Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace v jezírku

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtrace v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 18:52 0 Re: Lea
Příčinou jsou a budou ti karasi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 16:34 R Muž romant [27987] Re: Lea
Naper tam dafnií, až nebude vidět na 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 10:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Lea
Tatik na jezírko s oblibou používá toto krmeni.cz/… a funguje to. Karasi to zvládají, ale je to nevhodné pokud jsou v jezírku náročnější ryby. Jendou jsme dostali dva jesetery a tatik chtěl mít čistou vodu, tak použil zmíněný přípravek. Voda se vyčistila, ale jeseteři to bohužel nepřežili :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 10:05 Žena Lea [1] Re: vaaclav
Není to řasa, ani sinice, voda má jenom zelený odstín (předpokládám vinu přemíry slunce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 23:24 Muž Surdo [35] Re: MonterMonty
13 až 15w sa mi zdá teda hodne na tak malé jazierko. Ja mam na cca 10000L iba 11w a v pohode to zvláda je vidieť až na dno 180cm hlboko.
Záleží na veľa veciach či bude voda čista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 22:52 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lea
Určitě je to řasa, může to být i sinice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 22:22 Žena Lea [1] Re: vaaclav
No loni je pravda, že to bylo chvíli čisté, chvíli zelené, v zimě to bylo čisté, jak roztál led a začalo svítit sluníčko, hned to zezelenalo a nemění se to. Slunka moc, málo deště, všechno asi dělá své. Zkoušela jsem na doporučení tento přípravek loni obchod.santim.cz/…
a efekt nula. Ráda bych to vyřešila bez techniky, nevidím jinak důvod jí mít, ale nevím, co by mi opravdu pomohlo, aspoň trochu více vodu zprůhlednit do nějaké menší míry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 22:13 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lea
Letos je suchý rok a málo srážek vloni jsi určitě takové problémy neměla. Jen samotná filtrace nepomůže a UV lampa má také svoje nevýhody. Počkal bych až pořádně zaprší, nebo nachytal vodní plankton který se řasami živí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:51 Žena Lea [1] Re: MonterMonty
No těžko přibližovat, slunko je od rána na celé ploše jezírka, postupně jak slunko stoupá, mění polohu, začíná se hladina z jedné strany (stín od zdi) pomalu zastiňovat, až se zastíní úplně, úplný stín je v této době cca 18.hodina. 13-15W je teda hodně, to jsem nečekala. Na menší jezírka mají většinou ty sety 7W a když by člověk vzal na větší (jestli to není problém), tak ty mají spíš tak 11W. Víc jsem u těch menších nezaregistrovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lea
13-15w mi bylo doporučeno na cca 1000L ,asibude dost záležet na tom kolik slunečního světla dopadá na jezírko
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:17 Žena Lea [1] Re: MonterMonty
O tu mi jde předně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:16 Žena Lea [1] Re: DrChila
No asi jsou pro mě podstatné hodnoty, co jsou potřeba. Jsem sice i akvaristka, ale v technice jezírka tápu. Nevím, kolik bych potřebovala, aby se prolilo l za hodinu, kolik W UV (to je podstatné, jestli to má vyřešit zelenost vody), na kolik l nádrže vybírat, co za náplň, aby se to muselo se nejméně udržovat. Jinak je to jako u filtru v akváriu, že musí běžet nepřetržitě (mimo zimy)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lea
myslím že bez UW půjde jezírko dost těžko udržet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:09 Muž DrChila [243] Re: Lea
Ono taky záleží na tom kolik peněz je člověk ochotný obětovat.
