Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam umístit sání a výtok filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kam umístit sání a výtok filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 12:11 Muž Martinn [14] Re: Martinn
Tak jsem slíbil , že napíšu jak to s drobnýma nečistotama ve vodním sloupci dopadne po výměně rampy za originální vyůstění vývodu filtru na straně u sacího koše.Voda je krásně čistá , ale popravdě si myslím že je to díky tomu že jsem z akva vyhodil kořen , který vytrvale barvil vodu , a uvolňovaly se z něj drobné částečky které potom vířily po celém akva.Ale rampu už zpátky vracet nebudu , proudění vody je dobré.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 18:18 Muž Martinn [14] Re: vaaclav
Potom to má samozřejmě logiku,je potřeba dostat CO2 rovnoměrně do celého akva. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 18:04 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martinn
Rampa se dělá hlavně když používáš CO2 ale ty dírky jsou poměrně malé a tak nemůže jít voda jen z jedné strany to neutáhnou. Je pravda že to je šroubovice ale o tom to je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 17:55 Muž Martinn [14] Re: afc1886
No nevím,ale to že se voda motá po celé délce akva od zadní stěny k přední a zpět,neznamená že se také dostane k sacímu koši, který jak předpokládám je umístěný v některém zadním rohu nádrže.Takže si myslím že bude nasávat pouze tu část míchané vody která je k němu nejblíže, a na druhé straně nádrže se bude voda jen točit dokola.Opravdu je celkem dobře viditelné třeba po krmení,že se drobky táhnou spodem k sacímu koši,kdežto pokud jsem měl rampu na zadní stěně tak se jenom mlely pořád dokola.Každopádně mě změna umístění rampy pomohla.Ale je možné, že v jiném akva to může fungovat jinak ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 17:45 Muž Martinn [14] Re: romant
Na délku rampy 110 cm,jsem měl 11 dírek,průměru 3 mm.Tak nevím, ale připadalo mi to dost,s vodou to točilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 17:40 Muž Martinn [14] Re: NHKG
To je divné,já se musím podívat jestli se honí voda,abych se ujistil že filtr běží.Mám ho vedle akva,a ani večer když je úplný klid, tak není slyšet.Buď ho máš zavzdušněný,nebo není něco v pořádku s vrtulkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 16:58 R Muž romant [27987] Re: Martinn
Možná, že je onen pověstný pes zakopán v množství a velikosti dírek pro proudění vody, tedy budeme-li se bavit o té celostěnové rampě na délku akvária, osvědčilo se mě větší množství malých dírek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 16:41 R Muž afc1886 [14703] Re: Martinn
Voda cirkuluje i když budeš mít rampu po celé délce zadní stěny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 16:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martinn
To by mě zajímalo, jestli nemám vadný kus. Můj jbl901 by roztočil vodu tak v 100l akváriu. Musel jsem přidat čerpadlo, aby se voda v mojí 300l nádrži trochu hýbala. Možná trochu brzdí průtok keramika, kterou mám filtr naplněný. Navíc vrní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 15:46 Muž Martinn [14] Re: afc1886
I 701 při nevhodném natočení výtoku dokáže udělat z 240L pěknou míchačku.Spíše jde o to, že ani vyšší řada nebude mít takový sací výkon aby ze 120 cm vzdálené strany natáhla vodu.To by napřed vcucla všechno okolo sacího koše :-) . Při směrování rampy z kratší strany je krásně na rostlinách vidět proudění vody,nahoře do prava, a dole na levou stranu.Navíc z fyzikálního hlediska je na šířku akvária proud vody směřován k sacímu koši v užším prostoru, tím pádem se větší množství masy vody dostane do sání filtru.Dokázal bych si účinou filtraci s rampou na zadní stěně představit, s několika sacími koši na stěně pod rampou, což bude určitě vhodné uspořádání pro opravdu velké nádrže s dvěma filtračními jednotkami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2016 14:39 R Muž afc1886 [14703] Re: Martinn
Hádat se nechci,ale kdyby jsi měl vyšší řadu třeba 901,nebo ještě lepe 1501,tak si myslím,že by jsi s tím neměl problém.701 je slabá na 240litrové akva.Jen můj názor. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2016 14:31 Muž Martinn [14]
Takže, něco málo mých zkušeností s umístěním sání,a výtoku vnějšího filtru.V době kdy jsem si objednával vnější filtr,jsem zabruslil do zdejší sekce,a moc se mi zalíbila myšlenka rozstřikovací rampy po celé délce zadní stěny akvária.Vyrobit rampu bylo otázkou pokusů,a omylů,no nakonec se mi podařilo sehnat vytouženou černou elektrikářskou chráničku,a do ní vyvrtat patřičný počet děr.Umístění, a napojení na vývod filtru se zdařilo celkem bez problémů,ty začaly ve chvíli,kdy jsem čekal křišťálovou vodu z nového filtru,a ta se nekonala.Naopak se neustále vířily po nádrži drobné částečky jakoby kalu.Takže přišlo rozčarování,a bádání proč.Po měsíci marného zkoušení všeho možného jsem si znovu přečetl některé odpovědi v této sekci,a přišla heuréka coze . Umístil jsem rampu na levou kratší stranu akvária spolu ze sáním,a zázrak se konal,voda byla do rána krásně čistá.Z toho plyne poučení,že v případě umístění rampy na zadní stěnu se voda pouze míchá,ale nemá směr proudění k sacímu koši,což v případě umístění na kratší stěnu je mnohem lépe směrované.Výrobci filtrů to mají dobře vymyšlené,když to doporučují.A navíc,když se nad tím člověk zamyslí,tak všechny vnitřní filtry tento systém cirkulace vody používají od nepaměti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 08:19 laKatos – umisteni sani
Fotka k příspěvku Řeším cirkulaci vody v akváriu a mám dva návrhy viz obr. Má se jednat čisté jen o cirkulaci vody a filtrování hrubých nečistot. Varianta nahoře je ze prepad do externího filtru není úplně u boční stěny ale je odsazena a tím vznikne takový vyklenek pro nasavaci trubku na ni bude umístěna kostka akvacitu nebo bych vložil jen plat akvacit přes celou tu šíří výklenku. Druhá varianta je ze prepad je u boční stěny a nasavaci trubka bude před ním. Avšak tu se bojím flucheho místa a to v právo vepředu kde by se mohly usazovat výkaly. Co vy na to?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 13:02 Muž ludvik [1082] Re: marek21
Na tvém nákresu je krásně vidět, proč se dává rampa na stejnou stranu, jako nasávání (pokud tedy musí být na kratší straně). Ve tvém červeném provedení tam chybí ten modrý zpětný spodní proud. Přidáním druhého filtru v tom proudění uděláš jenom zmatek. Pohyb vody by měl být tak jakoby do válce.

