Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 17:29 Muž ludvik [1082] Re: vaaclav
Proboha ... neraď nikomu, ať si prohazuje dráty v zásuvkách!
vaaclav napsal: Je problém vodiče v zásuvce prohodit aby spínaly přeci je tu fázi. :-)

Dudak: jestli máš výpadek jednou dvakrát do roka, bydlíš na šťastném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 17:28 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: vaaclav
OT: To radši nechci dělat. Zapomene se na to, odlepí se nálepka s upozorněním, o deset let tu prodlužovačku někdo použije k něčemu jinému, kde na pořadí vodičů záleží a nebudeme se stačit divit :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 16:40 Žena Kytka [2146] Re: amrtin
amrtin napsal: Akorát se ti může stát že při výpadku elektřiny na delší dobu a současně za tvé nepřítomnosti budou mít ryby budíček večer a ráno večerku :-P Já bych je raději nahradil(postupně) digitálními.
p.s.:a jestli odvětíš,že nikam nejezdíš,tak tomu neuvěřim :-D

A vadí to na těch pár dní něčemu? Ryby to řešit nebudou a pro kytky je důležitější, že je ten režim pravidelný.
Taky si vystačím s mechanickýma a jsem spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 16:33 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: michalt
Je problém vodiče v zásuvce prohodit aby spínaly přeci je tu fázi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 16:06 amrtin Re: dudak
Akorát se ti může stát že při výpadku elektřiny na delší dobu a současně za tvé nepřítomnosti budou mít ryby budíček večer a ráno večerku :-P Já bych je raději nahradil(postupně) digitálními.
p.s.:a jestli odvětíš,že nikam nejezdíš,tak tomu neuvěřim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 15:47 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: dudak
Souhlas. Taky mám jedny mechanické spínací hodiny a jsou fajn. Odkdy jsem je nastavil, nemusel jsem se jich dotknout (až teď při změně času). Je trochu škoda, že nespínají fázový, ale nulový vodič. Ale ničemu to nevadí, při údržbě to stejně všechno vytáhnu ze zdi. Dokonce se na prodlužovačce dají používat taky zástrčky, které jsou přímo vedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.04.2014 15:03 Muž dudak [1885] Re: ludvik
no za 2 stovky jsem měl všechny čtvery, takže jedny za 50,- , že se za měsíc o minutu zpozděj mi vůbec nevadí a ohledně těch výpadků proudu mi to taky nevadí, v nejhorším se jim ta perioda trochu posune navíc v dnešní době výpadky jsou tak 1-2x do roka. Mám je teprve 8 měsíců, ale nemůžu si na ně stěžovat. Co je levné nemusí být vždy špatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 11:32 Muž ludvik [1082] Re: dudak
Já našel ... od Gembirdu. A pak od APC (ale to je cenou úplně mimo) a těch pár ostatních neumělo co jsem chtěl (třeba víc intervalů denně). Je tedy fakt, že jsem chtěl i ethernet a webové rozhraní (nebo alespoň nějaké).

Ten gembird by byl v pohodě, 4 řízené zásuvky, 2 neřízené. Asi 16 intervalů na každou zásuvku, ruční ovládání. Synchronizace času. JENŽE: to by musel umět to, co slibuje v manuálu a co lze nastavit v konfiguraci. Časované zásuvky, co se občas nezapnou, občas nevypnou, druhý den se rozštelují (NTP neNTP) a za pár měsíců přestanou fungovat úplně jsou naprosto k ničemu. Alespoň, že zůstaly pořád zapnuté a nemusím to fyzicky měnit ... Ale tupé zásuvkové pole za osmnáct stovek je docela drahá sranda.

Problémy s normálními spínačkami jsou asi tyto:
a) zabírají moc místa (pokud to nejsou na DIN lištu)
b) blbě se k tomu pod akva leze.
c) nedrží přesně čas (ani digitální ... nenašel jsem žádné se synchronizací třeba rádiem, tedy u nás, na netu se dá)

P.S.: než analogové hodiny z ikey za dvě stovky radši ty digitální od "profesionálů" za 260 :-) Alespoň fungují furt stejně, výpadek proudu nevýpadek proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 11:17 Muž dudak [1885] Re: LUMOS
dlouho jsem něco takového sháněl, ale i když se něco najít dalo, bylo to dost drahé, nakonec jsem zvolil 4x analogové spínačky z Ikey, dohromady za 198 Kč a jsem úplně spokojený. kdybych jich nepotřeboval tolik, tak ani o jiném řešení neuvažuju a tak to bude mít asi většina akvaristů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 21:12 Muž jmalyska [167] – Z hlavy...
spínání co2 (pokud se to neřídí spínanou zásuvkou od pH metru)
spínání topení v závislosti na teplotě (v případě poruchy termostatu)
spínání nočního osvětlení
spínání UV lampy eventuelně
spínání dávkování hnojiva
...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 18:29 amrtin Re: Yirka
Fotka k příspěvku ;-) ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.04.2014 16:37 Muž Yirka [9126] Re: LUMOS
Většina akvaristů si vystačí s max. 2 spínacími hodinami a lištou s pár zásuvkami, které zajistí vše potřebné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 13:57 Muž ludvik [1082] Re: LUMOS
Kazdý zjistí, že nic pořádného neexistuje, případně je to drahé - a poskládá to z normálních spínaček. A měnit se to nikomu nechce ... Takže zbývá malé procento těch, kteří plánují důkladně a hodně dopředu.

