Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

GH, KH

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
GH, KH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2018 16:59 Muž @ Maq [2247] Re: Cyklohentán
Měl jsem svého času podobné úvahy jako Ty. Dokonce jsem přišel na způsob, jak opravdu vápník a hořčík vysrážet, odfiltrovat, a lít do akvárka vodu bez tvrdosti.
Ale jak velmi trefně píše DavFM, reverzní osmóza mě učinila šťastným. Je to zdaleka nejjednodušší, a když uvážím náklady spojené s jakýmkoli alternativním postupem, myslím že to vyjde i nejlevněji. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2018 16:26 Muž @ Cyklohentán [20] - RostlinyRe: DavFM
A nakoniec to nie je až také drahé keďže si na svoje účely vystačím s nejakou základnou RO. Ďakujem všetkým za rady pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.02.2018 16:13 Muž @ DavFM [644] - Corydoras&ApistogrammaRe: Cyklohentán
Pokud to myslíš s akvaristikou trochu víc vážně, osmóza je věc,která tě udělá šťastným :-)

Já jsem jako mladý kluk akvaristice celkem propadl, ale největší dosažený úspěch byli rozmnožení kančíci příčnopruzí. Jiné ryby, věčně jsem zkoušel neonky, to prostě bylo sci-fi. Jednak nebyly informace a taky nebyla technika. Dneska je už sehnatelné všechno, vše vyčteš na internetu (takže jsem zjistil, že ty kančíky rozmnoží i úplný debil), dá se sehnat technika (pH metry, konduktometry, topítka mají termostat :-) atd.) a hlavně, není téměř žáden problém udělat si vodu jakou chceš. Stačí mít reverzní osmózu a jde s tím kouzlit. Vč. třeba těch neonek.

Investice do RO je ta nejrozumnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 16:02 Muž @ Cyklohentán [20] - RostlinyRe: DavFM
To vymrazovanie sa mi celkom pozdáva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 15:59 Muž @ Cyklohentán [20] - RostlinyRe: Kubaa
To asi nepôjde, bývam v BA hneď pri Slovnafte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 15:25 Muž @ Kubaa [573] Re: Cyklohentán
Low cost varianta je chytat dešťovku. Lze ale doporučit jen pokud bydlíš v nějaké čisté oblasti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2018 15:19 Muž @ DavFM [644] - Corydoras&ApistogrammaRe: Cyklohentán
Taky se dá voda "vymražovat". Když venku mrzne, jde to,dělat to v mrazáku už je ale opruz.

Edit:tady máš i další možnosti:
www.nazeleno.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 15:05 Muž @ Cyklohentán [20] - RostlinyRe: Kubaa
Práve cena bola dôvodom. Takže asi buď RO alebo nič :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 15:02 Muž @ Kubaa [573] Re: Cyklohentán
ionexy, destilací... všechno to je dražší a pracnější než RO, ale jestli máš nějaký specielní důvod vyhýbat se RO, tak to funguje taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 14:56 Muž @ Cyklohentán [20] - RostlinyRe: Kubaa
Zabudol som dopísať: bez použitia RO :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 14:52 Muž @ Kubaa [573] Re: Cyklohentán
Reverzní osmóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 14:51 Muž @ Cyklohentán [20] - Rostliny – Zníženie GH
Neviete prosím niekto ako znížiť GH vo vodovodnej vode? V akváriu sa mi robí na úrovni hladiny nános vápenca. Kh v akváriu je 10°Dkh, merané testom JBL.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 08:34 R Muž @ vaaclav [7156] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
Stává se to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 08:31 Muž @ Zip [152] – Zvýšení KH
Zdravím,
dnes jsem při měření zjistil, že se mi zvýšilo KH v AQ na 12. Přeměřil jsem vstupní vodu z městského vodovodu a má 15, dřívě měla tak 11-12, stává se to, že se mění během roku?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 16:04 T Re: zervan
Yirka napsal: Do toho bych se určitě nepouštěl.
zervan napsal: ... no riediť test asi nie.
Děkuji za reakce. Mě by spíše zajímalo, zda tu je někdo zdatný chemik a skutečně ví, zda to lze či nikoliv. Moje znalost končí u vytvoření kalibračního roztoku o známé alkalitě. (snad to dělám dobře.)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 16:49 Muž @ zervan [1032] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: T
Áno, dá sa aj ušetriť, aj spresniť podľa potreby, no riediť test asi nie. Ja meriam takto (cieľ mám hlavne ušetriť):
* dám len 2 ml vody (alebo pri tvrdej vode 1 ml, či niečo medzi);
* kvapkám test, kým sa nezmení farba (treba dbať na to, aby boli aspoň 2-3 kvapky), K kvapiek;
* z 2 ml "presnej" striekačky kvapkám vodu, kým sa nezmení farba späť;
* spočítam - ak je spolu V ml vody, potom je tvrdosť: 5 × K / V
Výpočet vychádza z faktu, že pri 5 ml znamená každá kvapka 1° tvrdosti.