V začátcích jsem to měl jako ty, na protější straně. Musel jsem to pustit tak naplno, že mi to u nasávání vytrhávalo vallisnerie ... a na druhé straně se listy rostlin prostě nehýbaly.

Pokud chceš zvýšit proud, je lepší to vyřešit proudovým čerpadlem (Hydor) pod rampou. Ale jak říkám, vše na jedné straně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 09:13 Muž Rastty [0] – Nasávání/výpusť za 3D pozadí ?
Můžete mi prosím poradit zda můžu nasávání, případně výpusť umístit za 3D pozadí ? Pokud tam umístím nasávání, zřejmě bude omezena funkce nasavani odpadu, protoze se ne vse dostane za pozadí.. Ale nevím, nemáte někdo zkušennost ?
Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 12:03 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: marek21
Ahoj, mám taky dva filtry a mam obě sání na jedné straně a jeden výtok s rampou naproti, a druhý výtok od menu ho filtru mám s difusorem na boční stěně po proudu aby to jelo, tak jak to mas na kreslený ty:) ale sání mám u sebe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 20:55 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku Zdravim

Bolo by vhodne takto upravit cirkulaciu vody v akvariu ? teraz to mam na zadnej strane po celej dlzke 150 cm ale podla mna to je slabe neutiahne to cele.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 14:49 Muž odikcz [114] Re: klepáčovi
Pevná plastová trubka je lepší, ale i z nějaký hadice to pude vyrobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2015 14:02 Muž klepáčovi [2] Re: odikcz
uz tam to video je, zrejmne nebylo schvalene jinak ta rampa by stacila z proderavene hadicky kterou bych na konci zaslepil ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 07:49 Muž odikcz [114] Re: klepáčovi
Eheim s papírovym průtokem 300 litrů za hodinu jsem s rozstřikovací rampou měl bez problémů ve 20 litrovém akváriu, takže bych šel touhle cestou.

