Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina cantonensis sp. Tiger - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Caridina cantonensis sp. Tiger - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 23:02 Muž Smetany [1226] Re: Snoworca
To mě mrzí. Už se svlékaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 22:47 Snoworca Re: Snoworca
Hlásím, že je po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 20:37 Snoworca Re: Smetany
Oči nemůžu říct, z těch patnácti mělo oranžové oči jenom 6, dostala jsem je namíchané. Ale všechny byly světlé po těle, žádná neměla ani náznak červeného zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 20:15 Muž Smetany [1226] Re: Snoworca
Nemohla mít bílé oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 20:08 Snoworca Re: Smetany
Díky moc.
Mě nejvíc zaráží, že když jsem je před měsícem dovezla, tak byly všechny stejně světlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 20:00 Muž Smetany [1226] Re: ctibum
Ctibum má pravdu. Koukni jak vypadá divoká forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2019 19:52 R Muž ctibum [6909] Re: Snoworca
Genetika? Odborník nejsem, ale když kuknu do atlasu, tak "Základní zbarvení je bělavé až šedavé, na hřbetu a bocích je pět velkých černých nebo tmavě hnědých příčných pruhů. Vyšlechtěné variety se světlýma očima tzv. "blond", s modrým tělem, albinotické s červeným pruhováním, celočerné formy a další kombinace."...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 19:34 Snoworca
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám 15 bílých tigerů a teď jsem si mezi nimi všimla jedné červené... Googlila jsem česky, anglicky, prošla skupinu na fb, ale pořád si nejsem jistá, co by to mohlo být. Mám trochu obavy, že je nějak nemocná... Voda má správné parametry, dneska jsem měřila.
Co myslíte že to je? Pro srovnání dám i jednu fotku bílého tygra. Díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 18:20 Alenaias Re: lhajek
Mladé... tyhle už jsou pěkně veliké mají aspoň 1,5 cm :) Ale asi opravdu byly jenom jinak zbravené z cesty :) A ještě bych chtěla vědět přítomnost Boraras urophthalmoides by jim neměla vadit že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 18:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Alenaias
No v obchodech to bývá všelijaké.
Ale měly by se prodávat mladé kousky a u nich nebývá vybarvení ještě třeba takové, navíc jsou ve stresu z odlovu, přepravy atd. čímž vybarvení také hodně trpí.
Já je měl přímo od chovatele a jeden jde také lehce do modra a jeden je dokonce OE.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:35 Alenaias Re: lhajek
Tak doufám že není něják nemocná :(
To vím že jsou i modří ale v obchodě bylo řečeno a i psáno že to jsou normální Tiger tak jsem hodně z toho zmatená.
Více kusů bych chtěla ale měli poslední 4 tak jsem ráda i za ně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 14:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Alenaias
Ty tečky nevím, ale jsou i modří tygři ....
Podívej se třeba tady na galerii fotek co může být různých zbarvení: rybicky.net/nadrze/8453

Jinak jen 4ks je málo. Jsou to tvorové společenští a ledaskde se lze dočíst že to chce aspoň 10ks a po několika "pokusech" s krevetkama to mohu jen potvrdit. Naposledy jsem si jich pro jistotu vzal 15 kousků a jedna tygřice po 3 týdnech už nosí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 13:37 Alenaias – Takové tečky
Včera jsem si pořídila 4 Tigery a právě jsem s pozorovala že se jedné Krevetce objevují na hřbetu takové malé naoranžovělé tečky. Neví někdo co to je? .... A ještě bych se chtěla zeptat jestli Tiger může být modrá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2012 14:46 Muž Burik [727] - Aquascaping
dnes jsem spatřil první tigří drobotinu,jak se prohání po akva,je jich celkem dost..a další 2 samice nosí.. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2012 21:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JanaF
ono je právěže jednoduší, když je pohromadě vícero jedinců než 4, s takovou je velká šance, že se nerozmnoží a to z důvodů že vše budou samci, nebo samice a nebo se často stává, že nějaký ten jedinec uhyne. Pokud je jich ale 10 a něco uhyne, stáe je velká šance na odchov.

Já když si kdysi pořizoval první Modré Tygry, tak jeden stal €14 a plus 250,- Kč doprava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 12:50 Žena JanaF [3] - MiniakváriaRe: malyLibor
Myslela jsem, že ve stresu jen zesvětlají, ne že změní hnědou na modrou hmm . Jinak doufám, že si brzy společnost vyrobí sami, přece jenom stály 35Kč/kus a je to můj první pokus s obtížněji chovatelnými krevetami, tak jsem nechtěla dát tolik peněz, kdyby se náhodou něco nepovedlo..
