Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa Exit

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
eSHa Exit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 06:46 ioopp Re: Mahony69
Čau, asi hloupá OT otázka, ale co je to Ceraprofor....Ceraproforom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 03:29 Muž Mahony69 [3] – Ceraprofor a eSHa exit
Zdravím ľudia. Mám 260l akva a cez vikend mi som kupil 8 nových ryb (2x Thorichthys Meeki a 6x Melanotaenia boesemani).V akváriu som mal už dlhšiu dobu problém so sinicou a po niekoľkých neúspešných pokusoch o likvidáciU som sa rozhodol nasadit Ceraprofor. Nasadil som ho dva dni potom ako sa nové ryby v akva zabyvali. Na druhý deň sinice zmizla ale na nových rybách (Boesmani) sa vyhodili biele bodky. Majú to všetky a bodiek je veľa. Už to chytili aj čierne tetry, tie majú zatiaľ len 2-3 biele bodky ale neni pochýb že baktéria sa začala šíriť. Nemyslím si že to má súvis so sinicou alebo tým Ceraproforom, skôr som urobil chybu ze som rybky nedal do karantény predtým, ale voľnú karantennu nádrž nemám (určite dokupim). Dnes som nasadil eSHa EXIT a 2000. Nejak som si ale neuvedomil že vo vode mám stále aktívny ceraprofor. Viem že som to pokaslal a jednal zbrklo, som začiatočník. Čo ale teraz? Mám to doliecit ešte ďalšie dva dni, alebo ihneď vymeniť vodu a začať liečiť odznova?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 18:22 Muž rriki [818] - CichlidyRe: michal
K exitu je potřeba použít metronidazol,který jeho účinek znásobí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 13:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: michal
Cca po týdnu (podle teploty) v nádrži bez živočichů většina stádií krupičky umírá. Bohužel malé procento se nějak "zakuklí" a je schopno přežít hodně dlouho. Pokud budou ryby v dobrém stavu, tak ten zbytek co přežil rybám neublíží. Ale stejně bych to neriskoval, když se jedná o rezistentní kmen a radši vše vyčistil savem/převařil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 11:09 michal
diky za rady, už tam mám jen 5 kardinálek, tak to už možná ani nemá cenu... tyhle vypadají ok. tak ted jen nevím, jak dlouho cekat (pokud už tyhle nepojdou) nebo co delat pred připadným oazením novými rybkami... taky toto byla jen docasna nadrz, chci si zaridit 300 l, zajimalo by me, jestli muzu vubec pouzit kytky z teto male nadrze (docela se mi tam rozrostly).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:00 R Muž romant [27987] Re: DaveLister
Mám jinou zkušenost, právě Punktol mě zabral na epidemii krupice, kde se s tím exit nedokázal vypořádat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:58 Muž DaveLister [478] Re: romant
Punktol podle příbalového letáku obsahuje malachitku a methylenovou modř. Exit obsahuje malachitku, modř, genciánovou violeť a proflavin. Při rezistenci na Exit Punktol asi moc nepomůže, leda že by pomohlo, že je tam relativně více té malachitky.

