Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černající dno

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Černající dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 23:34 Muž grizly [145] Re: janavk
Jsou to rybi exkrementy a zbytky krmiva. Delas si z akvarka zumpu. Chudaci rybicky..... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 18:41 Muž O.Tom [439] Re: Johanka
Jestli se tam neco kazi, tak radsi odsat,cistym prokyprenim by se vsechen bordel ovulni mezi rybky a ty by plavaly jak v "zumpe" ... moc dlouho ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2009 18:04 Žena Johanka [57] Re: janavk
Se Ti to tam nejspíš kazí.V prezentaci máš údržba nula,vzduchování a filtr nepoužíváš.Si myslím,že to ani jinak dopadnout nemohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 17:02 Muž jajaapaja [174] Re: janavk
Nechci nic říkat ,ale zdá se mi že asi dost překrmujete.A bez filtrace to pak dělá neplechu.Radím odsávat a odsávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 16:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: janavk
Jsou problémy s vodou nebo se špatným zakořeňováním rostlin? Jestli ne a vadí vám to, tak bych oblepil tu část, kde je vidět štěrk, třeba izolačkou.

A nebo odstranění třeba kypřením dna nebo odkalovacím zvonem. (osobně nedoporučuji ani jedno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 15:57 janavk – Červený hnus v podloží
Mám akvárko bez chemie a techniky, a ve štěrku se udělal nějaký červený a červenobílý hnus. Vypadá to jako dílky z granátového jablka, je toho hodně a je to vidět ve střední a spodní vrstvě štěrkopísku (přes boční sklo). Prosím poraďte, mám pocit, že bych to měla celé vyhodit, vypadá to dost hnusně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 13:38 Usine Re: kolcun2
Pokud je to pevně přirostlá řasa tak ancistrus ti nepomůže. Je to klasický všežravec jako většina ryb. Řasy mu jsou fuk. Když ho přestaneš krmit sežere spíš nějaký echinodorus než řasu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 11:12 waterboy Re: kolcun2
je to dusledek toho ze mate neprokyslicene dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 11:01 kolcun2 Re: Usine
Mam ancitrusa, myslite že to spravý? Aspoň ta riasa ako krmivo pre anci muže byť. Ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 23:54 Usine Re: kolcun2
Je to běžné a bývá to většinou řasa. Pokud to jde, stačí kamen otočit, bude ze zpod také drobet špinavý, ale to se za chvíli ztratí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 20:51 kolcun2
mne tmavnu kamienky a mzslim že to nieje špina ale riasa. može to byt riasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 12:34 Žena Marianesca [3] Re: maznak007
Aha aha....omlouvam se ze sem nepochopila hned napoprve.:-) ..tak to budu muset dneska zaborit...je pravda ze to vzdycky neberu az ke dnu..dekuju za radu..to me vubec nenapadlo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 12:27 Muž maznak007 [12] Re: Marianesca
Vaclav myslel zaborit odkalovaci zvon do pisku a z ke sklenenemu dnu akvaria. To teprve uvidis ten "humac" co potece ven... Zrovna vcera jsem si rikal, ze takhle nejak vznikala ropa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 12:21 Žena Marianesca [3] Re: Usine
Já pravidelně 1x týdně i odkaluju...vždycky je to pěkně čistoučký..nevím proč se mi toto stalo..ale je fakt že akvárko nesmrdí ale jen ta voda když odkaluju má to takovej rybniční čuch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 11:08 Usine Re: Marianesca
Musí to místo několikrát pořádně odkalit až na dno. chvíli to vydrží. Nejlepší je to ale dělat pravidelně aspoň jednou týdně. :-) Jen vyměňovat vodu nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 10:59 Žena Marianesca [3] – Černající dno
Prosím poraďte mi co mám dělat..už jsem z toho celkem zoufalá..každý týden měním 1/3 vody v akva a minule při odsávání vody a detritu jsem zjistila že kamínky co mám na dně(drouboučký štěrk)jsou ze spodu černé a voda trošku zapáchá tak jsem vyměla 3/4 akvárka vody, vyčistila filtr a včera při odkalování jsem zjistila že to moc nepohlo - kamínky co zůstaly černým otočený vzůru zase zbělaly ale jak jsem s nima pomlela sou zase ze spodu černý..toto se mi ještě nestalo..prosím poraďte čím to je a co s tím mám dělat... :-( sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1738x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7457-cernajici-dno?od=51