Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam umístit sání a výtok filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Kam umístit sání a výtok filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:11 Žena vendy [27] - Cichlidy – vnější filtr
Ahoj. Kam mám umístit výpusť od vnějšího filtru? Sání mám na levém zadním rohu u země a nasazenou filtrační hmotu na mechanický čištění. A kam dát druhou trubku? :-) má být na stejné straně ale výš? nebo naproti také u země. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:03 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Fil
I takhle to můžeš mít, ale jak psal navik, to bude nejlepší a tak to má většina lidí co znám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.05.2013 10:47 Muž navik [908] - SumciRe: Fil
Pokud chceš zajistit i mírné proudění na hladině, tak mírně ponořit, aby šla hladina +/- středem horizontální výtokové části trubky (aby byla "napůl vynořená")... (takto dle obrázku v dotazu už je voda tlačená nad hladinu a snižuje průtok filtrem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 10:04 Fil Re: Kryštof
Fotka k příspěvku Teď nejsem doma, tak sem nakreslil obrázek..takhle to má být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 22:29 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Fil
Vývod vzduchu a vody by mel byt zároveň s hladinou ;-) zkus a jak se ti to bude zdát nejlepší tak potom uvidíš ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 21:30 Fil Re: Kryštof
200L akvária, čistýho 150L...bublifuk má ca 30-35 cm..ale nevim jak se tam dává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 18:52 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Fil
Tak na pul, aby čeřil vodu, ale taky záleži co chces a kam to chces ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 18:48 Fil – Bubifuk co je lepší..?
Je lepší ponořit bublifuk celý do vody nebo kolínko nechat koukat z vody..:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 01:04 Muž exit [116] - RostlinyRe: ludvik
Mně se osvědčilo pořídit rozstřikovou rampu na výstup z filtru a sáni je úplně jedno kde je(myšleno výškově).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 00:11 Muž ludvik [1082] Re: Bzzz
Měl jsem to stejně jako ty. Po týdnu jsem to předělal. Sání i výtok by měl být na stejné straně akvária.

Teorie je, že se voda musí točit. Musí být jakýstakýs proud v rámci celého akvária.

Pokud je to na rozdílných stranách: dole nasaje, na druhé straně NAHOŘE to vyteče, proudem v horní části vodního sloupce dojede na druhou stranu a tam dolů opět k sání. V podstatě se nefiltruje.
Mohlo by asi pomoci nasměrovat rampu dolů, na dno, ale to úplně vhodné není (na tom místě moc velký proud, víření písku, a hladina bez pohybu).

Pokud je to na stejné straně, tak výtok dojede na druhou stranu opět HOREM, ale tam se stočí DOLŮ a spodem jde k sání filtru.
Okamžitě se mi to projevilo malým pohybem rostlinek v celém akváriu. To v předchozí variantě bylo jen na jedné straně - valisnérie to dokázalo vytrhnout ze dna, ale na druhé straně se to ani nehnulo.

Eheim ví, proč dává jen krátkou hadici :-) Jsem si vcelku zbytečně přikoupil tři metry do zásoby, přitom jenom stačilo věřit návodu.

Docela dobře popsané je to na www.rostlinna-akvaria.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 19:56 Muž jajaapaja [174] Re: Bzzz
Asi je to jedno odkud kam teče voda.V tom nevidím problém.A na čištění hadic existuji kartáčky.které seprotahují hadicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 18:45 Muž Bzzz [2] – Odkud kam s vodou
Dobrý den, mám akvárium 500 l. viz profil. Filtr používám eheim prof. 2 2028. Momentálně nasávám v levém spodním rohu a vývod je v pravém horním rohu. Bylo mi doporučené sání přesunout do pravého spodního rohu, myslíte si, že je to rozumné z hlediska proudu vody?

