Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Pancéřníček - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 22:04 Žena Linduš [166] Re: vlacek
taky dobrý. já měla nanusů šest kluků a jednu holku. měsíc jsem je trápila ve vytíračce, než jsem na to přišla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 22:00 Muž vlacek [402] Re: Linduš
Diky za link. Uz jsem zjistil, kde je chyba - mam pet "samyc". To je pech. Byl jsem v akvaristice se na pandy podivat, a tam mi to bylo hned jasne. Nejak to musim poresit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 23:06 Žena Linduš [166] Re: vlacek
já jsem si jistá, ale lepší by samozřejmě bylo, kdyby se ozval někdo, kdo chová přímo je.
www.aquaworld.cz/…
úplně dolní obrázek je podle mě samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 22:45 Muž vlacek [402] Re: Linduš
Tak jsem tu svoji petku pand prohledl a prijde mi, ze maji vsichni brisni ploutve do kulata. Je to jiste, ze samec pandy by je mel spicate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 09:03 Muž hf [54] Re: Deathbull
Jak třít do vody?

Samička vyprdne jikru a drží ji mezi břišními ploutvemi. Samečci na ni stále dorážejí a ona tu oplodněnou jikru pak někam zastrčí. Obvykle se snaží prolézt tam, kam jiné ryby nelezou, tedy odhrnují hustší kytky za které se normálně proplavat nedá a lípnou jikru za ně na sklo. Někdy ostatní jikry dávají postupně na stejné místo pěkně vedle sebe, někdy je rozeserou po celém akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 07:55 Žena Linduš [166] Re: Deathbull
vhodné místo pro jikry může být pravděpodobné, proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:49 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Když už se tady probírají pandy. Stala se mi zvláštní věc, mám M+2F...ze stále čilých rybek co se celý den producírovaly u předního skla a byly první u krmení...se zhruba 3 týdny zpět staly schovávající se plaché rybky.

Prakticky jsem je od té doby neviděl, schovávaly se vzadu v hodně hustém porostu Sagittaria platyphylla. Asi před týdnem, to jsem občas zahlédl jen samce jsem si řekl že asi nastal nějaký úhyn a budu muset dokoupit. Včera jsem si všiml že samec "parkuje" pravidelně v rouře, odkud se odstěhoval jeden ancík (vykopal si svoje pod araukaritem, krapet více mi to přestavěl parchant:) )

No a dneska asi po týdnu jsem u krmení viděl všechny 3 rybky, naprosto v pořádku a zdravě hladové. Ale kromě toho také rozplavaný potěr právě u zmiňované trubky..jen pár čerstvých kousků.

