Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

FMC

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
FMC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:30 Muž filipsi [1295] Re: Moncucak
Taktak, v akvarku porad neco zije. Z toho je naprosta vetsina veci neskodnych. Snazit se neco "lecit" jakmile se neco pohne, a preventivne cas od casu vse desinfikovat je zarucena cesta k neuspechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:25 Žena ustavprochore [567] Re: Moncucak
můžete specifikovat, co to znamená "nějací paraziti"? jestli jsou to jen neškodné hlístice, tak bych tam nelila nic, první rybky si je s chutí uloví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:11 Moncucak – FMC - má s tím někdo zkušenost?
Ahoj, objevili se mi v aqa nějací paraziti, paní v akvaristice mi poradila FMC od dajanapet . Protože s tím nemám žádné zkušenosti, byla bych moc ráda, kdyby mi někdo zkušenější poradil jak ho nejlépe použít, abych se parazitů zbavila. Mám 30l prozatím bez rybiček, pouze 1 šnek, Díky moc za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2006 12:17 ►MICUS◄ Re: kattya
Kattya, tak si kup v lékárně malou injekční stříkačku a tou to odměř, nebo např 10ml doplň vodou do 1 litru a dávkuj deci roztoku, to odpovídá 1 ml léčiva. Jestli nechápeš, kup si tu stříkačku, to je na jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 12:11 kattya Re: langosh
Tak potom na 50 l mam dat 0,5 ml? To asi neodhadnem.. Este ze som nedala na tu predavacku. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 11:18 langosh Re: kattya
Já bych se určitě řídil tím, co je na lahvičce + podrobný návod máte na stránkách Dajany Pet www.dajanapet.cz/… . Prodavači/ky nebývají bohužel moc důvěryhodní a předávkování FMC by mohlo být pro ryby smrtelné....
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 11:12 kattya – FMC
Poradte mi niekto prosim, ako sa davkuje FMC - Dajana Pet. V akvaristike mi radila predavacka ze mam dat do 50 litr. akva cely vrchnak, co je 10 ml. Ale v navode na flasticke je ze 1-1,1 ml na 100 l akvarijnej vody. Teraz vazne neviem. A ake mate s FMC skusenosti? Je naozaj ucinny na krupicku? Ci mam radsej skusit nieco ine? Zatial som tam dala pred 3 dnami sol a preventin a zda sa mi ze im to trosku prechadza..ale nie som si ista :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 21:13 Muž [] Re: Anonym
Foukej klidně dál.U rybek je to jako u lidí.Když dostaneš angínu,tak Ti za 3 dny nic není,ale stejně musíš dobrat léky,aby se to nevrátilo.Takže léčba se používá zhruba 5-7 dní a nebo do úplného vymizení nemoci.Potom se částečně vymění voda,a le léčivo nepřidáváme.Až je vše ok,tak se třeba do filtru dá aktivní uhlí a to zbytek léčiva odstraní.Jinak to samozřejmě jde i tou výměnou vody,ale vymizení léčiva trvá déle.jestli je to dobře či ne Ti nepovím.Je to asi případ od případu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 20:26 Muž [] – vzduchovat
Povedala mi predavacka, ze mam dat 5 kvapiek toho pripravku, pre istotu aj ked tie zvysne rybky su ok. Ale ja som nechala zapnuty iba filter mam aj tak vzduchovat, ked je tam iba 5 kvapiek???? hmm a neublizim rybkam ked som nevzduchovala do teraz? tie kvapky som tam dala cca o 15h tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 18:55 misa Re: Anonym
no teraz riesim ci im to dat alebo nie ne tieto co ostali vyzeraju ok... nechcem im zbytocne nieco davat ak to nie je treba.... no neuskodi im to, ak su zdrave???
hmm
Edit: rybky vyzeraju uplne v pohodicke potlesk a tak som im ten pripravok nedala no ale dakujem vsetkym za radu a trpezlivost mi to vesvelovat DAKUJEM palec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 18:37 Muž [] Re: misa
Už Ti Langosh dal jeden odkaz s dávkováním. Tak co pořád řešíš? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 17:35 misa Re: Anonym
Roman dikes uz chapem potlesk ano

Tak ja som bola dnes v obchode, kde som kupila rybky a povedala som, ze mi predvcerom jedna skapala a vcera vecer dve... A tak mi dala dnes ten FMC ale pozeram na tie rybky a vyzeraju ok, myslite, ze to mam zacat znovu aplikovat? No ja podla navodu ako citam tak citam neviem kolko mam nakvapkat do 20l ne