Druhý dotaz mám ohledně velmi častého zanášení hadic k filtru a tím zmenšené výkonu, nemáte na to někdo nějaký typ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 14:14 R Muž romant [27987] Re: hanzys
Velmi dobrou zkušenost mám s umístěním zárověň s hladinou, ta se krásně pohybuje a čeří. Umístit lehce pod hladinu a výtok nasměrovat směrem k této, je taktéž dobrá volba, stejný efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 14:11 hanzys – umístění filtru
Zdravím. Chtěl bych se zeptat. Mám vnítřní filtr. Jak hluboko by měl být jeho výtok pod hladinou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:49 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: marek21
Tie popisky su casto orientacne. Vsetko zalezi, aky tlak dokaze filter dodat. Osobne mam krastie akvarium 90cm, vytok a aj sanie na jednej bocnej strane a voda plynule cirkuluje. Vo vode mi plavaju jemnucke ciastocky, a podla nich vidim, ze aj v rohoch a na schovanych miestach je stale prudenie.

Proste vyskusat a hotovo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:20 Muž marek21 [16] Re: HaDaS
Tak budem musiet vyskusat, skusim to z tej bocnej steny a uvidime. Na papieroch udavaju ze je to filter vhodny pre akvaria do dlzky 150 cm. Tak snad maju pravdu a bude to dobre cirkulovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:17 HaDaS Re: marek21
Délka = čelní, největší plocha. Hloubka = šířka, boční plocha. Výška = ode dna k hornímu okraji. To jenom proto, co nazývám hloubkou. ;-)
Vždy umístit blíže hladině. Tak 10 cm pod ní. Já bych zatím nic nenakupoval a zkusil tu rampu dát z boku akvária. Předělání na delší a přemístění v rámci údržby je to nejmenší. Když to bude fungovat, není důvod něco přikupovat.
V minulém příspěvku jsem pouze konstatoval své zkušenosti s umístěním rampy. Zkušenosti jiných se mohou lišit.
Bohužel tento filtr jsem nikdy nevlastnil, tak nemohu na 100% potvrdit, že by vyvinul dostatečný tlak pro 110 cm dlouhou rampu. Myslím si, že to zvládne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:06 Muž marek21 [16] Re: HaDaS
Myslite zvyslo dole v rohu akvaria? Lebo z tej trubky nieje problem odrezat a ta zatka sa da vybrat a prelozit. Pripadne sa da dokupit este jedna taka sada tych trubiek. www.akvariumonline.sk/…

Potom by to malo nieco okolo 110cm ale ci by to potom malo dostatocny tlak to neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 00:00 HaDaS Re: marek21
Dle mých zkušeností a pokusů, je nejlepší umístit rozstřikovací rampu po celé délce akvária a nasměrovat proud šikmo k hladině. Tím se vytvoří rovnoměrné proudění "válcového" tvaru a vše se krásně promíchává.
Vím, že většina lidí to řeší u těchto výrobků umístěním při straně akva (hloubka akva).
Pozn.: Vzhledem k tomu, že ta tvá rampa má celkem 55 cm, tak jí na hloubku 50 cm nenapasuješ bez úpravy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:57 Muž marek21 [16]
Zdravim

Kam by som mal umiestnit rozstriekovaciu rampu v akvariu o rozmeroch 150x50x50, ked rampa sa sklada z 2 casti a spolu maju dlzku len nejakych 55 cm?

Zo zadnej strany to asi nebude velmi dobre. Bolo by spravne keby bola umiestnena zo strany nadrze? Na dlzku 150cm? Chcem aby to premiesavalo CO2 po celom priestore akvaria a aby bolo jemne vlnenie na vsetkych rastlinkach.

