Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Věk ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Věk ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.05.2020 00:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Fotka k příspěvku To byly časy kdy vycházely tištěné časopisy. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2020 21:56 Muž vlka [3443] Re: Roger
U živých tvorů to bude brutálně relativní hodnota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2020 21:51 Muž Roger [1873] Re: lacewings
Zajímá mě hlavně moje dvě akvária ve kterých mám Danio Myanmarské, parmička polopruhá. Jako další zajímavost rasbora Klínoskvrná a microrasbora Kubotai.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2020 21:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Roger
- možná by bylo lepší napsat druhy ryb co tě zajímají, aby ti někdo mohl pomoci s vyhledanim dat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2020 21:14 Muž Roger [1873] Re: lacewings
Na fishbase jsem na hmotnost narazil jen u jedné ryby z několika desítek které jsem hledal. Odborné studie zkusím pohledat, ale není to moc jednoduché se tím prokousat. Udivuje mě, že není nikde nějaký zběžný přehled, alespoň obecnější apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2020 21:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Roger
- fischbase tam kolonku na hmotnost má, ale u některých druhů to asi nebude, zkusil jsem tři a ani u jednoho to nebylo
- určitě odborné studie výzkumu, jednotlivých druhů ryb, tam se hmotnost uvadi u jednotlivých vzorků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2020 20:32 Muž Roger [1873] – Hmotnost
Vím že to sem nepatří, ale vhodné téma jsem osobně nenašel. Zajímalo by mě jestli existuje stránka apod... kde by se uváděla hmotnost ryb (druhů apod..). Čistě ze zvědavosti, nic jsem nikde nenašel. Možná už to někdo z vás hledal tak bude mít odkaz. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2019 11:22 Muž Yirka [9118] Re: visek
Moje přísavka thajská a mřenky nádherné mají 11 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2019 10:37 Muž RAP [1549] Re: visek
Opravdu záleží hlavně na podmínkách, ale také o původu ryb.
Příkladně mám poslední tři modré neonky, 2 cirka 8leté a jednu skoro 10letou. A poslední 2 pancéřníčky zelené taky 10leté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2019 09:56 R Muž ctibum [6870] Re: visek
V pokročilém vyhledávání v atlasu můžeš filtrovat i podle délky života...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.08.2019 09:10 Silviebaris Re: visek
Co s tim má spolecnyho moravak...Délka zivota,u jakéhokoliv živočicha,je o podminkach ve kterych jsou většinou chovaní... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.08.2019 09:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: visek
Při dobrém zacházení tak dlouho vydrží většina ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2019 08:55 Muž visek [75] - TetryRe: NHKG
nojo moravak.chci aby vydrzeli 4-5 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.08.2019 08:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: visek
Většina větších sumců žije v dobrých podmínkách přes 20 let. Ale pokud chceš zvíře, které tě přežije, doporučuji želvu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2019 06:36 Muž visek [75] - Tetry
mam otazku.schanim nejake dlouhoveke ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 14:02 Muž Dynlik [0] Re: vaaclav
Taky že to krevetám zůstane :-)
Podle atlasu jsou ohnivky vhodné i do mini, ale každá ryba asi ocení více prostoru. Možná pomůže trochu protrhat rostliny.
Díky za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 13:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dynlik
Máš tam tak 20 litrů vody a to je spíš pro krevetky než rybky. Zarostlé je to také dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 13:14 Muž Dynlik [0] Re: vaaclav
Moc zarostlé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2018 13:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dynlik
Jestli ten stres není z tak malého prostoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 12:57 Muž Dynlik [0] Re: vaaclav
Dobře, seženu. Bordelu se tolik nebojím, koneckonců ty japoniky sežerou všechno.
Někdy mám pocit, že ty ryby jsou ve stresu právě z nich :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2018 12:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dynlik
Bude to žrát celé osazenstvo akvária. Vyloupneš kostičku odkrojíš potřebné množství a v punčoše rozpustíš pod vodovodem. Kolik toho dávat si určitě časem zjistíš sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2018 12:48 Muž Roger [1873] Re: Dynlik
Co se týká mraženého u nás mají ve zverimexu od firmy Huml. Když to propírám nesmrdí to, voda se zdá být ok a rybkám chutná, mám cyklop i patentky a dávají si to s chutí ;-)
Měl by být k dostání běžně ve zverimexu, tady ve vláknech jsem četl že je Huml ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 12:31 Muž Dynlik [0] Re: vaaclav
Teď jen doufat, že je seženu. Všude mi cpou daphnie, nítěnky, červené kom. larvy...
