Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

ADA Aqua Soil

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
ADA Aqua Soil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   11.03.2014 08:36 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: grunda
Nevím co máte odzkoušené,ale když dáte ADA Aqua Soil Amazonia Powder ,vždy na to musí ještě přijít vrchní vrstva Aqua-soil. Prosím nepřivádějte tady lidi k omylům. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 07:30 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: grunda
Grunda má pravdu. Já s amazonií ještě zkušenosti nemám, ale opravdu vyjde nejlépe jen ta amazonie, popř. na povrch pro koberce dát amazonia powder. Ono je to asi jedno každopádně to trochu ulehčí růst rostlinám.

Jsou buď dvě možnost: zásobní substrát a aditiva. Záložní substrát by byla dobrá volba, ale pokud bys chtěl něco upravovat, tak se to substrát bude dostávat na povrch a bude to vypadat otřesně. Co takhle pokud bys chtěl vytáhnout echinodorus? Jeho bohatý kořenový systém se ti dostane na druhou stranu akvária do spodních částí dna. Ty ho vytáhneš samozřejmě, že záložní substrát jde s tím a jak to bude viset ve vodě tak to popadá.

Aditiva jsou dost drahá. Za tu cenu si můžeš koupit mnohem více věcí. Záleží na velikosti akvária. Každopádně doporučuji nějaká hnojiva. Momentálně vede EI. Hnojiva si sám namícháš a pak už jen používáš. Není to nijak drahé, ale opravdu ti to pomůže. Akorát na rostlinách musíš poznat čeho je nedostatek a ten prvek pak dodávat. Já momentálně mám kapalná hnojiva Tropica fertiliser s Tetra plantamin každopádně EI bych časem chtěl zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 22:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: dravec
stačí dát jen Amazonii II POWDER, nic jiného není třeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:34 Muž dravec [72] - Rostliny – Amazonia
Zdravim, chcem si zriadit minicko a urobit maximum pre rastlinky. Odbornici, poradite mi ako nakombinovat substraty? Uvazujem o ADA amazonia, co dat pod to?
akvaland.sk doporucuje:
*** V prípade že je Ph vo vašom akváriu vyššie ako 6,9 využite substrát Amazonia II.
*** Ak sa špecializujete výhradne na pestovanie rastlín kobercovitého typu použite substát Amazonia II POWDER .
*** Pod každý zo substrátov vložte podkladovú vrstvu POWER SAND a pri novozaložených nádržiach posypte výrobkom BACTER 100 pre dodržanie správnych prírodných podmienok.
JE TO NUTNE DODRZAT? alebo islo by power sand nahradit napr. TROPICA PLANT GROWTH SUBSTRATE ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 01:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Miso
pak dej info jak to dopadlo, Akadama je jeden z mála substrátů, co jsem ještě v akva neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:22 Muž Miso [470] Re: Aforte
myslim ze ak chce niekto setrit da sa ist aj do akadamy (chcem to najblizsie vyskusat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:03 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: acik
Já to stejné. In-vitro rostlinky. Dva kelímky HC nahoře prasklé, což by u in-vitro rozhodně být nemělo. Navíc glossa ne v moc dobrém stavu. Rozhodně jdi do aquascape. Ještě je jedna možnost, jak ušetřit pár stovek a to ta, že koupíš environment aquarium soil. Aquascape ho mají též v nabídce. Mělo by to být to stejné co ADA amazonia, akorát zde neplatíš za značku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 22:00 Muž Miso [470] Re: Dimi
Aqua Soil sa ti za taku dobu tiez vycerpa (to kazdopadne kazdy substrat), proste to chce dohnojovat. Kazdopadne je to to najlepsie co sa da kupit, takze ak mas na to volne financie tak chod do toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 21:51 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Dimi
soil se prodává na litry, tak opraš vzorec objemu kvádru ze 4. třídy zš a zkus si to spočítat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:45 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Dimi
www.prirodni-akvaria.cz