Filter: JBL e1501
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 21:08 R Muž romant [27987] Re: Váza
To lehký čeření hladiny je ta nejlepší varianta. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 21:07 Muž Váza [6] – Kam umístit proudění z filtru?
Ahoj, potřeboval bych poradit. Koupil jsem si nový filtr Fluval U2 a tento filtr má tři možnosti vypouštění přefiltrované vody. Ve spodní části filtru, uprostřed a v horní části filtru.
Odkud je lepší nechat vypouštět vodu? Spíš u dna nebo u hladiny? Také mě zajímá jestli je dobře když filtr trochu čeří hladinu nebo ne.
Mám čerstvě založené akvárium a nerad bych zase dopadl, že mě řasa zničí kytky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 07:49 Muž klobaska [0] Re: NASREDDIN
No jasne, tak to udelam, ale nejsem si jist, ze kdyz ty vyvody budou za pozadim, tak se ta voda bude spravne michat. To 3D pozadi je pomnalu jak prepazka, jen na stranach je ta sitka. Proto se ptam na nazor zkusenejsich. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 07:37 Muž NASREDDIN [1383] Re: klobaska
Tak dejte sací koš do jednoho rohu a výpusť do druhého.
A voda se hýbat bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 07:08 Muž klobaska [0] – umisteni saciho kose
Zdravim.Zakoupil jsem vnejsi filtr eheim a chtel jsem se zeptat,zda by bylo mozne umistit tento saci kos za 3d pozadim.Vtok vody do akvaria bych dal dormalne pres pozadi.Nebo by sel i vtok za timto pozadim.Jde mi o to,ze bych tak zarizeni ucinne zamaskoval.¨Bohuzel voda za pozadim se prakticky ani nehde a nejsem si jisty,zda by pri umisteni obou vyvodu dochazelo k prtomichavani vody v akvariu.Co vy na to?Sel by tedy umistit alespon ten kos? Doky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 19:45 Muž Yirka [9123] Re: hutch
Mám ji cca 1,5cm pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 17:36 Muž Rida [85] - CichlidyRe: hutch
Já osobně bych řekl, že takto zařízlá trubka je lepší než originál rampa. Sám ji mám upravenou tak, že
- "špunt" který rampu uzavírá je provrtaný a tak rampa stříká i ve směru "dopředu"
- díry v boku rampy mají odstupňované průměry, od větších po menší, zdá se mi že tímto způsobem je distribuce vody rovnoměrnější.
Také platí, že když uděláte otvory větší než originální, nebude to tak stříkat, nebude od rampy takový proud.

