Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Věk ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Věk ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 21:53 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím, videl niekto z vás umrieť rybu na starobu? Prijde to na ňu zrazu alebo to ide postupne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.10.2010 17:36 Žena stetinka [270] Re: martaaq
Každý obchod si může pořídit závojnatky v různých velikostních kategoriích. Navíc velikost nemusí být přímo úměrná věku. Pokud je někdo blbě krmil, prošly nemocí a léčbou, nebo měly malou rozplavávačku, tak budou jiné než z lepších podmínek. Navíc z jednoho výteěru je potřeba ryby třídit, tzn. že i rybky stejně staré, ze stejných podmínek, rostou různě. jejich stáří ti řekne jen ten, co je vytřel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.10.2010 15:32 Žena Linduš [166] Re: martaaq
já netuším, jak jsou staré moje odchovy... zdá se mi, že v létě rostly rychleji :)
určitě se ozve někdo, kdo odchovává a bude schopný říct nějakou velikost za nějakou dobu...
samozřejmě to je nejisté, neb záleží na podmínkách, krmení atd... ale aspoň přibližně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 13:12 martaaq – věk
Ahoj. Zajímalo by mě, kolik je právě zakoupeným závojnatkám z akvaristiky. Je to bežně velká velikost v jaké se prodávají. děkuji za odpověd k tomuto hloupému dotazu :-) ale zajímá mě to

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 22:46 Jiří Re: Teflon
Tahle by se nehodila? aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:58 radous Re: Johan
tak ja osobne bych tam do 260lit nedal takouvou rybu ale ancik to jo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:40 Muž Gordon [22] Re: Teflon
já měl skoro 15ti letýho ancíka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Teflon
Tak třeba takový úhoř i 50 let. Bahníci také. Karas třeba 20 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:16 Muž Teflon [0] Re: Johan
Johan napsal: Ale co pak s takovou rybou, když vás po několika desetiletích
To vydrží tak dlouho???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:14 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Teflon
z skusenosti mojho uja su to aj mrenky nadherne, labeo, ale aj obycajny prisavnik sa dozije dost
ujo mal aj 7 rocneho panciernika...ale tie mreny ma uz cez 10 rokov... ;-)
alebo teda zabudla som koi kapor....ale tak to si kup poriadnu vanu na neho ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:13 JagerMaister Re: Teflon
dosť rokov sa dožíva perovec škvrnitý :-) no dokonca až 30 rokov ako je v atlase coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Teflon
Ale co pak s takovou rybou, když vás po několika desetiletích omrzí, nebo budete chtít udělat jiný styl akvária a ona se tam nebude hodit?!

