Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina cantonensis sp. Tiger - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Caridina cantonensis sp. Tiger - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 21:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: malyLibor
2 cm nemá ani jedna..proto v tom mám hokej..

Jsou moc krásný,furt šmejdí a cpou se řasami.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 11:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Pokud jsou malinké, tak musíš chvilku počkat. Tygři jsou "velké" krevetky, po japonikách u mne druhé největší z těch "řasožravých". Samičky od samečků začneš bezpečně rozeznávat okolo 2cm... ale jestli to poznáš u cherrynek, tak je to to samé - samička je robustnější a jsou u ní poměrně dobře znát vaječníky, sameček je menší a štíhlejší. A samečci také mnohem častěji plavou, samičky skoro pořád jen chodí :-)
Jestli je máš od Prunyho, tak to budou krasavci. Já od něj mám nádherné crystalky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 08:55 Muž Burik [727] - AquascapingRe: malyLibor
měly by být z tuzemského chovu,kupoval jsem je od Prunyho.Jo jo znám parametry vody a vše je ok..až na jednu,tigřici..
ta dnes pošla..ale zdála se mi divná už,když jsem ji přinesl domů..vlezla si na jedno místo v rohu a moc se nehýbala..ostatní jsou čilé a daří se jim

jinak teda žádné sedlo nevidím,přijdou mi všechny stejné,jsou malinké:-)Asi blbě vidím..u cherryn to poznám,ale u tigřic ne:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2012 22:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
U Tigrů poznáš pohlaví opravdu snadno. Tedy pokud máš klasické Tigry. U samiček je krásně vidět vaječníky, které u ní tvoří tzv. sedlo. Ty Tigři, co sis koupil, jsou z tuzemského odchovu, nebo dovoz? V jakém je máš akvárku? A znáš hodnoty vody, v jaké je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 22:37 Muž Burik [727] - Aquascaping
rád bych se zeptal,jak se u této krevetky určuje pohlaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 09:42 Muž Burik [727] - AquascapingRe: harpunar
jojo Wintera pozoruju na FB,má fakt nádherný palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 09:40 harpunar Re: Burik
Je to pro tebe trochu s ruky,nicméně Tigry chová třeba Winter,Ludva Šabršula,ale jsou to kluci ze severu Moravy.Ludvík např. získal pohár za první místo v Caridina show na slovensku za Black Tigry a Winter má v nabídce také krom Tigrů i další špeky.Takže si to vyhledej a koukni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 21:51 Muž Burik [727] - Aquascaping
Trochu to tu oživím..dnes jsem si přinesl 11 tygříků..chová tu ještě někdo v současné době tyto potvůrky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 12:00 Olí Re: bali
No Tigří jsem si tam koupila za 34,-, Japonika byla za 29,- novinka tam je Rili, ta je nádherná, ještě ale neznají cenu.. zbytek cen si nepamatuju ;) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 16:25 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Olí
a co ceny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 16:10 Olí
Ahoj, byla jsem na Žižkově v ZOO MIXU mají docela dost velkou akvaristiku a tam mají cca 6-7druhů krevet(mezi nima i Tigery) moc pěkné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 10:14 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/CaridinaRe: Chem
Děkuju za zajímavé informace. Sehnal jsem 10 tygrů, bohužel import, tak jsem zvědav zda se mi je podaří alepoň udržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2011 13:00 Muž Chem [837] Re: ZdendaCh
Zalezi komu a jak to clovek prodava. Pres inzerat to muze byt horsi. Pokud clovek nabidne pravidelnou dodavku dospelych cherry, vlastní odchovy (ne import) za prijatelnou cenu, idealne s dokladem, urcite ho ve zveraku, kde uz krevetky cherry nabizi, neodmitnou. Pravdou ale je, ze takovych kamennych prodejen, kde by meli krevetky pravidelne v nabidce u nas prilis mnoho neni. Tech okolnosti prodeje, poptavky a nabidky ziveho zbozi je mnoho... tezko to rozepisovat. Uz jsme moc daleko od tematu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 10:52 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/CaridinaRe: Chem
Aha, to díky za info. Poptávka po cherry mě překvapuje, měl jsem za to, že je dneska naopak problém je prodat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2011 14:53 Muž Chem [837] Re: ZdendaCh
Nemci? Krevety, ktere se sem vozi jsou predevsim z Asie. Krevetky narozene v Polsku ci Nemecku se sem vozi taky, ale v daleko mensim objemu. A jak jsem psal, jsou v CR i chovatele, kteri maji svych odchovu opravdu hodne. Nicmene treba poptavka po cherry (je pekna a zaroven nenarocna) je tak velka, ze se do prodejen casto berou importy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 14:21 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/CaridinaRe: Chem
To je to s obchodem u nás tak žhavé, vždycky jsem si myslel že krevetí poptávku uspokojují Němci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2011 13:49 Muž Chem [837] Re: bobik
