Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

GH, KH

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
GH, KH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 14:22 T – zpřesnění testu KH
Lze kapičkové testy (dvou i jednolahvičkové) zpřesnit zředěním destilkou? Vím, že lze testovat dvojnásobek, či čtyřnásobek vody a tím se zvojnásobí (ze čtyřnásobí) přesnost, ale tento způsob znamená častější kupování testů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:16 R Muž romant [27987] Re: replikant33
Spíš bych řekl, že zde jde o ten sledovaný trend. Prostě jak je to možné, že se to děje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:05 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
MOŽNA by sem mohl nekdo napsak jaká hodnota KH je spravná nebo přijatelna a jak si poradit když je tato hodnota mimo vhndnou mez,, ja tak nejak tušim ale spíše by to chtelo aby to napsal nekdo zkušenejší .. pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2013 15:39 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Chlapci, chlapci, pojďme to dále nepitvat a pamatovat si, že není test, jako test, což platí i u papírků a když něco odsoudit, tak pro nicotnou průkaznost tu Dajanu a další, jak jsem uvedl to chce otestovat a potom vynášet soudy. Jinak u Dajany si ani tím trendem nejsem jist, to je opravdu jenom "papírek". ;-)
Edit: www.lecivaprotercovce.cz/…
www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:19 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: vendy
Kapkové testy od Aquaru používám a jsou kvalitní, cena slušná a dobře se s nimi pracuje, takže doporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: vendy
proč to proboha prodávaj, akorát to mate lidi a tady se pak zbytečně polemizuje o "něčem".
Papírkové testy jsou o ničem. Nekupujte je!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2013 13:20 R Muž romant [27987] Re: vendy
Tak upřímně, papírky od Dajany, nepovažuji za testy, ani orientační, když papírky, tak Tetru, to je na vysledování nějakého trendu vcelku průkazné. Osobně bych volil nějaký osvědčenější kapkový test. Mrkni do příslušnýho vlákna, kdo má s čím dobrou zkušenost, protože jinak to považuji za zbytečný trápení nad něčím, co může bejt úplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 13:16 Žena vendy [27] - CichlidyRe: acik
Ano mam papirkovy testy od dajany kde jsou ph,kh,gh, a kh podle barvy zelene byla na nule až skoro neměřitelná v podstatě se vůbec nezbarvila a Gh je podle hnedeho zabarvení a nesedí ani na 3 ani na 7 tak sem odhadovala něco mezi. DNes jsem to udělala znovu a a Kh stále světle zelená -0 a Gh mi příjde o něco tmavší takže bych řekla na 7 a Ph také stále stejné a ano vysledky zapisuju do sesitku kde jsem nasla starsi testy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 12:34 Muž acik [416] Re: vendy
není test jako test i v kapkovych testech je rozdil,meril jsem kh od sery a dajany,od sery vysel 4 a od dajany 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2013 12:28 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vendy
Verim ze kH nebude na nule(asi spatny test)jinak to muze byt problem,Ph muze nenadale klesnout a to by mohlo byt nebezpecne pro ryby a ostatni zivocichy,neni tam nic co by Ph stabilizovalo.Jake testy pouzivate?Rovnez GH "3-7" je divny udaj(to rozmezi). :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 10:37 Muž acik [416] Re: vendy
rašelinový výluh snižuje pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 10:27 Žena vendy [27] - Cichlidy – test včera a před 3 měsíci
Ahoj měřím jednou za čas hodnoty ph, kh, gh protože si nemyslím, že by se to mělo dělat pravidelně. Spíš měřím No3 a No2. a koukala jsem do papíru že hodnoty pár dní staré jsou
Ph- 6,4
Kh - 0
GH- 3 -7

a dříve se většinou pohybovaly hodnoty
Ph-6,8
Kh-3
Gh-7
Je ale pravdou že jsem akva předělávala byly tam tlamovci a pískovcové kameny. Myslíte že to mělo vliv?? Nebo hodnoty mám znovu změřit po čerstvém vyčištění ? Myslím, jestli hodnoty budou jiné, nebo by měly být stále stejné,, a pokud budu přidívat torben bude se ph snižovat? Děkuju
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:35 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kryštof
Tak to máš super. Jen mně to snad nefunguje. :-D