www.akva-exo.cz/…
na téhle stránce se dá něco vybrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 20:35 Žena Lea [1]
Dobrý den, prosím o radu, mám jezírko cca 1000-1500l, 2 roky od založení, osazení karasama, zůstávají i v zimě v jezírku, plné rostlin, svod dešťové vody do jezírka okapama ze střech, jezírko prospívá, ale vodu mám zelenou. Ráda bych pořídila filtr s UV lampou, která by tomu měla údajně pomoci. Na vlastní výrobu nejsou lidi, ráda bych pořídila hotový komplet. Prosím o zkušenosti znalejších a doporučení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 12:13 Muž DrChila [243] Re: václav drábek
Tak ono pokud vám jde o to že máte přerybněný jezírko tak to stačí vyřešit tímto :
www.btgreen.cz/…
www.conrad.cz/…
Doufám že vám odkazy půjdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 11:54 václav drábek – okysličvání rybníka pomocí solární energie
dobrý den prosím můžete mi někdo poradit jestli lze najít nějaké stránky kde by se dalo zjistit něco o provzdušňování rybníka pomocí solárních panelů? děkuji Drábek václav.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 16:35 milhausz Re: hr:-)
moc dedkuji za reakci. Vezmu v uvahu vase rady a pripominky. Nebyl jsem si jist vicemene nicim. Ted to jdu tedy nejak sestrojit a zprovoznit. Dnes mne i napadlo jak dostat uv za filtr taze jdu merit a zkoumat. Jeste jednou dekuji mnohokrate palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 08:47 hr:-) Re: milhausz
Vyprdni se na bioakvacit a použij pouze plastové špony, kartáče, husí krky, bioballs a jiné media, které je možno nastrkat do děrovaných pytlíků, určených do filtrací, tak aby při pravidelní údržbě filtru, bylo možné s nimi dobře manipulovat.
Do předposlední komory, kde máš nakreslenej biomolitan, nic nedávej a kup si malé čerpadílko, které napoj na UV a společně je potom dej do té předposlední komory, kde je nech zaplé neustále.
Rozhodně ti to jezírko nijak nesterilizuje, ale dost účinně to bude likvidovat buněčné zárodky řas.
Samozřejmě při dodržení předpokladu objemu jezírka, jeho zarybnění, v porovnání s výkonem lampy a vhodným průtokem vody přes ní, které zabezpečí vhodně zvolené čerpadélko.
Při vypínání UV se rovnováha zaběhlá v jezírku může rozhodit a lampa potom při opětovném odbourávání řasy, může mít problém, než se vše zase zpraví.
Nezapomeň si také udělat na filtru odpustné ventily z jednotlivých komor, které při čištění médií musíš vypustit, aby si se zbavyl zachyceného bordela v komorách.
Taky nezapomeň, že horní hrany komor by neměly lícovat s hranou filtrace, jako je tomu na tvém nákresu, aby při zanešení komor nepřetekla voda přes filtr, ale pouze vrchem přetekla do poslední nebo předposlední volné komory s UV.
Potom je taky vhodné si z nějakého sudu vyrobit předfiltr zvaný vortex.
Ten se ti postará o zachycení velké části mechanických nečistot a tím prodlouží údržbu médií v komorách biologické filtrace.
Když nemáš vortex, tak je dobré udělat na vtoku do první komory nějaký děrovaná kbelík, vyplněnej třeba filtrační vatou nebo jiným jemným materiálem, který bude fungovat jako předfiltr.
Je ale potřeba ho častěji čistit, jinak bude přetíkat a jeho funkce bude nevyužitá.
Takovej předfiltr opět prodlouží čas údržby hlavních komor a údržba předfiltru je hlavně rychlá bez větší ztráty vody v ve filtraci či jezírku. Vatu z kýble stačí vytáhnout a vykroutit, případně vymáchat a je to. hop

Edit: eště k těm médiím a tomu vzduchu napíšu něco málo, ať v tom nemáš zmatek.
Je úplně jedno jestli média nakombinuješ nebo celou filtraci uděláš třeba jen s bioballs. Jde o to, že některá média mají vysokou poréznost a tak jsou vhodnější pro usídlení většího množství nitrifikačních bakterií, než jiné a jiné zase lépe zachytí mechanické nečistoty a tak se umisťují do přední části filtrace, jako např ty kartáče a jiné mají vlastnost jak pro vhodné osídlení bakterií, tak pěkně díky své struktuře rozvádí proudění vody (bioballs).
Důležité pro média s osídlením N. bakteriemi je, aby nebyly zanesené bordelem.
