Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 Rataj Biokvas 200

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 Rataj Biokvas 200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 17:30 Muž JirkaCz [0] – Zprovozneni
Koupil jsem na zkousku biokvas 200 a nevim jestli ty kapsle mam do petky dat cely nebo rozloupnout a vysypat? Poradite?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 23:26 Jan Bísek – první CO2
Fotka k příspěvku My jsme si ho koupili na rozjetí akvária Juwel Rio 125 a těch pár korun navíc nám nevadí, protože jsme začátečníci, nejbližší akvaristická rada je 45 km a láhev s 2 víčky, kamínky a hadičkou můžeme používat s kvasnicemi dál, bez dalšího shánění. S jednou kapslí aktivátoru to bublá docela dost, až za měsíc nasadíme ryby, budeme na noc povolovat víčko, pokud nevysadíme CO2 úplně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 16:00 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

uvažuji nad zakoupením biokvasu. O tom, že to jde udělat levněji mi neříkejte. Opravdu to vím, ale strach z toho, že něco udělám špatně a ono to bouchne je opravdu veliký. Jak se to vůbec dělá? Na rataj-spk.cz mají:

APLIKACE: Plastovou láhev ,která již obsahuje živnou sůl naplníme po rysku vlažnou VODOVODNÍ/nikdy ne akvarijní/vodou a přidáme 2 červené kapsle s mikroorganizmy.Dávku aktivátoru stanovíme orientačně následujícím způsobem:

Prý je tam nějaká riska na kterou dám vodu. Je jedno jestli to už připravené hodím do zalité vody nebo až po vhození to začnu zalévat? Přidáme 2 červené kapsle s mikroorganismy. Dávku stanovíme následujícím způsobem. Do 50l tam je napsané nic. Já budu mít akvárium 38l. Poradíte mi?

Edit: Ph mám kolem 7 a tvrdost je nízká. máme měkkou vodu. Můžu tipovat 5-10. Můžu i při takto dobrých hodnotách dávat CO2? O kolik to jště sníží?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 10:44 Muž DrChila [243] Re: Toník
to bych se hádal.. tak nemůžete to dát zase do 20l vody:-D já mám 90l a 120l a ryby sou absolutně spokojený. bublina výjde tak za sekundu nebo za 2sekundy

Mám v obouch akvariích a všude ryby žijou. Teda v tom jednom momentálně mám jen kytky... ale v tom jednom mám krevetky ancistrusi pestřence paví očka a všichni žijou a je to tam od minulýho pátku a stále to bublá stejně.
rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace
rybicky.net/clanky/1144-co2domaci-set-
www.aquapage.cz/…
www.akvarko.cz/…
A řídil jsem se presně podle těchto článků co jsem našel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2013 09:18 Muž Toník [396] Re: DrChila
Dáte lžičku sušených kvasnic, do dvou hodin se to rozjede a za další hodinu sbíráte otrávené ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 06:39 Muž DrChila [243]
Koukám že lidi mají hodně peněz a přitom stačí flaška od Coca Coly do víčka udělat díru dát tam hadičku za lepit to vteřiňákem dál tam nalejt 1,5L vody teplejší, 300g cukru krystalu řádně promíchat, jednu žličku droždí třeba z prášku nebo 1/6 té kostky. A do 2 hodin se to rozjede. A na konec hadičky dát kamínek nebo difuzor aby byli menší bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 23:12 Muž Shiva [5] Re: Kajko88
Kajko88 napsal: Dása požíť vrchnák z CO2 RATAJ BIOKVASU aj na iné večšie flašky??

