Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 Rataj Biokvas 200

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
CO2 Rataj Biokvas 200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 17:37 Muž emkei [1] Re: Vrubouš
To je dobry :-).. no a kdyz dam takhle sklenicku navedu do ni tu hadicku na konci treba s kaminkem nebo cimkoli a zahrabu to do sterku resp. sterkem to prikriju tak to bude mit stejnou hodnotu :-) zupr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 17:08 Vrubouš Re: emkei
Fotka k příspěvku Nejlepsi je poustet Co2 do nejakeho difuzoru...Nejlepsi je ten muj,"home made":-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 14:49 Muž Nik [191] Re: emkei
lepší než kamínek je lipové dřívko (jemnější bublinky), ale musíš ho zase často měnit (cca co týden až dva) protože dřívko ve vodě hnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 14:19 Muž emkei [1]
Co rikate treba na produkt "Dennerle CO2 Bio-line Exclusive" www.akvahumble.cz. Vim ze mi spousta lidi rekne ze je to zbytecny ze kvasnice jsou levnejsi, ale jde mi o kulturu :-) o to aby to nejako vypadalo a taky fungovalo..Takze premyslim bud tohle a nebo zminovany BioKvas. Pripadne myslite ze by ten Biokvas sel hezky vyrobit?
Vyrobu jsem jakstaks pochopil (1,5L Petka+cca 300g cukru, 6g kvasnic+voda) ale pak jak to natahnout do akva uz ne.. Staci tomu do vrsku nalepit klasickou akva hadicku a tu zavest do akva a na konci mit kaminek (staci to?)
Sem uplnej zacatecnik ale nechci tam aplikovat nejake ruzne injekce naplnene molitanem co sem nekde cetl atd..
Diky za rady. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 16:24 Mirek Re: Roman
No už se stalo.Šel jsem dneska do obchodu a prodavač mi dal ještě s omluvou zadara náplnˇnovou.Docela slušnej přístup k zákazníkovi.Po dvou hodinách co jsem dal novou náplnˇzačala láhev produkovat toužené CO2.Zatím jde všechno O.K. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 08:09 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Mirek
Tento předražený výrobek jsou pouhé sušené kvasnice v kapslích a sáček cukru-jenž je v balení označen jako živná sůl.Stačí si toho líznout, a je jasné že se to dává do kávy.takže pokud už došlo na koupi celého systému, tak gratuluji ke koupi plastové láhve s hadičkou a kamínkem.já tyto náklady se stejnou výbavou pořídil do 50,-kč a to jsem měl k užitku 1l mléka.
K bublání.Stačí protřepat a mělo by to do několika hodin bublat.Pokud se to do 3 dnů neprojeví, tak to někde uniká, nebo jsou kvasnice staré a nefunkční.
Pro příště si namíchejte cca 300g cukru, 6g kvasnic-to zhruba růžek (čím méně tím lépe,déle a jemněji bublá) a dolijeme tu láhev vodou cca 10cm pod víčko.Vše nakonec bude ke spokojenosti majitele a rostlin.Ryby to zase 2x namusí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 22:36 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Mirek
nevim jak ten zazrak funguje ale jeste pockej den dva a pak nasad cukr a kvasnice ;-) kolik a jak najdes na foru je toho tu dost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 18:50 Mirek – BIOKVAS 200 od Rataje
Zakoupil jsem si tuhle aplikaci.Dle návodu připravil náplnˇa čekal tak jak píšou max 24 hodin než se začne uvolnovat CO2.Bohužel nic se nestalo.Překontroloval jsem všechno a nakonec zjistil,že se žádné CO2 v láhvi netvoří.Jediný co jsem neudělal tak sem to neprotřepal,takže náplnˇzustala na dně.Má se to udělat?S CO2 teprv začínám,takže ocením jakoukoli radu jak nato.Nemůže to bejt třeba prošlé zárukou?Na obalu totiž není žádnej datum.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 00:01 Endli Re: Lala
Ahoj,přesně tak.Myslím,že instantní droždí a cukr krupice udělá stejnou službu za míň peněz.;-)Jestli to někomu pomůže,tak na 84 litrové,40 cm vysoké akva dávám 3ml droždí (odměřuji v injekční stříkačce) a asi 150g cukru (cca 12 lžic) do 1,5 litrové PET láhve a vody asi 4/5.No ale ještě bych měl dotaz na zkušené,jestli má na kvašení nějaký vliv to,jestli je láhev průsvitná nebo kdyby byla zatemněná. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2007 12:54 Muž A2C [25] - SumciRe: Lala
pridávam sa kvasnice+ cukor a máte ušetrené asi 40Sk :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2007 12:23 Sidonius Re: Lala
Voda o teplotě 30 st.C je v normě. Záleží na tom, jak dlouho máte ten Biokvas namíchaný - přeci jen chvilku trvá, než se proces kvašení rozjede natolik, aby produkce CO2 byla "vidět".