To eliminuje vortex, nebo jiný mechanický předfiltr níže popisovaný a třeba i první komora s kartáči. Dále už se nachází biologická část.
Na vzduchování zapomeň, alespoň v té přední části, kde se má zachytávat mechanická nečistota. Akorát by si ji prouděním od spodu zase vířil a tak by šla dál po filtru a usazovala se v porézních médiích u kterých je pro jejich funkci lepší aby byli čisté.
Silné proudění vzduchu se používá u peletových filtru ale na to zapomeň.
Jinak naivní myšlenka akvaristů a jiných chovatelů postižených rybkami, že vzduchovací bublinky ve vodě něco okysličují je zcela mylná představa. Jediné co proud bublin pod vodou dělá je to že rozpohybuje jednotlivé části vody a tak je promíchává, což ve filtru způsobuje průtok přes komory, tak že je nějaké bublání do komor nesmysl.
K okysličování vody dochází vždy na hladině kdy se voda spojuje s atmosférickým vzduchem, a proudění bublin, tak potom okysličenou vodu míchá!!!
využití vzduchovacích kostek, difuzorů nebo bublajících filtru je vhodné u nádrží, kde jsou krycí skla nebo kryty nádrží, aby vzduch dopravovaný formou bublinek do prostoru mezi krycím sklem a hladinou vytlačoval nechtěné plyny z tohoto prostoru a hladina se tak mohla míchat s dopraveným vzduchem nad ní.
Tak a to je asi tak všechno co vím o krevetách. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 07:32 milhausz Re: DrChila
Takže když dám dvě komory kartacu, dvě komory elektrikarskych chranicek a dvě komory biokouli tak by to mělo být ok a funkční?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 05:26 Muž DrChila [243] Re: milhausz
Jj v tom je to opravdu dobré hlavně to je dobré v tom že se se ti nebude tolik zanášet filtr především. Ale asi bych se vyhnul tý drobný filtraci. Biokoule ok, kartáče oka, ale molitan zeolit. Pokud nejde jinak tak to muže bejt vepředu ale je možný že se to bude zašpiňovat a bude se ztrácet účinek UV. Ale doporučoval bych to tam vždy domontovat nemusí tam bejt UV pořád tím že tam budeš mít jakoby sterilní prostředí nedělá to dobrotu v žádný vodě. Pak ti něco spadne do jezírka a uvidíš všechny ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 05:14 milhausz Re: DrChila
s tim uv je problem v tom ze z filtrace uz jde odpadni trubka 50mm ktera hned za filtrem prechazi na 10mm a tim padem ji nemam jak pripojit. Pod napisem vzduch je opravdu vzduchovani, jsem nekde zaledl a pry je t dobre pro podporu bakterii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 01:17 Muž DrChila [243] Re: milhausz
No měl bych dodatek UV se dává právě na konec aby bylo co nejmíň špinavé. Jenoduše na čistém výtoku. Stejně jako u bazénů to je až za filtrací z důvodu lepší funkčnosti.
A pod tím nápisem vzduch si představuju vzduchování. Pro lepší funkčnost je to vzduchování dobré nutné však si myslim že není. Ale chce to zvolit nějaký pořádný průtok jinak ti to asi moc čistit vodu nebude:) A možná že je dobré to vzduchování že tam je protože jinak by se ta filtrace zanášela bordelem takhle splní to co požaduješ dlouhou dobu.