Ano dáse použít víčko i na jiné lahve,třeba od coca-coly uplně v pohodě :)
Já sem musel ratajovu lahev vymenit,protože po nákupu difuseru se zpetným ventilem je vetší tlak a u ratajovi lahve se mi vypouklo dno a lahev nestála,tedka již nemám problem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 15:47 Muž Shiva [5]
Včera mi přišel od Rataje Biokvas a již za 2 hodiny vycházeli bublinky,takže jsem s tímto produktem spokojen,nevím,nahradní napln jsem si poridil ale zkusim si neco namixovat dle receptu na foru :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 18:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: spajk17
Nájdi si tému burčák, CO2 z kvasiniek, je to to čo si vieš doma urobiť sám zadara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 17:54 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
chci se zeptat chci si pořidit co2 a nevim jestly je doby nebo nejaky špatny www.rataj-spk.cz/… předem dekuji za odpovet
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 12:06 Rakvista – Biokvas
Náhradní náplň od Rataje si už nekoupím,je to přes týden a ani bublinka.Vinné kvasnice jsou spolehlivější a kvasí cca měsíc stabilně,stačí jen rozpustit 200-250g cukru v 1L vody nebo i méně dva pytlíčky kvasnic a za dva tři dny podle teploty to začne pracovat.Teď jsem přidal i jeden sáček živné sole,tak uvidím jaký to bude mít efekt,ale bez ní mi to bublalo víc jak měsíc dobře.Předtím jsem zkoušel pekařské kvasnice sice nástup byl rychlejší o to dřív také skončil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 11:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kajko88
kdyz bude pasovat zavit... ale nejni problem si jakykoliv vicko proderavet, prostrcit vzduchovaci hadicku a zajistit spojkou, pripadne se daji pouzit ruzna lepidla a tmely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 11:09 Kajko88
Dása požíť vrchnák z CO2 RATAJ BIOKVASU aj na iné večšie flašky??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 20:35 motylu
S novým akváriem jsem zakoupil i Biokvas 200 od Rataje. Překvapivě dodaná náplň někde ležela pěkně dlouho, takže asi tak stejnou dobu by trval rozběh kvašení smich Takže dneska jsem to vylil a použil stejný poměr pro náplň, jen upraven na menší objem láhve - 150 g cukru, 1/2 lžičky instantních kvasnic a po rysku zalito vlažnou vodou (cca 0,75 l). A ejhle, po 3 hodinách už se vesele bublá.. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 08:20 Muž mmulcr [86] Re: Bára
Bára napsala: Jaký by jste tam dali poměr voda cukr droždí?
Doporučuji pročíst téma s CO2 zde na fóru. Jinak považuji za povedený také tento článek:
rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace
osobně mi vyhovuje stejný poměr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:58 Žena Bára [2] Re: Gogo
já o právě chci taky hlavně kvůli těm součástkám. Až dojde náplň tak i tam něco namíchám sama. Jaký by jste tam dali poměr voda cukr droždí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:40 Muž Gogo [1] Re: Bára
Já jsem si biokvas koupil jenom kvuli těm uzávěrům.Jinak používam cukr,voda,droždí a bublám i ve 12l krevetkárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:52 Žena Bára [2]
je co2 biokvas vhodný i do 36l nádrže?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 16:54 Usine Re: S@L@
Hlavně by jsi si měl změřit jak velkou máš uhličitanovou tvrdost (alkalitu) a jestli nemáš dno nebo jinou dekoraci z vápence. (test v octě) O rostliny se neboj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 10:46 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: S@L@
Než začneš dávat do akvárka CO2, tak by sis měl nejdřív zjistit, kolik ho tam je. Ideální je permanentní test.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:15 Muž S@L@ [11]
Fotka k příspěvku Ahojky vespolek,včera mi začal bublat Biokvas 200 od Rataje.
Bublá to pěkně,ale bublá asi aš moc nevím(viz foto),já s tím nemám zkušenosti.
Regulovat se to nedá.Tak mám trochu vítr,aby kytky nezdechli dřív než začnou růst.
Rybky zatím nemám.
Za každou radu budu vděčný i ohledně té regulace.Jestli se to tedy nějak dá regulovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 23:48 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: GP
Jo jenze ja jsem to prave nikde nenasel jak se pripravuje tenhle myslim tim kolik presne te vody tak proto jsem se ptal myslel sem si ze je to neco extra...Tak jsem chtel dodrzet presny navod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 23:25 GP Re: StrNd4
tak ten biokvas je zrejme v podstate draze smichany cukr, kvasnice a zivne soli, takze se budou uplatnovat stejna pravidla jako u klasickeho burcaku. to znamena, ze vam to nesmi vypenit (coz jsem tedy ani v naznaku nepozoroval na tech par burcacich, co jsem vyzkosel) a jinak cim vice vody, tim lepe. jinak treba neco vypozorovat treba na
www.sendy.cz/…
omlouvam se, za jistou vznetlivost, ale kdyz to forum pozorujete delsi dobu, tak vidate stale stejne otazky, na ktere je mozne odpovedet zdravym rozumem prip stryckem googlem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:49 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: GP