A největší skupině stačí jedna řízená zásuvka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 13:53 LUMOS Re: Designer
Nevyplati se Ti to, koupi to malokdo.
A toto je presne to, co som tu chcel zistit.
Skutocne to tak? Myslia si aj iny ze o to bude maly zaujem? Ja som vychadzal z toho, ze tento "problem" riesi takmer kazdy akvarista. Ale mozno sa mylim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 12:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LUMOS
Nevyplati se Ti to, koupi to malokdo. A tak budes mit prodanych par malo kusu, zisk zadny zazrak, pokud po odecteni vyvojariny vubec nejaky, a vecny strach, co se stane az nekdo vyhori a zacne se resit, jestli to bylo ci nebylo od Tveho vyrobku a jestli splnoval vsechny nalezitosti.

Ma rada, udelej si to klidne pro sebe, komercne na to hod bobek ;-) .

EDIT: A pokud, pak to prodavej jako nejaky modul, ktery si nekdo nekam muze zamontovat, ne jako finalni vyrobek. Vyhnes se tim moznym problemum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 10:36 LUMOS Re: LUMOS
No ja uvazujem ze sa do niecoho takeho pustim - nechcem tam riesit dalsie merania, ani ziadne pocitacom riadene akvarium, iba casove hodiny s displejom a klavesnickou na niekolko nezavislych zasuviek. Zaujimalo by ma, ci sa mi to oplati robit (ak to uz bezne existuje) a ci by bol pripadny zaujem aj inych ludi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 05:28 Muž jmalyska [167] Re: vaaclav
jj na co hromadu spínacích zásuvek, když to lze vyřežit komfortně a cenově ne o moc dráže. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:08 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LUMOS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 20:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: LUMOS
No ja sa chystám na to. Už mám nakúpené "haraburdy", ale ešte treba nájsť čas :) Sofistikovanejšie riešenie bude založené na Raspberry Pi, bude robiť kadečo, ale na tento účel skúsim s kamarátom (on je na elektroniku) použiť lacné AVR (ATMEGA32), k tomu jednoduchý displej a samozrejme RTC a viacportové relé. Aby som bol konkrétnejší:
dx.com/…
dx.com/…
dx.com/… alebo dx.com/…
a displej nejaký má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 20:36 LUMOS Re: LUMOS
Ci uz len na ovladanie osvetlenia, alebo aj niecoho ineho, mna zajima ci je mozne kupit zariadenie, ktore umoznuje akvaristom casovo ovladat viac vystupov nezavisle na sebe. Pripadne ci si taketo spinacie hodiny niekto urobil sam pre vlastnu potrebu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:48 amrtin Re: LUMOS
Fotka k příspěvku :-|
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2014 14:07 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: LUMOS
Spínací hodiny s vice výstupy jsem viděl akorát na DIN lištu do rozváděče, 4 kanálové s velkou možností nastavení pro každý kanál zvlášť stojí přes 4000,-. Takže asi nejvhodnější použít několik spínacích zásuvek a nebo to řešit ovládacím automatem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.03.2014 14:02 R Muž Silent [5949] Re: LUMOS
Tak filtraci a ohřev rozhodně není vhodné ovládat přes spínací hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2014 14:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LUMOS
Ve vetsine akvarii je vhodne resit spinani v case jen u osvetleni, ostatni by melo bezet stale. Vypinat treba filtr je totalni zrudnost ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 13:59 LUMOS Spinacie hodiny s viacerymi vystupmi
Zdravim,
rad by som sa opytal ako riesite casove ovladanie viacerich vystupov ako su vybolky (simulacia svitania/stmievania), vzduchovanie, filtrovanie, ohrev, ...
Vsetky tieto spotrebice je vhodne casovo ovladat. Najcastejsie sa tu spominaju digitalne ci mechanicke spinacie hodiny s jednou zasuvkou. Ma tu niekto spinacie hodiny s viacerymy vystupmi, kde sa da nastavit samostatny program pre kazdu zasuvku zvlast?
Dakujem za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 18:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Herry
Problemy resetu spinacich hodin vyplyvaji z napetove spicky (rozpinani indukcni zateze), ktera tomu da poradny kopanec, a Tobe se podarilo ji utlumit na prijatelnou uroven. Gratuluji ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.03.2014 20:05 Muž Herry [8] Re: Herry
Mno panove a uz se hodiny neresetuji. Bezi od patku, ted je taky patek a stale drzi nastaveni. Takze filtr pomohl na problem resetu spinacich hodin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:30 Muž Herry [8] Re: Herry
Tak 2 dny a hodiny stale bez resetu, co uz vetsinou byly resetle. Ale jeste nerikejme hop, po tydnu jeste pisnu jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 19:49 Muž Herry [8] – Reset spinacich hodin
Zdar. Tak jsem dneska poridit a smontil sitovy filtr, ktery jsem predradil vzduchovaci. Tak ted uvidime jestli se spinaci hodiny budou porad resetovat.
www.gme.cz/…
krabicku jsem pouzil sice drazsi, ale nemusel jsem nic extradratovat a nic nevycniva (mam male deti)
www.gme.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kus
Tieto sú nepresnéééé, tie mám, do týždňa urobia navyše aj 7-8 minút. Na CO2 mi to až tak nevadí, ale z osvetlenia som ich porúčal
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:07 Muž lukasleibelt [84] Re: kus
Hmm.... Ty na alze jsou vzhledově hečí a jestli dám o 84,-Kč více nebo méně, to je celkem jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:18 Muž kus [200] - RostlinyRe: lukasleibelt
no vidíš to, minuta se strýčkem google. U Karlových Var prodejna OKAY v Ostrově: www.okay.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:59 Muž lukasleibelt [84] Re: amrtin
Bohužel bydlím v Karlových Varech a Hornbach je nejblíže v Plzni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:47 amrtin Re: lukasleibelt
Tak rozhodně ty digitální,analogové jsou na prd.A daj se koupit i levněji(Hornbach,...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:23 Muž lukasleibelt [84] – jaké pořídit spínací hodiny
www.alza.cz/…
www.alza.cz/…
Budu spínat co2 a osvětlení

