Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:04 Adéla
Prosím o radu. Poradí mi někdo, za jak dlouho po rozplavání, smím vrátit malé závojnatky do akvária k rodičům? Bojím se, aby je rodiče nesežrali :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 17:18 roman Re: j0hny
tak okolo stovky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 20:18 Muž . : Hunter : . [17]
mne karasi zabili karasicu/kometu treli sa spolu aj so zavojnatkou samcom.Bolo ich asi 5 na 1 samicu sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 20:02 Muž j0hny [86] Re: roman
Kolko ich tam asi je ? 50 ? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 13:06 roman Re: daniska
tak už mi v jazierku pláva kopa malých rybičiek, niektoré majú jeden chvostík, niektoré dva. krmim ich praskom sera vipan baby... vyzeraju byt v pohode. som sa dockal konecne potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 21:06 daniska Re: roman
Už se vytřeli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 21:01 roman Re: Martin
dnes už karas závojnatke nič nerobí.. ignoruje ju....znamená to niečo? včera jej vôbec nedal pokoj a dnes nič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:35 Muž Martin [3] Re: basa1313
moji karasové závojnatky rozcupovaly na kusy :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:18 roman Re: basa1313
jazierko mam 6m x 4m x 0,5m. no všimol som si že ten jedden karas naháňa len jednu závojnatku..skúsim viac pozorovať nevšimol som si či aj druhú. ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:10 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: roman
no ale pozor na to mne raz zavojnatky karasi ustvali... zalezi od velkosti jazierka... ale mne tiez minule nahanali karasi iba jednu samicu tak som ju musela odlovit... bola dost dobita ale je v pohode... dala som ju tam opat.. teraz je chladnejsie tak sa nenahanaju :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:52 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: roman
karasove se mnozi jak svihli, urcite vi, co delaji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2010 20:32 R Muž Silent [5949] Re: roman
Závojnatka a karas je stejný druh, jen závojnatka je vyšlechtěná. Takže vzájemná náklonnost je přirozená :-D . O to jestli sameček nerozezná samičku mít strach nemusíš, rozhodně to poznají spíše než chovatel. A situaci prostě neřeš. Nech to na rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:39 roman – karas + zavojnatky
nazdar v jazierku mam karasy zlate a male zavojnatky.... a dnes som si všimol že jeden karas stále ťuká závojnatkam do brušiek. pozeral som závojnatky podľa análneho otvoru sa zdá že sú to samci. problém je že karasa mám len jedného. mal som dvoch ale jeden nejak zmizol.
tak tu sú otázky :
1. karas sa chce trieť a nevie rozoznať že sú závojnatky samci?
2. je možné že som závojnatky zle určil?
3. ako riešiť túto situáciu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 13:09 Muž . : Hunter : . [17] Re: XMartin
To je v atlase pri zavojnatke cinskej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 00:01 Muž XMartin [20]
zdarec chccu se zeptat kterým roke závojnatky a karáásci pohlavně dospívaj ?? díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 17:17 Muž mahy [0] - CichlidyRe: XMartin
a hlavně budou plavat a ne vyset po stěnách nebo na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 12:50 Muž Yirka [9118] Re: XMartin
No uvidíš to především na nich, již ho nebudou mít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 16:57 Muž XMartin [20] Re: Jurasek
to jsem měl aby se vylíhly dříve... ted je 22-23
ještě jak zjistim že už snědly ten váček a kdy teda začít krmit ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 16:28 Muž poltergeist [3] Re: Jurasek
myslím sdi že závojnatky by měli mít tak kolem 20°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 16:07 Muž Jurasek [137] Re: XMartin
27°C??? Není to na ně trošku moc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 15:10 Mato00 Re: XMartin
ahoj gratulujem k prirastku a daj im tam slabe okyslicovanie a niejake svetlo a kvalitnu potravu naj(artemiu-ziabronozku solne)a ked podrastu tak do velkeho akva aby nezakrpateli! hop ahoj