Jak se to dávkuje pro 4-5 ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 12:25 Muž Dynlik [0] Re: Maq
Bohužel není jak jim vysvětlit, že predátor (krom japoniky) nepřijde :-D
Zvyšovat počty už nechci, takže netuším, jak jim zpříjemnit pobyt.
Nechutenstvím netrpí, prohlížet zblízka se ale nedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 12:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dynlik
Pro malé rybky je dobrý mražený cyklop a artemie, nítěnky a hovězí srdce určitě ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2018 12:19 Maq Re: Dynlik
Dynlik napsal:Jak jsou tetry ve stresu, nemají-li dostatečné hejno?
Jako ženská když je sama v baráku. Nemůže se zbavit pocitu, že přijde lupič.
Tetry mají hodně predátorů. Když jsou v hejnu, je minimální riziko, že je nějaký dravec překvapí. Mají geneticky zakódované, že tak je to správně.
Když jsou stresované, hůř žerou, schovávají se, jsou náchylnější k nemocem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 12:07 Muž Dynlik [0] Re: Jarry
Dík, snad to je dostatečně malé, aby to snědly.
Jenom pro jistotu, bavíme se o těch mražených kostkách v platu za 40 Kč?
Jak jsou tetry ve stresu, nemají-li dostatečné hejno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 11:52 Muž Jarry [1433] Re: Dynlik
Dafnie, artemie, černý komár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 11:49 Muž Dynlik [0] Re: vaaclav
Mražené jsem zkoušel (nítěnky, hovězí srdce). Bohužel mi na něj kašlou ne . Chutná jim nějaké konkrétní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 11:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dynlik
Změnil bych krmení, protože jen vločky to není dobré. Zkus i něco mraženého. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 11:02 Muž Dynlik [0] – Ztenčování hejna
Zdravím,
mám akvárko 2 roky a za tu dobu jím prošlo asi 12 teter ohnivých. Počet se ustálil na 7, později na 6 (dlouho nic, pak některé pošly - chyby, krmivo DAJANA). Takže ryby mají přes 2 roky a některé už asi dožívají. Nedávno se (příčinu neznám, ničeho jsem si nevšiml) jedna ztratila (beze stop - japoniky se postaraly) a další už není dobrá (zvrácená, dýchavičná, tahá lejno :-( ). Ostatní 4 jsou v pohodě.
Problém je, že nechci přidávat nové (akvárko by mělo zůstat janoponikám) a nerad bych, aby byly ve stresu. Mají spoustu rostlin, schovávaček je dost.
Můžu něco udělat pro to, aby v tom zmenšujícím se hejnu nebyly ve stresu? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 08:06 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: LiborSprysl
To je fakt :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 07:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: GAGAL
No jo... ale když se zase začínají množit tak brzy po narození, to mohou třeba cichlidáři závidět... :-) ... search.seznam.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 21:34 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Moje ryby mi vydrží max rok. Některé jen půl, asi něco dělám blbě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 21:10 Muž fly [3]
Zitra to bude 7 let od chvile, kdy jsem do sveho akva vpustil 6 clenne hejno - razbora hengelova. Zbyvaji jeste 2. Myslel jsem si, ze je to rekordne vysoky vek (vzhledem k popisku u tohoto druhu zde na strankach), ale kdyz jsem projel toto vlakno, tak to asi zadny zazrak nebude, co :-) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:16 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: SanelOne
prumerny vek neni maximalni. ten rozsah muze byt dost velky. i kdyby ti zila 10 let, v pohode se to do tech 5-ti let vejde.
a u zvirat obecne, omezeny prijem kalorii vede k delsimu zivotu. vcetne cloveka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 09:13 Žena Beastie [314]
Pridam svoji trosku do mlyna, ackoliv to nebude uplne popularni :)

Mam posledni razboru hengelovu. Ostatnich 15 kusu uz umrelo, posledni pred asi 3mi mesicemi. V 54l akvariu je ryba sama. Vinou asi kabelaze mi nefunguje svetlo, obcas se sepne, ale 90% casu je ryba po tme. Krmim jednou za 4 az 5 dni opravdu malinko, protoze jedna toho moc nesezere.

Vetsinu casu levituje v nadrzi, obcas na ni zasviti slunicko. Po dovolene jsem prijela, ryba vybledla, prohnuta v zadech do luku. Rozsvitila jsem, za 5 minut nakrmila, ryb puvodne vybledla a prohnuta najednou cila a barevna.

Bud je nesmrtelna, nebo ji klidova obdobi tmy hodne pomaha. Ryba je bud z kvetna roku 2011 nebo listopadu 2012. Asi dobry odchov :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 08:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maq
Podle mne ryba "přes špunt" nežere. Ale soustavně překrmované ryby jsou zatučnělé, a s tímto jevem se lze setkat velmi často. Z toho se pak samozřejmě odvíjí další zdravotní obtíže, včetně zkracování věku. To je stejné u všech zvířat, a koneckonců i u lidí.