Např. úhoř, karas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 18:57 Muž Teflon [0] – Nejstarší ryba
ahoj,
chtěl bych si koupit do 260l akvaria nejakou rybku, ktera se doziva nejvice let.
Nevite ktera by to mohla byt? samozrejme pri dobre peci o akvarium :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:52 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: voko
Tak ancistrus je v pěti letech v ideálním věku.Asi jako člověk v 25-30. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:40 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Malapa
Já mám 5 let ancíka. Měl jsem staršího ale ten už není....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:10 Koldy Re: Malapa
to já mám poslední žijící tetru černou co má skoro 10let a píše se že se dožívají kolem 3-5let tak to je fakt maso :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 11:48 Žena Amy01 [39] Re: Malapa
Ja mám asi 9-10 ročného prísavníka, vždy mi ostatných zabil... Mám s ním veľa príhod :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 11:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Malapa
My jsem měli jednoho ancistruse asi 20 let, ale před pár lety už umřel. Docela se divím že to v těch podmínkách přežil tak dlouho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 10:21 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Malapa
Zatím nejdéle jsem před lety měl párek Mesonauta Festivus. Cca 7 let. Jejich život ukončen neodborným krmením otcem, který v té době tajil začínající šedý zákal, takže na to neviděl a podle toho to dopadlo. Nikomu bych nepřál vidět to, co jsem jako první uviděl po návratu z dovolené...přežil to jen párek kropenáčů..také důchodců a největších kusů co jsem zatím viděl. Měl jsem je od malička (jak ony, tak já byl prtě:) a tak mě to tenkrát zasáhlo, že jsem si další nádrže pořídil až nedávno :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 09:24 Muž kortezhugo [983] Re: Malapa
rybicky.net/nadrz/10156/2.jpg
...cca12 :-) je to uz starec uz aj zere len sem-tam a vecsinou "kempuje" :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 08:35 Muž Opteron [0] - CichlidyRe: krousson
Skalár mramorový z vlastního odchovu asi 9 let (20cm s ploutvemi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 00:31 Muž krousson [0] - ŽivorodkyRe: Malapa
já mám skaláry amazonské od roku 2006. Za tu dobu slušně narostly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 22:59 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Malapa
Mám Colossomu macropomum, zatial má 4 roky, dúfam že vydrží minimálne tolko čo ten Synodontis hmm ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 22:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Malapa
Já mám asi už 15 let, možná víc samička pancéřnička kropenatýho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 21:57 S Muž invalida [3881] Re: Malapa
Anc přes 10 ale netuším přesně...vobčanku nenosí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 21:45 Muž roper [10] - CichlidyRe: Malapa
Taky mám takového a doufám že se taky dožije. Jinák můj ancák má asi 12 let. Docela se má k světu a nevypadá, že by to s nim mělo seknout ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2010 21:40 Muž Malapa [494] - Afrika – Jakou máte nejstarší žijící rybu?
Fotka k příspěvku Tak jsem aktualizoval obyvatele mého akvária a nejdéle u mě žije pár péřovců Synodontis ocelifer které jsem koupil, jako malé ryby, před více než sedmnácti roky. Jakou máte nejstarší rybu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 14:47 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Semtex
Ja som mala tiež panciernikov kropenatých približne 16 rokov. Kúpila som ich spolu a spolu aj odišli behom týždňa. Ale mala som aj guramy perleťové asi 6 rokov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 14:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Mám samičku Pancéřnička kropenatého už minimálně 12-13 let. Je to už tak dávno, že si to přesně nepamatuji. Je možný, že jí bude i víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:20 Žena JanaTu [0] Re: gaume
Vzhledem k tomu, že mi rybky povyrostly, tak asi moc staré nebyly, ale asi to opravdu může být těma dalšíma faktorama. Dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 10:22 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: JanaTu
je taky otazkou, kde jste ten druh ryb koupila, kolik jim v te dobe bylo, jakou mate kvalitu vody (nekteremu druhu muze vyhovovat, jinemu ne). ono je to hodne tezke posuzovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 08:49 Žena JanaTu [0] Re: PaDa
Právě že neumřely najednou. Postupně, každá asi po měsíci, celkem 4 ks. A kromě toho zmateného pohybu nejeví žádné příznaky nemoci. A ostatní ryby jsou v pořádku. hmm Vůbec nevim čím by to mohlo být???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 15:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: JanaTu
Rok a půl? Aby to úmrtí takhle brzy bylo od teploty, musela byste je uvařit ;-)
Pokud vám pomřely najednou, bude v tom něco jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 14:18 Žena JanaTu [0] – věk ryb
A jak je to s věkem rybek v závislosti na teplotě vody? Nedávno mi tu totiž bylo řečeno, že čím vyšší teplota, tím vyšší metabolismus rybek, tudíž nižší životnost. Jednalo se konkrétně o neonky, ale řekněte, je možné, že by to dokázalo zkrátit život až třeba o polovinu??? coze (dožily se cca 1,5 roku) A taky by mě zajímalo, jak vypadá přirozeně umírající ryba? Ty moje se tak nějak motaly, plavaly na boku atp. Je to normální??? Dík J.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 20:34 Muž sportsmen [62] Re: johan
To s tim tvym sklepem je zajimave a jen to doklada karasovu uzasnou schopnost prezit temer ve vsech podminkach! Ted jsem se koukal na nekolika publikaci venujici se podrobne karasum a priznavam ze je mozne aby se karas dozil vice jak 8 let! Dle Baruše, Olivy a kol. (1995) se sice karas doziva v periodickych tunich pouhych 1-3let ale ve stalych podminkach se doziva 8 i vice let! Rozhodne je to ale kratkoveky druh a nebude se dozivat zde psanych 40let a myslim ze i tech 20 let bude hodne velka vzacnost, stejne jako ta 105leta babicka nebo kolik jsi ji napsal ;-) I kdyz stale neverim tomu ze nekde byl zaznamena karas 20let stary (ktery by byl radne zaznamenan!)