Tu mám pomôcku na výpočet: www.dropbox.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 16:15 Muž @ Yirka [7346] Re: T
Do toho bych se určitě nepouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 14:22 T – zpřesnění testu KH
Lze kapičkové testy (dvou i jednolahvičkové) zpřesnit zředěním destilkou? Vím, že lze testovat dvojnásobek, či čtyřnásobek vody a tím se zvojnásobí (ze čtyřnásobí) přesnost, ale tento způsob znamená častější kupování testů.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2013 15:39 R Muž @ romant [26055]
Chlapci, chlapci, pojďme to dále nepitvat a pamatovat si, že není test, jako test, což platí i u papírků a když něco odsoudit, tak pro nicotnou průkaznost tu Dajanu a další, jak jsem uvedl to chce otestovat a potom vynášet soudy. Jinak u Dajany si ani tím trendem nejsem jist, to je opravdu jenom "papírek". ;-)
Edit: www.lecivaprotercovce.cz/…
www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:35 Muž @ KarlosS [1217] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: MichoCZ
ale já to vím ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:34 Muž @ MichoCZ [891] - AmerikaRe: KarlosS
Ono se většinou uvádí "indikační" papírek, takže se tak možná dozvíš jestli tam ta měřená veličina nebo látka je. Pokud chceš znát hodnotu tak je lepší buď kapkový test a nebo rovnou laboratorní vybavení a klasické analytické postupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2013 15:29 Muž @ KarlosS [1217] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
ok, tak to prosím dej OT. Ale stejně jsou na houby:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:21 R Muž @ romant [26055] Re: KarlosS
Jak jsem napsal, ne všechny papírky jsou k ničemu, třeba ta Tetra, nebo konec konců i populární eSHa, to je velmi slušnej standart, takže bych prosil nepaušalizovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:19 R Žena @ Jája [811] - ŽivorodkyRe: vendy
Kapkové testy od Aquaru používám a jsou kvalitní, cena slušná a dobře se s nimi pracuje, takže doporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:17 Muž @ KarlosS [1217] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
proč to proboha prodávaj, akorát to mate lidi a tady se pak zbytečně polemizuje o "něčem".
PAPÍRKOVÉ TESTY JSOU K NIČEMU, NEKUPUJTE JE !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2013 13:20 R Muž @ romant [26055] Re: vendy
Tak upřímně, papírky od Dajany, nepovažuji za testy, ani orientační, když papírky, tak Tetru, to je na vysledování nějakého trendu vcelku průkazné. Osobně bych volil nějaký osvědčenější kapkový test. Mrkni do příslušnýho vlákna, kdo má s čím dobrou zkušenost, protože jinak to považuji za zbytečný trápení nad něčím, co může bejt úplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 13:16 Žena @ vendy [27] - CichlidyRe: romant
Ano mam papirkovy testy od dajany kde jsou ph,kh,gh, a kh podle barvy zelene byla na nule až skoro neměřitelná v podstatě se vůbec nezbarvila a Gh je podle hnedeho zabarvení a nesedí ani na 3 ani na 7 tak sem odhadovala něco mezi. DNes jsem to udělala znovu a a Kh stále světle zelená -0 a Gh mi příjde o něco tmavší takže bych řekla na 7 a Ph také stále stejné a ano vysledky zapisuju do sesitku kde jsem nasla starsi testy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 12:34 Muž @ acik [413]
není test jako test i v kapkovych testech je rozdil,meril jsem kh od sery a dajany,od sery vysel 4 a od dajany 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2013 12:28 Muž @ Kamilstrom [517] - RostlinyRe: vendy
Verim ze kH nebude na nule(asi spatny test)jinak to muze byt problem,Ph muze nenadale klesnout a to by mohlo byt nebezpecne pro ryby a ostatni zivocichy,neni tam nic co by Ph stabilizovalo.Jake testy pouzivate?Rovnez GH "3-7" je divny udaj(to rozmezi). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2013 10:37 Muž @ acik [413] Re: vendy
rašelinový výluh snižuje pH
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 10:27 Žena @ vendy [27] - Cichlidy – test včera a před 3 měsíci
Ahoj měřím jednou za čas hodnoty ph, kh, gh protože si nemyslím, že by se to mělo dělat pravidelně. Spíš měřím No3 a No2. a koukala jsem do papíru že hodnoty pár dní staré jsou
Ph- 6,4
Kh - 0
GH- 3 -7

a dříve se většinou pohybovaly hodnoty
Ph-6,8
Kh-3
Gh-7
Je ale pravdou že jsem akva předělávala byly tam tlamovci a pískovcové kameny. Myslíte že to mělo vliv?? Nebo hodnoty mám znovu změřit po čerstvém vyčištění ? Myslím, jestli hodnoty budou jiné, nebo by měly být stále stejné,, a pokud budu přidívat torben bude se ph snižovat? Děkuju
ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:35 Muž @ Aforte [499] - Rostliny
Tak to máš super. Jen mně to snad nefunguje. :-D

