Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace v jezírku

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtrace v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 04:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: xyzo
Já ty barely dělám přesně stejně... akorát navrch dávám ještě bahenní kytky v květináči ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 22:07 xyzo Re: LiborSprysl
okej takze to zrezem...a co sa tyka filtracnych medii, bude fungovat ked nasypem na spodok strk a zvysok molitan? alebo mi viete poradit nieco lepsie a dostupne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: xyzo
Pro filtraci nemají smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:50 xyzo Re: LiborSprysl
odrezat vrch je samozrejmé, len som rozmyslal ci sa nedaju nejako vyuzit tie otvory co su tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: xyzo
A co uříznout fričkou vršek??? Máte otevřeno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:11 Muž Surdo [35] Re: xyzo
foto určite nemám ale bolo to niečo ako toto www.youtube.com/…
iba že vadšie a mal som naspodu odkalovací ventil a výtok do jazierka šiel samospádom 76mm kanalizačnou trubkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 19:58 xyzo Re: Surdo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dik a foto nemas nahodou? a ta voda sa ti ako vracala naspat hore? či to bolo nieco ako tlakovy filter?

mam k dispozicii takyto sud, ktory sa vsak neda otvarat :-O mate niekto nejaky napad ako z toho spravit filter?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 16:52 Muž Surdo [35] Re: xyzo
Mal som filter zo suda ale vodu som privádzal hadicou z hora az na dno suda a pri vrchu som mal trubku ktorou to odtekalo do jazierka takto sa to dá aj kúsok zapustiť do zeme ale ja som mal ešte odkalovaci ventil na spodu suda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 13:18 xyzo – domaci filter
zdravim chcel by som si spravit domaci filter do maleho jazierka, nieco na spôsob suda so štrkom a molitanom, resp. co by sa tam este hodilo. Len by som potreboval poradit ci mi bude fungovat system, že zhora bude voda pritekat a naspodu samospadom voda vytekat naspat. Ak to niekto takto ma, pomohla by aj fotka :) dakujem ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2015 22:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kate127
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Len doplním, že tam je slabý prietok. Ty hľadaj niečo s prietokom okolo 3000L/h. 1000L by si časom ani nepostrehla.
Čo sa týka rastlín a si v núdzi, tak siahni po izbových rastlinách, určite niejaké nájdeš.
Trebars cyperus, tradescancia,spathiphyllum, philodendron, calatea rufibarba atď.
Nájdeš kvetináč v ktorých predávajú orchideje vložíš tam kvetinu obsypeš ju keramzitom.
Potom si vyrežeš plátku polystyrénu cca 10cm x 10cm, do stredu vyrežeš otvor do ktorého vložíš ten kvetináč a položíš na hladinu. Polystyrén taký, aby svojou veľkosťou moc nerušil. Skúsim odfotiť a dať sem foto
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 18:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kate127
v Hornbachu mají tokozelku nadmutou, říká se jí vodní hyacint a hezky modře kvete. V Baumaxech nebo OBI prodávají jezírkový pupečník, šáchor a nějaký rákos nebo kosatec najdete v přírodě, ne?
Navíc, pokud ti voda zelená je potřeba ji právě zastínit plovoučkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 14:41 Žena Kate127 [74] Re: LiborSprysl
Nooo nikoho takového neznám a jsem z Moravskoslezského kraje. Napadá mě tak maximálně Hornbach asi... A to těm kytkám nevadí, že to jezírko je jaksi čistě betonové a hladké? Jakože musím je asi k něčemu přichytit? Ale teda kytky samotnou průzračnost nezaručí že? To čerpadlo už bych ráda objednala a stále nějak váhám stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 15:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kate127
Psal jsem o příbřežních rostlinách, ty hladinu moc nezakryjí... to jsou třeba všechny trávy kořenící do vody, oddenkující vachta, kosatec nebo ďáblík, případně třeba "vodní" máta, která i hezky kvete... :) Musíte navštívit nějakého jezírkáře v okolí, nevím odkud jste... ;-)
Všechny tyto kytky spotřebovávají spoustu živin a tím berou živiny řasám a sinicím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 09:24 Žena Kate127 [74] Re: LiborSprysl
Fajn, takže ještě zasadit o kytku navíc? Je tam leknín, ale ten samozřejmě obráží až teď. Případně co je tady dobře sehnatelné a i udržovatelné a nezaroste to celou hladinu (at na ty ryby aspon vídíme, když už chceme, aby to nějak vypadalo) a může se s tím koupat pes :-D ? V akvaristikách jsem si abych pravdu řekla nevšimla moc rostlin, co vypadaly, že jsou určené do jezírka :-( Jinak jezírko bylo po zimě kompletně vyčištěno asi před měsícem, takže na dně je "jen" ten bordel ze zelených řas. Je třeba to ještě znovu celé důkladně čistit než tam dám ten filtr s UV lampou, na kterém jsme se tady tak nějak shodli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2015 07:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jelikož já na ryby moc nejsem, tak za mě je to téměř vždy přebytek ryb. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.05.2015 04:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
ne Nejdůležitější při filtrované vodě je biologická rovnováha v jezírku (stejně jako v akváriu :-P ). UV lampa je berle, která řeší nějaký nedostatek v té rovnováze. A téměř vždy - opět podobně jako v akváriu - je to nedostatek rostlin. Především pak těch rychlerostoucíh příbřežních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 22:27 Žena Kate127 [74] Re: NHKG
Takže se shodneme, že ten filtr za nějakých 2760 i včetně té UV lampy bude nejlepší cesta k průzračné čisté vodě? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 23:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kmara
Obávám se, že toto moc průzračné vodě v jezírku nepomůže. Nejdůležitější je UV lampa! Biologický filtr není podstatný, Karasi snesou hodně a řasy moc neovlivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 23:00 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Kate127
Zbytecne drahe. Vyrob si sama filtr. Nejakou vetsi nadobu, do ni nakoupis nejaky filtracni media, usetris vic jak polovinu a jeste budes mit vetsi filtracni objem nez v tom filtru nize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2015 23:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kate127
Větší filtr ničemu neškodí a ta cena je čtvrtinová proti tomu co tu někdo doporučoval níže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 22:50 Žena Kate127 [74] Re: cezarmilan
Ano :-) Takže bude vhodnější toto jako celek: eshop.jezirkabanat.cz/… ??? stydim