rybicky.net/nadrze/22313
Fotek a videí: 31+0
Žádné video tam zatím nevidím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 06:38 Muž klepáčovi [2] Re: odikcz
Právě ze nemá papirivy průtok je 200 az 300 l/h akvárko hrubý objem 54 regulaci jsem udelal ze škrtitka ale to ma malou dirkku takže většina vody jde bočním vývodem který byl původně pro přisávání vzduchu. A právě tu výřivku jsem chtěl omezit tím ze to namirim hadickou na horu kde se pramínek vody dostane nad hladiny a ohne se zpět dolu tim se mi netočí voda v celem akva jak v pracce zkusim to natočit a pověsit do prezentace. Edit: Tak video je nahrane v prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2015 17:49 Muž odikcz [114] Re: klepáčovi
Ideální to rozhodně není ... čerpací hlava nemá žádnou regulaci průtoku? Jaký má papírový průtok a jaká je velikost akvária?

Jinak já tohle řešil u malého akvária a hodně pomohla rozstřikovací rampa přes celou zadní stěnu ... z vířivky se stal najednou ideální proud při stejném průtoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 17:05 Muž klepáčovi [2]
Fotka k příspěvku Ahoj chtěl bych se zeptat zda umístění výtoku vnitřního filtru kolmo k hladině nějak výrazně ovlivní samotnou filtraci(zda nebu cirkulovat jen vrchní část sloupce a ta spodní bude takřka nehybná, tím pádem honit vodu dokola pouze v prostoru filtr? Toto umístění jsem zvolil kvůli velkému průtoku filtru.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:48 RBSC Re: Aquasky
Aquasky napsal: v závislosti na okolním atmosférickém tlaku a parciálních tlacích jednotlivých plynů v atmosféře máš v akváriu stále stejnou koncentraci plynů a to ve všech částech nádrže! Pro doplnění... tvrzení platí samozřejmě leda tak v silně! promíchávaných kapalinách, kdy dojde k potlačení dalších faktorů ovlivňujících koncentraci(teplota, pH, biochemické procesy, ...)!
Rychlost distribuce plynů difuzí v kapalinách je pomalejší než biochemické procesy.
Více viz například černající dno, úhyny organismů ve stojatých vodách, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 14:49 Muž Aquasky [35] Re: Housie
Mastná hladina nebo až moc utěsněný akvarijní kryt jsou jediné dva faktory které snižují difůzi plynů do akvária, mastná hladina se dá redukovat a odstranit právě čeřením hladiny, pokud máš low tech akvárium nemusíš znát nic s níže popsaného stačí ti informace:máš li na výběr vždy proud k hladině a čeřit hladinu, máš li hi tech a přidáváš co2 je to na delší debatu, ale protože jsi napsal že nepřidáváš nemusíš nic řešit, v závislosti na okolním atmosférickém tlaku a parciálních tlacích jednotlivých plynů v atmosféře máš v akváriu stále stejnou koncentraci plynů a to ve všech částech nádrže!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 14:40 Muž DavidDizzer [26]
Já osobně sání filtru dávám tak 1 cm od dna (od štěrku), aby to bralo jak kaly ze dna, tak celkově kaly poletující ve vodě...
Důležitost je pak cirkulace vody v akváriu kvůli živinám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 14:12 Muž Housie [3] Re: michalt
Děkuji ti moc za vysvětlení. V podstatě je důležité zachovat v akváriu nějaký proud (koloběh) vody, samozřejmostí je, aby se hýbala hladina a ve vodě se bude vyvažovat stav O2 a CO2 v závislosti na koncentraci těchto látek ve vzduchu. - jestli jsem to dobře pochopil
- Má mastná hladina vliv na přeměnu těchto látek mezi vodou v akváriua a vzduchem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 09:18 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: grunda
Ano, ani jsem nenapsal nic, co by tomu odporovalo. Jen mají oba plyny různou rovnovážnou koncentraci ve vodě.