Jinak sání/výfuk mám dle obrázku č.1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 17:28 Muž hutch [3] - SumciRe: Yirka
Já ji mám nastavenou stejným způsobem, jen se tam nevejde úplně jak bych chtěl, tak sem zvažoval alternativu a koukal sem na různé články a videa,jak to mají ostatní :-D
Kolik cm (cca) ji máte pod hladinou?
Co si myslíte o tom, když originál. roztřikovací trubici nahradím slabostěnou PVC trubkou, zařízlou dle mojich požadavků na rozměr akvária?
děkuji za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 16:32 Muž Yirka [9123] Re: hutch
Osobně mám rampu nastavenou dle obr. č. 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 14:27 Muž hutch [3] - Sumci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co by jste doporucili, dát výpusť z filtru dle obrazku č.1 - který mi přijde ideální, protože pak voda obkrouží celé akvarium, než se dostane zpět do sacího koše...
Nebo dle obrázku č.2, který, podle většiny videí (od firem, které prodávají vnější filtry) je v upoutávkách a návodech... ale mě přijde méně vhodný, protože dle mého názoru bude voda proudit pouze (či hlavně) dokola pouze v té jedné části akvária.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 20:43 Muž karelpavel [18] – Re: gringo
To aby se ti nedostal vzduch do filtru - to musíš asi dělat hodně opatrně že ? a co když ubude vody odpařením a hrdlo z hladiny není vůbec ve vodě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 20:20 gringo Re: Eff
Fotka k příspěvku Já jsem si na odsávání hladiny udělal tohle, dole na trubce je ještě nasazený sací koš, více v mojí prezentaci, složka "odsávání hladiny" i s "technickým výkresem" a v deníku jsou nějaké poznatky. Funguje to perfektně ;-) Mám to na Atman CF 1000.
Edit: voda není nasávána, ale natéká do toho, při krmení to hrdlo zvednu nad hladinu, aby tam nenatekly vločky a jiné. Vzduch se do filtru vůbec nedostane. A až je po krmení, dám to zpátky a asi do 15 minut je čistá hladina. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 20:07 Muž Hannibalus [13] Re: PPro
je to ta blíž k rohu akva - ta druhá (od filtru) je na fotce jen jako průchodka přes dno. Hlavní výhodou šachty je, že v případě jakekoliv poruchy může vytéci max. ta šachta a ne celé akva! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 20:03 PPro Re: Hannibalus
Zatím ještě můžu skoro vše. Přepadová šachta s hřebenem je jeden z kadidátů, ale bere to vodu jen z hladiny. Chtěl bychto nějak zkombinovat a brát ji i ode dna.
Bohužel, tu delší trubku tam nějak nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 19:57 Muž Hannibalus [13] Re: PPro
Fotka k příspěvku A můžeš si tam vlepit přepadovou šachtu? Já mám na přepadu hřeben a nasávací trubka (ta delší na fotce) je zaslepená a po bokách nařezaná pilkou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 19:40 Muž Eff [417] - RostlinyRe: PPro
PPro napsal: ... něco geniálního... Léta jsem si myslel, že to až tak geniální není, že se bez toho obejdu. Pak jsem si to jen tak pro radost a ze zvědavosti koupil a velice mě překvapilo jak výborně ta věcička funguje, jak je nenápadná a bezpečná. Chce to sice přijít na kloub nastavení, dát si trochu pozor při údržbě, ale výsledkem je perfektně vyřešené sání a dokonale čistá hladina:
www.nasezahrady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 18:58 PPro Re: jajaapaja
Místo v akváriu mu najdu, ale spíš potřebuju vědět, zda někdo nevymyslel něco geniálního, jak vyřešit ukončení nasávací trubky, aby to nenasálo drobotinu, neucpávalo se to a nebylo to vidět....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 23:52 Muž jajaapaja [174] Re: PPro
Odsávání mám naproti rozstřikovací rampě.Takže nasává kal z celého akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 23:47 Muž ampik [2] - RostlinyRe: PPro
Ja mam prepadovou trubku vzadu v rohu 50mm porostlou rasou a nasavani je pretazene jemnou sitkou aby tam nemohly nejmensi ryby (neberu poter). Pred to sem nasadil nejvetsi kytky co mam... Vypust podel zadni steny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 23:41 PPro
Jak jste řešili nasávání do externího filtru? Máte v akváriu jen nasávací trubku, nějaký sací koš, nebo ho máte nějak zamaskované?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 12:46 Muž ghostik [81] Re: Tokuschew
Plne souhlasim. Tez jsem si kdysi vsiml ze detrit se nejvice schromazduje pod rampou odkud vyteka voda do AQ a tak mam kos i rampu na jedne strane a jsem celkem zpokojen. Samozrejmne ze detryt z protejsi strany ( u mne 1 metr vzdalene ) se ke kosi vsechen nedostane a tak 1x za 14 dni to projedu zvonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 11:59 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Fotka k příspěvku Kde sanie a kde výpusť? Je to otázka, ktorej odpoveď je veľmi dôležitá pre údržbu akvária. Veľa ľudí
robí v tomto smere chyby.
Poďme na to logicky a po poriadku. Podľa miestnych odpovedí, ako som sa dočítal prevažuje názor, že sací kôš treba umiestniť na jednu stranu a výpusť na druhú stranu akvária.
Uvedomme si, že sa nejedná iba chvíľkový posun vody, ale o jej stály pohyb a kolobeh.
Pri spomínanom rozmiestnení docielime efekt, pri ktorom voda z výpuste sa postupne dostáva k saciemu košu. Podotýkam však, že sa jedná o čistú a už prefiltrovanú vodu, ktorá sa z väčšej časti dostáva opätovne do filtra.
Názor umiestniť sanie a výpusť na jednu stranu pod seba je preto na mieste a využíva princípy pohybu vody pri vnútornom filtri. Pri tomto rozmiestnení ide voda z výpuste za čerenia hladiny na koniec akvária, kde je zrážaná stenou akvária nadol a po dne smeruje k saciemu košu. Po dne! tzn., že berie zo sebou výkaly a ostatné nečistoty.
Za predpokladu predfiltra, resp. vrstvy zachycujúcej najhrubšie nečistoty (keramické valčeky, napr. Eheim mech alebo silónová stríž, napr. Eheim fix) nemusíme dlhodobo v akváriu odkalovať.