To sem samozrejme navstivil jako prvni ale jak mam vedet kolik litru vody mam dat kdyz ma v navodu napsano po rysku a ja nemam original lahev mam jen prazdnou lahev od coly a provrtanej vrsek uz chapete v cem byl problem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:44 GP Re: StrNd4
pokud to uplne uzavrete, tak to nebezpeci je i u 10l
www.rataj-spk.cz/…
uplne prvni odkaz u: biokvas 200 rataj
obcas nechapu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:28 JuraS Re: StrNd4
šmarjááá..na litrovou flašku ? 3/4 litru vlažné vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:24 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: JuraS
Ja vim ze je to obycejna petka :) Ale dostal jsem nahradni napln na biokvas a nemam k tomu flasku tak sem si ji vyrobil ale nevim kolik tam mam dat vody na ten obsah te nahradni naplne flasku mam litrovku jako je original
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:15 JuraS Re: StrNd4
co potřebuješ ? dyď je to obyčejná petka s hadičkou a v pytlíku směs sušených kvasnic, živné soli a cukru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 12:00 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Biokvas 200 od Rataje
Zdravim Vas mate nekdo tenhle set doma?Potreboval bych s necim poradit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 10:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Borek
ČUPR: Vodu na zalití použij vlažnou... Kdy vložíš vzduchovací kamínek do akvária je úplně jedno...
Borek: Bez zpětného ventilu to raději nezkoušejte a kamínek dávejte do akva až po vychladnutí roztoku. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 09:26 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Borek
Vodu na zalití použij vlažnou (myslím, že je to popsáno i v návodu, ale nejsem si jistý), abys "probudil" kvasinky a celý kvasný proces. Kdy vložíš vzduchovací kamínek do akvária je úplně jedno, protože "bublat" Ti to začne až po řádné aktivaci kvasného procesu a tedy natlakováním lahvičky s vytvořeným CO2. A než se to zaktivuje, stejně bude roztok už dokonale vychladlý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 09:15 Borek – Biokvas CO2 200
Bohužel i já jsem z těch, kteří pořídili originál. Když už ho mám, jak teplou vodou mám zalít sůl s těma kapslema? A do akvárka pak mám nainstalovat hadičku s kamínkem až po úplným vychladnutí vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 12:31 Muž Jurasek [137]
Tak jse mse stal taky hrdým majitelem systému CO2 (vyhrál na burze, protože když se štěstí unaví, sedne i na vola :-D ). Musím uznat, že je to napsané učeně a někoho, kdo nemá šajnu o výrobě to zaskočí... Pojmy -živná sůl (po čichu úplně obyčejný kryst. cukr), aktivátor(to ani netuším, co to je a k čemu) a záhadné mikroorganismy(to bych skromně tipoval na sušené kvasnice)- mohou zmást. Ale uznávám, že víčka má pan Rataj udělaná hezky, odpadají starosti s lepením a těsněním hadičky do víčka. Ma druhou stranu výdrž náplně mezi 7-14 dny není to pravé ořechové.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2008 14:34 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: warisiss
...normalne ti daju nahradnu /náplň/, bez blocka stoji asi 69 korun...
Za 69,- Kč udělám z cukru a kvasnic náplně pro intenzivní zásobování 100 l rostlinného akviška kysličníkem uhličitým po dobu 3-4 měsíců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 10:35 warisiss Re: warisiss
Odhalila som zahadu..Ked si kupis zakladny komplet, napln dodavana v sete moze byt stara. Zavolas do akvaristiky, ak prides s blockom normalne ti daju nahradnu, bez blocka stoji asi 69 korun. Ak su v akvaristike spravni ludia, daju ti nahradnu napln aj bez blocku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 10:24 warisiss
Ja to uz mam styri dni a ani jedna bublina sakra....pritom vsetky podmienky som splnila :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 20:04 Tomm Re: Tokuschew
Pokud chce někdo za tohle dávat takové peníze jeho věc, nikomu nebráním. Ale jak říkám, to samé a mnohem menšími náklady si může každý vyrobit doma a není to žádná složitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 15:55 Muž radek1 [4] - RostlinyRe: Tokuschew
kdo má strach může použít tlakovou pojistku www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 13:07 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: pcword
Nie. Všetko je v poriadku. Máš svoje skúsenosti a myslím, že to niekto ďalší aj skúsi. Len sú tu určité obavy z detajlov. Čo ak dotyčný nepoužije tlakovú napr cocacolovú fľašu? a pod. :-)
Edit: ešte jedna poznámka. Podľa mújho názoru je dobré, že sa biokvas vyskytol aj v takpovediac komerčnej forme. Je veľa akvaristov, ktorí využívajú prednosť odborného návodu a výrobku pred amatérskymi návodmi. Sú to zväčša začínajúci ľudia. Niekedy však aj pokročilejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:55 pcword Re: Tokuschew
tak tedy mám na tu originál láhev dát asi poloviční dávku?....ona se zdá ta origo láhev pevnější............tak tedy mám dát 100g cukru...a kolik droždí?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:53 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Tomm
Osobne by som nedoporučoval.
Ešte lepšie sa vyjadrím, neriskoval by som.