K tem karasum ktere chytas v tuni: v techto tunich karasi nemaji moc prihodne podminky pro zivot jako maji treba karasi v rybnicich a jezerech a proto zde rostou velice velice pomalu! Udava se ze v prvnich letech zivota (L1) maji pouze 25-36mm, v druhem roce (L2) 38-55mm, L3 47-68cm a v patem roce zivota (L5) maji mezi 69-119mm. Zatimco treba v rybnice maji v L1 okolo 55mm, L2 uz 85mm a L3 118. Tyto hodnoty byly odecteny z nekolik set ryb proto ta vypovidaci hodnota je slusna a de se tomu priblizne verit!

Proto karas ktereho jsi chytil a mel okolo 4cm byl priblizne 1-2 roky stary a karasi ktere tam obcas chytas a maji 150mm jsou pravdepodobne 7 az 10 let stari a patri mezi do maximalni vekove hranice ktere se karas obecny muze dozit! Kdyby se dozivali vice let tak by se pravdepodobne dali v teto tuni chytit i karasi vetsich rozmeru! I kdyz to je take hodne relativni veta!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 15:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petrys
Oni ti šlechtění se budou dožívat asi o dost méně, než přírodní, ale i tak to je hrůza=/. Máme doma sklep, kde je voda. V zimě je celý, až na pár cm promrzlý a je tam tolik dusičnanů, že to ani nezměřím. Před pár lety mi tam karasi utekli, a ještě jsem je všechny nechytl. Nevím co tam žerou, ale někteří už tam jsou třetím rokem. Sice je tam zima, ale myslím, že je to dost extrémní stanoviště a i tam žijí už dlouhou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 15:30 Žena petrys [107] Re: sportsmen
já mám v jezírku původní dva karase již asi pátým rokem, když jsem je kupovala, tak už měli taky svou velikost, tudíž nějaký ten rok jim také byl, před dvěma lety se mi vytřeli, dnes již dvouletí potomci zdaleka nedosahují rozměrů svých rodičů, takže psát, že taková ryba se dožívá běžně 2-3 roky mi přijde jako nesmysl, ano dožijí se tolika v případě, že je chováte ve sklenici od okurek jako kamarádka tazatele
Edit: ještě dodám, že karasi, v mém jezírku jsou šlechtěná zlatá forma, takže také nejsou přírodní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 12:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sportsmen
Fotka k příspěvku neverim tomu ze by se karas dozil 20let natzoz zde zminovanych 40 let i kdyz sam vyzkousene to nemam aha, no, to hovoří za vše ;-)
kde jedinci 10let stari jsou uz opravdu vzacni 105letá babička je taky vzácností, ale nemůžete říct, že lidé se dožívají maximálně 70 let ;-)
a vzhledem k tomu ze ryby ziji v teplejsi vode, maji take rychlejsi metabolismus a vetsine ryb to zkracuje i jejich delku zivota Takže když jsem ho měl kolem 8 let v teplotě vody od 20 do 30 °C a vyrostl jen o 2 cm, a už to, že tak dlouho žil a neumřel na stáří, tak jak na tom asi bude v přírodě, kde má jak ste napsal většinou mnohem studenější vodu. A třeba v té tůňi, kde nemá přirozené nepřátele a jsou tam "běžní" až jednou takoví.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 12:07 Muž sportsmen [62] Re: johan
delka zivota kterou jsem psal, je delka kterou se karas obecny doziva ve volne prirode, kde jedinci 10let stari jsou uz opravdu vzacni a najdeme o nich velice malo verohodnych pisemnych zaznamu, ale verim tomu ze v akvariu kde bude mit prihodne podminky se muze dozit i o neco malo vice let ale o mnoho to asi nebude, neverim tomu ze by se karas dozil 20let natzoz zde zminovanych 40 let i kdyz sam vyzkousene to nemam a ani nevim o nekom kdo by ho mel takto dlouho v zajeti! Navic kdyz si vezmeme prumernou teplotu vody ve ktere normalne v prirode ziji tak bude o dost nizsi nez doma v nasi nadrzi a vzhledem k tomu ze ryby ziji v teplejsi vode, maji take rychlejsi metabolismus a vetsine ryb to zkracuje i jejich delku zivota (napriklad neonky u tercovcu!). NAvic pokud si nekdo domu prinese karase z volne vody a nebude aspon castecny odbornik tak ani nepozn ze treba nema karase jako takoveho ale ze jde o krizence kapra a karase (tzv.kaprokaras) a ten uz se doziva delsiho zivota nez zde zminovany karas! Takze vse je dosti relativni ale jisto jiste je ze karas 20 a nebo snad i 40 let stary je nerealny, nebo by se muselo jednat o naprosty svetovy unikat ktery jeste nebyl zaznamenan !!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 11:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sportsmen
Aha, takže můj karas obecný (zakrslá forma), kterého jsem měl přes osum let, kterého mi sežral rak byl zázrak? A to už jsem ho chytil docela starého a jelikož to byla moje první ryba, dovedete si představit zacházení..