Spíš bych k tomu Exitu přidal eSHa 2000, kde je měď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2016 17:03 R Muž romant [27987] Re: Michal
Podle toho co píšeš to vypadá že jsi narazil na kmen krupičky, který je vůči exitu rezistentní více než je obvyklé. Pro zvládnutí problému to bude chtít změnit medikaci, třeba něco z tohoto Costapur, nebo třeba Tetra Contra Ick Konzentrat, Sera med Professional Protazol nebo JBL Punktol ULTRA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 08:12 Michal – Esha Exit
Mám 40 l akva, bylo tam 10 kardinálek čínských, pak jsem přikupoval 6 neonek... u jedný se po cca 14 dnech objevila krupička (minulá neděle), hned v pondělí jsem koupil a aplikoval esha exit podle návodu, po 5 dnech to mělo 5 neonek a pár kardinálek. Tak jsem vyměnil vodu a druhej den začal léčbu znova se skoro dvojnásobnou dávkou (našel jsem to někde na internetu přímo jako doporučení od výrobce), bohužel stále ryby postupně odcházejí. Po celkem 8 dnech už mám jenom jednu neonku (bez teček) a 7 kardinálek, z toho minimálně 2 mají tečky, a další 1-2 nevypadají moc dobře, i když tečky nemají. Tak nevím, obávám se, že u mě to nefunguje, nevím co už mám dělat, počkat až pomřou úplně všechny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 21:41 Muž TRULY [164] Re: romant
ako mal som na mysli jestli si to neodřela o kamen, teda tie biele parazity. Mala ich na oku a na tele. Nechapem ze len tak zmizli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 21:20 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Odřenina? Může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 21:17 Muž TRULY [164] Re: romant
tak ja som vcera nic nespravil. Rano som v pravi a to je vsetko. Ryby na sebe nemaju ziaden povlak, ziadne chumace, ziadne odstavajuce supiny ani zakalene oci ani roztrapkane plutvy nic. Mohla si to odriet o kamene? Mam prejst do temy krupicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 21:14 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Plíseň, toť můj odhad tvého problému, zlepšení podmínek, mohlo mít příznivý vliv i na plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 21:12 Muž TRULY [164]
tak som Eshu nepouzil, ani som nezdvihol yeploty ani som nepridal sol a dneska cumim do akva a ryba nema ziadnu bodku nikde. Je to normalne? Co ich odrela z oka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 07:40 Muž TRULY [164] Re: NHKG
tak je to urcite krupicka ale objavujuca sa prvotne len u jednej ryby (biele bodky teda najprv jedna niekde na tele a nasledne do dvoch dni aj na hlave , ociach a inde na tele) a nasledne mozno aj na ostatnych ale dovtedy tomu vacsinou zabranim. Tak bolo by mi luto tych ikier urcite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 22:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Jsi si jistý, že je to krupička? Pokud to má jedna ryba dokola, tak bych ji utratil a pozoroval akvárium, zda to nebudou mít i další ryby a neléčil to prozatím.
Esha Exit neublíží krunýřovcům, mám to odzkoušeno s L204. Co udělá s jikrami netuším, ale Ancitrusi se množí furt, tak by to nebyla velká škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 22:08 Muž TRULY [164]
Mozem aplikovat esha ak mam krupicku na jednej rybe prvotne stadium cca 2-4bodky ak mam v akva poter teda ikry ancistrusa? Samec dava pozor na ikry ale bojim sa ci im chemia neublizi. Vdaka

Taktiez nechaoem preco ma krupicku len jedna a ta ista mecovka dookola

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 14:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Honza123
Mozna bude mit nekdo jiny nazor, ale ja bych se zbavil organickeho odpadu jak jen to jde. Nekdo sice muze tvrdit, ze se tim znici nitrifikace, ja tvrdim, ze uz je v haji ted a neni moc cemu ublizit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 14:47 Muž Honza123 [3] Re: Designer
Jinak teda ted, když budu měnit tu vodu, můžu současně akva odkalit i vyčistit ten filtr ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 14:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Honza123
No nejen tam. Ono kazde takove leceni neco vyzabiji, a tak se doporucuje pred lecenim vycistit filtr a odkalit, protoze kdyz se to necha, jednak to snizuje ucinnost leciva, a druhak se zacne co bylo zive rozkladat. Ono se to nemusi zdat, ze by to melo byt nejak extra moc, ale svoje to udela - zalezi jak na tom akvarium je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 14:23 Muž Honza123 [3] Re: Designer
Filtr jsem nepral,takže to vyzabíjelo ty bakterie ve filtru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 14:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Honza123
Vyprals ten filtr pred lecenim? Ono Ti ho to vyzabijelo, ted se vsechno mozne rozklada ve vode, dusici rostou...