Jinak kapkové testy mám na NO2 a NO3 od Rataje. Jen než to změřím, tak musím čekat snad tisíc let. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:34 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Yirka
maš pravdu jsou spiš orientační, ale svuj učel to splní, a zkoušel jsem na nich jeden pokus, otestoval jsem vodu z řádu, pak deštovku a pak mix 50/50 a vyšlo mi to celkem spolehlivě a podle předpokladů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2013 18:25 Muž Yirka [9126] Re: Aforte
Já ti poradím něco jiného. Kup si kapkové testy, jsou sice trošku pomalejší, ale daleko přesnější a více vypovídající. Papírové testíky více v jednom moc důvěryhodné nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:15 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kryštof
To právě nemám. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:13 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
a i tak ti to dělá? pokud máš lístek tak zkus to ukázat v akvaristice a možná ti to vymění, nic jiného mě nenapadá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kryštof
Ano vím. Jen u pH minutu nečekáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:10 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
a víš že mas 1 minutu počkat a pak až porovnávat :) nebo aspon u me to tak je, a to mám 6in1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:41 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

nevěděl jsem kam to zařadit, ale tohle je tomu nejblíže. Už cca. 2-3 měsíce mám test 3v1 od Dajany. Měří se tam proužky pH, GH, KH. Nevím jestli to dělá jen mně nebo i ostatním, ale opravdu nelze přiřadit k čemu to patří. tone :-| Proto se ptám na vaše zkušenosti s tím.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 20:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: acik
já mám 3,5 a zvyšuji to pomocí přípravku kH+ od Dajany. A to z důvodu malé pufrace vody, kdybych to přehnal s CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 20:17 Muž acik [416]
hoooj lidi, kolik mate kh ve vstupni vode? ja mam celkou nizkou hodnotu a to 4,musim tedy tuto hodnotu zvyšovat sodou.Jak se s tím perete vy? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2012 12:58 R Muž Silent [5949] Re: petr68
Pro správný chod nádrží je důležitější KH (správněji alkalita). Takže když měřit tak spíše pH a KH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 12:26 Muž petr68 [27] - Rostliny
dobrý den, myslíte že bude stačit když budu měřit jen PH a GH a nebudu měřit KH?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2012 13:20 R Muž romant [27987] Re: Stistko
Mrkni na tyhle dva odkazy.
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 13:11 Stistko – tvrdost vody
Ahoj, měl bych jeden dotaz ohledně tvrdosti vody. Celková tvrdost vody podle testů vychází vysoko na 20. Uhličitanová tvrdost vždy kolem 6. GH tedy přesahuje hodně celkové parametry pro mnou chované ryby, ale někde jsem slyšel/četl, že UT je důležitějším ukazatel. Je tomu tak? Je potřeba případně nějak upravovat dešťovou vodu, kterou bych použil, aby byla voda měkkčí? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 20:01 R Muž romant [27987] Re: Bára
6g na 50litrů zvyšuje zhruba o 4stupně. Těch 6g je zhruba jedna kávová lžička.
EDIT: Tady se to dočteš přesněji.
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 19:57 Žena Bára [2]
dobrý den. nevíte kolik jedlé sody bych měla přidat do 30l? mám jen 2dKH.
Edit: jo a pH 6,7 jestli je to potřeba vědět