a kolik?Záleží,jestli chceš mít větší kopce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:40 Muž acik [416] Re: Dimi
ještě přírodní-akvária.cz,ale bacha na ně,jsou to výkukové :) už mám taky malou nedobrou zkušenost snima :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:32 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Kolik kg substratu pro 112l akvárium?
Přátele porádte prosím kolik kg substratu ADA Aqua Soil budu potřebovat pro akvárium 112 litrů 80 x 35 x 40 cm? A kde tento substrat si můžu pořidit. V ČR jsem našel Aqua Soil pouze v tomto eshopu - www.akvaria-aquascape.cz/…. Momentálně použivám Aquaclay ground + JBL Florapol, bohužel po roce a půl rostliny již nerostou tak dobře, chtěl bych výměnit Aquaclay ground za Aqua Soil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:29 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: petulinakk
Právě jsem to viděl jen na akvaland.sk proto jsem se zeptal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:17 Žena petulinakk [2016] Re: Aforte
Je to jak píše ludvik. Prodejce si plete power a powder.
Zkus to třeba tady www.akvaria-aquascape.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:16 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Miso
JO takhle dotyčný myslel chybu v popise. Tak to by šlo. Děkuji Vám pánové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:13 Muž Miso [470] Re: Aforte
nema, ako bolo spominane je tam chyba v popise
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: ludvik
Však já řeším powder né power sand. Já vím, co je power sand. Je to zásobní substrát. Pak je power sand special, který je doplněný o bacter 100 a clear super.
Bacter 100 - bakterie
clear super - uhlí

Powder je dělaný hlavně pro koberce. Proč se tedy má zasypat normální amazonií? To nemá rozum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:05 Muž acik [416] Re: Aforte
Já s tím zkušenost zatím nemám,ale jdu jen do ADA Aqua Soil Amazonia :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:57 Muž ludvik [1082] Re: Aforte
Nejspíš bordel v popisech. Powder je jemná verze. Power je zásobní (tedy spodní vrstva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:45 Muž acik [416] Re: Burik
dá se i hadicou,pulka ve vodě pulka venku a za chviličku je to fuč,jen to chce trpělivost :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:29 Muž Aforte [533] - Rostliny – ADA aqua soil amazonia type powder
Na akvaland.sk mají napsáno:
Slúži ako spodná vrstva,vždy prekryť požadovanou vrstvou substrátu z rady Aqua Soil.
akvaland.sk/…

Je to nutné? Dost lidí ho má normálně nahoře. Já bych chtěl koupit jen powder. Šlo by to?
Amazonia Powder by měla být jen menší verze amazonie.