Mne se tohle nikdy nestalo, ale resil bych to razantni vymenou vody a doplnenim leciva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 14:15 Muž Honza123 [3] – léčba krupičky
Ahoj, v akva se mi objevila krupička na nově koupených rybkách.Začal jsem léčit Exitem, 1. den plná dávka, 2. den poloviční jak je v létáku. Dnes, třetí den pozoruji divné chování ryb, hlavně čichavců, kteří se drží u dna nebo trhavě plavou dopředu a dozadu. Normálně filtruji, teplotu jsem nezvyšoval. Krupička na některých rybkách zmizela, na některých ještě je ale méně. Měl jste někdo podobnou zkušenost? Nebo jsem udělal něco špatně ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 17:59 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Deepinpeat
Rozumím. Akvárium odkalené bylo.Krmím minimálně.Teď už tomu nijak nepomůžu.Díky za názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 17:20 Deepinpeat Re: 77Dasa
Ono při aplikaci léčiva, jakkoliv šetrného v té nádrži najednou pomře dost velké množství mikroorganismů, což může na nějaké stopové neměřitelné zvýšení NO2 stačit, leckdy i na měřitelné. Proto je dobré tu nádrž před léčbou odkalit, za a) některé účinné látky z léčiv se vážou na organický materiál tedy i na detrit a snižuje se tím terapeutická koncentrace a za b) je dobré počítat s tím že, ta nitrifikace většinou v průběhu léčby nepoběží a moc to akvárium nezatěžovat. Ideální je samozřejmě mít možnost léčit v hygienicky zařízené nádrži bez substrátu. Pokud ty královky byly už načaté tím primárním onemocněním ať už to bylo cokoliv, rozhodně se může stát co se stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 16:53 R Muž romant [27987] Re: 77Dasa
Bohužel nemohu odpovědět jinak než že to co popisuješ svědí o nicotnějších podmínkách a to že to odnášejí císařky teď, neznamená že to nenačne i otíky. Použiju ten příměr s rýmou, včichni jí taky nedostanem když v místnosti někdo kejchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 16:50 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: romant
Píšeš,že nejspíš nejsou ryby v dobrém prostředí.No, to si nejsem až tak jistá,ale jasně,krupice má nějakou příčinu.Taky jsem uvažovala,že zmiňované královny odlovím,ale....Dám jim prostě ještě jeden den. NENÍ MI JASNÉ,proč když před aplikací léčiva žádné jiné příznaky neměly,proč se teď u nich projevuje snad vše,co se může eShou léčit. Přijde mi,jako by to spíše všechno vyvolala. Pokud mi dobře prospívají Otíci,o kterých jsi psal,že jsou nachylní a nároční na kvalitu vody,tak to s těma podmínkama nebude tak horké.(jen moje úvaha)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2014 16:41 Deepinpeat Re: romant
No tentokrát ne :) tady je to rozhodně na místě, vzhledem k těm dalším příznakům. Jinak královky jsou extrémně citlivé na sebemenší koncentraci dusitanů a pak se na nich rozjede cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 16:28 R Muž romant [27987] Re: 77Dasa
Podle popisu ty ryby nejsou v moc dobrým prostředí. Dojet léčbu dle návodu až do konce, ty kolíbající se a toho samce s okem bych poslal na druhej břeh hned, ale abych nebyl obviněn z toho že na rýmu ordinuju amputaci, můžeš klidně počkat až dojedeš léčbu, ale podle mě stejně půjdou kukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 16:08 Žena 77Dasa [1] - společenské akvárium – eSha Exit/ krupička
Včera jsem první den začala aplikovat léčivo eSha Exit v kombinaci s eSha 2000. Na Tetře královské se objevila krupička.Nejprve dvě tečky na samici a za dva dny byly pryč. Pak na samci,ten už jich měl víc.Než mi přišlo samotné léčivo,zvýšila jsem teplotu o 3 stupně a přidala sůl.Před samotnou aplikací jsem vyměnila část vody,blížil se den pravidelné výměny.A teď,co se děje v akváriu. Všechny rybky krom Teter královských to snáší očividně bez problémů,jen jsou živější,více se nahánějí.Samec Tetry královské má kalné jedno oko (vypadá,jako by byl slepý) Nevím,jak to lépe popsat. Dvě samice mají místama naježené šupiny,jedna ztrácí barvu. Zrychlené dýchání,občas plavou a kolíbají se.Dnes jsem aplikovala poloviční dávku dle návodu.Uvidím,zda to vůbec přežijí. Než jsem začala léčit eShou,krom zmiňované krupice na jedné a pak následně na druhé z nich VYPADALY normálně. :-( sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2014 10:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stalker
