Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:52 Muž Tomson [1] Re: Legioix
Ne na topeni nesterim,,ale tyto ryby co mam tak jsou odchovany ve venkovnich nadrzich,a v chladnejsi vode se jin dari,,mam to od chovatele co to dela venku ve velkem,,a jeho rady jsou k nezaplaceni..takze tak to je,,co je mam tak nebyl zadny uhyn ani problem,,takze chladnesi voda ma taky neco do sebe, ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:49 Muž Tomson [1] Re: Legioix
No mozna jo no,,ale ja nameril uplne neco jineho..a tim padem jsou pryc ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 18:59 Muž Legioix [574] – Re: Tomson
Bez spínaček si v dnešní době jako pracující člověk nedovedu představit fungující akvárium. Spotřeba spínacích hodin je v řádech mW, takže jejich provoz za spotřebovanou elektřinu vyjde odhadem na 1kč ročně.....
Aha. Jak se tak dívám, tak vy šetříte i na topení v akváriu :) Tak to potom chápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2014 15:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Áno, je to možné prepínať kedykoľvek. Mne to takto príde praktické, postupnosť je OFF -> AUTO (zostane vypnuté do najbližšieho plánu) -> ON -> AUTO (zostane zapnuté do najbližšieho plánu) -> a zase od začiatku na OFF

Keď chcem napr. nejaké zariadenie predčasne vypnúť do času najbližšieho plánovaného zapínania, dám OFF a následné AUTO. Ak ho chcem zapnúť a potom bežať podľa plánu, dám ON a následne AUTO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 14:47 Muž Robo [45] Re: Legioix
Já to pochopil tak že to můžu přepínat buď na auto on nebo off kdykoli chci. V tom případě měl být bod kdy po ukončení nastavení a stisknutí tlačitka clock se musí ještě popřepínat to tlačitko na auto on a off a ne takhle blbě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 12:19 Muž Legioix [574] Re: Robo
Ale oni to píší i v manuálu vašich hodin:

3. Po přepnutí z MANUAL na AUTO, bude ZSD-16 obsahovat nastavení z módu
MANUAL (buď zapnuto nebo vypnuto) až do další změny dané programem.