Zajimá mě jestli je to náhoda...třeba že dostávají kapky od samců ancíků a chodí se tam schovávat přičemž si to mimochodem rozdaly, nebo jestli mají pandy nějaké náznaky rodičovství, alespoň co se týče umístění jiker na vhodné ukryté místo. Zatím jsem pancíky viděl třít jen do vody, nebo na rostliny (Corydoras, Brochis s ostatními nemám zkušenosti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:12 Žena Linduš [166] Re: vlacek
ploutve :-)
u nanusů mi to dalo pěkně zabrat, ale dá se to. břišní ploutev samičky je dokulata, sameček jí má špičatou.
pro lidi, jako jsem já (proboha, která je břišní), je to ten prostřední pár :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 19:38 Muž vlacek [402] – Urceni pohlavi
Chtel bych pozadat o pomoc s urcenim pohlavi c.panda. Neco jsem nacetl o rozdilech, ale at na ne hledim jak hledim, nemuzu to poznat. Kdyz uz si treba myslim, ze to vim, tak dalsi den uz to zase nepoznam. Jednou mi shora prijde stihly jeden, dalsi den treba tri... Mam jich pet, meri mezi 3.5 a 4cm. Lze to nejak bezpecne poznat? Uvadene rozdily mi prijdou velmi subjektivni. Klidne je vyfotim, jen potrebuju vedet co presne fotit aby se to dalo urcit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 19:05 Žena Ambra [7] Re: oldkiwinka
Asi máte pravdu, možná jsem jen nedočkavá. jinak mraženým, i tabletkama krmím, tak budu ještě čekat a pozorovat. Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 18:32 oldkiwinka Re: Ambra
Je pořádně krm mraženým krmivem, tabletkami, atp., samice se zaplní, budou mít plnější bříška, samci ne, a hned je od sebe poznáš... Ty rybky na fotkách mi navíc přijdou mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 18:23 Žena Ambra [7] Re: bluedream
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já vím že v atlase je to krásně k rozeznání, ale u těch mích je to tak nějak napůl, zaráží mě, že nejsou ani tak buclatí, ani však nemají moc velkou ploutev, ani u břišních ploutví nevím, jestli jsou spíš větší nebo menší, zkoušela jsem pozorovat větší hejno v akvaristice, ale upřímně se mi to nedařilo rozpoznat ani tam, asi na to nemám moc oko...zkusím poslat ještě fotečku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 22:53 Žena bluedream [245] Re: Yirka
Fotka k příspěvku Nj, to je pravda. Když si vezmu, jaké mám ve větším akva buclíky :) co se týče samic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 22:51 Muž Yirka [9126] Re: bluedream
S ploutvičkou máš pravdu, na druhou stranu mi na samičku připadá příliš štíhlá v bříšku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 22:49 Žena bluedream [245] Re: Ambra
Řekla bych, že je to holka. Samečci mají hřbetní ploutvičku vyšší a špičatější. Ale s tím šutrem v pozadí to moc vidět není. V každém případě jsou rozdíly krásně vidět tady rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:13 Žena Ambra [7] – Pohlaví pancéřníčka
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda někdo poznáte pohlaví tohoto pancéřníčka skvrnitého. Mám tři a myslím že jsou všichni stejného pohlaví, jelikož jsou stejně velcí, tlustí i mají stejné ploutve a tak to nejsem nijak schopná rozpoznat, už nějaký čas nerostou, takže bych řekla, že už jsou dospělí. Děkuji všem a přikládám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 20:55 oldkiwinka Re: karelpavel
Poznáš v dospělosti, samice jsou větší a plnější v bříšku (hlavně při pohledu shora) - pokud se jedná o rod Corydoras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 12:44 karelpavel – pancernicci zeleni
Taky bych rad vedel jak je mam poznat - jako videl jsem veliky dospely a stejne me kazdy akvarista rikal ze konkretne u tohoto druhu je to tezce rozpoznatelny. Je to pravda ?
Mam doma jeste dva skvrnite, a tam to jde poznat dobre.
Jaky znaky k rozpoznani jsou ? - ja znam jen : podle hrbetni ploutve ( spicatou ma samec ), podle velikosti, a dal ???
Taky diky, za postrehy ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 09:16 Muž Yirka [9126] Re: oldkiwinka
Ono to někdy není jednoduché, ale zde v atlase je to opravdu názorné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 09:13 oldkiwinka Re: Yirka
u c. aeneus to poznám, ale z nějakého důvodu mi to dělá problém u těchle, třeba i tím, že zatím jsem nikde neviděla samičku na vlastní oči.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 09:10 Muž Yirka [9126] Re: oldkiwinka
Pophlaví pancéřníčků lze spolehlivě rozpoznat až od uričté velikosti, je jedno jestli v albinotické nebo přírodní formě. Nejspolehlivějším znakem je tvar hřbetní ploutve (špičatá, kulatá) a tvar těla. Proto na snímku z fotogalerie, kde mají tyto znaky zakryté je těžko jednoznačně soudit. Stejně tak tvoje rybka (řekl bych sameček) je podle mne dost mladá. Daleko lépe jsou ryby znázorněny přímo zde v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 08:58 oldkiwinka
Zdravím všechny. Nechci zakládat nové téma, tak píšu sem.
Neustále váhám, jak je to s pohlavím čtyř corydoras paleatus - albínci. Na odkazech jsou jejich fotky.
všichni 4: rybicky.net/fotogalerie.php…
- je tam někde samička?
á jestli je tohle samička?: mojeakvaria.wgz.cz/…

