Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2022 08:38 Muž Tomienovic [9] - CichlidyRe: doda
Hodnoty testy vody su vporiadku podla esha testu. Filter mam FX6 Fluval. NO2 ani NO3 nemam zvýšené. Chcel som len vediet co je to za chorobu a ci je mozne ju liečiť a ked ano tak ake lieky na to. Dakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2022 17:01 Muž doda [134] Re: Tomienovic
Můj názor je že jí asi přestávají fungovat ledviny. Tyto ryby jsou velké , hodně sežerou a taky hodně špiní vodu. Píšeš :vodu menim raz mesacne 1/3 objemu. To je hodně málo na takové ryby. Nevím co máš za filtr ale takové znečištění těžko nějaký zvládne při této údržbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2022 15:38 Muž Tomienovic [9] - Cichlidy – ocellatus nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím prosim o radu. Mám v nadzrzi dva vrubozubce a jeden je uz asi mesiac nafuknuty. Ked krmim tak normalne ide zrat akutat plave bokom a nevie niekedy trafit potravu a snazi sa viac krat. Druhemu vyzera ze nic neni. Obidve ryby mam cca 5 rokov od malicka a su v cca 570 litrovom akvariu, vodu menim raz mesacne 1/3 objemu. Teplota 26 stupnov, krmivo som daval pravidelne hikari cervene granule pre cichlidy. Menej casto cvrcky, mucne cervy. Viete mi poradit co to je za chorobu? Ryba ma nafuknute brucho a zdrzuje sa vacsinou pri hladine v rohu nadrze. Ked pridem ku sklu normalne ide ku mne a tesi sa ze ide jest.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2021 11:01 Muž RAP [1555] Re: Ronny
Hlavně to chce pestřejší stravu než jeden druh krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   25.12.2021 00:26 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Ronny
Dobrý den, jestli na to v mobilu dobře vidím, všichni vrubouši na fotkách jsou v pokročilé fázi děrové nemoci, plus i s nějakým zaplísněním po tělech. Ve zdejší diskusi je nejméně jedno vlákno věnované právě tomuto onemocnění, určitě by bylo vhodné si je pročíst, jistě v něm najdete cenná doporučení. Zda a nakolik ale bude v tomto stádiu nějaký léčebný postup účinný už bohužel neumím odhadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2021 17:07 Ronny – Vrubozubec nechce žrát
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den všem, mám v 630l velké nádrži 4 Vrubozubce a jednoho Gibicepse všichni 3 roky staří. Jeden z vrubozubců poslední cca 3-4 týdny nechce vůbec žrát a je výrazně pasivnější než dřív. Většinu času tráví u hladiny (viz. video: youtu.be/…). K tomu mi přijde že se zmenšil, nebo zhubnul a zesvetlalo mu zbarvení. Vzduchování funguje, teplota vody konstantní a filtr nedávno vyčištěn včetně výměny části vody. Všichni jsou krmeni především granulemi Hikari. Ostatní Vrubozubci i Gibiceps prospívají dobře. Nenapadá někoho co by s ním mohlo být, případně na co se zaměřit? Děkuji za tipy a rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 20:35 Muž Riccihifi [13] Re: Miluska
Mal som kedysi problem s krupickou, Esha Exit zabral na 100% , za 3 dni bola prec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 20:22 Muž AsusKD [85] Re: Miluska
Bez prezentácie je ťazko radiť. Pokiaľ je to krupička tak: rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
Dalo sa tomu zamedziť karantenou nových rýb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 12:22 Miluska – Pomocte prosim
Fotka k příspěvku Dobry den. Mam cca 20-25cm v3lke vrubozubce... koupila jsem si par novych sumecku. Asi po tydnu maji vsechny rybky na sobe zvlastni byle male tecky( krupicky). Vubec nevim co to muze byt. Bylo mi doporuceny nejaka antibiotika do vody uz v tom plavou treti den a stale to nemezi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2018 00:31 Muž Rami [161] - Jihoamerické cichlidyRe: Maja16