www.elima.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 12:14 Muž georg [112] - AfrikaRe: Robo
Já mám "čínské" nebo nějaký Thaivan, a tam to v návodu píšou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 11:57 Muž Robo [45] Re: georg
Aha už jsem na to přišel. Ten problém byl právě v tom když to nastavení uložím CLOCK tak pak se musí přecvakat ON/AUTO/OFF na to AUTO aby to fungovalo. Jenže zvláštní je, že to bylo pořád na tom AUTO i když jsem to nastavoval tak jsem neměl důvod to přecvakávat na AUTO když to bylo celou dobu na AUTO. A v návodě se o tom taky vůbec nezmiňují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 11:32 Muž georg [112] - AfrikaRe: Legioix
Jo, auto musí svítit a po novém nastavení se k němu musíš opět dostat, i kdyby jsi měl v době nastavování Auto už zadané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 11:30 Muž georg [112] - AfrikaRe: Robo
Ještě jedna věc při nastavení. ON zadáš čas od- do, celý týden Po-Ne, OF zadáš čas od-do, Po-Ne, všechny ost. režimy na pozicích 2,3,4 atd. musí byt prázdné
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 11:30 Muž Legioix [574] Re: Robo
Na těch hodinách by mělo dole svítit "AUTO" nastavení a ne jen "ON".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 11:26 Muž georg [112] - AfrikaRe: Robo
Nejrychlejší to máš k vyzkoušení na nšjakém světle. To tlačítko ON, OFF, Auto musíš po každem nastavení překlikat přes všechny ty režimy k tvému požadovanému. Mám podobné,a po každé změně nastavení jsou buď vypnuté nebo zapnuté pořád. Třeba je to tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 11:03 Muž Robo [45]
Zdarec koupil jsem si tyhle spínací hodiny www.elima.cz/… Kupoval jsem je v OBI za 200kč a snažím se je nastavit a nějak mi nechcou spínat. Nastavil jsem je podle návodu a dal týdení spínání ON 5.00 a OFF 18.00 Po-Ne. Hodiny dal do zásuvky a nic CO2 se vyplo. Když jsem to nastavil na jeden den ON 10.00 OFF 10.01 tak to seplo a vyplo. Proč mi to nechce sepnout na tom týdením nastavení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 13:22 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
ja stim vůbec nemám zkušenosti ,, jak to není v krabičce a není tam napsáno on/off jsem v pasti,, no snad se mi to podáří zprovoznit, mám to na časovaní twinstar těch nano bublinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2014 10:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant33
Po zvoleni modu "Intervalový časovač" bych predpokladal, ze pri zkratovani tlacitka to bude delat to co chces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 10:09 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte . – Re: replikant33
našel jsem třeba tohle ale nemám tušení jestli to je opravdu to co potřebuji ,
www.gme.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 09:59 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte . – časovač 12V
nevíte někdo o časovací na 12V s možností nastavení alespoň po 5s já našel jen s minimálním nastavením 1 min. potřebuji spínat 2-3x za hodinu na 15-30s ??
takže by šlo nastavit např. 29minut a 40s(stop) a 20s (start), v nekonečném cyklu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2014 18:09 Muž jmalyska [167] Re: souky
Ale prd, jen se vyrábí a schválně osazují součástky takové, aby vydržely co nejméně, aby se to schválně brzo zničilo a ty sisi musel koupit nové a výrobci měli větší zisk.
Spínací hodniny (elektroniku) dokážu vyrobit asi za cenu 29Kč + 150Kč za hodinu práce. Pokud se v obchodě hodiny objeví kolem 120Kč při velkovýrobě, umíš si spočítat zisk. Nic víc za tím není hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 16:52 Muž souky [592] - RostlinyRe: Aforte
ona se dá udělat spolehlivá elektronika, ale většina zařízení je tak složitá, že kdyby měla být navrhována tak aby vydržela, byla by moc velká a neúměrně drahá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 16:01 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Tím bych se neřídil. Celkově čím více elektroniky, tím větší problémy. Jen se podívej na auta. Jak to bylo dříve? Auta byla s minimální elektronikou a vydržela klidně i 30 let bez oprav. Auta v dnešní době je běžné po měsíci po zakoupení vozit na servis. Je to normální. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 07:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Edit
Edit napsala: zlatá mechanická časovka
Takhle bych to nebral. Slusna elektronika dokaze zazraky. Ovsem za slusne veci je treba zaplatit, za hrst ryze to nikdy nebude ono ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 23:00 Muž georg [112] - AfrikaRe: dudak
tak jistě, pokazit se může cokoliv, o tom žádná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:57 Muž dudak [1885] Re: georg
i mechanické se mohou rozbít, konkrétně ty z IKEA, jsem před týdnem jedny vyhazoval, prostě se začaly zastavovat. Ale mám čtvery a ty ostatní už skoro rok frčí bez problémů, za tu cenu asi není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:33 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: georg
To máš dobrý, u nás za ně chtějí 120 Kč za kus. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:26 Muž georg [112] - AfrikaRe: PEPIS1
A to je v Ikea prodávají jako set (2ks) za 100,- :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:16 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: PEPIS1
Souhlas. U mě taky 100%. Mám je u 3. světel. Na 4. světlo jsem je nestihl koupit. stydim :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:12 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
To máš pravdu. Mám 2 a šlapou jako hodinky. :-D
Stejně se časy opakují každý den stejně, nejsou potřeba digitální hodiny s možností nastavení na každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:07 Muž georg [112] - AfrikaRe: Edit
Pravda, ta jede furt, jedině mechanicky rozbít :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2014 22:02 Žena EditHa [91] - TetryRe: Aforte
zlatá mechanická časovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 20:02 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jmalyska
Tímhle bych se moc nedržel. I jeden výrobek "horší firmy" může vzít do kapsy řadu kvalitních a značkových firem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 20:00 Muž jmalyska [167]
Co by jste chtěli po Sencoru, když vyrábí vše na co se podíváš... a vše nekvalitně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 14:02 Muž Amras [34] Re: bigbob
Já je ani nemusím vytahovat. Stačí vypnout světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 12:55 Muž bigbob [0] Re: Amras
Uple to same se mi stalo vcera, taky sem vytshoval atmana..sel sem si do obi koupit nove spinacky a kdyz sem dorazil domu, tak sem zjistil, ze tu puvodni opet funguji, takze mam doma dvoje:) Moje doporuceni je nejdriv vytahnout spinacky a potom ostatni..jinak odborna rada od Designera nize..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:25 Muž georg [112] - AfrikaRe: Amras
mrkni dolů tam to se to rozebíralo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 10:59 Muž Amras [34]
Fotka k příspěvku Nevíte co se děje? Občas když mám zapnuté světlo přes spínačky od Sencoru (viz. foto) a vytáhnu čerpadlo (Atmana) tak se spínačky zresetují. Čas, programy, prostě kompletně celé :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 18:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bigbob
A budes cekat, kdy se to stane znovu? Zadne zarizeni, ktere strkas do zasuvky, nesmi znicit jine zarizeni, ale samo musi taky ledacos prezit. Zde bych rekl, to nesplnuje ani filtr, ani ty spinaci hodiny. Abych se zbavil resetovani spinacich hodin (ktere jsou tedy fakt zazrak, to snad delal nejakej Indian, a dle ceny za to ze pracuje musel platit), dal jsem na privodni snuru toho nejhorsiho filtriku varistor. Soucastka za 4Kc a mam po problemech, spicku sezere (je to lepsi nez nic). Vyrobci na to kaslou, zarizeni neodrusuji a obcas ani nijak nechrani, a pak to vypada takhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 15:47 Muž bigbob [0] Re: Designer
elektrika je pro me spanelsk vesnice.., ale jesti to chapu trochu dobre, tak priste z prodluzky odpojim nejdriv hodiny a potom vsechno ostatni??
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 15:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bigbob
Pri rozpojeni indukcni zateze se ona zatez brani tim, ze na jeji indukcnosti naroste napeti do nebezkych vysin (pokud se tomu necim nezabrani), a to dokaze ledacos prostrelit. A Ty jsi nechal vsechno v prodluzovacce a celou ji odpojil. Filtr vyrobil na sve indukcnosti poradne napeti (holt jsi vytah tu prodluzku ze zasuvky v ten nejnevhodnejsi okamzik v ramci sinusoveho prubehu) a pokrtil jim vsechno ostatni k ni pripojene. Gratulace, trefil ses bajecne smich .