BTW: Příště, prosím, nevyhazujte peníze za Biokvas - stejnou práci pro vás udělá trocha kvasnic s cukrem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2007 11:59 Lala – Jaká teplota?
Dobrý den, mám problém. Zakoupila jsem si tento biokvas od rataje, ale vůbec mi nebublá. Jak teplou vodu tam mám nalít. Dávám tam vodu o teplotě 30 stupňnů Celsia. Je to moc a nebo málo? Děkuji za případné odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2006 14:36 B-eruš Re: Marda
Tak to já nevim kde dělam chybu :o( jinak náhradní náplně se prodávaj cca kolem 50 kč a u nás je maj v takových kelímkách průhledných, jinak jsou i na webu od rataje ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2006 10:08 Marda – Biokvas
Ahoj,
mě přišel biokvas včera poštou, zalil jsem ho a dal jsem tam 2 kapsle aktivátoru. Podle instrukcí na krabici jsem čekal nějaké reakce až na druhý den, ale už za cca hodinu se začaly uvolňovat bublinky CO2. Měl bych otázku - kolik stojí náhradní náplň a v jakém balení se prodává?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2006 12:22 B-eruš Re: Biokvas
Takže zkrátit hadičku aby to dosáhlo tak aspoň do poloviny ... nebo může být i výš? prý to má být až dole ... na dně... ale taky to může být tim že mam možná dost vysoký akvárko (cca 60 - 70 cm, spíš těch 70), tudíž bych to až dolu dávat neměla...A tlak? ten já můžu nějak změnit? A nemůže to být taky tim že ta náplň tam byla dýl? Nevim jak to dlouho v tý akvaristice měli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2006 06:56 Biokvas Re: B-eruš
Zdravim.
Mi to zacalo to bublat do cca 3-4 hod. po zmiesani.
To tvoje bud to nepracuje alebo este jedna moznost je ze je dlha hadicka ja ju mam skratenu tak ako sa len da ziaden cm navise len aby to dociahlo do akva .Moze byt ze tem je slabsi tlak a co2 to nedolaci az do kamienku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2006 15:24 B-eruš Re: Lubos.
Ale píšou že to má bejt nad hladinou ... ale tak to je asi jedno :o) ale já bohužel jinam než na sklo, případne na kryt od světla to dát nemohu, mam jen tuto možnost... :o( a pořád nic, počitam že už to opravdu nezačne, mam to"v provozu" už přes týden :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 21:31 Lubos. Re: B-eruš
Fotka k příspěvku Skus dat flasu vedla akvaria aby nemusel co2 tlacit tak hlboko.Ja to mam vedla akvaria a v pohode to bulinkuje.Po zarobeni to za cca 2 hodinky bula.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 14:56 B-eruš Re: krtek
přetěsnit? jak to myslíš? co mi v akvaristice kde jsem to kupovala řikali tak že mam jen nasadit hadičku na uzávěr ... a taky se mi zdá že to vůbec nekvasí, přitom to na skle mam (jak doporučujou) a tam je teplota něco kolem 30 stupňů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 07:48 krtek Re: B-eruš
Zkus ho znovu přetěsnit nebo tam máš málo kvasící hmoty. Je také možné že jsi "spálila" kvasinky teplejší vodou, ta musí být opravdu jenom vlažná
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2006 16:23 B-eruš – Biokvas co2 200
Tak už jsem si ho pořídila ... ale nějak z něho nejdou bublinky :-( nevíš čim by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2005 21:17 Lubos Re: B-eruš
Zdravim ja mam biokvas asi mesiac a pol a som snim spokojny.Rastlinky zacali pekne pustat listky.
Predtim mi echinodrus chradol a uplne sa rozpadavali listy.Teraz kazdy tyzden jeden listok narastie.Takze som spokojny.Jedna napln vydrzi cca asi dva tyzdne zavisi od velkosti akvaria a sile kvasenia.
Takze zaver je to dobra vec pre tych co sa im nechce robit zakvas.
Lubos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2005 17:24 B-eruš – Biokvas co2 200
Dobrý den,
mam dotaz ... má někdo zkušenosti s biokvasem co2 200? viz. www.rataj-spk.cz/…
Přemýšlím o jeho koupi...zkoušela jsem kvasinky, ale nějak se mi to nedaří.
Děkuji...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 4960x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6495?od=51