Když dávaš rybu na samotku, tak jí tam dávej vodu z akvária, kde byla...tu pak postupně můžeš obměnit. Ty bublinky na rybě naznačují, že šla ryba do čerstvé vody z řádu. Takový zákrok, ikdyž je myšlený dobře rybu spíš dorazí.
Nepředcházelo přetáčení ryby, třeba čistění akvária...velká výměna vody za studenou? Trochu se rozepiš o akváriu a co v něm běžně provádíš, když už není prezentace :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 13:20 Muž Riccihifi [13] Re: Maja16
Vidim biele bodky, nema krupicku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2018 12:50 R Muž ctibum [6922] Re: Maja16
Aktuálně a a co nejvíc vyplněná prezentace by pomohla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 11:42 Maja16 – Nemocný Oscar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den chtěla bych se zeptat, můj Oscar z ničeho nic dnes ráno se začal přetáčet břichem vzhůru k hladině, dala jsem ho do oddělené nádrže a stále plave buď bokem nebo se vždy pretoci na břicho a otáčí se dokola, v akvárku od něj nebyli žádné výkaly a ani nechce žrát. Nevíte někdo prosím jak mu pomoct ?
Napadla mě zácpa ale nevím jak mu pomoc :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2018 20:43 RAP Re: SilverLans
Tyhle zákaly očí se u ryb dělají při nevhodných parametrech vody, zejména při vysokých hodnotách NO. Napovídají tomu i napálené konce ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 19:58 Muž Kubaa [718] Re: SilverLans
Bez podrobnějších údajů těžko říci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 19:45 SilverLans Re: Kubaa
Mohl by jste odhadnout zda to přežije či jestli se toho dá zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 19:29 Muž Kubaa [718] Re: SilverLans
Ne, vyčistit akvárium kompletně ne. Víš co je to záběh akvária? Zdá se mi, že nevíš, a v důsledku toho je tam skutečně problém s kvalitou vody, třeba proto, že nevhodně čistíš filtr. Udělej prezentaci, popiš detailně údržbu, kup si testy. A zatím měn vodu každý den. Půlku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 19:25 SilverLans Re: Kubaa
Dobře. Myslíte, že by také pomohlo vyčistit kompletně akvárko a ryby (vrubozubce dát jinam samozřejmě) zatím přemístit do jiné nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 19:15 Muž Kubaa [718] Re: SilverLans
Třeba z častého čištění filtru? Filtr se nemá čistit "často". A měnit vodu jednou za 14 dní může být málo. Chtělo by to prezentaci nádrže. A změřit dusíkaté látky v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 18:53 Lans Re: Kubaa
Měnila jsem vodu před 14 dny a čistím často filtr. A z čeho by to mohlo být přesněji?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 18:04 Muž Kubaa [718] Re: SilverLans
Já bych řekl, že je především v neúměrně malé nádrži. V tak malé nádrži je těžké udržet zdravou vodu, takže bych tipoval nevhodné podmínky, jedy ve vodě. Chtělo by to prezentaci, změřit vodu... Jak probíhá údržba akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 17:40 SilverLans
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám vrubozubce, 3 roky starého, asi 27cm, nádrž 200l, voda 22°C a o své akvárium se dělí ještě s menší trnovcem bělopruhým: ten je sice nočním sumečkem, ale nezdá se mi. Je tlustější (samička), dýchá špatně, ale ne tak hrozně jako níže uvedený vrubozubec a většinu času se moc nepohybuje. Je to normální?