Menší jsem nenašla na ty naše parametry 7 karásků a cca 1000 l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 21:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kate127
To je len čerpadlo. V ňom je kúsok molitanu, aby sa v ňom vrtulka nezaniesla, ti nieje filter. Ako čerpadlo ho môžeš použiť , no k nemu ti treba filtračnú nádobu.
Stačí takéto vysvetlenie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 12:19 Žena Kate127 [74] Re: liborass
Děkuji, přesně na tohle jsem taky teď koukala, že ta cena není uplně vražedná. Stačilo by to tedy na jezírko cca těch 1000 l s tím, že v jezírku je nyní 7 karásků? Oni se teda nejspíše rozmnoží, ale to já neovlivním :-) Koukala jsem i na toto: eshop.jezirkabanat.cz/… ale nevím, zda to vyčistí to jezírko tak, aby bylo průzračné a bez zelené vody a nějakých plovoucích hnusů na hladině?

Spíš bych se možná přiklonila k tomu prvnímu, ale tak nějak bych potřebovala jistotu, že to bude stačit na ty naše parametry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 11:18 Muž liborass [174] Re: Kate127
a co třeba něco takového eshop.jezirkabanat.cz/…???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 20:41 Žena Kate127 [74] Re: cezarmilan
Děkuji za další tip :-) já jsem včera teda něcoh hledala, ale zatím mě ty údaje docela matou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2015 22:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kate127
Ja som to riešil takto:
www.aquanimal.sk/…
a ako čerpadlo som použil toto
www.akva-tera.sk/…
Ide mi to takto dva roky ;-)
U vás to vyjde okolo 2600 korún českých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 19:09 Žena Kate127 [74] Re: Zoidik
Jasně, každopádně díky. Když něco super najdu, tak to sem když tak hodím ke konzultaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 14:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kate127
Jj, ceny to jsou děsné. Určitě takové nějaké seženeš, ale pravdou je, že filtr je srdcem nádrže at už se bavíme o akvárku, jezírku, nebo bazénu, takže i kdybys nesehnala "papírově" vhodné pro tvůj rybníček, tak předimenzovaným filtrem taky nic nepokazíš. U akvária jde ovlivnit třeba osvětlení, množství nečistot ve vodě atd... u jezírka je toto mnohem horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 13:36 Žena Kate127 [74] Re: Zoidik
Díky moc, trošku jsem koukala a podrobně se na to ještě zaměřím. Teda palba je to hrozná. Nicméně to které budeš mít by pro mě bylo asi mimo mísu, když mám bez ryb cca 1000 l, takže by asi stačilo něco do max.2000 l??? Ideálně kolem 1500 l bez ryb? Musím podrobně kouknout, jestli se ovšem tak malá prodávají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 11:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kate127; Lea
Kate127: My teď máme objednané nové jezírkové čerpadlo filtrační set Aquacup - Omega CUV 218 + čerpadlo CARETA 6000 konkrétně toto www.cerpadlazavlahy.cz/… Jak bývá zvykem, cena je poměrně vysoká. Lze samozřejmě si udělat i filtraci vlastní. Pořídit nějakou větší nádobu, kterou na několika místech přepažíš ( podobně viz nákres www.moje-akvarium.net/… ), umístíš tam filtrační media, nachystáš přítok odtok a napojíš na čerpadlo. Plus zmíněná UV lampa.