Zeolit a biomolitan nevim jestli je nutné. Prostě něco na výplň filtrace v čem se budou ty dobré bakterie držet a nebudou se moc zanášet. Koukni se sem: rybicky.net/nadrze/15339&kateg=7&kateg=7&typ=0
tady pán má taky svojí filtraci vyrobenou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 23:12 milhausz – vyroba filtrace
Fotka k příspěvku dobrý den,
mám na vas dotaz. chci si vyrobit malou fitraci(cca80l nadrz) k memu tez mensimu jezirku. Jezirko je asi o objemu 4000l a zarybneno. Mám par otazek a doufám že se najde nekdo ochotny mi odpovedet. Přikládám náčrt pripravovaneho filtru. Před filtrem bude umistena UV lampa, z te voda potece pres kartace, elektrikářske chranicky, biokulicky, zeolit a biomolitan zpet do nádrže. Bude to takhle fungovat? Neco co bych mel upravit? Něco jeste pridat? Moc se v tom nevyznam jen dedukuji co jsem kde precetl. Jinak dekuji za pripadne komentare, napady a připomínky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:38 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: VVV
cena bude odpovidat kvalite, maš nejaky strop investyce ? to UV se mi tam zdá slabé jinak filtrace bude v pohodě na tom se nama co pokazit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:28 Muž VVV [0] Re: replikant33
To asi ne, ani to u nás není technicky možné. Ale tu filtraci bych chtěl, aby ta voda nebyla zelená a bylo tam hezky vidět. Jenom mi to přijde podezřele levné (v porovnání s ostatními filtracemi).
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 16:38 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: VVV
pokud ti jde jen o karasky tak ti filtraci moc potřebovat nebudou,budeě tam mit nejaký přitok třeba ze střechy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 21:19 Muž VVV [0]
Co říkáte na tuto filtraci do plánovaného jezírka cca 1400 l s karásky?

www.mall.cz/…

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.08.2013 16:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lukas8
Jezirko sice nemam, ale vsiml jsem si, ze biomolitany 10ppi se obcas popisuji jako pro pouziti v jezirkach. Jsou to ty nejhrubsi, asi aby se tak snadno neucpaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 16:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: lukas8
Zcela jistě. Vycpěte například masňáckou bednu molitanem a hoňte skrz ni vodu. Máte filtr o objemu několika desítek litrů... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 16:30 lukas8 – Molitanový filtr do jezírka
Dobrý den,
myslíte, že je možné dát do venkovního jezírka klasický molitanový filtr? Ikdyž samozřejmě větší, úměrný velikosti jezírka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 04:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: koikapor
Záleží na tom, jak moc je zarostlý...i osmistovka stačí v dobře zarostlém...pokud je dostatečný objem filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 17:56 Muž koikapor [163] - divoké živorodky – Aké silné čerpadlo do rybníka
Hladal som informácie, ale moc som nenašiel ohľadom toho, aké silné by malo byť čerpadlo do rybníka, , mám tam aj dosť rýb,rybník ma5000 litrov, aký prietok by bol dobrý? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 13:14 Muž kus [200] - RostlinyRe: DrChila
to spíše tady něco podobnýho, co jsem navrhoval: www.youtube.com/…
To zase tak velkej problém to vyrobit by nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 13:05 Muž DrChila [243]
Tady byl dotaz jak udělat filtraci bez elektriky na youtube sem našel jedno řešení na podobný způsob:-D ale neni to asi levná záležitost:-D
www.youtube.com/…
soláry čerpadlo už jen vymyslet nějakou krabici s mediem:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 11:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pet86v
Když si uděláš sám nějakou "studánku", tak si ji uděláš podle svého vkusu a uvážení a nebudeš muset třeba dva měsíce vybírat nějakou co by se ti líbila, to jenom tak na okraj. Potůček si můžeš udělat třeba tak, že si k vyústění filtru nahrneš a udusáš hlínu, vytvaruješ z ní korýtko, případně můžeš zpevnit kemeny, nebo betonem, položíš na to fólii, dáš na ni nějaké kameny, kačírek a máš krásný potůček ;-) Takto jsem dělali potůček od filtru do jezírka doma. Večer doma když tak kouknu po fotkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 10:09 Muž Pet86v [5] – zamaskování jezírkové filtrace
Ahojte po delší době jsem konečně sehnal jezírkovou filtraci s uv tak snad bude konec řasám a po menším boji s prokopáváním abych k jezírku přivedl elektriku vyvstal problém na sebe navazující...vše běží jak má..ale nelíbí se mi na hraně jezírka ta černá plastová krabice "filtr" a chtěl bych jí něčím zamaskovat :-D napadlo mě na to ze dřeva vyrobit nějakej kryt ale hezčí by bylo možná aby tam byl kámen či ho to aspon imitovalo..něco takového by bylo ideální až na tu cenu ovšem...