dnes mi to fakt nejako cudne zapina ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 17:20 Muž [] Re: Kate
Tak to jo. :-) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 17:19 Žena Kate [10] Re: Anonym
To jsem zase napsala nějakou blbost. Ryby teď nemocné nemám (naštěstí), dávám jenom při nemocech. Osvědčilo se to při krupičce a drobných onemocněních jednotlivých rybek. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 17:10 Muž [] Re: Kate
To máš nemocné ryby ,nebo ten přípravek dáváš jen tak ? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 16:44 Žena Kate [10] – FMC
To FMC mám taky. Dostala jsem o s radou, ať dám 1.den 30 kapek, 2.den 15 kapek, pak 8, 4, 2 no a nakonec 1. Pak vyměním vodu. ano
Jo a ještě: filtruju a svítim normálně. Vzduchuju dost. Ale nevím, jestli je to správně. Zdá se, že to i tak funguje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 14:26 Muž [] Re: misa
Jsi trumpeta. Nic neobracej. Soustřeď se. Jenom vyndej obsah filtr a nech to normálně zapnuté. Bude to čeřit vodu a o to tady jde. Nic jiného nedělej. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 14:21 misa Re: Anonym
cize ak som spravne pochopila co dufam, vyberem tu spongiu von a otocim cely ten zeleny pristroj opacne? ze nebude vydavat bublinky na hladine ale pri dne? ja som z toho uplny magor tone :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 14:18 Muž [] Re: misa
No tak takto.Pokud máš filter ve vnitřku na přísavkách,tak jde určitě sundat ta vrchní motorová část.V té dolní je filtrační náplň.Tak tu dej všechnu ven.Celej ten aparátek dej s vyůstěním s hladinou a zapni to.Bude čeřit hladinu a víc není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 14:05 misa Re: Vodník
vodnik a filter je potom co? juj som z toho blba fakt, asi mi to nezapina.... pomoc, idem na to uplne od zaciatku, tak sa nesmejte nikto pls, dik cize mam v akvarku taky zeleny pristroj, ktory "vydava bublinky" hmm to je vzduch ci filter? ja tam uz nic ine nemam.... teda ohrievac a svetlo... potom mi chyba filter?? alebo ja fakt neviem....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 13:58 Vodník Re: misa
No co by to asi bylo? Nebo se vzduchování řekne slovensky jinak, když nevíš co to je. Každopádně jsi líná. Proč to nehodíš do vhledavače. tone To je takovej kamínek v akváriu, kterým tam cpeš vzduch(to je to co dýcháš a máš toho v pokoji spoustu). Bez něj ten lék asi nemůžeš používat. Vzduchovat to chce při každé nemoci, aby se rybky cejtily líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 13:55 misa Re: langosh
roman dik ale co je VZDUCHOVANI?? ja mam iba filter a tam je napisane, v tom navode na tej linke, ze pocas celej liecby ma byt vypnuty.. :-O ja som z toho mimo... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 13:43 langosh Re: misa
Podívejte se tady www.dajanapet.cz/…
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 13:09 misa – FMC-univerzalny dezinfekcny prostriedok
Ahojte, mam taky "problem" kupila som to FMC a neviem ako to dat do akvarka, som asi fakt blba no je tam napisane dat 1:1 na 100l, mam 20l, akvarko kolko dam? hm? a dalej je tam napisane nefiltrovat to znamena, ze mam tym rybam vypnut filter???? a na ako dlho? ci len kym to tam kvapnem? aeste je tam silne vzduchovat? ne to je co???? :-( dakujem za kazdu radu DAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 13:38 Buri Re: Vesnach
Ja to delam takto dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 11:37 Žena Vesnach [56] Re: Micus
Me uvedli, ze mam na dve hodinky vypnout filtrovani a o svetle rec nebyla, tak proto se ptam a ptam se jen tehda, kdyz nekapisto. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 11:34 Micus Re: Vesnach
Zhasnout, protože léčivo se na světle rozkládá, čím míň světla, tím pomaleji se rozkládá a dýl působí. Taky proto se často přidává na noc (bo je tma..) Kapišto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 11:31 Žena Vesnach [56] – ..
Proc se vlastne má zhasnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 11:31 Micus Re: Anonym
Tak ji vyndej a filtr (tedy už jenom "vzduchovač") nech běžet. Dle mého názoru by to mělo být ok. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 11:26 Muž [] Re: Micus
Mám ten Filtr a v něm jako náplň tu umělohmotnou houbičku a ta de vytáhnout
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 11:24 Micus Re: Anonym
a nedají se z toho filtru nějak vyndat náplně, aby to jenom vzduchovalo, ale nefiltrovalo? S tímhle druhem filtru nemám zkušenosti, mám jenom kompresor se vzduchovým čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 11:16 Muž [] Re: Vesnach
Mám 5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 11:11 Žena Vesnach [56] Re: Anonym
Ty nemas v akvariu rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 11:08 langosh Re: Anonym
z jakého důvodu chcete požít FMC?
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 11:02 Muž [] Re: Micus
jenomže já mám ve filtru i vzduchování a když ho vypnu tak mě nebude vzduchovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 10:57 Micus Re: Anonym
Nefiltruj a nesviť co na tom nechápeš? Vypni filtr a světlo. Nebo nechápu dotaz.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 10:51 Muž [] – roztok FMC
Jak je ten roztok FMC tak nesmím filtrovat a ani svítit mám filtr aquael fan mini nebo jak to děláte vy???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3557x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/652-fmc?od=51