Lea, filtr by měl běžet nonstop bez nějakého vypínání, to si můžeš dovolit u UV lampy jak píše NHKG, jinak budeš jezírku spíše škodit, než mu pomáhat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 10:22 Žena Lea [1] Re: NHKG
Ty sety běžně prodejné mají v sobě i UV lampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 09:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lea
Filtr zas tak moc nepomůže se zákalem. Spíše pouvažuj o UV lampě. Ta navíc jde na rozdíl od filtru vypínat dle libosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 09:02 Žena Lea [1] – 2 jezírka, 1 filtrace
Ahoj, prosím o radu. Mám dvě jezírka, obě cca kubík a půl. Do prvního jezírka (kde jsou karasi) přitejká dešťovka z okapu, při přeplnění tohoto odtejká voda potůčkem do druhého níž položeného jezírka (to je novější, zatím bez ryb). Vodu máme zelenou a rádi bychom dosáhli aspoň lepší viditelnosti pod hladinou. Nechceme pořizovat filtraci pro obě a nechávat jí nepřetržitě. Potřebovali bychom nechat počistit jednou filtrací jedno, pak stejnou druhé a dokud se voda zase hodně nezhorší, tak filtraci odpojit. Je reálné mít nějakou filtraci (ať už kupovanou nebo vyráběnou), která by se mohla bez problémů odpojit, pročistit a znovu zapojit, až bude opět potřeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 22:12 Žena Kate127 [74] – Filtrace ano či ne?
Zdravím všechny,