www.aquadom.wbs.cz/…

chtěl bych u toho vymyslet i kaskádu nebo aspon malé korýtko po kterém by to stýkalo..budu rád za každou radu dííík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 12:33 Muž DrChila [243] Re: kus
No tak jako k čemu je ti filtrace která funguje jenom když vypouštít akvarium? to trošku postrádá smysl... nebo to jen já nechápu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 09:45 Muž kus [200] - RostlinyRe: xdklotxd
dá, proč né. :-) A nazpátek do jezírka doporučuji něco takovýho www.sigmashop.cz/… dále pak převodovku, řetězový pohon a šlapací kolo. Všecko de, ale filtraci bez pohonu ještě nikdo nevyrobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 09:25 Muž DrChila [243] Re: xdklotxd
Filtrovat vodu bez pohonu moc nejde no:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 09:20 Muž xdklotxd [0] - AmerikaRe: DrChila
a neda sa to nejako cez hadicu tak ako ked vypustam vodu z akvarka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 11:04 Muž DrChila [243] Re: xdklotxd
jediny reseni je filtrace vlastni vyroby v sudu s molitany kartaci nebo tak necim a honit vodu pouze cerpadlem na solarni pohon cca 3000kc aby melo i nejaky vykon
Nebo jsou motorová čerpadla ale to by se nevyplatilo:)
www.conrad.cz/…
www.conrad.cz/…
www.conrad.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 10:42 Muž xdklotxd [0] - Amerika – Filtracia
dobry den chcem si zalozit jazierko nemam s tym ziadne skusenosti ale asi najvacsi problem bude filtracia chcem sa opytat ci mi neviete poradit nejaky druh filtracie alebo nejaky sposob kde by som nemusel vyuzivat elektrinu dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 21:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: micz
Možná překvapivě, ale já souhlasím...jedu na hodně velký kýbl plný biomolitanu a Resun 800 v něm...Funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 20:49 Muž micz [132] Re: Pet86v
Podle mě ideálně vyrobit například z menšího plastového soudku nebo ještě líp z takový tý konve na vodu ( www.obaly.cz/…) a naplnit biomolitanem. Spoustu návodů se dá sehnat i tady nebo jinde na netu. To na co si sem dal odkaz je až na tu UV lampu k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 19:45 Muž Pet86v [5] Re: micz
nějakej konkrétní návod bys měl taky ?jako pustím se do ledasčeho takže pokud to výjde levnějc a nebudu se pachtit bůhví jak dlouho s utěsnováním aby to neteklo tak proč ne..moje konkrétní situace je ta že doma na výrobu nemám vůbec nic takže začít od pídě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 19:35 Muž micz [132] Re: Pet86v
Tyto druhy filtrace jsou úplně na nic, akorát zaplatíš za nic nefiltrující bednu. Lepší si vyrobit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 18:33 Muž Pet86v [5]
Ahojte právě se rozmýšlím jakou filtraci k 500L jezírku máte někdo zkušenosti s touto?

www.nasezahrady.cz/…

nebo byste doporučili jinou s podobnou cenovou relací ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 18:33 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: fechtnerak
Fotka k příspěvku To co vypadá jako přeslička, bude prustka obecná. Pokud jsou v jezírku "bagrující" ryby, nebude průhlednost vody jisto jistě zaručena ani při větších porostech rostlin, i když i na to jsou možnosti řešení, ale s obsáhlejším vysvětlováním. Jen doporučím vyvarovat se sázení příliš vzrůstných, agresivně a mohutně se rozpínajících druhů "kytek", nechováme-li v jezírku vysloveně amury a domácí flóra má mít přednost před skleníkovými "exoty".

Už jsem porůznu na fórech v příspěvcích umístil dost fotek s mokřadní vegetací, která je do zahradních nádrží patřičně vhodná, i tak jednu nyní přidám, je na ní zachycen mimo jiné hlavně kvetoucí bazanovec kytkokvětý. Foceno 27.5.2012. 0.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 977x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6770-filtrace-v-jezirku?od=51