Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Závojnatky - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 21:39 Žena petrys [107] Re: calibos
mě se rozmnožili v jezírku, od loňska přežilo pět mladejch, čtyři černý a jeden albín, přitom rodiče jsou zlatý nebo bílí s červ.flekama, co potřebuješ vědět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 19:24 Muž calibos [0] – zavojnatky
Zdarek chtel bych se zeptat jestli nema nekdo zkusenosti s rozmnozovanim zavojnatek diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 13:21 Žena katunka [158] Re: petrys
petrys jj...už tam jsou, samec měl třecí vyrážku už v akvárku, na dně je velký kořen plus rostliny...uvidíme co se stane. Nicméně nějaké chovatelské ambice nemám.... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 13:16 Žena petrys [107] Re: katunka
Je mnohem jednoduší je rozmnožit v jezírku než v akva, takže jestli máš jezírko, šup tam s nimi:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 13:13 Žena katunka [158] Re: petrys
Mně se tedy ještě závojnatky nerozmnožily, vycházím z toho jak se loni chovaly k jikrám a posléze pulcům žab.... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 13:10 Žena petrys [107] Re: Moniika
pozorovala jsem jak se chovali dospělci k pár dní starému potěru, kdo nestačil uplavat, skončil jako svačina, někdy na ně pořádali doslova hony a to v jezírku měly potravy dostatek, navíc v jezírku žádné jednolisté rostliny nemám, vytřeli se do kořenů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 13:08 Žena katunka [158] Re: Moniika
Jednolistá rostlina coze ...je tedy třeba ostatní listy otrhat? smich
A obávám se, že závojnatka jakožto kaprovitá ryba své jikry i potomstvo skutečně požírá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 13:03 Žena Moniika [8] - ŽivorodkyRe: kateřina
Poznámka: závojnatky své potěry nežerou! nejsou to ty rybičky kteří je žerou!!
A eště: samice vypustí jikry jen když je v akva nějaká jednolistá rostlina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 07:54 Žena petrys [107] Re: kateřina
na jaře a v průběhu léta se třou, samci pronásledují samice a šťouchají do nich, samci mají třecí vyrážku, když samice vypustí jikry a samci je oplodní, tak se pak vylíhnou mladé rybky, pokud mají dostatek úkrytů nejlépe v zarostlém jezírku, tak jich pár přežije, dospělé ryby je budou ohrožovat do té doby, než potěr vyroste do velikosti, kdy je nemůžou rodiče sežrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 22:57 kateřina – závojnatky
jak se rozmnožují závojnatky ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 18:32 Léňa
Pardón, že sem takhle zasahuju, docela jako pozdě :) . Ale moje Závojnatky se taky honí, ale jsou ještě mladé, nejsou dospělé! Nevíte čím by to mohlo být? A k tomu nevím, jestli mám samce a samici, samici a samici, nebo samce a samce... Žádnou třecí vyrážku nepozoruju ani u jedné, ale budu sledovat ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 17:27 Muž draco [5] Re: Usine
tak som ich este cast pozbieral a dal do 5L flase z vduchovanim. uvidim co bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 14:16 Usine Re: draco
Pokud si nechceš pořídit pěstírnu tak je nech svému osudu on už se o ně někdo postará. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 21:57 Muž draco [5] Re: Usine
zatial ich budem krmit susenym uvarenym zltkom, pertoze akvaristiku mam 36km vzdialenu.
jajajajajjj dalsie ikri a je ich uz aspon 100. co snimiii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 16:19 Usine Re: draco
Krmit je musíš až stráví žloutkový váček a rozplavou se. Pro dvě rybky stačí hodně málo potravy . Dá se koupit potrava pro potěr nebo i mražená. Občas můžeš přidat natvrdo uvařený žloutek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 14:57 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: draco
tak pokud maji 6mm coz uz sou docela velke,tak bych krmil zivou artemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 11:03 Muž draco [5] Re: draco
asi pred 5 dnami, sa mi vytrela zavojnatka. pozbieral som ikri a dal som ich aj z jednou rastlinkou do 5L flase a pridal som vzduchovanie. o 2 dni som zacal pozorovat ze niektore ikri plesniveju a tak som ich postupne odstranoval.
dens rano sa zobudim a 2 zavojnatky na svete smich smich
maju asi 6mm a su prichitene na stene flase.
poradte mi ako dalej. kedy a ako ich zacat krmit a kedy ich budem moct dat do velkeho akva.