máme jezírko dle mého laického výpočtu zhruba 1000 l, je to ledvinový tvar - celobetonové, nejhlubší je cca 1 metr, ale to je jen na malém místě, kde je leknín, jinak cca 50cm a svažuje se zhruba k 20-30cm. Tak nějak postupně. Máme tam dva větší karásky a pak 4 menší co rostou z rozmnožení a jeden malý (ani nevím, čí je to potomek :-D ), ale s největší pravděpodobností jsou všichni karasi. Nicméně jezírko máme cca měsíc po kompletním vyčištění po zimě a už po dvou týdnech (respektivě prvním velkém dešti) začalo notně zelenat. Máme tam jen ten leknín (naše fenka se tam vždy ráda smočila, takže moc rostlin tam nebylo nikdy), ale leknín už nebyl pár let přesazený. Ale teď prostě chceme, aby byla voda průzračná, tak aby bylo vidět na ty ryby a nevypadalo to jako zelený močál... ASi bychom šli i do filtrace, ale to jaké? Nebo by stačilo jen vodu provzdušnit nějakou fontankou? Díky moc za názory, rady, tipy a triky :-) chemii tam samozřejmě nechci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 12:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Iva
Dá sa, ale v tomto prípade pôjde len o mechanickú filtráciu, nie biologickú. Ak je v jazierku dostatok rastlín, tak by som to neriešil. Iné je zelená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 22:38 Iva – trkač
Zdravím všechny, prolezla jsem snad všechny stránky a nikde nenašla co potřebuji, tak se obracím na vás...Řešíme filtraci k jezírku a dostali jsme nápad namontovat tam trkač. Není potřeba elektrika, s tou je u nás problém, ale bude fungovat když se za něj dá nějaké filtrační zařízení??? Myslím tím třeba jen bednu s molitanem a podobně? Máme cca 20 m3 jezírko, na dně připravený vývod na filtraci (gula?) a jeden u hladiny (skimmer?)a potřebujeme dostat vodu cca 1 m nad hladinu. Vedle jezírka máme šachtu o hloubce cca 1m. A co UV lampa na konci? Myslím namontovat jí až někdy... Poradíte??? Budu ráda za jakýkoliv názor. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 22:32 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Surdo
tam je vylepšená snad jen spotřeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 17:29 Muž Surdo [35] Re: RAP
myslím že ten nieje o nič lepši
rovnaký objem aj prietok ak sa teda nemylim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 11:11 RAP Re: Ičin
A co následovník FX6?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 21:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Ičin
Jááá, tááák, tak to nechám priestor skúsenejším. Viem ti akurát povedať, že jazierkové s dobrým výtlakom už idú 30-40W a viac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 21:17 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: cezarmilan
ten jeden umřel a potřebuju ho nahradit jiným. a z původního provozu vím, že to nestíhal a chce to větší průtok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 20:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Ičin
Lepšie by bolo k tomu jednému kúpiť druhý a dať ho z druhej strany ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 18:18 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Najde se někdo, kdo používá jezírková (kyblíkový) filtr v domácím akváriu? Případně teda dokáže někdo odhadnout jak moc bude doma slyšet? potřebuju nahradit FX5ku něčím výkonnějším(nedělá se), tak přemýšlím o jezírkové filtraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 11:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2014 03:01 novotňák Re: Lea
Ahoj, koukal jsem že nemáš prezentaci jezírka tak ti alespoň popíšu svoji zkušenost s řasami. Hodně lidí chce vidět až na dno kvůli rybkám, a rybky se cítí lépe když voda není úplně průhledná. UV lampa vysráží řasy a když máš odpovídající filtr tak je vychytá, ale ty živiny z nich ve vodě stále budou. V průhledné prosluněné vodě plné živin nastoupí vláknitá řasa, chvíli ji budeš lovit a pak se zeptáš jak na ni. Asi najdeš nějaký bioeko prostředek kde často bývá zinek, hliník, měď. Složení nikde nenapíší i když je to algicid který v té vodě zůstane a škodí kdekoliv ji vypustíš. tone
Raději větší filtr za tu cenu ale bez lampy.
Zastínění, rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
nebo neopadavé keře okolo.
Střídmě krmit.
Jednou za čas zalít zahrádku tak 100l vody z jezírka, dopustit čerstvou.
Věř že rybky i rostliny ti za to poděkují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 22:39 Muž Surdo [35] Re: Lea
Každé jazierko je iné a neexistuje všeobecný vzorec na "vyskladanie filtrácie".
Ale trochu poradím
odporučaný prietok:
Koi jazierko - (ryby produkujúce viac odpadu) na 1000L jazierko prietok 1000L/H
Bežné jazierko - (taký priemer rýb) na 1000L jazierko prietok 660L/H
Prírodný rybník - (žiadne alebo malo rýb) na 1000L jazierko prietok 500L/H

Odporúčaný výkon UV lampy pre zarybnené jazierko je: 3-4 Watt na každých 1000 litrov vody.

z toho mi vyplýva že do tvojho objemu cca1500L by to malo bit nasledovne:
prietok 1500l/h +4,5W až 6W UV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 12:08 Žena Lea [1] Re: Surdo
A díky tomu se dostáváme k mému původnímu dotazu - co vybrat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2014 21:06 Muž Surdo [35] Re: Lea
15ks je už teda dosť bez filtrácie, ale pridaním rastlín + filtrácia sa to rozhodne zlepši.
Dafnie alebo planktón moc pri tejto osádke asi nepomôžu.
Bud teda zredukuješ stav osádky alebo investuješ do filtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 20:40 Žena Lea [1] Re: RAP
cca 15 kusů, něco jsou dospělci do 10cm (cca 8-9 jich je) a zbytek jsou odchovanci z loňska a předloňska do cca 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 20:25 RAP Re: Lea
Kolik tam je těch karasů? Může jich tam být moc a proto kolísá kvalita vody.
Takže snížit počet ryb, dodat plankton a případně rekultivace jezírka.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 976x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6770-filtrace-v-jezirku