Uvažujme o tom takhle: Když budeš mít "jednu vodu," ve které je rozpuštěno pouze CO2 a "jinou vodu," v jiném kbelíku, ve které budeš mít rozpuštěnou pouze O2 (ignorujme teď, jak jsi je připravil a uvažujme, že žádná z nich nebyla v kontaktu se vzduchem). Když je teď smícháš dohromady a necháš tomu volnou hladinu, částečně se promíchají, nebude to tak, že voda s CO2 klesne na spodek a voda s O2 stoupne nahoru (jako třeba olej a voda). Bude tomu tak právě proto, že do vody s CO2 se bude rozpouštět O2 a opačně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 01:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: michalt
v akva je vždy rozpuštěno CO2 i O2, tyto plyny se z akva vzájemně nevytlačují ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2015 00:11 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Housie
Když to trochu zjednoduším, tak koncentrace CO2, která je ve vodě bez dodatečného sycení, je rovnovážná, t.j. je výsledkem výměny CO2 mezi vzduchem nad hladinou a vodou. Tedy tím, že hladina je volná, nadbytečná koncentrace unikne ven a když koncentrace ve vodě poklesne příliš nízko pod koncentraci CO2 ve vzduchu, nějaké CO2 se pod hladinou zase rozpustí. Samozřejmě, tohle se mírně změní tím, jestli bude hladina v klidu nebo se bude pohybovat, ale ne zásadně. Jde totiž o to, že tím lepším pohybem vlastně v malém časovém intervalu vystavíš kontaktu se vzduchem větší množství vody (jako bys zvětšil povrch). Tedy víc CO2 může unikat, ale víc může i pronikat do vody. Takže ta rovnovážní koncentrace se ustálí dřív.

Nevýhodou směřování proudu ke kořenům je to, že na dně se usazuje biologický odpad (detrit, uhnilé části rostlin, nespotřebovaná potrava) a tím proudem by se tenhle zvířil a byl by po celé nádrži. Je lepší, když zůstane na dně a podle potřeby se odsaje při odkalování.