Prosím o rady jen od lidí, kteří s tím mají zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 14:39 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: Burik
já to dělám pet lahví ponořím čtvrt hrdla aby se nasávala jenom hladina potom doliji čerstvou vodou co jsem odsál a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.02.2013 11:47 Muž Toník [396] Re: KarlosS
Staré časy, kdy se nedoporučovalo s ohledem na toxicitu tiskařských barev (Pb?) používat denní tisk jako náhradu za nedostatkový toaletní papír, jsou už snad pryč. :-D
Dnešní noviny už by tuto vlastnost mít neměly.
Čímž nechci přivolávat potřebu stavu, kdy by bylo nutné po podobné náhražce znovu sáhnout! :)
A to přesto, že by (snad!) už nehrozila jistá rizika, jako kdysi, pokud šlo o tzv. "angažovaný tisk"! Ono ani tak to olovo, jako spíš "strana s vedoucí úlohou ve společnosti" mohla člověku, používajícímu Rudé právo k intimní hygieně, zkomplikovat život. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 11:12 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Já jsem s novinama nikdy problém neměl a činil jsem tak již mnohokrát, ale Tvoje doporučení jsou taktéž velmi efektivní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 11:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
No novinama, tiskařská barva je jedovatá (padaj po ní vlasy, nelízat:-), ale radši bych to dělal ubrouskem. Nebo jemně ponořenou sklenicí od okurek nasávat vodu i s kalem z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 11:00 R Muž romant [27987] Re: Burik
Polož na hladinu noviny a stahuj to i s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 10:58 Muž Burik [727] - Aquascaping
zdravím..potřeboval bych poradit..po napuštění se mi ze Soilu uvolnilo hodně bordýlku,takový hnědý,jakoby mastný..který plave na hladině,zajímalo by mě,jak to nejjednodušeji odstranit?Mám to odsát hadičkou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 21:27 Muž Burik [727] - AquascapingRe: grunda
ok díky..asi se to už na obaly fakt neuvádí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 21:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Burik
já jsem bral od Adama 108 litrů a ani na jednom sáčku nápis NEW nebyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 20:53 Muž bago [6] - AmerikaRe: Burik
Ja som kupoval 3l balenie minuly mesiac a na sacku mam oranzovym New Amazonia ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 17:54 Muž Burik [727] - Aquascaping
zdravím..minulý týden jsem kupoval v aquascape přímo od pana Votavy ADA AQUA SOIL AMAZONIA NEW 9L..ale na balení není nápis "NEW",že to tam prý již nepíšou..může mi to někdo potvrdit,či vyvrátit?Nerad bych naletěl a případně substrát vrátil,díky za poznatky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 07:02 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Barakainus
PO4 mam na hodnotĕ 1mg/l na konci tydne na hodnote 0.5 pak menim vodu a pridavam PO4.

PH mam stabilni i pres noc pozivam elektr. rizene co2 s tak me ph v noci neleze prilis dolu...

Ona spise ta ada stale snizuje alkalitu a ph vody nikoliv primarne co2 to je az dalsi faktor... zvysuji alkalitu jedlou sodou..

Nez jsem pouzival amazonia new mel jsem alkalitu 7 ph 7 a snizil o neco davkovanim co2.

S Ada jsem hned od zacatkubmel alkalitu 2 ph 5.5 ted po vymene vody a pridani jedle sody alkalita 8 ph 6.8 cca pak pridavam co2

Drop checker udrzuji svetle zeleny, sundal jsem ze dvou zarivek reflektory a jednu odstavil zcela tak uvidim, mel by tim klesnout hlad rostlin po co2 a tak zlepsit podminky pro rostliny a snizit vyskyt ras...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2012 02:55 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Xixao
No, ono se CO2 nezvysuje aby se snizovalo pH, ale aby mely kytky uhlik. Takze pokud je CO2 tolik ze vyrazne snizuje pH, je ho proste moc. Ve spravne vybalancovanem systemu se pH snizi jen drobne neb vetsinu CO2 spotrebuji rostliny hned.
Pokud nechas co2 zapnute 24h, mel bys videt, ze pH spadne pres noc dolu a pres den zase vyleze nahoru. Pokud se behem tech 24h pH moc nemeni, znamena to, ze proste bublas moc.

Ale jinak ano, svetla muze byt i prilis, ale v domacich podminakach si nemyslim, ze toho nekdo dosahne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 22:46 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Xixao
Ono to sice do tohoto vlakna nepatri,ale na GSA,vlaknitou,GDA samozrejme ubrat svetlo(nebo zkus polozit na akva sitku co se dava do oken proti hmyzu,redukce je myslim 25%)dale zvysit NO3 a PO4 a pridat vice CO2,udrzovat dostatecny pohyb vody v akva(kvuli distibuci zivin),pamatuj na to,ze pri zvyseni pridavani CO2 je treba,krom pozorovani ryb kvuli mozne otrave,taky zvysovat obsah PO4,nebot pokud je PO4 limitovano muzes pridat CO2 kolik chces a nic to neda! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:09 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Kamilstrom
zelená flekovitá řasa na skle, řasa zelená vláknitá na liliovníčku a jiné typy zelených řas například na kořenech je dobře vidět na fotce nádrže..