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Zdeněk
Tak nízká alkalita (KH) může mít vliv fatální.
Vše zásadní najdete v tomto článku:
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zdeněk
pískovec by neměl moc ovlivňovat vodu, a i kdyby tak by spíš byla tvrdší
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:51 Zdeněk – KH vody
Zdravím všechny.Potřebuji radu ohledně hodnot vody v AQ,podle testeru mi vyšly pH 6,8-7-5,,GH 12-14(celkem v cajku)ale KH mi vyšlo skoro 0.Jaký to má vliv na ryby(celkově)?A jestli to muhou způsobovat pískovcové kameny.Moc díky za radu.Z.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 12:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pavol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:42 zuzakara Re: Kaala
Já dešťovku používám běžně. Do akvárií dávám dešťovku až po nějaké době děště, kdy se vzduch krásně vyčistí, rybám na zahradě prší samozřejmě všechna a jsou také v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 21:53 Žena Kaala [0] Re: Pavol
my myme doma vodu studnicnu a test som robila na GH vyslo mi asi 21 N ... to je zle ale teraz prevaram vodu pred kazdou vymenou a kupila som aj raselinu do filtra... ja bohuzial z ineho zdroj vodu brat nemozem...nemame vodovod ... a dazdovu brat nebudem to je riziko ... co myslite robim dobre alebo mam nieco zlepsit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 21:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pavol
Kvůli tomu určitě neodchází (tedy jestli myslíte hnědovku). Přechodnou tvrdost si rostliny časem sami sníží (pokud nebudete měnit vodu - NEDOPORUČUJU). Další možnost je ředit vodu s destilkou, ale těch možností je mnoho. Každopádně pokud to nevadí živočichům v nádrži, rostliny to určitě v pohodě zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 20:47 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
chcem sa spytat ako bz som mohol vyraznejsie znizit KH?
ja mam totiz dKH 14,5 a potreboval by som menej ako 12. da sa to niecim vyrazne znizit

nerad by som prilieval dazdovu vodu, mam dost skusenosti s parazitmi tone tone

prosiiiim kvoli tomu mi odchadza microsorium pteropusň
a nevadi keby to vplyvalo aj na pH

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 14:41 Muž cc355 [1]
Dobrý den, dnes jsem poprvé měřil chemii vody (Ph, Gh,Kh) a vyšly mi také hodnoty, s kterými nejsem moc spokojený.. Ph=6,8 (to jde) Gh=20 (se mi zdá dost na neonky) Kh=1 (je prostě málo) .. snažím se teď vyčíst, co s tím a našel jsem tyto stránky

www.akvarista.cz/…

Tady je to pěkně vysvětlené, jen nevím, jestli ty svoje hodnoty přidáním jedlé sody ( zvýšení Kh) ještě více nepokazím, protože neznám zákonitosti mezi těmito hodnotami. Možná na to má vliv i např. přidání kuchyňské soli při čištění a případně i hnojivo např, Proflor.
Musím to vyzkoušet, ale pokud někdo víte a chce se vám, tak mi poraďte. Řeším to kůli echynodorům... začínají mít na sobě hnědé flíčky. Svítím nepřetržitě 8-22h 1x18W + reflektor. přihnojuji Proflorem. Co2 nemám. Zítra přidám mangan místo toho Profloru, budu to střídat, ještě s Colour +Fe a uvidím no. děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2010 19:58 Žena Lea [1] Re: Moucha
Přečetla jsem, co se tady i jinde dalo a zatím nevidím jasnou radu. Měřila jsem NO3 a to je 20mg/l - jak voda z akva, tak voda odstátá připravená na nalití do akva. Což vidím jako hodnotu v pořádku. Fosfor jsem neměřila, ale nehnojím a mám vcelku dost porostu (viz foto akva v mém profilu). Svítim 11 hodin, žádná porucha světla. Dala jsem pryč 2 zářivky aqua glo, mám Osramky 830, 840 a k tomu podlepený kryt zrcadlovou tapetou. Denně, maximálně obden odsávám sinice ze štěrku, roslin, tím pádem měním 20 litrů vody, mám rozstřikovací rampu, která proudí na hladinu a právě tam se dost sinicím na kytkách vede. Ani po důkladném úklidu nelze to zlikvidovat, takže pořád dokola. Řešila jsem, zda za to nemohlo třeba světlo zvenku, sice má akvo to nejlepší místo, které v bytě je, ale všimla si, že na jaře na něj pár dní zasvitlo slunko před klesnutím za les (cca flíček 5x10cm), od té doby zatáhnuto a akvo jsem začala na celý den zakrývat, odkrývám akorát v noci, aby nešlo dovnitř žádné přirozené světlo mimo zářivek akva. PH jsem tím stejným testem od Dajany naměřila 6,4-6,8. O parametry vody (PH,obě tvrdosti) z vodárny mám požádáno, čekám na zaslání. I když už jednou mi to zasílali před cca 3 měsíci a jejich rozmezí maxima a minima je dost velké. Začínají docházet nápady jak z téhle patové situace - cca už skoro 2 měsíce - se dostat.