Edit: Kdyz to znovu ctu, vytahl jsi z prodluzovacky jen filtr. Takze doslo u kontaktu k rozpojeni-spojeni-rozpojeni (proste to zaskrtalo o sebe) a vysledek je tentyz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 15:29 Muž bigbob [0]
Ahoj,
dnes pred vymenou vody sem odpojil filtr z prodluzky (PES) a neco ruplo v digitalnich spinacich hodinach a hodiny jsou v haji:) Hodiny jsou zapojene ve stejne prodluzce. Myslite, ze tam mohlo nastat nejake prepeti? Nebylo by lepsi mit ty hodiny zapojene v solo zastrcce?

Diky za rady

Ps.Vyrazim do OBI pro nove:(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 18:54 amrtin Re: Designer
Asi ne,mě připadá,že některým tady je to úplně jedno...čas jim to ukáže,až na to dojde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2014 15:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dudak
dudak napsal: já mám ryby v pokoji, kde je prakticky tma, takže i kdyby se teoreticky vyhodil proud přesně na 12h a měli obráceně den a noc tak to nepoznaj - respektive ve dne budou mít opravdu tmu. Nemyslím si že by to rybám nebo rostlinám nějak vadilo.

No ale budes mit problem v tom, ze soucet vektoru gravitace Zeme a Slunce bude opacne, protoze ve dne je soucet vektoru gravitaci nizsi (Slunce nas ze Zeme vytahuje k sobe), a v noci vyssi (Slunce nas taha k Zemi). Jo, ja vim, mame taky jeste Mesic a ten v tom dela poradny chaos, nehlede k tomu, ze akvariste nemaji akvaria stejne daleko od stredu Zeme a pod nami je ruzne husty material... V te souvislosti mne napada, ze ani cas nemame vsichni vzajemne vztazen stejne rychle bezici a jeste se jeho beh pri vzajemnem porovnani meni.

No ma pak v takovem fyzikalnim svinciku nejaky vyznam se zabyvat tim, kdy vlastne svitim? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 23:27 Muž dudak [1885] Re: amrtin
nejdýl nám proud nešel 8h a to byla plánovaná odstávka když něco měnili na trafu, akvárko to zvládlo v pohodě, zřejmě by dalo mnohem víc. Nemám tolik ryb a kytek je tam dost, malý akvárko jedu bez problémů bez filtru....., ale to už odjíždíme bokem od těch hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 20:50 amrtin Re: dudak
No,kdyby vypad na 12 hodin,asi bys měl jiný starosti(filtr...) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 20:42 Muž dudak [1885] Re: amrtin
já mám ryby v pokoji, kde je prakticky tma, takže i kdyby se teoreticky vyhodil proud přesně na 12h a měli obráceně den a noc tak to nepoznaj - respektive ve dne budou mít opravdu tmu. Nemyslím si že by to rybám nebo rostlinám nějak vadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 19:54 amrtin Re: Kytka
Tak na pár dní asi ne,ale může to bejt klidně i týden a ten by už mohl vadit.Tady ve vedlejším tématu někomu vadí i přechod na letní čas a to je proti tomuhle o ničem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 19:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: michalt
Když nechceš přehazovat zásuvku tak ty hodiny rozeber a přepoj správně to co máš teď je hodně nebezpečná záležitost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 19:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dudak
Pro mě je to samozřejmost a mám to už dost let. Jinak orientace fázového a nulového vodiče je jen doporučená. Spousty čínského šmejdu je zapojeno obráceně např i ty spínací hodinky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 19:22 Muž dudak [1885] Re: vaaclav
proto mám radši vše ještě zapojené přes proudový chránič, ale o tom už tady toho bylo taky napsáno dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 19:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ludvik
Pořád lepší než mít ve všem fázi i při vypnutých hodinách. V rozdvojkách je to běžně prohozené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 17:56 Muž ViktorX [474] Re: ludvik
Nikomu to neradím, ale u 3 vodičového TN-S je to pokud vím skutečně možné, ovšem pod jednou podmínkou - všechny zásuvky v bytě musí být zapojené stejně, takže by to tak musel zapojit všude :-).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455?od=151