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Legioix
Legioix napsal: Řízeno DCF: www.conrad.cz/… www.conrad.cz/… Tak som vtedy kúpil tú druhú s podsvieteným displejom na skúšku. Sklamaný som bol z dvoch skutočností:
* keď je zapnuté podsvietenie, text je vidno len pri pohľade zospodu, teda keď sa človek plazí po zemi, čo zväčša nie je preferovaný spôsob pohybu;
* nechceli sa mi nastaviť hodiny (ani po uplynutí celého dňa) - vo východnej miestnosti, kde mám akvárium, nepomohlo ani položenie na okno, musel som ich dať na okno v západnej miestnosti, pritom nástenné DCF hodiny nemajú žiaden problém.

Obával som sa, že to úvodné nastavenie času na západnom okne bude aj posledným, ale kupodivu, stále idú odvtedy na sekundu presne, tak možno priebežné nastavovanie funguje, neviem. Škoda, že som nekúpil aj tie druhé na porovnanie, no ale je to dosť drahé, predsalen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 16:10 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Jiri_99
Minutový interval zvláda väčšina digitálných spínacích hodín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 16:04 Muž Jiri_99 [425] Re: patamatix
Mě je celkem jedno, jestli se budou "trochu" zpožďovat, ale potřebuji, aby seply jen na např. půl minuty, či minutu. Chci to do samodomo nádoby na proplachování klíčících semínek. Proto je pro mě žádoucí, aby mi to seplo např. třikrát za den na tu jednu minutu..
Pač by se semínkům asi nelíbilo, kdybych je proplachoval půl hodiny v kuse.. smich smich
S akvaristikou to tentokrát nemá nic společného.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 13:01 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: patamatix
Tiež som už nad tým rozmýšlal prečo na tak krátky interval.Jedine ma napadá nejaké dávkovanie hnojiva pomocou miničerpadielka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:32 Muž patamatix [408]
Mě by jen zajímalo na co je potřeba spínat na sekundu přesně? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:21 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku U mňa palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2014 11:56 Muž glpetr [69] Re: Jiri_99
hmm u těchto spínaček je minimální doba sepnutí 1s eshop.farmapython.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:41 Muž Jiri_99 [425] Re: LuboZ
Snad teda u všech. Pač je to uvedené jen u málo popisků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:40 Muž Jiri_99 [425] Re: Yirka
Tak to mám asi nějaké neběžné... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:23 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Určite budú aj na viac zopnutí. Čo sa ale u nich nedá vylúčiť je nepresnosť, takže pri tých 30 sekundách? mno neviem. Ak ide len o interval a nie doby zapnutia a vypnutia, tak hádam niejakú dobu vydržia.
Zo všetkých čo mám, sú najspoľahlivejšie kúpené v Lidli (čiernej farby)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: AG
U lacinych digitalnich z Hornbachu je 10 programu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 09:18 Muž AG [99] Re: Jiri_99
Ještě bych připomněl že u těch běžně dostupných digitálních jde nastavit max. 8 sepnutí/programů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 09:09 LuboZ Re: Jiri_99
U digitálních to jde po minutě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 07:13 Muž Yirka [9126] Re: Jiri_99
U většiny běžných mechanických je nejmenší interval sepnutí 15 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 02:22 Muž Jiri_99 [425] Re: vaaclav
Minuta je taky dobrá.. :-D :-D
Mám doma hodin spousty, ale všechny mechanické u kterých jde nastavit sepnutí na minimálně půl hodiny. Jak je to s těma digitálníma nemám tušení. Ale pokud jde minuta, je to v poho. Kouknu po krámech co mají a když tak ještě optám na konkrétní typ. Teda pokud se mi to nepodaří vymačkat ze strejdy gůůgla.. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455?od=201