Zatím vypadají spokojeně, po akvárku se pohybují jako samostatné jednotky nebo po dvou, neschovávají se. Snad se brzy dočkám přírůstků, vypadá to na 3samice a samečka. Držte mi palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2012 12:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: JanaF
Je to normální, krevetky ve strasu často mění barvy... člověk se někdy až diví. Je jen škoda, že sis o nich něco předem nepřečetla. Věděla bys, že krevetky jsou velmi společenští tvorové a že je dobré mít těchto krevetek alespoň 10ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 12:33 Žena JanaF [3] - Miniakvária – Tygři-modré zbarvení?
Včera jsem si donesla z burzy 4 krevetky, byly prodávané jako Caridina sp. Tiger, v nádrži vypadaly normálně, ale když jsem je nesla v pytlíku domů, ty pruhy měly modré a ne černé nebo hnědé coze Byly prostě světlé s tmavě modrýma pruhama. Když jsem je doma dala do akvárka, tak se zbarvily zase normálně, vypadají jako tady v atlasu..Mám teda nějaký křížence s modrýma nebo je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 18:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bali
Tak to jsem nevěděl, že tibee jsou tygři s krystalkama. Já to rozlišuju max právě po tygra a krystalku, dále už je to na mne moc, všechny ty pandy, kingkongové a tak. Ne že by to nebyly krásné krevetky, ale pro mne už moc náročné. Mně se nejvíce líbí základní přírodní tygr nebo ten se zlatýma očima a z krystalek červené grade S, ty mají pěkně vyrovnanou bílou s červenou. Ale koukal jsem na tvé krevetky a to je paráda. Taiwan mischlinge, to je paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.12.2012 17:34 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: lhajek
tiger je c.cantonensis takze totez co CRS/CBS takze krizeni je zaruceny ->viz tibee (krizit lze lecos, od crs,cbs,snow s normalnimy tygry,black,red,blue) s dalsim krizenim s taiwanama lze docilit dalsi zajimavosti (pak se tomu rika treba taibee -> viz napr.: shrimpsider.wordpress.com/… )
a obyc tiger neni vyselektovanej, normalni odchyt z prirody :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 14:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
No na tygry se chystám už nějaký čas, ale nejdřív se budu muset asi zbavit endlerek, což je mě líto, ale jinak asi místo mít nebudu. Leda bych si založil znovu 12L akvo, co leží ladem ve sklepě.
Jenže je otázka jestli mě pak drahá polovička nevystěhuje do toho sklepa místo toho akvárka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 14:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Co jsem se bavil s chovatelama, tak mi říkali, že jim jde víc to nebo to... ale třeba Winter chová nádherné tygry i krystalky... ale taky mi před časem říkal, že jemu jdou víc krystalky. Od té doby ale odchoval nádherné tygry, tak se to třeba změnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 13:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: bali
A nemůže to být tím že je máš od různých chovatelů a jsou zvyklí každý na trochu něco jiného? Já jsem si myslel že je to obojí stejný druh jen vyselektované jiné zbarvení. Ale třeba to tak není. Rád se poučím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 12:41 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky
me treba tygri moc nejdou :/ a krystalky jsou v pohode, takze urcite vodu chteji trochu jinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 20:42 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 19:17 Muž Burik [727] - AquascapingRe: malyLibor
třeba by se tu crysalkám dařilo taky..těko říct..ale nechtělo se mi dávat 90Kč za kus..a jako začátečník jsem nechtěl riskovat úmrtí..ale do dalšího akva,které plánuju je určitě pořídím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2012 19:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Paradox je, že tygři jsou nároční stejně jako krystalky... jen někomu jdou víc tygři a jinému krystalky... je to divné... Zajímalo by mne, jestli se spolu kříží... Měl by to být jeden druh, podle tabulek se křížit mohou... ale jak je to ve skutečnosti nevím... a nezjistím, protože to nikdy nebudu zkoušet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 19:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: malyLibor
Je to asi dost individuální,jedna cherryna měla černá vajíčka a další týden na to taky úplně žlutá..