Rozdělení plynů do relativně homogenních vrstev podle molekulární hmotnosti, které je v plynném stavu docela jednoduché, se ve vodním roztoku mírně komplikuje a neplatí zcela to, že voda s rozpuštěným O2 bude nad vodou s rozpuštěným CO2 (i když, přiznám se, neumím takhle rychle z hlavy odhadnout, nakolik bude tenhle intuitivní mechanismus narušen). Jde o to, že to rozpouštění má taky nějakou rovnovážnou koncentraci, která je pro CO2 a pro O2 různá. Přebytečný plyn z daného objemu prostě unikne ven. Tak může docházet ke stavu, kde je v tom samém objemovém elementu rozpuštěno jak CO2, tak O2. Nejen proto je nejlepší, když je taky dostatečná výměna vody mezi dnem a hladinou a když proudění není lokalizováno do horní nebo spodní vrstvy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 23:48 Muž Housie [3] – Výpust k hladině nebo ke kořenům vzhledem k stavu CO2
Ahoj, potřeboval bych si ujasnit nějaké pojmy a dojmy. Zajímá mě jak nasměrovat výpust z filtru vzhledem ke stavu CO2 ve vodě, jestli směrem k hladině nebo ke kořenům. Já vím, že se všude píše čeřit hladinu, čeřit hladinu, aby se do vody dostalo více kyslíku, ale neomezí se tím výrazně stav CO2 ve vodě a tím se i omezí růst rostlin?
Do akvária navíc nepřidávám CO2, a proto bych se té trošky, co tam je, nerad zbavoval čeřením vody. Proto nebylo by lepší raději umístit výpust směrem ke kořenům, aby se CO2 ve vodě přirozeně rozptýlil všude ke kořenům a listům rostlin?
ad2) Protože CO2 je těžší než O2, neměla by raději voda více proudit ve spodní čísti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 10:28 Muž Dejmon [64] Re: vaaclav
Právě proto to tu zkouším, a ptám se, konečně nějaké pozitivum a otázky, na které bude odpověď známá tak za 1/2 roku. To se všechno ukáže, zda to byl či nebyl dobrý nápad. V nejhorším případě to tam nechám, odpojím od trubek a budu nasávat vodu jenom na jedné straně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 10:12 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dejmon
Filtroval jsi někdy přes písek, ztvrdne to na kámen. Jak máš ošetřené dírky aby se ti neucpaly? A bordel v trubkách nedostaneš ven profukem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 10:04 Muž Dejmon [64] Re: vaaclav
Profukem, už jsem to psal, a je to polopůdní filtr, jenom tři trubky s 44 dírami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 10:01 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dejmon
Půdní filtry jsou minulostí prý to nedělalo dobře rostlinám. To není moje vlastní zkušenost. Písek se ti ale bude ucpávat, jak ty trubky vyčistíš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:25 Muž Dejmon [64] Re: Silent
Určitě, a počítám s tím, že to tak jednou za 1/2 roku profouknu od bordelu, je to tak navržené, ale neprofoukne se celé dno, jako u půdního filtru, to byl právě záměr, a odkalí se více bordelu, a kytkám by to nemělo uškodit, protože jsou zasazené mezi trubkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:20 R Muž Silent [5949] Re: Dejmon
Obávám, že to časem bude dělat neplechu (možná se pletu :) ). Pokud jsi chtěl sání skrze dno bylo by lepší použít osvědčené řešení a to napojení sání na půdní filtr. Ten se dá sehnat za relativně malý peníz www.levnaakvaristika.cz/… Průkopnictví se ovšem meze nekladou ;-)
Edit: Doufám, že časem poreferuješ o funkčnosti řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:16 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dejmon
Nevím jestli si udělal dobře z tím umístněním sáním do písku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2014 08:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Dejmon
Nejdůležitější je, aby sání i výtok fitru byly umístěny uvnitř akvária. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 08:36 Muž Dejmon [64] – Skoro ale ne zcela půdní filtrace
Fotka k příspěvku Už tady dlouho nebylo nic napsáno a diskuze také stojí, tak jsem alespoň umístím své zapojení v AQ a zajímalo by mě, jaké na to máte názory. Čím více, tím lépe.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 13:04 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Vendy
krom estetiky to nemá význam. řešit se to dá třeba přísavkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 12:42 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Ičin
A to opravdu stačí mít takto trubky opřené o stěny? Myslíte, že až se filtr kvalitně zajede a po vyjmutí filtr. hlavy nenastanou potíže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 12:33 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: vendy
vždy je to podle nádrže. je o tom i spousta článků. na menší nádrže je údajně vhodné mít nasávání i výtok na stejné straně, aby voda cirkulovala přes celé akvárium a byla nasávána až po celém kolečku. jinak je tady klasický model nasávání a výtoku naproti sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 12:28 Žena vendy [27] - CichlidyRe: vendy
Po nějaké době co jsem přidala hlavu pro proudění vody, jsou ryby ok, chtějí i žrát. Mám tam tedy filtr. hlavu nechat dokud se vnější dostatečně nezajede že.. teď jen najít jak mají být hadice namontovány, aby plnily co mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 12:22 Žena vendy [27] - CichlidyRe: grunda
Fotka k příspěvku No já tam už tu čerpací hlavu mám... Mám vnější filtr a do výpustní hadice je nasunuté čerpadlo a do elektriky zapnu jedno nebo druhé.

Pořád v tom lítáme. Špatně jsme to naplánovaly, nejprve to hnojivo, potom brzké vyndání starého filtru, stále si nevíme rady s umístěním trubic, nevím jak vysoko co jí má zakončovat nebo co tam mít. Hodnota lítá nahoru dolů, denně měním tak 100L vody dala jsem tam na druhý konec pouze hlavu na čeření vody.Dělá se slepá hladina, ryby lapají.Na výpusť jsem nasadila kolínko z rampy, aby voda táhla více na ně. Hadice jsou krátké, aby to bylo na proti sobě. Jsem z toho na nervy sad na obrázku jak to teď vypadá. Jak ty hadice máte dané, aby se voda točila, rostlinky u se houpaly a čeřila hladina? Jak to dělají v prodejnách, že nevidím nic takového a ani u jiných chovatelů. pokud mám jít do jiné sekce přes filtry řekni...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vendy
Tak přidej nějaké čerpadlo, třeba Koralii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:28 Žena vendy [27] - CichlidyRe: grunda
Já mám totiž tu trubku na vývod nasazenou na čerpací hlavu když potřebuju menší tok. takže je to u hladiny a slepá se na konci stále tvoří a u dna se rostlinky nepohybují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: cezarmilan
To není třeba, pokud se nedělá slepá hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vendy
A nech vývod čerí hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vendy
Levý horní roh.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8671x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7536-kam-umistit-sani-a-vytok-filtru?od=51