Edit: a este tu potravu az ked stravia vecek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 10:24 Muž XMartin [20] – Vylíhnuté závojantky
dneska se mi práve v 5lit. sklenici vylíhly z jiker závojnatky.. slyšel jse´m že ted nějakou dobu budou ležet na zemi a spracovávat ten žloutkový váček .. teplota je asi 27stup. měl bych ještě něco jiného udělat ?? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:55 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: XMartin
Dej jim tam tu studenou, aby u nich nedošlo k teplotnímu šoku. V akvárku se Ti pak sice samovolně zahřeje, když to ale bude hodně pomalu, tak by to snad nemuselo vadit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:51 0 Re: XMartin
Přenos je možný ; a použít vodu v níž právě jsou = stejná teplota i chemizmus. V kádi se dá potěr odchovat - po rozplavání nutno zajistit prachovou potravu a přes jemnou sítˇku měnit část vody = odebírat , atˇ se nenabere i potěr , třeba i denně a dolít stejně teplou s živým krmivem , to záleží na počtu plůdku. Jestli je jiker hodně , tak 10 litrů na líhnutí bude málo. Malé množství ano - jemně vzduchovat. Ta teplota venku , když se víc ochladí , může výsledek tření ovlivnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:46 Muž XMartin [20] Re: spooky
22-23stup. by mohlo stačit ?? no venku je voda hodně studenááá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:38 Muž spooky [11] - AsieRe: XMartin
Teda neviem ako je to u závojnatiek, ale ikry potrebujú pre svoj dobrý vývoj vyššiu teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:36 Muž XMartin [20] Re: spooky
oki dám to doma do akva a naberu vodu z jezírka... newa těm jikrám když se voda doma oteplí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:30 Muž spooky [11] - AsieRe: XMartin
Ikry by som preniesol. Voda v novej nádrži ale musí mať rovnaké parametre ako je v jazierku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:25 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: XMartin
Určitě je odstěhuj a podmínky v odchovně přibliž co nejvíc těm, ve kterých se jikry doteď vyvíjely ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:08 Muž XMartin [20] – Jikry a co potom ?
Zdarec jak se již psal.. mam v mém jezírku jikry od závojnatek ale chtěl bych nějaké ryby odchovat . ale jak znám ty mrchy tak to všecko sežerou . ták nwm kam ty jikry dát?
1.Nechat je tam ?? možná něco přežije!?!?
2.Dát do kádě která je do poloviny napuštěná vodou cca 150lit.
3.A nebo hodit ten mech s jikrama domů do 10 litr. akva kde jsou jen pískořky ... a voda 22stup.
všem moc díky za odp. a nezlobte se .. nwm si rady chtěl bych něco odchovat.. :-( ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 19:40 Muž XMartin [20] Re: 0
No tak zarostlé okraje nemam vubec :( Oni se už vytřeli do toho mechu. Teplota vody v jezírku nic moc, tak nwm.. A nebo to mam hodit doma do 10l akva, kde je voda 22 stupnu? Akorát vněm jsou pískořky. Nebo venku mužu vyčistit sud a napustit čistou vodou. A nebo ještě do takové hranaté kádě, co se používá při výlovech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 16:26 0 Re:XMartin
Do kusu pletiva - nejlépe izolovaný (kov v umělé hmotě) v rámu , aby byl vypnutý a nepoškodil třeba folii se vpletou nastříhané smrkové větvičky , nebo naváže mech (fontinalis) , v nouzi svazečky sena a to se vloží do mělčí části jezírka . Za třecí podložku se dá použít i čistá umělohmotná kartáčová předložka na čištění podrážek. Aby asponˇ nějaký potěr přežil v přítomnosti dospělých ryb , tak okraje jezírka musí být dobře zarostlé . Jistější je odchov v jiné nádrži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 14:57 Muž XMartin [20] Re: hinterfish
Proč myslíš že v akva nepřežijou? Par sem jich tam dal do porodničky snad se něco vylíhne. Díky za odp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 14:52 hinterfisch Re: XMartin
Já bych to tam nechal nikdy to nijak neřešim a každý rok mi přežije okolo 50 malejch i více. Nech tomu volnost a uvidíš v tom akva by stejně nepřežily je to malinký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 13:16 Muž XMartin [20] Re: frmol