mooooooooooc vam predom dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 18:43 Muž draco [5] Re: draco
dnes sa mi zavojantka vytrela asi 50 ikier. polovicu som pozbieral a dal do 5L flase, pridal som vzduchovanie. uvidim co z toho bude coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 21:20 Muž draco [5]
po 12 dnoch som vratil z karantenej nadrze 2-och samcov do akva a po 1h zacali znova nahanat samicku az ju skoro zabili. rozmyslam ze ich vyhodim uz nemam na nich nervy. ale je mi ich luto. kedy ich to prejde?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 07:05 Muž draco [5] Re: katunka
vyzera to tak ze mam v akva 3-och samcov a jednu samicku. nastastie sa mam kde schovat/konecne/ a vacsinu dna ma pokoj ale mrzi ma ze je tam stale schovata a vychadza len obcas a len tam tak sedi na dne a skoro vobec sa nehybe. nema ziadne povrchove zranenia len je asi vycerpana.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 18:15 Žena katunka [158] Re: draco
No bavit je to asi nepřestane...znám chlapy, ne? :-D V přírodě to funguje...a to právě tak, že při zvýšení teploty na jaře se samičce začnou tvořit jikry...ovšem pokud se stalo to co popisuješ ty, tak samička pravděpodobně jikry nemá, tudíž se nemůže vytřít a samec ji v touze po tření opravdu ubije...zvlášť pokud máš v akváriu dva samce a jen jednu samičku...já mám samiček víc, takže samec proháněl střídavě všechny a tak si aspoň na chvíli odpočinuly a stejně to dopadlo tak jak to dopadlo. Navíc pokud jsem koukala na tvé akvárko nemáš tam ani žádné úkryty pro samičku...takže je těm chlapům opravdu vydaná na pospas a to myslím dlouho nevydrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 17:57 Muž draco [5] Re: katunka
rozdelit ich nechcem a ani nemozem pretoze karantenna nadrz je mala/20l/ a fakt je len karantenna.
dufam ze sa to vyriesi samo a samcov to prestane bavit. ved v prirode to musi nejako funovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 17:41 Žena katunka [158] Re: draco
Závojntaka samička to přežila, ploutev i šupiny jí dorostly, ale vzhledem k tomu, že ani po měsíci kdy jsem ji vrátila do akvária jí samec nedal pokoj šel do karantény on (mám tři samičky a jednoho samce). Teď je tedy v karanténě kde je 20*C, ale ani po 14ti dnech mu třecí vyrážka nemizí. Je tedy otázka, jestli snížení teploty vyřeší něco v tvém případě. Každopádně rybky pozorně sleduj, samci by mohli v návalu touhy samičku uštvat anebo jí velmi vážně ublížit (viz okousání ploutve u mě) a pak by asi nezbývalo nic jiného než je rozdělit definitivně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 15:25 Muž draco [5] Re: katunka
přežila to?
znizim teplotu aspon na 21-22 dufam ze to pomoze.
ryby ktore mam v akva v poho preziju 21-22.
2*sumceky 20-25, 6*prisavnikov 21-25 takze teploty by mali byt ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 13:14 Žena katunka [158] Re: draco
Podle mého názoru je teplota hlavním faktorem. Závojnatky chované ve venkovním nádržích a zazimované se obvykle třou na jaře, právě v důsledku zvýšené teploty. Já jsem svoje závojnatky dala na zimu z jezírka do akvária a právě kvůli vyšší teplotě se u mého samce objevila třecí vyrážka. Má ji už tři měsíce a samičky proháněl takovým způsobem, že jsem ho musela oddělat do karantény (poté co jednu samičku téměř zabil a okousal jí ploutve). Nevím jestli ve tvém akvárku, vzhledem k tomu, že tam máš i jiné ryby, které by teplotu kolem 20*C nepřežily je jiné řešení než chovat buď pouze samce nebo samičky. Možná se ti k tomu vyjádří někdo kompetentnější...každopádně bych je společně nenechávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 12:38 Muž draco [5] Re: katunka
ako dlho trva trnie/trecia vyrazka/ u samcou. je to ovplivnene teplotou? alebo aj inym faktorom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 12:30 Žena katunka [158] Re: draco
Rozhodně samičku dát do karantény, samci by ji mohli uštvat. V akváriu potom snížit teplotu, až samcům zmizí třecí vyrážka můžeš samičku vrátit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 11:55 Muž draco [5] – Závojnatka a trnie!!!!
U 2-och samcekov sa objavila trecia vyraska. mam strach o samicku, ktoru stale nahanaju a samicka je uz taka vycerpana ze cely den lezi na dne a skoro vobec sa nehybe.
mam ju prelozit do karanteny alebo je to normalne?