EDIT: chytl jsem ho, když měl necelé 4 cm, dorostl mi do 6. V té tůňce vyjímečně chytnu i 15 cm. No, ty už za sebou něco mají ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 11:46 Muž sportsmen [62] Re:
Chtel bych vas upozornit ze karas se jisto jiste nedoziva vice jak 10 let natoz jak tu nekdo psal 20 nebo snad i 40 let. Takovy pripad nikdy nebyl nikde podlozeny!!! Prumerny vek karase v prihodnych podminkach je okolo 8 let maximalne 10, v nekterych periodickych tunich se bezne doziva treba jen 3 let zivota. Nelze verit vsemu co se kde clovek docte protoze i ve spouste knih jsou hrube chyby!

Jinak souhlasim se vsim co tu bylo napsano, je to nejmene narocna ryba na chov, vzhledem k tomu ze jde o studenovodni rybu z volnych vod nepotrebuje zadne topeni ale filtrace je nutna a to dosti silna, jinak zije karas v nevhodnych podminkach (to si snadno overite testy parametru vody) a pak je pravdepodobne dozije tech zminovanych pouhych 2-3 let! Stejne jako v te tuni ve volne prirode, protoze ta nema pritok je zavisla pouze na zdrojich destove vody, tudiz v lete vysycha, prudce se v ni ohriva voda, s tim klesa mnozstvi kysliku atd ... proste nevhodne podminky ktere zpusobi ze vek karase je pouhych par let (2-3)!

To ze se kamaradce karasi dozivaji pouze 1-2 roky je skutecne tim ze je chova v nevhodnych podminkach, a to i presto ze karas je nejodolnejsi ryba co se da v akvariich chovat! Topeni k jeho chovu neni vubec nutne vzhledem k tomu ze je to ryba bezne zijici v nasich klimatickych podminkach! Ale fitrace je u techto ryb naprosto nutna vzhledem k tomu ze karasi vyprodukuji velke mnozstvi odpadnich latek, rikam se jim ryby prasa...a!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 10:04 Kamienok diki
dakujem ona ma akvarko asi 10l O_o coze to je strasne malo zevraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 00:44 Muž Jurasek [137] Re: Onďa
V knížce jsem se dočetl, že se můžou dožít až 40 let, ale zdá se mi to moc. Ale kdo ví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 21:31 Muž Onďa [32] Re: Kamienok
Pche, karas se může v klidu dožít 20 let i více, pokud jde vše hladce(v jezírku).Tyhle ryby patří jen do velkého akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 21:29 Žena petrys [107] Re: Kamienok
zlatí karasi se údajně dožívají až přes 20let, to že nemá filtr není dobré, zlaté rybky nadělají dost nepořádku, takže se jim pak voda v akváriu začne rychle kazit, to má za následek vznik nemocí a důvod, proč se jí dožívají 1-2roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 18:11 Muž Jurasek [137] Re: Kamienok
Kolik jich má a v jakém akvárku? Ať počítá aspoň 20 litrů na jednu rybičku, lépe 30. A dobrou filtraci, jak říkal Vak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 18:02 Vak. Re: Kamienok
Jeden-dva roky je na karasa málo ,ja mám karasy omnoho dlhšie ano Karasy nepotrebujú ohrievač,stačí im izbová teplota,potrebujú ale výkonnú filtráciu,pretože produkujú množstvo výkalov,sú to také vodné prasiatka :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 11:56 Kamienok – Karas-Vek
Zdravíčko.Čítal som že sa karas dožíva 10 rokov ale vyšlachtené aj menej .Mojej kamarátke sa dožívajú karasy 1-2 roky.Može to byť z toho že nemá filter ani ohrievač? nemá prítup k internetu tak som to tu dal za nu.Poprosíme všetky rady skúsených akvaristov.Dakujeme a dovidenie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 21:48 Žena datura [104] Re: Lesánek
já mám nejvíc 4 roky staré tetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 21:57 Muž [] Re: Lesánek
Jj, neonky z Hornbachu řádově desítky hodin.. Bohužel :-( :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3974x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/686-vek-ryb?od=51