaný výtok na pár akváriích je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 08:42 R Muž ctibum [6838] Re: bobikcz
Já myslel, že jde o to, aby se ten proud právě o přední stěnu stočil dolů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 08:38 R Muž ctibum [6838] Re: Smetany
A co sání v obou zadních rozích a dvě rampy, každá do poloviny zadní stěny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 00:45 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Smetany, acad
A proč se nedržíte osvědčeného: protější kratší strany? Nebude ta rampa na zadní straně vytvářet "neplechu" o čelní sklo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 00:01 Muž Smetany [1226] Re: acad
Řeším teď podobnou situaci jen délka 210 a zatím jsem u varianty zadní stěna dlouhá rampa a boční stěna naproti sání filtru ale pořád se mi to nezdá zatím sem nic lepšího nevymyslel hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 23:55 acad – sani a vytok u 250x60x60
Zdravim, mate nekdo zkusenost s umistenim sani a vytoku pro akva 250x65x60 pri pouziti dvou ext.filtru. diky moc za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 11:48 Waaw Re: RE5PEKT
Kdyby se to sikovne polepilo nejakymi placatymi kameny, tak by to nebylo vubec videt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 11:37 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Waaw
To bys ale potom měl to sání někde u čelního skla, ne? Na to mi to přijde příliš velké a kulaté:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 10:15 Waaw Re: RE5PEKT
Pro ucely maximalniho odsavani detritu mne jednou napadla myslenka vyuzit plastovy sifon ke sprchove vanicce. Delaji verzi slim, byva i v sede barve. Ma vysku kolem 5-6cm, takze kdyby se dal do nejnizsiho mista dna, muselo by i tam byt dno tech 6 cm vysoke. Na vyvod ze sifonu by se pripojilo sani filtru. Sifon ma vnitrni vyjimatelnou cast a na tu bych silikonem prilepil par oblazku, aby zakryly plast. Mozna bych tam jeste vlepil / vlozil plastovou mrizku. Cele by se to snadno vytahlo a vycistilo.
www.sanimat.cz/…
Samozrejme bez toho chromoveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2018 08:09 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Krupi
Já jsem zastánce sání co možná nejníže z důvodu lepšího prokysličení (vydejchaná voda u dna se dostane prací filtru nahoru) vody a sběru části detritu (bordýlek ti většinou poletuje ve vodním sloupci a pomalu klesá ke dnu..čili sání nahoře nemá šanci cokoliv zachytit, kromě rybího krmení, ale sání dole ti velkou část sebere a o to míň se ti usadí na dně). Když dáš sání a výtok nahoru, tak se voda v nižších patrech tolik neobměňuje a primárně ji honíš sem a tam jen v horním patře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 21:56 Muž Krupi [0] Re: Waaw
Fajn, díky za odpověď. Já jsem právě přemýšlel co u mě bude větší priorita, no ale vzhledem k velkému svahu, který bych chtěl vytvořit by spodní sání u zadní stěny stejně neplnilo funkci dostatečně a všechen detrit bude mít tendenci svažovat se dolu, kde ho vezmu při odkalování. Alespoň tolik teorie... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 21:50 Waaw Re: Krupi
Na to neexistuje jednoznacna odpoved. Hledal jsem ji taky a jsou na netu zastanci obou variant. Ja napr. premyslim o kombinaci, resp. nasavat vodu hak ode dna tak hornim prepadem a mit regulaci, kterou si podle potreby zvolim pomer obou pritoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 21:37 Muž Krupi [0]
Ahoj,
řeším umístění sání filtru do své budoucí kostky, na jedné straně bude 10 cm zabudovaný filtr (30x10x30) a rozměr samotného akvária 30x30x30. Mohl by mi někdo poradit, kam bude lepší dát sání, jestli udělat hřeben a brát z hladiny, nebo jestli umístit sání ke dnu? V akváriu by měli být mimo rostlin také Dania a krevetky. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 19:35 R Muž ctibum [6838] Re: Nika
Rozstřikovací rampu...? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 19:29 Nika – jak nastavit filtr?
Ahojky mam dotaz. Jak nastavit filtr? kdyz do povolim aby cirkulovala voda tak jsou neonky unaseny proudem, ale kdyz ho utlumim voda pro zmenu necirkuluje. co s tim vedel by nekdo? Moc diky :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8659x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7536-kam-umistit-sani-a-vytok-filtru