U 10 dni starych ryb pocitej, ze EXIT nepreziji. Poter je vzdycky vyrazne citlivejsi nez dospela ryba. Musis to ale brat trosku drsne, kdyz treba i prijdes o poter, bude novy, ale kdyz nepolecis svinstva na ktera EXIT funguje, nebudes mit nakonec nic. A neudelas chybu ani kdyz si prostudujes:
rybicky.net/nemoc/piscinoodinium-pillulare
rybicky.net/forum/4564-oodinium
na coz EXIT taky zabira, ale lecba trva dele nez u krupicky, chce to neplasit se a nevzdavat to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 21:04 Muž stalker [0] - Cichlidy – nemocne prcky
chcem sa opytat nemate nejaku skusenost z liecenim rozplavaneho podu v akva kde sa vyliahli som spozoroval napadnuteho ancika a mrenky machove ihned som ich prelovil do karantennej nadrze naordinoval esha EXIT + esha 2000 podla navodu. To by sme amali ale mam pocit ze na chrbtovich plutvach poldu su male nazltle bodky presne ako u nakazenych. SU to moji prvi odchovanci a nerad by so o prckov prisiel. Sped k veci naordinujem aj do velkej nadze EXIT + 2000 ale bojim sa o prckov nezabije ich to ??? Maju cca 10 dni a zacinaju sa krmit malimi cervikami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 19:43 radim
Můžu potvrdit, že esha Exit je opravdu účinný lék proti krupici a zvládli ho i poměrně choulostivé ryby na léky.
Nadruhou stranu, když jsem naposledy léčil celé akva v kterém byli i panaci (ti byli napohled zdraví bez krupice), tak po nadávkování exitu vyplavali z kořenů na sklo k výtoku filtru...prostě šli k hladině do proudu. Rozhodně to nebylo správně. Teplotou jsem nehýbal, ta je vysoká pořád. Naštěstí to rozdýchali všichni a dál dělají radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 18:25 R Muž Silent [5949] Re: Vladik
Z vlastních zkušeností ovšem můžu říct, že i sumcovití snáší eSHa Exit velmi dobře. Samozřejmě mluvím o jedincích z akvachovů. Importovaní jedinci snáší většinou špatně jakákoli léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 18:12 Vladik Re: MarekP
MarekP napsal: To je poprvé, co slyším, že Esha exit má negativní účinky na nějaké ryby.
Nebudu komentovat výrok "kolik toho přípravku tam dotyčnej dal", ale sumcovité ryby jsou opravdu citlivé na přípravky s obsahem mědi a malachitové zeleně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 16:57 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Tak určitě, já jsem se jen vyjadřoval k tomu příspěvku na těch jinejch stránkách. ;-) A co se týká Soni, tak asi největší chyba byla ta čerstvá voda, na což jsi ji sám upozornil. Ale tak chybama se člověk učí, že. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 16:44 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Marku, tady se diskutuje o umírajícím potěru a to je trošku jinej level, než léčba dospěláků. Zde může i dobře vyladěná eSHa býti spolupodílníkem na oněch úhynech. Jak jsem včera sám napsal, tak jsem se s tím a to ani u potěru nesetkal, ale zde je dobré upozornit na tu poučku originality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 16:29 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Tak ale je dobře, žes to sem dal. Mě to zaujalo. Třeba se najde někdo, kdo tu přispěje, že má podobnou zkušenost. Já jen, že se mi to moc nezdá, podle mých zkušeností. ;-) Ale platí tady, ostatně jako vždy, že každé akvárium a ryba je originál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 16:21 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
To je poprvé, co slyším, že Esha exit má negativní účinky na nějaké ryby. coze Já osobně jsem krupičku léčil párkrát, a to vždy Costapurem, kterej samozřejmě malachitovou zeleň obsahuje, a žádné problémy krunýřovci ani nikdo jiný neměl, navíc se 100% vyléčením, začal jsem léčit vždy na počátku nemoci.