Jinak kapkové testy mám na NO2 a NO3 od Rataje. Jen než to změřím, tak musím čekat snad tisíc let. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:34 Muž @ Kryštof [313] - AmerikaRe: Yirka
maš pravdu jsou spiš orientační, ale svuj učel to splní, a zkoušel jsem na nich jeden pokus, otestoval jsem vodu z řádu, pak deštovku a pak mix 50/50 a vyšlo mi to celkem spolehlivě a podle předpokladů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2013 18:25 Muž @ Yirka [7346] Re: Aforte
Já ti poradím něco jiného. Kup si kapkové testy, jsou sice trošku pomalejší, ale daleko přesnější a více vypovídající. Papírové testíky více v jednom moc důvěryhodné nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:15 Muž @ Aforte [499] - Rostliny
To právě nemám. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:13 Muž @ Kryštof [313] - AmerikaRe: Aforte
a i tak ti to dělá? pokud máš lístek tak zkus to ukázat v akvaristice a možná ti to vymění, nic jiného mě nenapadá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:11 Muž @ Aforte [499] - Rostliny
Ano vím. Jen u pH minutu nečekáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:10 Muž @ Kryštof [313] - AmerikaRe: Aforte
a víš že mas 1 minutu počkat a pak až porovnávat :) nebo aspon u me to tak je, a to mám 6in1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:41 Muž @ Aforte [499] - Rostliny
Zdravím,

nevěděl jsem kam to zařadit, ale tohle je tomu nejblíže. Už cca. 2-3 měsíce mám test 3v1 od Dajany. Měří se tam proužky pH, GH, KH. Nevím jestli to dělá jen mně nebo i ostatním, ale opravdu nelze přiřadit k čemu to patří. tone :-| Proto se ptám na vaše zkušenosti s tím.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 20:42 Muž @ KarlosS [1217] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: acik
já mám 3,5 a zvyšuji to pomocí přípravku kH+ od Dajany. A to z důvodu malé pufrace vody, kdybych to přehnal s CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 20:17 Muž @ acik [413]
hoooj lidi, kolik mate kh ve vstupni vode? ja mam celkou nizkou hodnotu a to 4,musim tedy tuto hodnotu zvyšovat sodou.Jak se s tím perete vy? :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.09.2012 15:47 Žena @ katterinecka [2128] - RostlinyRe: petr68
když už něco chceš měřit tak je dobrý vědět co měříš a proč, jinak je to docela k ničemu ;-) nebo v podstatě ani nemusíš měřit nic a taky může akvárko dobře prosperovat, jenom vědět co jak funguje.
Někdy je lepší žít v blažené nevědomosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.09.2012 13:43 R Muž @ romant [26055]
Schválně se podívejte kolikrát je jenom na týhle stránce odkaz na super stránky "maniakva". Opakování je sice matka moudrosti, ale nestálo by za to se trošku pídit po informacích. To není myšleno na nikoho konkrétně, to je jenom takový nědělní lehký povzdechnutí určený spíše pro ty, jenž danou informaci schánějí a očekávají odpovědi na své otázky. :-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.09.2012 13:21 R Muž @ romant [26055] Re: petr68
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 13:21 Muž @ petr68 [27] - Rostliny
aha, a co je to vůbec to KH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2012 12:58 R Muž @ Silent [5919] Re: petr68
Pro správný chod nádrží je důležitější KH (správněji alkalita). Takže když měřit tak spíše pH a KH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 12:26 Muž @ petr68 [27] - Rostliny
dobrý den, myslíte že bude stačit když budu měřit jen PH a GH a nebudu měřit KH?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 13:32 Stistko - RostlinyRe: romant
Díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2012 13:20 R Muž @ romant [26055] Re: Stistko
Mrkni na tyhle dva odkazy.
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 13:11 Stistko – tvrdost vody
Ahoj, měl bych jeden dotaz ohledně tvrdosti vody. Celková tvrdost vody podle testů vychází vysoko na 20. Uhličitanová tvrdost vždy kolem 6. GH tedy přesahuje hodně celkové parametry pro mnou chované ryby, ale někde jsem slyšel/četl, že UT je důležitějším ukazatel. Je tomu tak? Je potřeba případně nějak upravovat dešťovou vodu, kterou bych použil, aby byla voda měkkčí? Díky moc
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 3865x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/674-gh-kh