Niekedy stačí dať spetný ventil, ktorý sa upchá a bum. Vraj je to riadna rana. Budete radi, že ste v tej chvíli neboli doma.
Ale veď každý úváži, čo je správne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:48 Tomm Re: pcword
Udělej si svoje. 2l pet láhev, do toho cca 200g cukru, 1 cm droždí, láhev naplnit do 3/4 vody. Já jsem to měl ještě protáhnutý, přes jednu láhev s vodou a všechno fungovalo naprosto skvěle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:43 pcword
jen ještě malý doatz až to z originální dávky dojde je nutné kupovat novou nápln+kapsle nebo se dá vyrobit doma...má někdo vyzkoušeno jaký poměr do té originál lahve RATJ BIOKVAS200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:42 Tomm Re: Tokuschew
Poznám prípady vlastnej výroby a následného vymaľovania bytu... no
Pokud se dodrží všechny zásady, tak u kvašení tohle hrozí opravdu zřídka. Sám jsem ho používal cca 1 rok a nikdy se nic nestalo. Momentálně jsem si pořídil tl. láhev, asi lenost míchat cukr a droždí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:33 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Eff
Aby si vedel koľko bublin za minutu, na to potrebuješ špeciálny dávkovač CO2. V jeho spodnej časti je tzv. počítadlo bublín, ktoré sú v tejto časti väčšie a idú za sebou pekne po jednej. Neskôr sú tlačené cez platničku (Eheim system) a menia sa na miniatúrne. Keď sa na tieto miniatúry nasmeruje výpusť z filtra, rozprášia sa do priestoru akvária.
Systém tzv. putujúcej bublinky je podľa môjho názoru neefektívny v plnom rozsahu, a to najme vo väčších akváriách Jedinou výhodou je iba možnosť počítania.
Pripusťme aj názor, že Biokvas od Rataja je iba droždie a cukor. Dôležité je však bezpečnostné zabezpečenie dávkovania na pomer kvapaliny vo flaši príslušnej veľkosti. Poznám prípady vlastnej výroby a následného vymaľovania bytu... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 07:37 pcword Re: radek1
Jsem zvědav že to pomúže a na rostlinkách to poznám..............jsem taky zvědav jak dlouho to vdrží....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 06:38 Muž radek1 [4] - RostlinyRe: pcword
Biokvas to je jen sušené droždí a cukr,jen trochu předraženej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 21:01 Muž Eff [417] - RostlinyRe: pcword
Ono je taky otázkou co to znamená, že bubliny jdou velice málo (kolik za minutu), po jaké době od naplnění, jak ty bubliny počítáte, a taky jaký používáte difuzér, kamínek, lipové dřívko, či co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 20:48 Kahan Re: pcword
Kvašení se zřejmě teprve rozběhne. Navíc s tím CO2 to nepřehánět a hlídat hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 19:19 pcword – CO2 RATAJ BIOKVAS 200
Mám dotaz dnes jsem koupil BIOKVAS 200 Rataj.....zatím nic moc..mám akvárko 120L bublinky jdou velice málo!!!! vodu jsemnapsutil --bral jsemtu rysku co je nahore ....tedy zkoro celá lahev napoštěna dal jsemtam vše akorát 2 ampule......a 2 ampule....má to taky někdo a jak mu jdou bubliny?...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 4952x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6495