Vrubozubec:
Začínám se o něj strachovat, špatně dýchá až dávicím či "zalykajícím" se způsobem, je apatický (vůbec skoro na nic nereaguje), mění často barvu, ztrácí chuť k jídlu, drží se většinu dne u dna nebo stojí na místě a pomalu sebou hýbe v horní části nádrže, špatně plave (někdy i bokem), trhají se mu ploutve, má na očích jakési povlaky a trochu se mu nafukuje břicho. :(
Nedávno vyplivl list anubise, ale stále se mu špatně dýchá. Také mu odešel asi před měsícem či dvěmi společník (albín) na vodnatelnost - byl ještě malý (15cm), měl také podobné oči.

Neví někdo prosím co mu je a jak to léčit? Předem díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:21 R Muž afc1886 [14694] Re: Robert.1
No po registraci se to akvárium celkem zmenšilo. Z 500 litrů je najednou cca 370. Taky bych řekl, že jich tam máš moc a ta výměna vody by měla být častější, než tebou prováděna 1/3 za 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:35 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Robert.1
Z fotky to břicho moc vidět není, jak říkáš, takže nejběžnější vodnatost nelze potvrdit.

Jinak myslím, že na vině je špatná kvalita vody. Ryby vyrostly a je jich tam teď až moc. Bylo by to udržitelné, ale chtělo by to měnit cca 30-50% vody jednou týdně. Měřil jsi teď někdy dusičnany? Nebo je i možnost, že jsi teď krmil nějak víc tím hov. srdcem?

Máš karanténu, kam bys ji mohl dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:12 Robert.1 Re: RE5PEK7
Fotka k příspěvku profil založen, akvárium vyplněno.
ještě jsem zapoměl napsat že nevylučuje
přikládám její fotku, bohužel se není až tak moc vidět nafouklé břicho.
hikari dávám deně, jednou za čas hovězí srdce, občas listy salátu, salátovou okurku nebo mrkev.
prosím o radu, nechtěl bych ji ztratit. díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 08:33 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Robert
Důvodů může být více, možná i jednostranná strava.
Zaregistruj se tu a založ si prezentace nádrže, ať je z čeho usuzovat a nehádáme tu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:22 Robert – vrubozubec s nafouklým břichem
Dobrý den, mám vrubozubce, 5 let, asi 25cm, nádrž 500l,voda 26°C, krmím hikari. Mám jich 6 a jeden z nich je apatický, ztrácí barvu, nežere, drží se u dna a nafukuje se mu břicho.
Neví někdo co mu je a jak to léčit? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 14:00 pH5 Re: Ronny
12 let je hodně, google tvrdí, že je to věk, kterého se vrubozubci dožívají - a ta ryba i tak vypadá, sešle věkem. Utratit ho nemusíš, pokud je to kamarád, odejde asi brzy sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 19:06 Muž liborass [174] Re: Ronny
šetrně utratit... nic jiného už nepomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 17:55 Ronny – Vrubozubec je apatický a nežere:
Dobrý den všem, mám cca 12 let starého vrubozubce, který je sám ve 240l nádrži. Poslední cca týden a půl mi nechce žrát a jen se apaticky lehce nakloneny na bok povaluje u dna nádrže. Delší dobu bojuji se zelenou řasou, ale ta mu nikdy predtím nevadila. Před týdnem jsem mu vyměnil cca 2/3 vody a vyčistil filtr. Navíc jsem vypnul osvětlení nádrže. Bohužel žádná změna. Nebyl by nějaký tip co bych pro něj mohl udělat?
Zde je krátké video: youtu.be/…

Děkuji za tipy
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 13:21 Muž Armies [1] – Astronotus Ocellatus red tiger long fin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,mám prosbu, mám 6 měsíčního ocelláta long fin (závojová verze) a přestal mi přijímat potravu.
5.8.jsem věnoval 2 ks Albino acc 26cm známému a týden po darování ocellátů mi long Fin přestal žrát, chová se normálně, žádné známky nemoci nevidím, dýchá normál,žádné škubání , otírání se o předměty, kvalita vody v normálu.
Od 11.8- 19.8 prostě nepřijímá potravu jen ji vezme do tlamy a vyflusne ji. Krmím pouze granulované od HIKARI , vždy jsem krmil jen tímto výrobkem a měl vždy pěkné kousky Ocellátů.
prosím o radu, díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2017 09:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Denisa
Pokud jsou obě stejně vitální, nejspíš nejedná. Barevná variabilita těchto ryb chovaných již dlouhá léta v akváriích je veliká ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 21:50 Denisa – Poraďte mi prosím
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám problém... jedna z těchto rybek je podstatě míň vybarvena než ta druhá, úplně zažloutlA, jedná se prosim o nejakou nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 22:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dodo
-nemáte prezentaci ,nelze blíže určit
-Aeromonas salmonicida/Aeromonas hydrophila/Haemophilus piscium/Pseudomonas fluorescens/Vibrio sp./Ichthyosporidium
-už samotné foto nevzbuzuje dobré podmínky v akva ,rovněž uvedený postup čištění filtru a výměny vody není standartní pro daný druh ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 21:21 Dodo
Fotka k příspěvku Prosím co to je?

