Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa Exit

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
eSHa Exit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 14:33 misanek
Já osobně jsem se zbavil krupičky pomocí "anti-ichtinu" nebo jak se to jmenuje je to fakt super. Myslím že je dávkování co kapka to - litr vody a musím říct že po dvou dnech je po krupičce, známý ji měl v akváriu také a co jsem mu tohle dal, tak bylo po ní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2007 14:04 smajlik – Zpráva o stavu...
Sledoval jsem příspěvky ohledně soli versus Exitu,skoro se bojím hlásit můj výsledek ;-) .Dnes je to 16 dní od prvního použití Exitu,dával jsem ho čtyři dny,přičemž čtvrtý den jsem jenom dokapával,protože jsem měnil trochu vody.Používal jsem k tomu i eSHa 2000.Zatím dobrý :-) .Ryby jsou veselý,cichlidky kakadu se třetí den používání Exitu vytřely(ancíci jim to stejně snědli),panceřníčci Štěrbovy jsou taky OK,přibyly dva sumci-trnovec bělopruhý (Platidoras costatus),dvě mřenky kubotai,vše v pohodě.Nemocní ostnovci jsou zdraví,rostlinky prospívají.Zdá se že Exit pomohl,zase dám za čtrnáct dní vědět.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2007 20:40 smajlik – pro paju
Nechci zbytečně moc radit,ale já jsem se setkal s krupičkou poprve v životě.Dnes je to čtvrtý den co jsem začal dávat eSHa EXIT spolu s eSHa 2000 a výsledek je viditelný.Nebudu říkat hop,dokud nepřeskočím,ale zdá se že tyto přípravky opravdu zabírají,nehledě na mimořádnou jednoduchost použití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 20:24 Paja
chtel sem se zeptat jestli na krupicku pusoby i preventin?a nebo mi poradte co s ni mam delat!dekuju moc!! muj email sebrlePavel@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 14:01 Zdenek.a
Tak to gratuluju potlesk
Vidím, že Exit opět nezklamal...já už bohužel taky léčím...dokupoval jsem neonky a v karanténě se objevila krupička. Začal jsem včera a dnes už tečky nejdou ani vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 11:57 smajlik – průběh léčby
Ve čtvrtek odpoledne jsem dal první dávku Exitu,včera druhou kombinovanou s eSHa 2000,dnes budu dávat třetí dávku.Opět zkombinuji s 2000.Dnešní stav musím označit jako velmi uspokojivý,na ostnovcích téměř žádné bílé tečky nejsou.Už se neotírají o rostlinky a neschovávají se tolik.S konečným výsledkem se zase pochlubím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 22:30 Zdenek.a
Aplikuj tak jako Paulinn, obojí společně v dávce dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 16:12 paulinn
já dávala oboje v plné dávce - Zdenda ti řekne líp:) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 16:10 smajlik
Tak snad už naposledy - kombinací mám rozumět polovinu doporučené dávky Exitu a polovinu 2000.Nebo obojí plnou dávku,nebo jeden den jedno druhý den druhé?Jsou to otázky jak v MŠ :-) .Ale opravdu to používám poprve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 15:40 Zdenek.a
V návodu se kombinace sice doporučuje, ale pokud není silná invaze, tak to zase tak důležité není...plíseň vzniká při silné invazi, kdy je pokožka ryby výrazně traumatizována a imunitní systém oslaben toxiny kožovce. Ale je to na tobě, kombinací nic nepokazíš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 15:01 paulinn – kombinace
v návodu se kombinace doporučuje, protože plíseň může být jako druhotný problém po krupičce.
Já vždy kombinovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 14:52 smajlik
Ještě jedna drobnost.Exit a eSHa 2000 nemám kombinovat?Tedy použít je zároveň?A nebo mám po ukončení aplikace Exitu začít s aplikací eSHa 2000?Nebo se výsledek s největší pravděpodobností dostaví po použití jenom Exitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 14:25 smajlik
Děkuju moc za radu.Dám vědět,jak to dopadlo.Jak je mým dobrým zvykem :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 14:20 Zdenek.a
To je dobře, že se to ještě nerozjelo. Dobré je při krupičce do krmení přidávat ještě vitamíny, ja přidávám přípravek Vitamin od Dajany, urychluje to léčbu a rekonvalescenci, ale není to nutnost. Teď jen postupuj podle návodu a do 2 dnů bys měl pozorovat ústup.
Přeju hodně štěstí s léčbou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 14:14 smajlik
Mám nově založené akva cca 180 l vody.Tento týden jsem tam dal první rybky,Ostnovec skvrnitý 2x(otenopoma acutirostre),parmička červenoploutvá 2x,ancistrus 2x,cichlidky kakdu 3x.Ty ostnovce jsem si koupil (ostatní jsou přelovené z mé menší nádrže) a druhý den se na nich (ostnovcích) začali objevovat první bílé tečky.Určitě byli nemocní už z obchodu (Hypernova v Chebu).Tři dny jsem čekal na eSHa Exit a eSHa 2000,u nás to nikde neměli,tak objednáno přes internet.Dnes to přišlo (před chvílí),ostnovci jsou viditelně otečkovaní,ostatní ryby se zdají OK.Zatím jsem tam nakapal Exit podle návodu.Sledoval jsem tvou diskusi a její zásluhou jsem se rozhodl pro Exit.Tak snad pomůže.Je to moje první setkání s krupičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 14:01 Zdenek.a
Ono totiž v návodu není to dávkování jen tak, osobně považuji Exit za nejvhodnější přípravek na léčbu krupičky a jeho problematiku už jsem na fóru rozvedl docela dost (Zdenek). A k tomu účinku na zastavení rozvoje kožovce - Exit je dostatečně účinný v běžné a doporučované dávce, to, že nemusí jít účinek hned znát je způsobeno tím, že malí kožovci na rybě dospívají a až v určité fázi jdou vidět i okem, takže když se na rybě vyskytnou nové tečky po započetí léčby, tak to není známkou neúčinnosti Exitu. A další důvod proč přesně dávkovat je rozdílný biologický poločas jednotlivých komponent - může docházet ke kumulaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 13:50 Zdenek.a
Jaké máš v aqua rybičky? A jak silné napadení krupičkou to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 13:47 smajlik
Dávali jste tedy oba dva přípravky najednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 13:28 Rorejs – Zkusenost
My jsme zacli s exitem az ve stadiu hodne rozjete krupicky. Davkovani podle navodu zastavilo dalsi rozvoj, ale nedochazelo ani k vyraznejsimu zlepseni. Pridali jsme dalsich cca 50% a pak uz to slo rychle k lepsimu. Kombinovali jsme to i s Esha 2000 ve stejnym 150% davkovani. Je to cca tak 3 mesice zpatky a od te doby jsou rybky ( pavi ocka, mecovky, bettky ) v pohode a nevypada to ze by to na nich zanechalo nejaky nasledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 13:13 smajlik – Exit-krupička
Při použití přípravku Exit (snaha o likvidaci krupičky) mám postupovat přesně podle návodu?Nečetl jsem někde,že ze zkušenosti dávku o něco zvyšujete?Prosím někoho,kdo s tím má zkušenost o radu.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 6 ...... [7]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8530x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6981?od=301