samicku mam uz 2 roky a nechcem o nu prist. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 12:16 Muž [] Re: a
Teď mi jde spíš o to, zda není ohroženo zdraví či život samičky. Protože mi přijde, že je toho na ní opravdu moc. Neustále utíká, schovává se, jak jsem psala, už má dokonce poškozenou ocasní ploutev a já tedy přemýšlím, že jí odlovím. Ale nevím... Byla by v mnohem menším akváriu, nezařízeném(používám ho jako karanténní), navíc, jak můžu vědět, kdy ji vrátit zpět? Nechci ji zbytečně stresovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 12:05 a Re: Anonym
Vetšinou se množí polouměle nebo uměle k samovolnému tření v akváriu dojde málokdy. třecí aktivita je dobrá vetšinou u ryb chovaných přes zimu v chladnější vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 11:37 Muž [] – Závojnatky - tření
Mám 4 závojnatky, z toho se ukázalo, že jen 1 samičku a ostatní jsou samečci. Jeden má třecí vyrážku a všichni 3 ji pronásledují, z toho 2 opravdu vytrvale. Samička už má i trochu potrhanou ocasní ploutev, jak někde pořád prolízá a utíká jim. Nevím, zda vůbec ke tření dojde. Spíš by mě zajímalo, zda nemám raději samičku odlovit pryč, aby ji neuhnali? Jak poznám, že je samička ochotná a připravená ke tření? Odlovit párek a zkusit nechat vytřít se mi nechce, protože mám k dispozici volné už jen malé akvárko... Poraďte, dík :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2006 21:28 Žena katunka [158] Re: Jarda
Ahoj, já mám čtyři závojnatky, ale nezažila jsem, že by si nějak ubližovali, fakt je to jak říká A2C, určitě ti ji nahání samec, ale to je v pohodě... :-D
jak máš velký akva? a jak jsou ty závojnatky starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2006 21:02 Muž A2C [25] - SumciRe: Jarda
No tak jedná sa o samca a samicu poznám to z rybníčku pred trením je to normálne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2006 18:08 Jarda – závojnatka
Máme 2 závojnatky,jedna druhou neustále pronásleduje-honí.Nevím jesli se jedná o hru nebo nějakou šikanu.Pravděbodobně se jedná o oba samce.Poraďte.Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 19:40 ARES Re: katunka
U zavojnatek je treci vyrazka jako u normalnich kapru muze byt po cele hlave,foto bohuzel nemam ale da se jiste urcit dotekem je drsna a pevna,pokud je jen na hlave myslim ze se nebude jednat o krupicku ta by se sirila dale,v pripade zajmu mohu napsat jak se vytiraji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 23:20 Žena katunka [158] Re: mahy
No já jsem jim teď zvyšovala teplotu na 28 kvůli krupičce, tak možná kvůli tomu. Doufám, že to není žádná nemoc, ale má to jenom jedna ryba, ta největší. Ty ostatní co měly krupičku na ploutvích už ji tam nemají, jenom tady ta jedna... tak jsem myslela, že je to třecí vyrážka...
Přidala jsem ke své nádrži novou fotku na které jsem toho "samce" vyfotila, můžete se na to prosím mrknout? Fotka není moc dobrá, ale on nepostojí a nepostojí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 23:14 Muž mahy [0] - CichlidyRe: katunka
Fotky teda nemám,ale před pár lety jsem je vytíral.Už teda nevím jestli měly třecí vyrážku i na hlavě,ale skřele a od tlamy k mezi oči ji měly.Měl jsem 2 samce a 3 samice ve 200litrech vody a třely se poprvé až ve třech letech.Ale hlavně tu třecí vyrážku měly vždycky,když se na jaře ohřála voda na 20-22C,nikdy jí neměly až přes léto nebo na podzim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 19:30 Žena katunka [158] Re: Lucik
Mám čtyři a mají asi 3/4 roku, takže jsou na tření asi stejně ještě moc mladý. Mám je ve 112l a jsou perfektní, jenom mě štve, že ožírají rostlinky, Cabomba to už asi nerozdýchá, mají to jako zákusek :-) .
rybicky.net/nadrz.php…
Zatím se mi zdá, že je tam jenom jeden samec.
Ty je máš jak starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 19:17 Lucík Re: katunka
Tak to vidim poprve coze ,no ale jinak ja vsude cetla ze to maji samecci na strlich a prsnich ploutvích, no ja zatím mladé nemela ale moc se o to snazim vytvorit jim takove k tomu podminky i kdyz jsou jeste mlade, koilik jich mas?a jak jsou stare?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 18:23 Žena katunka [158] vyrazka
No píšou to skoro ve všech článcích, které jsem na netu četla o závojnatkách např.:
www.akvarko.cz/…
nebo
www.morsky-svet.cz
nebo
rybicky.net/k_ryby.php…
atd.
Tobě se podařilo mít mladý? A jak prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 16:00 Lucík Re: katunka
nevim kde si cetla ze se treci vyrazka dela na cele hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 22:05 Žena katunka [158] – Závojnatky-vyrážka
Ahoj, nemáte prosím někdo fotku závojnatky samce, kde by byla třecí vyrážka? Jedna moje rybka má něco takovýho na krytech žaber, ale na čele nic, tak nevím...abych to nezaměnila s nějakou nemocí, vypadá to trochu jako krupička. Je možný, že je to třecí vyrážka, když na čele nic nemá?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/633-zavojnatky-treni-a-odchov?od=101