Akvárium 800l filtr Bio čerpadlo 1800l/h čištění filtru 1x-2 týdně dle zanesení voda méněna 1x za měsíc. Toto Akvárium už mám rok nikdy žádný problém.. Až teď tady toto.. Myslíte že to je třeba jen poškrábání?

Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:48 Ballis – Vrubozubec paví - váček na tlamě
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych poradit, mam vrubozubce neco pres 20 cm, a na spodni casti tlamy se mu udelal nejaky vacek (vuz foto). Nevim co s tim, ryba normalne zere a funguje. Ostatni ryby nic takoveho nemaji. Ma to uz min. mesic. Za radu budu vdecny.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:17 Muž Yirka [9126] Re: ondrej
Vidím dvě možnosti. Buďto jsi měnil až příliš pozdě a nebo je třeba se podívat na teplotu měněné vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:35 ondrej
zdravim chtel bych se zeptat...menil sem cca ve 300l akvarku zhruba 90l nove vody..mam vrubozubce...a u nekterych se jim jakoby zasedlo oko..na ocni bulve...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 15:19 Anetka90 – VRUBOZUBEC - NEMOC
Dobrý den,
můj vrubozubec má zakaléné oko a bílý flíček v žábře. Poraďte co s tím prosím :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 09:34 Žena Alkestis [9] – SOS
Dobry den,

prosim o pomoc. Mam vrubouse a nyni se mi na nich usidlilo par... asi parazitu. Nejsem si tak docela jista jestli je to parazit nebo svincik. Vypada to jako by byli "zableseny". Jsou to maly sedivy tecky, ktery se pohybujou. A hrozne radi se teteli v proudu bublinek, ale to nevim jestli maji nejakou potrebu nebo jen vymejsli kravinky.

Dekuji za kazdy namet a pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 07:56 hozič Re: LiborSprysl
já tomu dám teda šanci.příroda rozhodne.ještě jednou děkuji za rady. www.youtube.com/…. to jsou oni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: hozič
Jedině tak, že říznete a dáte pod mikroskop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:28 hozič Re: xx
no a jak teda zjistím jestli to je nebo není lymfocystóza?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2012 18:06 xx Re: hozič
Nemusí uhynout, s nádorem někdy dokáže ryba žít roky. Když by se ale nádor zvětšil a zabránil rybě přijímat potravu, pak uhyne.

Riziková je pouze situace lymfocystóza a možnost roztržení nádoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 17:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: hozič
Je to hop nebo trop, může, nemusí...cichlidy trpí v akváriu na prazvláštní útvary, které jsou vysvětlovány především působením přemíry dusíků...takže třeba když budete velmi měnit vodu, tak se to zapouzdří a bude konec s rizikem. Žít bude dál...Děrovka se tím také dá velmi tlumit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 17:40 hozič Re: xx
takže dříve nebo později by stejně zahynula.asi bude lepší ji dát pryč.moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 15:57 xx Re: hozič
Jde o to, že při tom může dojít k roztržení nádoru. Kdyby to byla lymfocystóza hrozí nakažení dalších ryb.

Jestli to je neinfekční nádor, pak se nic neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 15:42 hozič Re: xx
no celkem se i rve ale nijak agresivně spíše přetlačovaná tlamou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 15:11 xx Re: hozič
Na těch fotkách byla lymfocystóza nebo nádor. Oboje je špatné, léčit to nemá význam.

Jak je to u něj s agresivitou? Rve se často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 14:45 hozič Re: xx
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku prvně to vypadalo jako škrábanec pak se to začlo zvětšovat a pak prorůstat.vypadá to že je to ono,jak to co na těch odkazech.jen to není tak velké. trvá to cca.dva měsíce.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4604x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7109