Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Alternanthera - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Alternanthera - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 19:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vlkoun
Zasaď před ní rostliny které spodní část zakryjí. Stříhat adventivní kořeny bude opruz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 19:46 Muž Vlkoun [0] – Kořeny
Ahoj
Chtěl jsem se zeptat, této rostlině se mi v akváriu velice daří. Týdně ji stžíhám a vyhazuju půl kyblíku. Jen, má ve spodní části hrozně moc bílých hustých kořenů a není to moc pěkné. Můžu je ostříhat nebo tím rostlinu poškodím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 19:05 Usine Re: cednicek
Pokud myslíš rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida tak tu mám už několik let. (4/2005) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:52 cednicek – Alternanthera Splendida
Má někdo zkušenosti s touto rostlinou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2009 10:37 Otta Re: švíco
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,AL.SPLENDERS mám asi 4 měsíce,mám 0,5w/l,rostlina se lehce rozvětvuje a vyrostla z 10cm asi na 40cm,takže žádná sláva,pak mám ještě AL.cv.REINECKII,té se daří podstatně lépe.Foto AL.SPLENDERS
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 20:37 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: grizly
Taký mám obdobnou zkušenost s A. splendens a A. roseifoila, obě již jsou kantáre, čili vydržely nějaký ten měsíc, souhlasím, že musíte mít pro kytky tohoto druhu v akva perfektní podmínky aby se jim zadařilo, což já jsem bohužel neměl kvůli zákalu atd., tak šly jako první, jinak co se týče L. Repens ta je super, jede moc si neztěžuje a vypadá hezky, krásně se červená X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 19:14 Muž grizly [145] Re: švíco
Omylem sem si ji obednal a v arvarku zivori. Je sice krasne cervena, ale je to jen takove steblo s uhnivajicimi listy. Taky si dej pozor na Hydrophila spec.red. Krasna, cervena TERARIJNI rostlinka. Zhnila za 2 tydny. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 18:04 švíco
Pozor na tuhle rostlinku, dneska jsem se taky nechal zlákat jejím neodolatelným vzhledem a koupil jsem si jí, už je v koši, nehodlám čekat až mi shnije v akváriu.... holt za blbost se platí :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2006 22:51 Killer Re: Žvejka
ty althernathery chtěj jen pořádný světlo a živiny,nic víc nepotřebujou spešl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2006 21:08 pierro Re: Žvejka
Alter. rubra ti vrčite nevydrží, Atler. splen. je vodná rastlina, ale vyžaduje veľa svetla, živín aj CO2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2006 20:41 xkymi Re: Žvejka
V akvaristice ti nic nidky nereknou.
Potrebujou vydelat penize a klidne by ti prodali Zraloka i do 20 litroveho akvarka...
Ludwiga je 100% vodni.Neni moc narocna.Roste dobre. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2006 20:30 Žvejka Re: xkymi
Tak to je v p...!! Nevím proč mi to v tý akvaristice neřekly, dokonce říkaly že náročný vůbec nejsou!!!Ale díky že jsi mi to napsal, alespoň to vím. Budu si muset koupit nějakou jinou rostlinu, echinorodus i vallisnerii mám, zkusím sehnat ludwigii repens. Doufám,že ta je akvarijní!?! Jinak dík :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2006 18:49 xkymi Re: Žvejka
Asi te mozna zklamu,ale smula.
Tyto rostliny nejsou vodni,nejsou schopne rust trvale pod vodou.Jsou to terarijni rostliny.Vydrzi v akvarku maximalne pul roku a pak hynou.Muze se zdat ze poroste,ale jen se v akvarku zacne vytahovat,opadaji ji listy,zacne hnit a je po parade.Je taky hrozne narocna po svetelne i vyzivove strance.Mela jsi radsi koupit nejakou Vallisnerii nebo Echinodorus. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2006 16:11 Jana Re: Žvejka
Jsou hodně náročné na světlo. Něco málo je tu www.aqua-daho.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2006 14:46 Žvejka – alternanthera rubra
Ahoj! Nevíte někdo něco o rostlinkách alternanthera rubra a alternanthera splendens??? :-( X-) :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6381-alternanthera-pestovani-sazeni?od=51