zredukuji světlo a uvidím za týden dva co to udělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 20:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
podle dotazu to tipuju na zelenou řasu na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 20:33 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Xixao
A deje se v te tve nadrzi neco,buji rasy nebo jiny nerad?Nebo je vse ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2012 19:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
já bych tam dal tu zářivku 36W, bude světla až až. Jinak od černého krytu se odrazí minimum světla, ale přijde mi to zbytečné plýtvání penězi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:26 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Barakainus
Tak na světle záleží, pokud nechci mít akvárium bez ryb nemůžu do nekonečna zvyšovat CO2 snižovat PH a uměle ho zvedat jinak, ono to lze ale jen do určité =urovně, pak už se rybkám v akváriu nelíbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:23 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
Krycí skla nemám.. vyřešil jsem to nakonec tak že na všech zářivkách mám reflektory tak jsem jeden reflektor na druhé ze zadu otočil tak že zářivka svítí do krytu tzn. reflektor je mezi ní a hladinou...

otázka je zda tím eliminuje se většina světla ze zářivky, či jen se odrazí od černého krytu zpět do akvária... vizuálně mě přijde ubytek světla v nádrži...

Mám to tak nechat nebo třeba to samé udělat s druhou zářivkou?

Nebo můžu rampu dát zcela pryč a dát tam jinou kratší 36W jak píšete...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Barakainus
problém je v tom, že světla jsou v krytu a je obrovský rozdíl mezi hladinou a dnem, takže bude těžké udržet akva bez řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:20 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Xixao
Kolik svetla mas zas tak nezalezi. Vzdycky je to o pomeru svetla a zivin. AS ti doda spoustu zivin, svetla mas dost, takze potrebujes jeste hodne CO2 a jsi v pohode.
Pochopitelne, jiny problem je, ze v high-tech high-light akvariu ti vsechno poroste strasne rychle, coz je sice na zacatku fajn, ale po par sestrihach te to zacne dost stvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2012 19:19 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Pokud máš krycí skla, tak můžeš svítit přes hadr, třeba látkovou plínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
myslím že i ta jedna 36W bude dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:33 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
diky zkusím, za jak dlouho bych měl pozorovat změnu, abych věděl že opatření vede k cíli? Snížím tak na 4.6W/L

Edit: trošku problém je v tom, že pokud jednu vyndám druhá přestane taktéž fungovat :)
zřejmě budou zapojeny seriově, můžu místo obou dát jednu s 36W, ale to nevím zda již nebude moc málo na druhou polovinu akva... nebo na tu jednu dát reflektor obráceně, tak že bude odrážet světlo do krytu místo do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
druhou zezadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:26 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
Ubrat lze zkusím dik, jen nevím jakou, ať vyndám jakoukoliv budou potom zářivky nesymetricky rozmístěny nad hladinou... a trošku mám strach aby to neodnesly kobercovky, kterým se daří dobře...

ubrat uplně zadní, druhou ze zadu, třetí ze zadu, přední...

nápad nějaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2012 18:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
jak říkám, solidní nášup. Já bych ubral jednu zářivku, nebo přistínil akva nějakou fólií, nebo zvedl osvětlení výš nad akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:14 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
Výška akva 60 cm mínus substrat a hrany tak 50 cm

Hodnota CO2 drop checker světle zelený, PH 6.5


bohužel zde akva.wu.cz/… jsem nenalezl hodnoty pro mé zářivky ale odvozeno od 4x24W blau bych v části 50cm od horní vrstvy ADY (výška 8cm až 12cm) měl být někde kolem 100 par u dna.. není to přesné ale orientačně jsem tak počítal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
na měsíc staré akva je to solidní nášup, jak vysoko máš světla nad akva, jaká je hodnota CO2?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 10035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6583-ada-aqua-soil-?od=101