Problém bych nevidel v tom, ze se nedari obyc. tygry mnozit, ale v tom, ze je po nich mala, velmi nepravidelna a kolisajici poptavka. Je to podobne jako s green palmatami a dalsimi zajimavymi, ale ne uplne vyrazne barevnymi krevetami. Zatimco crystalky a cherry lifruji chovatele v CR do vykupu, obchodu a prekupnikum leckteri i po tisicich tydne, tak treba blue pearl, green palmaty apod. vylozene takto ve velkym nikdo nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 10:53 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
- Blue, Black Tiger jeste vice - jsou narocne na chov, na odchov ani nemluve :-)
- je to spis dalsi krok v krevetkach po uspesnem chovu/odchovu CRS/CBS
- co vim od ceskeho chovatele, od ktereho jsem kupoval obyc. Tigers, tomu se moc nedarily ani obyc. Tigers OE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 10:40 Muž bobik [15] Re: ZdendaCh
no tak modrá to už asi bude opravdu vzácnost,ale já na netu nikde nevidím nabízet ani "obyč" tiger.tedy myslím tuzemský odchov,import ano.je mi právě divné,že by se u nás nikomu nedařilo ji množit.když je prý jen o něco náročnější než cherry red.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 10:15 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/CaridinaRe: bobik
Taky se mi nedaří je sehnat. Co jsem vyčetl u modré varianty, když už se podaří odchov, málo kusů je opravdu modrých, vetšinou mají zbarvení do hněda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 14:37 Muž bobik [15] Re: seic
oni se občas i nabízejí,já bych je ale případně asi radši chtěl z tuzemského odchovu....a to už je asi větší problém je sehnat...proto se tomu divím,že se je asi u nás málokomu daří odchovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 13:51 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: bobik
- obyc. Tiger (ne black/blue/OE) byva oznacovan za dobry mezistupenm v chovu mezi RedCherry/Yellow/Palmaty a chovem CRS ;-)
- ja je zkousel pridat k RCh, neodesly hned, ale pomalu po 1 z akvaria "vymizely" :-(
- jinak RCh se uz bezne nabizeji za 15,- Kc, zatimco Tiger je 30+
- ja osobne se k nim v budoucnu urcite vratim, az bude misto na vice vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 13:51 Žena petulinakk [2016] Re: ZdendaCh
Nějaké jsou na prodej tady www.kalaba.eu/… ale osobní zkušenost s tím eshopem nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 13:48 Muž MrHu [300] Re: bobik
Myslím, že třeba snekac nebo winter by je mohli mít...:-) Ono je to s nima asi dost podobné jako s crystal red a crystal black...když jsem je koupil poprvé, tak nevydržely...pak jsem upravil nádrž, nechal měsíc zaběhnout, koupil jsem je znovu a už to vypadá nadějně...určitě se tyhle druhy dají sehnat, jen je asi potřeba se o ně víc starat, než o ty "obyčejné":-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 13:33 Muž bobik [15] Re: MrHu
ale jo,tak jsou o třídu obtížnější na chov,ale přesto nechápu-omlouvám se za to :-( ,že vlastně vícemeně nejsou nabizeny k prodeji,tedy myslím tuzemský odchov...připadá mi,že se snad ani nikomu nemnoží.já o nich tedy zatím jen uvažuji...cherryny red sakury již mám,ale zatím jen krátce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 13:21 Muž MrHu [300] Re: bobik
Protože red cherry je "o třídu" méně náročná...ta jde snad každému...tiger sice není nejnáročnější, ale znám pár lidí, kteří maj red cherry a tigři jim prostě nejdou...nemnoží se a vydrží krátší dobu...prostě je to "málo obtížně", ale ne tak málo, jako red cherry...:-) Ostatně snad všechny krevetky, které mají přímý vývoj ve sladké vodě, mají u sebe napsáno, že jsou málo obtížně na chov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 12:57 Muž bobik [15] – Krevetka Kantonská ´Tiger´-import?
ahoj,nechápu jednu věc,uvádí se -tedy pokud se nemýlím,že odchov krevetky caridina tiger je málo obtížný,ve sladké vodě,přímý vývoj.proč tedy není běžně k dostání?a když, proč je relativně drahá ?cca 40-60 kč-tak jako např. cherry red.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 14:54 Muž MrHu [300] Re: ZdendaCh
Pokud vím, tak snekac (místní uživatel:-)) je má v nabídce na www.krevetky.wz.cz , ale nevím, jestli je má momentálně k prodeji...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 10:19 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/Caridina – Caridina sp. Tiger
Nevíte někdo kde u nás sehnat modrého tigra ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2011 15:42 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bára
povedal by som ze blue bude trosicku narocnejsi. je predsa len viac preslachtenejsi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:34 JagerMaister Re: Bára
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:11 Žena Bára [2] Re: džara
tiger a blue tiger mají nejspíš stejné nároky že ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 14:23 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetkyRe: seic
myslim ze ano. tigri toho znesu hodne. a povedal by som ze ta cena neni zla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 13:12 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – kde koupit?
prozatim jsem Caridina cantonensis var. Tiger nasel jen u

www.krevetky.wz.cz za 40,- + kuryr CD

podle www.planetinverts.com/… jsou tyhle Caridiny
vhodne jako "druhý krok" po obyc. Cherry nebo Palmata