Takhle podle toho příspěvku, co je na těch stránkách, se toho moc určit nedá. Kdo ví, kolik toho přípravku tam dotyčnej dal a v jakým stavu měl akvárium a ryby v něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 15:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Soňa
Zkusil jsem pohledat, protoze si pamatuji, ze Ancistrus spatne snasi malachitovou zelen (eSHa EXIT ji obsahuje www.akvarista.cz/… ) a nasel tohle:
www.akvarista.cz/…
Prijde mi tam zajimavy prispevek:"Středa 7.1.2004 19:42:48 [ID:4957][TEMA:4673]"

Sam s Ancistrusy zkusenost nemam, a s krupickou velmi malou (kdyz jsem pred necelym rokem koupil drobne napadene Fantomy cerne), jinak mam asi stesti. Takze posuzovat hodnotu tech prispevku ani nemohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2014 21:47 R Muž Silent [5949] Re: Soňa
Zkusil bych zachránit co se dá. Vyměnil bych část vody a v tomto případě upravil třeba Tetra Aqua Safe nebo Sera Aquatan a přidal bych trochu rašelinného výluhu, případně kořen abych co nejvíce napodobil přirozené podmínky. Takto se mi několikrát částečně podařilo odchov u dohledových nádrží zachránit. Snad něco přežije. Ona léčba krupičky a odchov mladých jde těžko dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:47 R Muž romant [27987] Re: Soňa
Myslím, že je to o tom sbírání zkušeností a příště to bude prostě lepší, tedy z tvojí strany. To nač se ptáš, na to odpověď neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:43 Soňa Re: romant
Myslíte, že je nějaké řešení? Jo, beru to tak, že rychle nabyl, rychle pozbyl - toho výkonného samce máme teprve dva týdny, už má i mladé a už bude zřejmě i bez nich...proč ty v tunelu ale pořád žijí a ty venku umírají... Ach jo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:39 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Však může být, je to ruská ruleta, vo tom žádná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:36 R Muž Silent [5949] Re: romant
Já bych viděl problém v kombinaci obojího. Mně se stalo, že Exit potěr Ancistrusů neustál a v kombinaci s čerstvou vodou je to likvidační kombinace. Holt příště to vyjde a i špatná zkušenost je k něčemu dobrá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:33 R Muž romant [27987] – Re: Soňa
Tak to je chybka, ta čerstvá voda, jinej chemismus a to je pro potěr v drtivý většině zásadní problém. Podle mě odcházejí na základě, což bude zít divně, použití té čisté vody. exit bych s toho moc nevinil, už jsem používal u potěrů(pravda ne ancáků) a nic se nikomu nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:29 Soňa Re: romant
Ahoj, dala jsem čerstvou. Aby byla co nejmíň kontaminovaná krupičkou.Teď přemýšlím, jak to vyčistit, aby tam to léčivo nebylo - pancéřníčci totiž nevypadaly, že by ta krupice na ně sedla. 100% byly v akvárku s krupicí, ale ani samec nevypydá, že by měl tečky, jak se nám trošičku ukázal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:18 R Muž romant [27987] Re: Soňa
Omladina bývá citlivá i na šetrný léčiva, ale mě by spíš zajímala otázka, jaká voda je v tom novým akváriu? Je tam voda původní, nebo nová čerstvá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:17 R Muž Silent [5949] Re: Soňa
U Ancistrusů je problém, že jsou obecně na léky poměrně háklivý. Dospělí jedinci eSHa Exit snáší dobře, ale potěr a vlastně každý potěr jakékoli léky snáší velmi špatně. Prostě špatná souhra okolností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:13 Soňa – malí pancéřníčci Esha Exit
Ahoj, u nás v akvarku děs - máte někdo zkušenosti? Vylíhly se nám malé ancistrusy, ale protože do akvarka nám se semacem přísavníkem skočila i krupička zřejmě z neonek, tak to řešíme za pochodu - tunel se samcem a půlci jsme přeložili do nového akvárka, kvapli ESHA Exit - na 20l 4 kapky. Za 12 hodin začly asi 1,2 cm půlci vylézat, ale hynou. Může to být předávkováním? Máte někdo zkušenost?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8553x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6981?od=51