Předem děkuji za vaše názory :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 22:44 Nobody Re: Naďa
Tipovat nebudu.
U pancéřníčků je většinou samička větší a robustnější.Sameček menší a štíhlejší.
Záleží na velikosti u jednotlivých jedinců(i druhů).Např.:u mých Corydoras sterbai jsem si jistý v pohlaví až ve velikosti samiček okolo 5cm.Pak vynikne ten rozdíl(i chování).A je to jasné.
Není kam spěchat.Dožívají se dost dlouhého věku.Některé druhy se třou až později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:12 jirkacichlid Re: Naďa
Podle mě jde o 3 samičky a 2 samečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 12:21 JUMP Re: TommySMASH
pokud nepoznáte pohlaví podle bříška při normálním pohledu,zkuste pohled zezhora (pokud k tomu máte přístup) samičkám vystupuje bříško trochu více do boků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 12:03 oldkiwinka Re: TommySMASH
zřejmě ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 11:50 TommySMASH Re: oldkiwinka
asi sem slepej ploutve nic bříška nic... tone nedá se to třeba poznat podl e fousků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 11:26 oldkiwinka Re: Anna
No říká se, že samičky jsou plnější v bříšku a celkově více zavalitější, samečci jsou menší a míň "bačatí"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 09:59 Anna Re: oldkiwinka
Jak podle bříška? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 00:05 marsz Re: Naďa
Chceš je pojmenovat? Až se začnou třít, bude to jasné. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 23:58 oldkiwinka Re: TommySMASH
Ale bříška jiný..
mám doma taky tyhle, zelený. Myslím že 3 samečky a 2 samičky.a neberu to podle ploutví jelikož je mají všichni stejný-ale to by se mi pak nemohli vytřít.takže to beru podle břiška..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 23:19 TommySMASH Re: oldkiwinka
Jak si to poznala mě ty ploutve příjdou všechny stejný :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 23:15 oldkiwinka Re: Naďa
a já 3 samičky a 2 samečky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 22:50 TommySMASH Re: Naďa
Ja to vidím na samečky všechny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 22:21 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku Podařilo se mi trochu vyfotit 5 z 6 panceřníčků, jak je to s pohlavím? Poznáte to, prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 13:23 Kate Re: Káťa
Já myslím, že skoro všichni pancéřníčci jsou hejnový ryby. Takže by to chtělo ještě alespoň dva další. Já teda s tímhle druhem nemám zkušenosti, chovám corydorase pandy. Dřív se mi taky stávalo, že byli některý světlejší. Když byli skoro úplně bílí, tak potom většinou pošli :-( Chce to pořádně je krmit kvalitní potravou pro dnové rybky (v mém případě mraženejma nítěnkama a podbnejma hnusíkama) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 09:39 Káťa Re: Pavel
tak jsem si to našla a mám Pancéřníčka mnohopaprsčitého Brochis multiradiatus. Podle vašeho popisu bych měla mít ba samce ale čím je to různé zbavení?? Musí být v hejnu?? Máte pro mě nějaké tipy?? Díky moc!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 23:26 Pavel Re: Káťa
U pancéřníčků se pohlaví rozpoznává nejlíp podle hřebtní ploutve. Tak se to dá určit pohlaví už u mláďat. Samečni mají hřetní ploutev vyšší a strmou do takového vysokého trojuhelníku. Samičky ji mají nižší a širší do čtvrtobloučku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 22:38 Žena Wampi [54] Re: Káťa
Jestli máš jen dva tak je to dost málo. Jaké máš? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 20:12 Kate Re: Káťa
Jaké pancéřníčky máš?? Samička je tlustší a daleko větší, samečci mrňavější. Ale tohle se dá rozpoznat až od určitého věku, když jsou schopní se rozmnožovat. Kdy je to přesně, to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 20:06 Káťa – pancéřníček a pohlaví
Ahoj! Pořídila jsem si 2 pancéřníčky jak se pozná pohlaví?? Jeden je světlý a druhý je tmavý jak je to možné??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3508x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/752-pancernicek--pohlavi?od=51