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 20:56 Muž matlala [798] - RostlinyRe: johnx
nebude, dej tam spíš 2*11w to uděláš i doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 20:15 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: johnx
tak nebude ani 16L ani 20L.Dnes jsem našel ve sklepě stará akva 50*25*30 37L takže ho opravíme a uvidíme, ale řeším problém s osvětlením - bude stačit 11W ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 10:30 wampirek Re: johnx
To si jen myslíš. ;-) Těma malýma krevetkama (kolem 1 mm) ryby určitě nepohrdnou. Akorát ti těch krevetek přežije dostatek do velikosti, kdy už jako potrava nepřipadají v úvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2008 09:39 Muž matlala [798] - RostlinySoužití minirybek a krevetek
ahoj lidičky,
krevetky a minirybky se snáší velmi dobře a nikdy se mi nestalo, že by minirybka sežrala mladou krevetku, ba naopak, vůbec si jich nevšímají. Ke krevetkám se hodí například Boraras urophthalmoides , Corydoras pygmaeus, Dario dario, Heterandria formosa; všechny tyto rybky vlastním a mám je s krevetkami. Dále se hodí ke krevetkám třeba Boraras maculatus, Boraras brigitae, Epiplatys annulatus (trochu náročnější), Corydoras habrosus, Corydoras hastatus, Aspidoras pauciradiatus, Hyphessobrycon amandae, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 21:30 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: klm007
krevetky budou v 20L a k tomu ještě budu mít 12L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 21:21 Muž klm007 [114] Re: Marri
Souhlas, do 12 litrů dej jen krevetky - v tak malém akva je ryby na 100% dostanou. V mém 60ti litrovém se krevetky množí, i když je redukují endlerky, ale přesto nakonec nějaká přežije do velikosti, kdy se už nemusí schovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 20:00 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marri
budou tam jen razborky.

A bude jim vadit tvrdá voda, jinak pH 7-mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 19:10 Marri Re: johnx
Pokud chceš krevetky odchovávat, tak ty živorodky tam nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2008 17:00 Muž klm007 [114] Re: johnx
Tak moje endlerky systematicky prohledávají každou škvíru, list a kámen. Žasnu, kam všude se dostanou. Hlad určitě nemají, řekl bych, že je baví být na lovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 21:24 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: frmol
No asi to zkusím...mám v plánu12L pro pancéřníčky malý a živorodky trpasličí
jinak všem moc děkuji

P.S.pište dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 12:52 Muž Snofrev [54] Re: frmol
moje neonky mladé krevetky nežerou, pokud nezačnou plavat
běhaj po dně mezi rostlinkama a nebo ve stínu kořenů, případně se shovávají pod nebo mezi řasekoule, případně ještě občas lezou po jemnolistejch rostlinkách, ale krevetku moje neonka slupne jen když začne plavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:41 Muž frmol [14] Re: johnx
klm007 ma pravdu, ja krevetky chovam taky samostatne, ryby velkym neublizi ale male fakt spolknou i ty nejmirumilovnejsi napriklad neonky. uvazuju ale ze k nim prihodim pancernicky trpaslici, maji tak do 2 cm, aby tam byl pohyb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 23:48 Muž klm007 [114] Re: johnx
Nezapoměň, že narozené krevetky mají jen pár milimetrů a tudíž se velmi snadno stanou kořistí i té nejmírumilovnější rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 18:25 oldkiwinka Re: johnx
Na rasbory i krevetky to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 16:03 Muž Snofrev [54] Re: johnx
krevetkám stačí, jestli i těm razborkám nevím, nemám s nima zkušenost, ale s dostatkem rostlin a filtrací by to mělo fungovat
krevetky se budou snadno množit, a bude je potřeba odstraňovat

spíš bych tam dal jen ty krevetky s rostlinama a zkusil bych to bez techniky, rostlinky by měly stíhat čistit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 14:28 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Caridina sp. Tiger
Stačí šesti krevetkám Caridina sp. Tiger akvárium o objemu 20L??
a vadila by jim společnost osmi Boraras urophthalmoides???
předem děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7489-caridina-cantonensis-sp-tiger-chov-odchov?od=51