Před pul hodinou jsem dával mech do jezírka tedka se tam vytírala závojnatka a jsou na to mmechu jikry. Mám ten mech vyndat nebo ho tam nechat? Chtěl bych něco odchovat. Mám volné 55l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 12:58 Muž frmol [14] Re: XMartin
Ja tomu necham volny prubeh, jikry zapadnou mezi rostliny a kameny, a neco se vzdy vylihne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 11:50 Muž XMartin [20] Re: jirka4
Mám tam mechh nákej ten co mám v akva.. Tak uvidim, este neco tam dám .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 11:48 jirka4 Re: XMartin
Závojnatka (karas) rozptylují jikry volně do vody . Dej do jezírka nař. růžkatec ponořený . Ale myslím si že ti nějaké jikry stejně zůstanou i kdybys ho tam nedal . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 11:37 Žena bucliik [99] Re: XMartin
Moc si nedovedu představit jak klade jikry na listy leknínu, šupni jí tam nějakej anubisek přivázanej ke kameni, ten by to mohl vydržet. Ale jestli je to tím, že je plná jiker to ti neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 11:21 Muž XMartin [20] – Rybky v jezírku a tření
Ahoj chcu se zeptat .. mam 3 závojnatky a 2 karase.. 1 závojnatka je strašně tlustá a ostatní 4 jí neustále honí po jezírku a hlavu strkají k řitnímu otvoru .. asi je plná jiker že ?? Chci se zeptat prý kladou jikry na rostliny ?? jenžže mě jich ještě moc nevylezlo lekniny este nejsou u hladiny akorát jsou vidět rákosy ale nwm je možnost že by se vytřeli i jinam ?? mam celkem strach že všechny ty mladé sežerou dáte mi pls nějakou radu ?? ;-) ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:01 Muž Jurasek [137] Re: tomas585
Je to tady v atlase. Měli by zůstat v dostatečně velké nádrži, s jemným filtrováním a odpovídající teplotou + pravidelně odsávat zbytky krmení, třeba vzduchovací hadičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 20:11 tomas585
Vie mi niekto poradit za kolko dni sa viliahnu male zavojnatky a v akych podmienkach maju zostat dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 12:22 cassiel Re: Jiřina
Mně se ty potvory vytírají v poslední době i třikrát za měsíc, ale všechno si to v zápětí sežerou :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 08:42 Jiřina
Ahoj. Poraďte mi prosím. V akvárku jsem našla vajíčka. Nevíte jak dlouho je mám nechat u rybiček, nebo vůbec co jak dělat? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 12:59 athaya
inak je mozne skrizit parmicku zlatu a zavojnatku? hmm v obchode mali tie parmicky a farbu mali ako bielo-cerveno-cierna zavojka. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 18:41 Žena petrys [107] Re: katunka
jo k tomu zbarvení, ti černoušci už se taky začínají vybarvovat, jenom špatné zpráva je, že velkýho závojovýho samce a jeho čistě bílýho potomka zabila a sežrala užovka tone nakonec jsme jí ale chytly a pustili k lesu, potvora jedna, proto vy, kdo máte jezírka, tak bacha na užovky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 18:33 Žena katunka [158] Re: David
Podle mého závojnatky k rozmnožení potřebují změnu teploty vody...ke tření dochází v jezírkách právě na jaře, když se voda začíná oteplovat. Já měla na jaře jeden výtěr a potom ještě druhý v srpnu. Také ke tření potřebují nějaké rostliny nebo kořen.
petrys: s těma barvama jsem to taky měla napínavý...už se mi vybarvují...spíš mě zarazilo, že ačkoliv jsou oba rodiče klasické závojnatky mezi mladýma mám jednu teleskopku...kdyby nebyly v jezírku samy tak bych skoro řekla, že má samec důvod žárlit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 07:40 David
potrebuji vzduchovani?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 09:57 Muž A2C [25] - SumciRe: calibos
No mne sa množia už 4 roky v jazierku a sami do ničoho ich nenútim na jar X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 09:39 Muž calibos [0] Re: petrys
mam parecet porad vsude plavou spolu a tak ale aby se k necemu meli a tak to ne :) !!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/633-zavojnatky-treni-a-odchov?od=51