nevím dle čeho se to zbarvuje
Máš pravdu,moc se mi líbily už na burze a nechtěl jsem utrácet za crystalky,jelikož jsou prý náročné,tak jsem vzal tygřata a jsem rád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 19:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Žlutý? Hm... já je měl takové spíš jakoby do zelena, ale zdá se mi, že každá tygří samička má jinou barvu vajíček... jedna je měla spíš takové zelenohnědé. No, jakmile dodělám ten stojan, tak jedno akvárko bude na 100% patřit tygrům. Jsou to podle mne jedny z nejkrásnějších krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: malyLibor
jsou žlutý,stejně jako mých cherryn
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
No super paráda! Držím palce, ať to dobře dopadne. Prosím tě, a jakou mají vajíčka barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:51 Muž Burik [727] - Aquascaping
Nechci se chlubit,ale hlásit se to musí...jedna tygřice nosí kupu vajíček! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:01 triscene
zaujimalo by ma ze ci krizenim s crs asa mozu vychytat muchy crsiek lebo mam problem s prezitim malych hoci ph,tds,tvrdost,kh je v norme. pouzivam ro a mineraly ale problem mam akosi stale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 18:05 Muž Burik [727] - AquascapingRe: malyLibor
svleček tu mám víc..každý den nějakou najdu:-)Vypadá to,že lítají jen ti menší tigři,takže asi samci..větší se spíš schovávají u hladiny na riccii:-)
Snad se zadaří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2012 00:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Jestli ti lítají jen samci, tak koukni po svlečce, měla by tam někde být. A pokud ji najdeš, tak je vše na nejlepší cestě k malým tygříkům :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 21:17 Muž Burik [727] - Aquascaping
dnes mi pár tigrů na hřbetě změnilo barvu..mají tam černé fleky na místě,kde mají cherryny žluté skvrny..nevíte čím to může být?Samečci lítají po akva jak zmagořený..že by to byla reakce samic?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2012 11:26 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
Mě přijde že zatím žaludkem je náznak vajíček, ale ruku do ohně bych za to nedal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 11:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: malyLibor
smich myslel jsem žaludek a píšu žloutek,omlouvám se:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 11:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Ne žloutek, ale žaludek. To hnědé na přechodu hlavy a hrudi je žaludek a z něj jde taková tenká čárka až těsně k ocasní "ploutvi", prostě až na konec krevetky, a to je střevo. Střevo by mělo být stále plné, to je důkaz, že je krevetka dobře živená. Pokud je střevo poloprázdné, je v akva pro krevetku málo žrádla, pokud je střevo prázdné, může to signalizovat problém - stres, nemoc, nevhodnou teplotu či jiné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 11:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: malyLibor
jinak to asi nebude žloutek,ale pigmentace...ony se krásně třpytí,když se na ně člověk zadívá..taková třpytivě měděná barva..jsou fakt krásný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2012 11:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: bali
pak tam mám dvě,ty jsou větší,než tihle prckové..tam už pohlaví asi poznám..jedna je taková úzká a subtilnější..to bude asi kluk a ta druhá má mohutnější zadeček,tak to bude asi holka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 11:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bali
Já jsem slepej. Já vidím za hlavou žaludek, který je krásně plný a je vidět, že je krevetka dobře živená. A za ním by měla být vajíčka. Hnědá, šedohnědá, nazelenalá... ale já je tam nevidím. Což neznamená, že tam nejsou, ale že já mám mizerné oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2012 00:14 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
ta vlevo vypada na samicku, zdaji se mi tam za hlavou vajicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 23:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Nevím. Z této fotky nepoznám nic. Ale díval jsem se i na ostatní fotky a podle té fotky, jak je tam ta cherrynka samička s tím tygrem bych řekl, že ti tygři jsou ještě moc malí na určení pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 22:22 Muž Burik [727] - Aquascaping
Fotka k příspěvku prosím vás, zkuste určit pohlaví, já fakt nevím:-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 21:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Tak ještě nejsou dospělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:54 Muž Burik [727] - AquascapingRe: malyLibor
pak ta velká musí být kluk,jelikož furt lítá po horních listech a surfuje v proudu:-)

Fakt mám jen rozdílné velikosti,ty vajíčka nevidím ani u jedné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Přes 2 cm bude holka... Holky jsou výrazně robustnější. Kluci jsou menší a štíhlí. Kluci rádi plavou, samičky chodí po svých, plavou výjimečně rybicky.net/nadrz/11793/7.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:37 Muž Burik [727] - Aquascaping
Já jsem asi fakt slepej,ale nepoznám to..a to tam mám tygra i přes 2 cm velkou.Ale rozdíl krom velikosti nepozoruju..sedlo nevidím u žádné tigřice..snad nemám jen samé kluky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 22:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Podle mne asi nejkrásnější z těch malinkých sladkovodních krevetek... Líbí se mi víc než ti modří a černí a kdovíjací... krásnější než obyčejný tygr je ten obyčejný tygr s těma zlatýma očima.... měl jsem asi 3 a ti byli úplně nejkrásnější. Další krásné krevetky jsou pak ty sulavézské, ale tam je to tak obtížné je jen udržet a jsou tak maličké, že se na ně asi budu vždycky dívat jen na fotkách :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7489