Info od vodárny:

Tvrdost dodávané pitné vody do Vašeho domu je 0,31 mmol/l, což představuje hodnotu 1,736 °dH. Jedná se o celkovou tvrdost vody (GH). Karbonátovou tvrdost (KH) nestanovujeme. Dodávaná pitná voda je velmi měkká.

Průměrná hodnota pH v této lokalitě je 7,1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 13:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lea
sinice se tu huz mnohokrat podrobne probiraly rybicky.net/forum/4641…
je mozny nekolik pricin.....
spatny pomer N:P (dusik a fosfor)
nadmerne sviceni (spatne nastavene spinaci hodiny, ci rozbite; nonstop sviceni)

pomuze:
dostatek prosperujicich rostlin, odsavat co nejvic sinice, zvysit proudeni vody, snizit obsah fosforu (pokud hnojite, upravit davkovani), zatemneni celeho akvarka aspon na 4dny (nutno zajistit provzdusnovani)
GH a KH nemohou byt za beznych podminek nulove! takoveto vysledky mereni naznacuji ze test je nefunkcni (je dobre si podezrele hodnoty overit testem od jeneho vyrobce), pokud je KH male dochazi k velikym vykyvum v pH
jak zvisit GH a KH se tu uz taky rozebiralo

jinak kazdy provozovatel vodovodu ma na strankach vysledky testu na kvalitu vody
bohuzel se nesleduje obsah fosforu ve vode

a dobra zprava Aquar ma jiz novy web a presidlil do Prahy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 12:04 R Muž Silent [5949] Re: Lea
Raději si pořiďte kapkové testy. Například testy firmy Aquar jsou velmi dobré za slušné peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 10:00 Žena Lea [1] Re: Silent
Dajana 3v1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 09:50 R Muž Silent [5949] Re: Lea
Čím to měříte? Nulové hodnoty snad ani nejsou v akváriu možné. To by byla v akváriu destilka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 09:22 Žena Lea [1]
Olivňují naměřené nulové hodnoty KH i GH v akváriu prostředí, díky čemuž se daří sinicím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 19:00 paulinn Re: Vodník
ten sud leda pod tvůj šos při letošním nepršení :)) kapka = 1°. při 5ml akva vody to je 25 kapek. Mimochodem a co kyselé deště? jsem kousek od Prahy a Kladno taky není zrovna nejčistší město.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 15:09 Vodník Re: paulinn
Kolik je kapka, jestli to je 1 stupeň. Já mám kapku třeba jen 0,2 stupně, podle toho do jakého množství vody to kapu.
Zdroj vody je snadný, dej pod okap sud na vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 19:07 paulinn Re: Vodník
šmarja, jak mám změřit kapku ?? kapu z testovacích flaštiček a pečlivě promíchávám po každé kapce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 19:05 paulinn Re: pirát
tahle voda nám teče z městského kohoutku. Při napuštění 200l mi to nepřišlo, ale když jsem napustila do karantény, a pak doplňovala z karantény odstátou do velkého akva, toho kamence bych mohla sbírat lžičkou. Včera jsem koupila normální pitnou balenou vodu - 100 l, tak to prostě naředím. Musím zjistit nějakej zdroj na vodu. Nevíte o něčem v okolí Kladna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 10:47 Vodník Re: paulinn
Kolik je kapka ? Musíš to taky po každé kapce promíchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 08:31 pirát Re: paulinn
To vypadá na studniční vodu,doporučil bych pro AQ jiný zdroj vody s vyhovujícími parametry,než se trápit ředěním takto nevhodné vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 21:10 paulinn – GH,KH
poraďte jak snížím hodnoty. Test od Tetry 10ml akva vody GH reagovalo po 55 kapkách
KH po 38 kapkách.PH 8.0, NO2 5.0. CO2 jsem v tu dobu ještě neměla. Pomůže to dostatečně? Přemejšlím, že prostě vodu koupím. V akva nemám mušle ani kameny (zkoušeno octem) které by měly vodu ovlivňovat. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 5014x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/674-gh-kh?od=51