Jak píše ten kolega s tetrami... střídá zřejmě období hojnosti s hladovkou a tím pádem to asi ty tetry dávají lépe než soustavné futrování... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 20:57 Muž Shimamoto [492] Re: SanelOne
Rekord je 10 let. Držím tvé čudle palce;-)palec

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 18:13 Muž SanelOne [5] - TetryRe: LiborSprysl
No, nejsem zadnej expert, ani vasnivy akvarista, mam obcas obdobi, kdy se o nadrz moc nestaram, ale tohle mi hlava nebere. Je pravda, ze kdyz na ne koukam z blizka, je videt, ze uz maji neco za sebou, ale Tetra Cerna je proste nesmrtelna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 18:04 Maq Re: LiborSprysl
Někde jsem četl, že ryby které jsou v mládí vydatně krmené aby co nejrychleji dorostly do prodejní velikosti, později rychleji stárnou a dříve umírají.
Je na tom něco pravdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 17:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: SanelOne
Asi skvělé prostředí k chovu, asi dobrý oddíl... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 17:31 Muž SanelOne [5] - Tetry – Tetra
Kolik se skutecne muze dozit veku Tetra Cerna? V atlasu je az 5 let, ja je mam uz sesty rok a stale se drzi a to sem si je porizoval jeste ve zverimexi, takze budou jeste starsi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 13:51 vanilka
Taky mě zajímá toto téma - máme v akváriu samečka Bojovnice pestré a jaksi přestává být aktivní, žádné známky nemoci na něm nemozoruju, ostatní ryby jsou v pořádku jen on pořád polehává, moc neplave, přemýšlím, jestli to nemůže být věkem, ale zase tak dlouho ho nemáme, ale nedokážu odhadnout, jak byl starý když jsme ho kupovali...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2013 21:55 Žena baletka [624] – Smrt věkem - jak vypadá
Ráda bych se zde zeptala, jak vypadá u ryby smrt věkem. Pokud se zde toto téma už objevilo pod jiným názvem, prosím adminy o sloučení. Už druhá tetra modrá mi totiž ztrácí barvu, odděluje se od hejna a evidentně odchází, ale příznaky neodpovídají zcela žádné nemoci. Vím, že diagnostika je těžká, bez fotky, bez pitvy, ale napadlo mě, protože jsem hejno kupovala společně a před dlouhým časem, jestli se třeba nenaplnil jejich čas. v obou případech jde o největší ryby, vypadají jinak vlastně naprosto zdravě, mají zdravě naplněná břicha a do poslední fáze ještě žerou. Tak by mě zajímalo, jestli se nezneklidňuji zbytečně. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:50 Žena sivon [1694] - PlžiRe: RadioactiWe
Nechutenství, apatie, omezený pochyb - ryba už jen tak "visí" v akváriu. Ale bez viditelných příznaků nějakého onemocnění (kůže, ploutve atd.). Ale je to postupné, i když s poměrně náhlým skokem poslední dny. Takto se mi mi začal chovat můj přestárlý sameček halančíka pestrého (3 roky). Neměl žádaný jiný problém, prostě přestával "fungovat". Když se nechal dokonce nabrat do ruky, raději jsem to ukončila. Z toho důvodu nevím, jak dlouho by ještě trvalo, než by skonal přirozeně. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 12:29 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Aha, inak u tej rybky vďaka ktorej ma napadla táto otázka som pozoroval posledné dni nechutenstvo, ale myslel som že to doznieva krupička, ktorá sa u nej za posledné dva mesiace prejavila dva krát, pričom ostatné ryby boli úplne zdravé.
Pravdupovediac, to že by to mohlo byť vekom ma vtedy nenapadlo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 07:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: RadioactiWe
Že by ryby umíraly na infarkty a jiné civilizační choroby je pravděpodobné v případě nesprávné životosprávy...pak většinou by skon mohl být rychlý. Jinak samozřejmě při opotřebovávání organizmu věkem dochází ke snižování funkce vnitřních orgánů, až třeba k jejich nefunkčnosti a smrti ryby. I člověka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 06:39 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Myslel som to skôr tak, čo sa odohrá cez noc kedy ryba umrie. Či sa nejako trápi a postupne jej odchádzajú životné funkcie alebo či pláva a odrazu je mŕtva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 05:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: RadioactiWe
To chátrání je podobné jako u všech vyšších živých organizmů stejné...Jde to postupně.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3974x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/686-vek-ryb