Dobrým rozmiestnením nápuste a výpuste je aj možnosť dať armatúry pod seba na zadnú stenu akvária (viď obrázok). V tomto prípade je toto umiestnenie výhodné najmä pre prevádzkovateľov CO2 systémov, kde výpusť z filtra zároveň zráža vystupujúce minibublinky z CO2 späť do vodného stlpca, ktoré sa následne šíria do akvária a sú tak dôslednejšie využité.

Zhrnutie: Drvivá väčšina výrobcov dobrých vonkajších filtrov predávaná na našom trhu dáva do návodov obrázky spôsobov rozmiestnenia sania a výpuste.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 22:35 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: spooky
To je tezky... Kazdy s tim ma jiny zkusenosti. Je potreba jenom zkouset moznosti danyho akva. Nekdo ma sani i vypust na jedne strane jiny zase nee. Jde o to aby se ti netvorila slepahladina nebo aby se voda netocila jako v mixeru.
Vyrobci filtru doporucuji sani na jednu a vypust na druhou stranu ale ne vzdy to muze byt prinosem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 22:28 Muž spooky [11] - AsieRe: Fajnxman
Sanie na opačnú stranu akva ako je prítok z filtra. Aby sa lepšie premiešavala voda v celom akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 16:38 Muž hanz [27] Re: Fajnxman
Sání u dna a výpust u hladiny, aby ta hladina byla čeřena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 15:56 Muž Fajnxman [1] - Rostliny – Kam umístit sání a výtok filtru
ahoj, mohl by mi nekdo poradit? Mam vnejsi filtr a mam dilema jestli sani a vytlak filtru mam umistit na jednu stranu akvaria pod sebe a nebo jestli mam dat sani na jednu stranu a vytlak na druhou. Poradi nedko? Popripade nejake nazory? diky za odpovedi . .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 10:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: TomášB
Každý filtr okysličuje vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 07:52 Muž Yirka [9123] Re: TomášB
Vlastní zkušenost nemám, ale zkus se podívat zde: www.zoosmid.com/… anebo zeptat tady: rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 21:40 Muž TomášB [12]
já mám 3duetta 150 a jedno 100 ale o totom sem ještě neštudoval

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 17:10 Muž matrix069 [79] Re: H.CH.S.
Ja osobne by som bol tiež za variantu na opačnej strane nárdže. Ale v podstate je to na tebe. Pretože to jemné prúdenie vody tam bude vždy a je jedno kde budeš mať rozstrekovaciu rampu. Obecne sa vraví že nasávanie do filtru má byť v najnižšom mieste nádrže(tam sa usádza samozrejme najviac kalu),ale to by sme ho museli mať vetšina u predného skla a to je blbosť. ne Ja by som ho dal klasika pekne do zadu do rohu,trochu vyspádovaj dno aby tam bolo nižšie a rampu by som dal buď na opačnú stenu akva,alebo rovno na tú istu-čo zabezpečí tiež cirkuláciu vody(tak ako u vnútorných filrov) ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8667x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7536-kam-umistit-sani-a-vytok-filtru?od=101